Pro dnešek i tento víkend je to z Bundesligy všechno. Děkujeme Vám za pozornost během prvního kola a příští týden opět na shledanou.
Je za námi nesmírně zajímavé utkání v Mercedes-Benz Aréně. K vidění bylo množství šancí, ale domácím se nedařilo jejich proměňování. Hosté ve druhém poločase příliš nehrozili, ale po pokutovém kopu se jim podařilo dát rychle i druhý gól, který byl nakonec rozdílový. Domácí v závěru otevřeli hru, z čehož pramenil i gól na 1:3.
90+3
90+2
Köln právě vstřelil branku!
Domácí nezvládli situaci na útočné polovině a byl z toho brejk na druhé straně. Modeste a JUJA OSAKO šli sami na branku a druhý jmenovaný neměl problém trefit poloprázdnou branku.
90+2
Do vápna zamířil i gólman Tytoń, ale ani on nepomohl.
90+1
Domácí dostanou ještě třetí možnost.
90+1
Rohový kop dokázali hosté odvrátit za cenu dalšího.
90
Nastavují se tři minuty v dnešním duelu.
90
Střelu Gentnera z pětadvaceti metrů srazila zeď na rohový kop.
90
Domácí budou mít šanci ohrozit branku ze standardní situace.
88
Z pravé strany přišel centr před domácí branku, bohužel pro hosty nebyl přesný.
87
Čistým zákrokem zastavil Klein akci hostů, ale nepovedlo se mu rychle rozehrát.
86
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Emiliano Insúa, přichází Timo Werner.
86
Domácím nezbývá nic jiného než otevírat hru, ale teď přišel také zbytečný útočný faul Didaviho.
85
Stuttgart nastěhovaný před šestnáctkou, ale obránci v červeném dobře zasahují.
83
Hosté se drali dopředu, ale obrana Stuttgartu velmi brzy celou akci zastavuje.
82
Tak to byla neuvěřitelná pětiminutovka, ve které padly hned tři góly. Domácí se snaží o vyrovnání, ale v zakončení jim to dnes tolik nejde.
81
Velký moment pro českého fotbalistu Jana Klimenta, který střídá domácí ikonu Martina Harnika a okusí první minuty v Bundeslize!
79
Stuttgart právě vstřelil branku!
Jestli to před dvěma minutami vypadalo už na jasnou a rozhodnutou záležitost, tak teď je opět utkání otevřené! DANIEL DIDAVI s přehledem proměnil penaltu a snižuje!
79
Byla nařízena penalta po faulu Zollera na Kostiče!
77
Tak to je rána pro domácí! SIMON ZOLLER se dostal k míči a po pár minutách na hřišti přidává pojistku pro hostující celek!
76
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Lukas Rupp, přichází Alexandru Maxim.
75
S velkou dávkou štěstí překonává ANTHONY MODESTE gólmana Przemyslawa Tytone, který si sáhl na míč, ale nedokázal jej zastavit!
74
Byla nařízena penalta ve prospěch Kolína nad Rýnem po faulu gólmana na Modesteho!
72
Další zaváhání hostující obrany, ale domácí to znovu nedokázali potrestat.
71
Emiliano Insúa si v premiéře za Stuttgart připisuje do statistik žlutou kartu.
70
Hosté teď dokázali zatáhnout míč až před šestnáctku VfB, ale nakonec ani jeden z tria hráčů v červených dresech nedokázal vystřelit na branku.
69
Dnešní utkání sleduje 59 500 diváků.
68
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Pawel Olkowski, přichází Simon Zoller.
67
Žlutou kartu dostává Christian Gentner (VfB Stuttgart).
67
Hosté se pokoušejí dostat dopředu, zatím však bez úspěchu.
66
Více jak hodina hry za námi, zatím stále čekáme na gól. Je to v kontextu prvního kola nejdelší čekání na branku v utkání.
65
Hráči Kölnu opět umožnili Harnikovi zakončovat jeho další příležitost, ale Horn se vyznamenal bravurním zákrokem.
63
Obrovské zaváhání v obraně hostů z Kolína, ovšem Harnik nevyužil své pozice a nezakončil dobře.
62
K rozehrávce standardní situace se postavil Didavi, ale jeho pokus nebyl z povedených, navíc je pískán ofsajd jednoho z domácích hráčů.
61
Frederik Sørensen zastavil domácí útočnou akci pouze za cenu faulu a žluté karty.
60
Po ošetření můžeme pokračovat, ale z rohového kopu hostů nebylo nic.
58
Při zákroku Tytoně došlo ke srážce s Osakem a oba musí být ošetřováni.
58
Po delší době se hosté dostali do vápna VfB a hned z toho bude rohový kop.
56
Po dalším míči směrem do vápna nedopadl souboj dobře pro hrdinu poslední situace Hectora. Ten musí být ošetřován.
55
Tohle byla obrovská šance! Po centru z levé strany hlavičkoval Martin Harnik, který už překonal Horna, ale Hector na brankové čáře odkopl!
54
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Juja Osako.
53
Z útočného snažení kozlů nebylo vůbec nic.
52
Köln se dostal ze sevření a hosté mohou také ukázat své útočné schopnosti.
51
Opět to zkoušel Kostić, jeho pokus mířil mimo.
50
Domácí celek ve druhém poločase pořádně přitápí pod kotlem a zatím je to Stuttgart, který má zajímavé šance.
48
Stuttagrt opět aktivní a znovu z toho bylo i zakončení. K míči se dostal Kostić, nakonec trefil jen boční síť.
47
Domácí začínají druhou půli zostra! Po centru do vápna se míč dostal až ke Ginczekovi, který pálil těsně nad!
46
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Yannik Gerhardt, přichází Kevin Vogt.
46
Oba týmy se vrací na hrací plochu.
Je za námi rozhodně zajímavá první půle mezi Stuttgatem a Kolínem nad Rýnem. V první půli jsme mohli sledovat převahu domácích, ale šance byly na obou stranách. Domácí hned dvakrát nastřelili brankovou konstrukci, ale to se povedlo i hostům, dokonce hned ve druhé minutě.
45
45
Ofsajd zastavuje akci Kölnu, což bude to poslední z první části hry.
45
Nepovedenou střelou se prezentovali domácí na začátku poslední minuty první půle.
43
První poločas se pomalu a jistě chýlí ke svému konci. Domácí už trochu zvolnili a neženou se tolik dopředu.
42
Zajímavou standardní situaci vybojovali hráči Suttgartu. Centr do pokutového území ke škodě domácích nikoho nenašel.
41
Domácí sederou znovu dopředu, zatím bez úspěchu.
40
Leonardo Bittencourt se dostal ke střeleckému pokusu a mířil jen těsně vedle branky Stuttgartu.
39
Rupp se na polovině hřiště pustil hodně ostře do souboje, což sudí Stark vyhodnotil jako prohřešek proti pravidlům.
37
Stuttgartu se po pravé straně nevedlo, hosté ale odpověděli nepovedeným založením další akce.
35
Ze zajímavé pozice na zakončení se nakonec nepovedlo nic vytěžit. Jojić pálil vysoko nad.
34
Baumgartl se dopustil nedovoleného zákroku před šestnáctkou a pro hosty se tak rázem naskytla zajímavá příležitost.
33
Už se opět hra přestěhovala k Hornově brance. Stuttgartu se povedlo zajímavě odcentrovat.
32
Hosté při rohovém kopu také nebyli úspěšní, Modeste se k hlavičce nedokázal dostat.
32
Předvést se při rozehrání rohu budou moci i hosté po rychlém přenesení hry.
31
Ani z dalšího rohu Stuttgartu nic nebylo. Horn si pro míč s klidem došel.
30
Po centru z levé strany odkopli hostující obránci míč jen na rohový kop.
29
Hra nabírá na obrátkách, domácí to znovu zkouší směrem dopředu.
28
Didavi se pokoušel o zakončení nůžkami, jenže to mu nevyšlo a ještě se trochu zranil.
26
Výborným zákrokem se v obraně prezentoval Adam Hloušek, který ukázal, že na pozici stopera se zabydluje velmi rychle.
24
I hosté to teď zkouší dopředu. Letní posila Leonardo Bittencourt centroval před Tytońe, ten zasahovat nemusel.
22
Po dalším rohovém kopu mířil hlavou Hloušek, Horn vytáhl míč nad branku.
21
Domácí získali ve svůj prospěch další rohový kop.
20
Míč po rohovém kopu v klidu vyboxoval Horn.
20
Domácí budou mít k dispozici rohový kop.
19
Zajímavý centr z pravé strany v podání hostí mohl Tytoń zkontrolovat jen pohledem.
18
Domácímu publiku se nyní vůbec nelíbil zákrok Jojiče na Gentnera, který zůstal neodpískán.
17
Köln v útočných snahách nyní příliš neuspěl, co předvedou domácí?
16
V ponechané výhodě domácí předvedli další faul, tentokráte na Modesteho.
15
Rupp dost tvrdým zákrokem přibrzdil rozjíždějící se útok Kölnu.
14
Po centru Kostiče se do zakončení hlavou dostával Harnik, ale nemířil přesně.
14
Z rohového kopu Stuttgartu se neurodilo, domácí však setrvají u míče.
13
Po zajímavém centru z levé strany se snažil zakončovat Harnik, pro domácí získal alespoň rohový kop.
12
Branková konstrukce má snad v sobě nějaký magnet na míč! Za vápnem natáhl k ráně kapitán Švábů Gentner, ale trefuje tyč!
11
Čistým způsobem se Stuttgart dostal k míči, jenže domácí celou možnost trochu překombinovali.
10
V úvodních minutách sledujeme opravdu zajímavý fotbal, i když teď je to boj o míč ve středu hrací plochy.
8
Modeste si nabíhal na zajímavý pas za obranu, jenže v akci mu pokračovat nedovolil ofsajd.
7
Brankové konstrukce se v úvodu výrazně zapisují do průběhu duelu! Na hranici pokutového území přišla rána od Didaviho, který trefuje břevno!
5
Teď je to nahoru dolu, znovu domácí táhli útočnou akci, jenže zastavuje je ofsajd.
5
Stuttgartu se podařilo vyvést míč, jenže pak přišla ztráta a Köln to může znovu zkusit.
4
Hosté pokračovali v obléhání šestnáctky Stuttgartu, ovšem prostor pro zakončení se nikde neobjevil.
3
Kolínští jsou zatím o poznání aktivnější a drží se stále na útočné polovině.
2
Hned ve druhé minutě mohl padnout úvodní gól zápasu! Matthias Lehmann vypálil z hranice pokutového území a orazítkoval tyč Tytońovy branky!
1
Domácí provedli úvodní výkop dnešního duelu, začínají kombinací na vlastní polovině.
1
Oba celky už jsou na hrací ploše zaplněné Mercedes-Benz Arény.

VfB Stuttgart: Vlachodimos – Niedermeier, Schwaab, Gruezo, Maxim, Werner, Kliment.

1. FC Köln: Kessler – Švento, Vogt, Hosiner, Osako, Zoller, L. Klüntner.
Základní sestavy:

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, Baumgartl, Hloušek, Emiliano Insúa – Didavi, Gentner (C), Rupp, Kostić – Harnik, Ginczek.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, F. Sørensen, Heintz, Hector – Lehmann (C) – Risse, Gerhardt, Jojić, Bittencourt – Modeste.

Rozhodčí: Stark – Pickel, Aarnink.
Víte, že...
...V posledních 17 vzájemných zápasech obou týmů ani jednou nevyhrál domácí celek? Utkání skončily devětkrát výhrou hostů, osmkrát remízou.

...Kolín nad Rýnem venku vyhrál naposledy 31. ledna letošního roku?

...v 84 vzájemných zápasech dal Stuttgart 138 gólů, Köln o jeden méně?
1. FC Köln
Trenér Peter Stöger vstupuje se svým týmem do druhé sezóny po návratu do Bundesligy s cílem opět se držet kolem klidného středu tabulky, což se loni dařilo hlavně na podzim, ovšem jaro už bylo v podání Kölnu o poznání slabší. Příprava se týmu poměrně povedla, když vyhrál například domácí turnaj, kde se utkal například s Valencií.

I v Kolíně nad Rýnem došlo k změnám v kádru. Nejvýraznějším příchodem je angažování reprezentačního záložníka Bittencourta z Hannoveru. Dalšími velkými příchody jsou útočník Modeste z Hoffenheimu a obránce Sørensen z italského Juventusu.

Kolín po loňském ročníku opustilo také množství hráčů. Avizovaným odchodem byl přestup útočníka Ujaha, dále tým opustili Wimmer, Brečko, Matuszczyk, Halfar. Kariéru ukončil Helmes.
VfB Stuttgart
V letním přestávce se ve Stuttgartu odehrálo hned několik zajímavých změn. tou nejvýraznější je příchod nového trenéra, kterým se stal Alexander Zorniger. Ten s týmem absolvoval povedenou letní přípravu, ve které Stuttgart sbíral jeden skalp soupeře za druhým, například vyhrál i nad českým mistrem z Plzně.

V letní přestávce došlo také na několik změn v kádru. Do týmu přišli Insúa nebo Heise, záložníci Rupp a Stöger. Do útoku pak přišel český mládežnický reprezentant Jan Kliment, který zářil na letošním Euru hráčů do 21 let.

Tým naopak opustil gólman Sven Ulreich, obránci Hagui, Sakaj nebo útočník Abdellaoue.
Hezký nedělní podvečer u německé nejvyšší soutěže. Bundesliga tento víkend startuje svůj nový ročník. Posledním utkáním z programu prvního kola je souboj v Mercedes-Benz Aréně mezi VfB Stuttgart a 1. FC Köln.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.