Zápas mezi Wolfsburgem a Norimberkem nakonec končí remízou. Domácí ovládli první poločas, hosté zase ten druhý. Dělba bodů je pro oba soupeře je zasloužená.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek víkendu a zase někdy u německého fotbalu napočtenou.
90+1
Dění na hřišti se odehrává kolem půlící čáry. Vypadá to, že oba celky se rozejdou smírně.
90
Hlavní rozhodčí Kinhöfer nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Hosté dnes podruhé střídají. Kanazaki nahradí Essweina.
87
Wolfsburg zahrával standardní situaci. Naldo ale ještě před svým zakončením stál v ofsajdu.
86
Domácí rohový kop nic klíčového nepřinesl. Diego našel pouze hráče v tmavě červených dresech.
85
Další žlutou kartu vidí domácí obránce Hasebe.
84
Oba celky teď hrají hodně opatrně. Samotné dění se odehrává především ve středu hrací plochy.
83
Tomáš Pekhart měl na hlavě rozhodnutí! Míč ale zastavuje domácí břevno.
82
Fotbalisté Norimberku se dopustili nepřesné kombinace a míč tak zadarmo darovali soupeři.
81
Esswein fauloval Medojeviće. Hráči v zelených dresech u balonu zůstanou.
80
Před námi je poslední deset minut dnešního duelu. Zatím mají oba soupeři ke třem bodům stejně daleko.
78
Rohový kop domácích zakončoval hlavou Naldo. Mezi tři tyče ale nedokázal zamířit.
77
Je tady další domácí střídání. Poláka nahrazuje Madlung.
76
Wolfsburg poprvé míchá sestavou. Na hřiště se podívá Dost, který zaujme místo Rodrigueze.
76
Feulner měl na kopačce třetí branku Norimberku. Z penaltového prostoru ale pálil pouze do náruče Benaglia.
75
Polák fauloval rozběhnutého Essweina a může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu.
74
Naldo si počínal v souboji Chandlerem zkušeně a balon získal na svoji stranu.
73
Klose to zkusil z úctyhodné vzdálenosti. Jeho pokus ale končí vysoko na tribuně Volkswagen arény.
72
Kiyotake ale poslal míč do pouze do prostoru domácího gólmana, který jej vyboxoval mimo šestnáctku.
71
Feulnerova střela byla zblokována. Hosté budou mít k dispozici rohový kop.
70
Wolfsburg tak přišel během druhého poločasu o dvoubrankové vedení a má ještě dvacet minut na to, aby se pokusil utkání zvrátit zpět na svoji stranu.
69
Diego se dostal hned vzápětí také do střelecké pozice. Z hranice vápna ale střílel pouze doprostřed branky.
68
Diegův rohový kop končí pouze v místech, kde stál připravený hostující brankář.
66
Nürnberg právě vstřelil branku!

Norimberk dokázal vstřelil i druhou branku a vyrovnává! Centr do pokutového území našel přesně obránce PERA NILSSONA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:2.
65
Diego je oceněn žlutou kartou za faul na protihráče.
64
Už to vypadalo, že domácí získají aspoň rohový kop. Helmes stál ale v době přihrávky v ofsajdu.
62
Pokud domácí nezačnou hrát aktivně, mohlo by se jim to vymstít. Ve druhém poločase je jasně lepší Norimberk.
61

Hosté nakonec ze svého tlaku vytěžili kontaktní branku a po zásluze snižují. Odražený míč se dostal až k volnému TIMMYMU SIMONSOVI, který ho krásnou ranou uklidil za bezmocného Benaglia – 2:1.
60
Hosté mají ještě poslední půlhodinu na to, aby dokázali s nepříznivým stavem něco udělat. Zatím to ale se šancemi Norimberku nevypadá zrovna růžově.
59
Rodriguez si balon až příliš předkopl a zastihl ho až za brankovou čarou. Schäfer bude odkopávat.
58
Wolfsburg se po dlouhé době dostal k míči a vyvezl jej až na polovinu soupeře. Diego se ale s přesilou pral marně.
56
Norimberk zahrával rohový kop. Centr Kiyotakeho ale doplachtil pouze na hlavu domácí obránce Nalda.
55
Domácí fotbalisté nic nevymýšlí. Zářným příkladem toho byl dlouhý odkop Hasebeho.
54
Hlavičce Essweina ale chyběla potřebná razance a Benaglio ji v poklidu likviduje.
53
Chandler byl faulován na hranici šestnáctky. Hosté budou zahrávat standardní situaci z hodně nadějné pozice.
52
Polák se pokoušel vysunout Helmese. Přihrávka byla ale až příliš razantní a končí v autu.
51
Wolfsburg se zatím jen brání. Hráči v zelených dresech se na polovinu Norimberku vůbec nedostali.
50
Hráči v tmavě červených dresech se znovu dostali až před branku soupeře. Ani Feulnerova rána nebyla přesná.
49
Balitsch pálil z hodně ostrého úhlu jen nad branku Benaglia.
48
Norimberk začal druhý poločas hodně aktivně. Zatím se hraje jen na polovině domácího celku.
47
Naldo ihned fauloval po příchodu Pekharta. Český útočník utržil zřejmě ránu loktem.
46
Hosté poprvé střídají. Do hry se dostane český útočník Pekhart, který nahradil Frantze.
46
Je za námi první pětačtyřicetiminutovka, kterou jasně ovládli domácí hráči. Vlci jsou zatím jasně lepší a zaslouženě vedou. Uvidíme, zda se Norimberku podaří ještě utkání zdramatizovat.

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
45+1
Wolfsburg předvedl ukázkové přečíslení, po kterém ale trefuje Helmes pouze tyč.
45
Hlavní rozhodčí Kinhöfer nastavuje 1 minuty navíc.
44
Kiyotake je v pořádku a hned se ujal rozehrání standardní situace, kterou ale zahrál nepříliš kvalitně.
43
Poslední minutky první půle už se budou zřejmě pouze dohrávat. Norimberk už by se nejraději viděl v šatně.
41
Hostující záložník musí opustit hřiště i s lékařským doprovodem. Nic vážného by to ale pro něj být nemělo.
40
Polák fauloval na středu hřiště Kiyotakeho a vidí zato žlutou kartu.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Domácí zatím na hřišti jasně vládnou a zaslouženě vedou o dvě branky.
39
Norimberk se dokázal až na podruhé osvobodit díky dalekému odkopu obránce Kloseho.
38
Střela domácího Schäfera byla zblokována. Další roh pro Vlky.
37
Hasebe se uvolnil na pravé straně, s centrem ale váhal a následně už byl zablokován. Bude z toho alespoň rohový kop...
36
Esswein byl faulován na polovině hřiště. Hráči v tmavých dresech u balonu zůstanou.
35
Střely na branku: 4 – 1 pro domácí Wolfsburg.
34
Naldo s rozehráním trestného kopu nespěchá. Nakonec si ke své spolupráci vybral Medojeviće.
32
Feulner si nerozuměl s útočníkem Essweinem. Hostující útočník za balonem nepokračoval.
31
Polák na Helmesův centr nedosáhl, jinak by to z hosty vypadalo hodně zle.
30
Hosté se zatím potýkají se špatnou finální přihrávkou a před branku VfL se dostávají jen sporadicky.
28
Hráči Norimberku jsou poněkud zaskočeni. Wolfsburg ale tento stav rozpoložení nedokázal napotřetí potrestat.
27
Wolfsburg právě vstřelil branku!

Hosté nechali až příliš volného prostoru osamocenému IVICU OLIČOVI , který se do balonu opřel z dobrých dvaceti metrů a uklidil jej přesně do pravého horního rohu – 2:0.
26
Diego se ujal rozehrání volného přímo kopu. Přihrávka před branku ale našla pouze rukavice Schäfera.
24
Hasebeho dlouhé autové vhazování nikoho v zeleném domácím dresu nenašlo. Míče se chopil Simons a vyvezl ho.
23
V posledních minutách si zahráli i oba gólmani. Rozehrávka obou celků byla hodně nepřesná.
22
Kyiotake si to namířil do prostoru, kde bylo až příliš zelených dresů. Vlci získali balon na svoji stranu.
20
Je za námi první dvacetiminutovka, ve které jsme viděli jedinou branku domácí Diega. Norimberk sice mohl hned vzápětí odpovědět ale Esswein nemířil přesně.
19
Hasebe vyvezl míč až na polovinu soupeře, kde byl nedovoleně zastaven Frantzem.
18
Domácí fotbalisté si s následným rohovým kopem poradili. Žádná větší šance k vidění nebyla.
17
Dobrá rána Chandlera mířila někam pod břevno. Benaglio ale zakročil včas a vytěsnil ji na roh.
16
Kiyotakeho vysoký centr doletěl pouze na hlavy wolfsburských zadáků, kteří jej bez problému odvrátili.
14
Hráči v tmavě červených dresech se snaží dostat před domácí branku. Polák ale předvedl spolehlivý obranný zákrok.
13
Naldo se objevil na zemi po souboji s Feulnerem. Odpískán útočný faul.
12
O balon se znovu ocitl Rodriguez a vyprodukoval hodně nebezpečný centr, který jen z obtížemi odvracel stoper Nilsson.
11
...Centr Rodrigueze ale doputoval pouze do míst, kde stál připravený hostující brankář.
10
Diegovu ránu zlikvidoval pohotový Schäfer. Wolfsburg bude zahrávat rohový kop...
9
Helmes se dostal s míčem už za postranní čáru. Pinola bude vhazovat a hledat někoho ze spoluhráčů.
8
Frantz ztratil balon v souboji s Hasebem. Domácí obránce byl úspěšnější a odhodlanější.
7
Norimberk se teď snaží uklidni hru a s míčem kombinuje na vlastní polovině po celé její šířce.
6
Domácí zahrávali svůj vůbec první rohový kop. Nic zajímavého však z něj vytěžit nedokázali.
5
Esswein mohl ale hned vzápětí vyrovnat. Dostal totiž ideální přihrávku za obranu soupeře a následně zakončil. Hostujícímu útočníkovi chyběly milimetry.
4
Vlci se tak dostávají do vedení po první střele na branku. To dodá domácím fotbalistům určitě dodá sebevědomí.
3

Samotné exekuce standardní situace se ujal Brazilec DIEGO a mířil fantasticky. Balon krásně obkroužil zeď a poté skončil přesně u levé tyče Schäferovi branky – 1:0.
2
Wolfsburg ale získal rychle balon a vydal se s ním k soupeřovi brance. Domácí budou zahrávat standardní situaci z hodně slibné pozice.
1
Hráči Norimberka se ujali rozehrávky a ihned ji poslali dopředu. Balitsch bude vhazovat.
1
-1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí oblékli zelené dresy, hosté tmavě červené.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Hasebe, Naldo, Kjær, Schäfer M. – Medojević, Polák, Rodriguez – Helmes, Diego, Olić.

1. FC Nürnberg: Schäfer R. – Balitsch, Nilsson, Klose, Pinola – Simoms – Chandler, Kiyotake, Feulner, Frantz – Esswein.

Rozhodčí: Kinhöfer – Anklam, Stegemann.
Podzimní vzájemné utkání ovládl Norimberk, který doma zvítězil 1:0. Obě vzájemná utkání minulého ligového ročníku naopak ovládl Wolfsburg. Dnes nás tak jistojistě čeká vyrovná bitva, která nemá předem určeného favorita.
Pohled na tabulku naznačuje, že půjde o souboj dvou týmů ze spodní části tabulky. Domácím "Vlkům" patří až čtrnácté místo a na svém kontě mají 31 bodů. Norimberk je tam o něco lépe a má ještě o tři body více a řadí se jedenácté místo Bundesligy.
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Před námi je 27. kolo, ve kterém se mimo jiné střetne i doma VfL Wolfsburg, který přivítá 1. FC Nürnberg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.