Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Darmstadt - 10. února 2024   15:30

Mönchengladbach
Nicolas – Itakura, Elvedi, Wöber (72. Scally) – Honorat (72. Herrmann), Neuhaus (72. Reitz), Weigl (C), Koné, Netz – Siebatcheu (45+16. Pléa), Hack (58. Ngoumou).
Olschowsky – Friedrich, Kramer, Lainer.
Stegemann S.
Borussia-Park, Mönchengladbach
Darmstadt
Schuhen – Zimmermann (66. J. Müller), Gjasula, Maglica – Bader (79. Nürnberger), Franjić (12. A. Müller), Holland (C), Karić – Skarke, Mehlem (67. Justvan) – Polter (67. Vilhelmsson).
Brunst – Klarer, L. Pfeiffer, Torsiello.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního večer a těším se u dalšího textového přenosu!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 14:9. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:15.
Utkání 21. kola mezi domácí Borussií Mönchengladbach a hosty z SV Darmstadt 98 je u konce! Oba celky si dnes body rozdělí. Druhý poločas rovněž nepřinesl mnoho příležitostí, k vidění byl hodně bojovný fotbal. Největší možnost na změnu skóre měl v 76. minutě Hermann, když mu Ngoumou z levé strany velkého vápna naservíroval přihrávku před branku a před ním rázem byla prázdná branka. Domácí stálice Gladbachu ale ve skluzu jen těsně na míč nedosáhla. I proto si tak Glabach s Darmstadtem dnes rozdělí po jednom bodu.
90+5'
90+5'
Nastavený čas je u konce! Domácí hrají s míčem na obranné polovině a zdá se, že dostanou poslední příležitost k tomu, aby zaútočili.
90+4'
Hermann se dostal k šestnáctce k odraženému míči, jenže ve snaze natlačit míč mezi tři tyče napálil protihráče a uvidíme další roh. Závěrečný tlak Gladbachu teď graduje!
90+3'
Hermann postupoval vpřed středem pole, ale k zemi mu pomohl Maglica. Domácí rozehráli přímý kop. Poté byl k vidění další faul na levé straně velkého vápna a centr, ten hostující obrana odvrací na roh.
90+2'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Matej Maglica).
90+2'
V druhém poločase nastavuje hlavní arbitr utkání čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Ngoumou mel hodně prostoru na levé straně, když na něj mířila dlouhá přihrávka z poloviny hrací plochy. Střídající hráč si míč zasekl a zhruba na hranici šestnáctky zkoušel obstřelit vracející se protihráče i gólmana Schuhena, ale jeho pokus skončil mimo branku.
89'
Ten skončil úspěšným zákrokem hostující obrany, která odvrátila na rohový kop. Ani rozehrávka od rohového praporku nic nebezpečného neznamenala, protože Itakura ve vápně stáhl k zemi jednoho z obránců SV.
88'
Na zemi skončil po skluzu jeden z domácích. Plea si rychle staví míč a rozehraje přímý kop.
87'
Reitz se sice na žádní tyči dostal k zakončení hlavou, ale v záklonu poslal míč pouze vysoko nad branku. Následovat tak bude rozehrávka od branky Darmstadtu.
86'
Ngoumou z levé strany našel ve vápně volného Pleu, ten byl ale vytlačen jedním z hostujících obránců z šestnáctky. Domácí pak pokračovali s míčem na kopačkách a vybojoval rohový kop.
84'
Kone po dobré obranné práci jeho spoluhráčů chtěl vyvést míč, jenže byl posílí k zemi a hra je přerušena. Hostující lavička se hodně zlobí.
82'
Plea předvedl skvělou práci ve středu pole, když prošel okolo tří hráčů Darmstadtu a poslal přihrávku do strany. Při skvělém průchodu středem byl navíc faulován. Andreas Muller za tento faul dostává žlutou kartu.
82'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Andreas Müller).
80'
Itakura se nejspíše ukvapil, když vyslal ránu asi z třicet metrů a branku přestřelil rovněž asi tak o 30 metrů. Tohle bylo z pohledu domácího obránce hodně nepovedené.
79'
Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
ze hřiště odchází Matthias Bader, přichází Fabian Nürnberger.
78'
Vihelmsson na opačné polovině také mohl skórovat. Už se zdálo, že půjde tváří v tvář na brankáře Nicolase, ale ve skluzu na poslední chvíli míč srazil jeden z obránců Glabachu. Míč se vzápětí odrazil zpět na kopačky prvního jmenovaného, jenž měl z úhlu téměř prázdnou branku, ale ve velké rychlosti se mu nepodařil ideálně míč nasměrovat mezi tři tyče.
76'
Hermann měl hodně blízko k tomu, aby poslal svůj tým do vedení! Ngoumou mu z levé strany velkého vápna naservíroval přihrávku před branku a před střídajícím hráčem byla prázdná branka. Domácí stálice Gladbachu ale ve skluzu jen těsně na míč nedosáhla.
75'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Marcel Schuhen).
74'
Ngoumou vzal na útočné polovině vše na sebe. Z levého křídla si navedl míč na střed a zkoušel zakroutit míč na bližší tyč, míč ale končí mimo tři tyče.
73'
Utkání se přelilo do závěrečné dvacetiminutovky. A těžko nyní říci, který tým je blíže k vítězství. Ani jeden celek si totiž v druhém poločase nevytvořil vyloženě brankovou příležitost.
72'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Rocco Reitz.
72'
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Joe Scally.
72'
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Patrick Herrmann.
71'
Rychlá kombinace před hranicí vápna Gladbach nevedla k zakončení na branku domácích. Obránci Borussie si s touto situací poradili na jedničku, když rychle dostoupil všechny protihráče.
70'
Na opačné polovině hřiště zkoušel překvapit Nicolase střelou na zadní tyč Bader, jenže jeho pokus nenašel prostor tří tyči. Nicolas si tak vezme na starost rozehru od vlastní svatyně.
69'
Z hodně velké dálky se ke střele rozhodl jeden z domácích středopolařů,. Schuhen měl ale hodně času na to, aby reagoval na ránu, proto neměl problém míč chytit bez větších potíží.
67'
ze hřiště odchází Marvin Mehlem, přichází Julian Justvan.
67'
ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Oscar Vilhelmsson.
66'
ze hřiště odchází Christoph Zimmermann, přichází Jannik Müller.
66'
Dva tvrdé zákroky ve středu pole v rychlém sledu. Po prvním se domácí odhodlali k rychle rozehrávce, kterou vzápětí přerušil Skarke po skluzu, za který inkasoval žlutou kartu. Připravují se střídání na hostující lavičce.
65'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Tim Skarke).
63'
Borussia se dostala k dvěma nebezpečný zakončením. Nejprve z ničeho nic pálil z velké dálky Neuhaus, který nasměroval míč k tyči. Jeho pokus srazil na rohový kop Schuhen. Po rozehrávce od rohového praporku pak míč putoval na hranici velkého vápna, odkud se odhodlal k tvrdé ráně z voleje Honorat. Jenže tvrdá rána z jeho kopačky mířila opět do přípravného gólmana Darmstadtu.
62'
Ani ten nepřinesl nic zajímavého. Opět chtěli následně překvapit hosté tentokrát rychlým nákopem vpřed, ale zase je zastavuje ofsajdové postavení.
61'
O další žlutou kartu si koledoval Bader. Ten seslal k zemi Koneho, jenž sprintoval s míčem středem pole a už se blížil k šestnáctce soupeře. Přímý kop pro Gladbach.
60'
Po jeho rozehrávce se míč vznesl do vápna Darmstadtu, kde se k míči nedostali ani jeden z domácích fotbalistů. Naopak dopředu rychle postupovali hosté, kteří se dostali až do domácího vápna, kde ale hlavní rozhodčí hru zastavuje kvůli ofsajdu.
59'
Plea se dostal k dvojitému zakončení, ale ani jednou nedostal míč do prostorů tří tyčí. Kousek za hranicí vápna nejprve pálil do prvního hráče před ním, druhý pokus byl pak zblokován na rohový kop.
58'
ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Nathan Ngoumou.
58'
Hack zůstává po faulu Zimmermanna ležet na zemi a bude muset střídat. Domácí rozehrají standardní situaci od postranní čáry.
56'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Christoph Zimmermann).
56'
Kone vymyslel rychlou prostrkávačku na útočné polovině, ale druhá přihrávka domácím již nevyšla. O několik vteřin později se k míči dostal Hack, jenž se rozhodl vypálit z velké dálky, ale Schuhena nepřekvapil.
54'
Přesně tak. Hosté zvolili centr na zadní tyč, který se ale vznesl až příliš vysoko, proto něměl gólman Nicolas problém dojít s pro balón do vzduchu a v bez větších potíží ho získal do svého držení.
54'
Rychlý přechod na tu útočnou ale přinesl faul od domácích. Darmstadt tak dostane k dispozici přímý kop z větší vzdálenosti, který rozhodně nebude na přímé ohrožení branky.
53'
Rozehrávka od rohového praporku jim ale možnost na změnu skóre nepřinesla. I tak ale SV pokračuje s míčem, v posledních okamžicích ale zatím pouze na vlastní polovině.
51'
Zimmermann vyslal pěknou přihrávku do vápna domácích, kteří podruhé v rychlé sledu sráží na rohový kop. Darmstadt tentokrát rozehraje z pravé strany. Hosté vstoupili do druhého poločasu o poznání aktivněji.
50'
Polter se dostal k dalšímu centru a tentokrát opět zasahuje domácí defenzíva, která odvrací na rohový kop.
49'
Darmstadt předvedl povedený přechod na útočnou polovinu, odkud hosté vyslali centr do vápna Gladbachu. O ten se ale postarali domácí obránci, kteří byli pozorní a pokryli všechny potencionální střelce. Hosté přesto pokračují s míčem na útočné polovině, rozehrají aut.
48'
Kombinace domácího celku se posunula až k gólmanovi Nicolasovi, který rychle rozehrál a na pravé straně s míčem sprintoval Honorat. Ten ale nakonec ztrácí a hodně se zlobí na hlavního arbitra, protože si byl jisty, že bude rozehrávat rohový kop.
47'
Hack na levém křídle spěchal za míčem a pokusilo se mu na poslední chvíli odcentrovat, ale napálil pouze bránícího hráče před ním. Po odrazu následuje aut Borussie.
46'
Druhý poločas začíná faulem ve středu pole. Polter byl seslán k zemi jedním z domácích a Darmstadt tak rozehraje zhrůba z půlicí čáry.
46'
První poločas 21. kola mezi domácí Borussií Mönchengladbach a hostujícím SV Darmstadt 98 je minulostí. V prvním poločase jsme neviděli ani jednu branku. Největší šanci měl v patnácté minutě domácí Honorat, jenž z úhlu mířil sám na brankáře, ale minul branku. Domácí byli v první části hry aktivnějším celkem, ale obě mužstva hodně limitovala rozkouskovaná hra především kvůli domácím fanouškům, kteří několik minut házeli předměty na hrací plochu. I proto jsme viděli dvacetiminutové nastavení. Druhá půle začne zhruba v 16:50.
45+20'
45+19'
Kone skvělé zapracoval v obraně, když nejprve zastavil Skarkeho, který si na středu rovnal míč na silnější nohu. Poté si navíc došel pro faul. Borussie rozehraje z vlastní poloviny.
45+18'
Dlouhý balón hostujícího celku nezachytil ani jeden z hráčů Darmstadtu a domácí obránci si pohlídali, aby došel za branku. Bude následovat rozehrávka z kopačky gólmana Nicolase.
45+16'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Alassane Pléa.
45+15'
A máme to tu znovu. Siebatcheu po několika vteřinách končí na zemi v bolestech a už teď je jasné, že bude muset střídat. Nastavení se tak opět prodlouží a možná tu tak strávíme celé odpoledne i část sobotního večera.
45+13'
Siebatcheu se přeci jen na trávník vrací. Zatímco jeho spoluhráči nebyli při rozehrávce úspěšní, proto dopředu mohou pokračovat hostující fotbalisté.
45+12'
Tak v tomto zápase není vůbec nic jisté. Situace se během několika vteřin změnila a teď to vypadá, že elitní útočník Gladachu moci pokračovat nebude. Siebatcheu se drží za žádní stehenní sval a opouští hrací plochu. Jeho spoluhráči budou vzápětí pokračovat rozehrávkou na útočné polovině.
45+11'
Siebatcheu po střetu zůstává ležet na zemi, ale nejedná se podle prvního pohledu o nic vážného. Hra bude za nemalou chvíli pokračovat dále.
45+9'
Glabach v závěru poločasu začíná určovat tempo utkání a rozhodně je teď lepším celkem tohoto zápasu. Pohledný dlouhý balón mířil na Hacka, ten si ho ale nedokázal v rychlosti zpracovat a k centru se nedostal. Odkop od brány pro Schuhena.
45+7'
Neuhas se ve vápně dostal k průnikové přihrávce a byl sám před brankářem Schuhenem, jenže na míč nedosáhl ideálně, a tak ho před brankářem jen trochu zrychlil. Hostující gólman ale míč vytěsnil z prostoru tří tyči. K míči se pak dostal Siebatcheu, který se hodně soustředil, aby nenastřelil jednoho z hráčů před ním a z velké blízkosti přestřelil!
45+5'
Kone středem hřiště prošel na útočnou polovinu, kde odevzdal míč na levé křídlo a on sám se pak ještě dostal k centru. Jeho přihrávka ale byla příliš dlouho a nabíhajícího Siebatcheua tak vůbec nezastihla.
45+3'
Hack se dokázal dostat do vápna soupeře, odkud ale možná zbytečně míč odevzdal na pravé křídlo. Následný centr pak přesný nebyl, a tak mohli dopředu hosté, jenže ti byli rovněž neúspěšní, když při rychlém přechodu míč ztratili.
45+2'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje šestnáct minut nad rámec základní hrací doby! To se děje především vinou řádění domácích fanoušků, kteří několik minut vhazovali na hrací plochu předměty.
45'
Kone se snažil ve vápně Darmstadtu prosadit individuálně, když obešel jednoho z protihráčů a pálil na bližší tyč. Jeho pokus srazila domácí obrana na rohový kop.
44'
Honorat na pravém křídle nedokázal obejít jednoho z bránících hostů, poté ale vybojoval míč zpět a dostal výhodu. Míč ale míří na obrannou polovinu Gladbachu, kde domácí mohou pokračovat v kombinaci.
42'
Pokraučujeme dále! Přece jen jsme se dočkali a hosté již rozehráli svůj přímý kop. Ale ten nepřinesl vůbec nic zajímavého, protože rozhodčí rychle zastavil hru kvůli ofsajdovému postavení jednoho z hostujících útočníků.
38'
Utkání je přerušeno. Čtveřice sudích se radí u postranní čáry, proto se s Vámi na malou chvíli loučím a znovu se přihlásím v době, kdy budeme znát co bude následovat.
38'
Tak nikoliv. Házení předmětů na hřiště pokračuje a rozhodčí posílá obě mužstva za postranní čáru. Zdá se, že to tedy bude delší pauza, než bylo původně plánováno. Domácí hlasatel upozorňuje fanoušky Gladbachu, aby upustili od házení předmětů.
36'
Na hřiště létají předměty, na trávníku nyní dokonce přistál tenisový míček. Situace se ale začíná uklidňovat a za pár okamžiků budeme v zápase naštěstí pokračovat.
35'
Tak už teď je jasné, že v prvním poločase uvidíme minimálně pětiminutové nastavení. Hrači Darmstadtu si nyní dokonce vzali balón a přihrávají si, aby nevypadli ze zápasového tempa. Vypadá to, že bychom mohli během několika minut pokračovat dále.
33'
Hra je zastavena už zhruba dvě minuty. Nejspíše kvůli řádění fanoušků, na hřišti je totiž několik členů security, kteří stojí u velkého vápna domácí celku.
30'
Itakura si v souboji počínal nedovoleně, když nedosáhl na míč a zasáhl jednoho z protihráčů. Darmstadt tak dostane k dispozici přímý kop z nadějné pozice.
29'
Blížíme se k první odehrané půlhodině a je třeba říci, že poslední minuty nám toho nenabízejí mnoho. Vidíme především hodně nepřesností z obou stranu. Věřme tedy, že v následujících dvou třicetiminutových pasážích to bude o něco lepší.
27'
Domácím se to ve středu pole hodně otevřelo, a tak mohli postupovat vpřed. Ze středu hřiště pak míč putoval na levou stranu k Woberovi, ale ten u postranní čáry zbytečně ztratil, když se mu nepodařilo ideálně zpracovat přihrávku.
25'
Karič pálil na druhé straně hřiště hodně nebezpečné a domácí fanoušci si teď hlasitě oddychli, když viděli, že jde míč pouze do postranní sítě. Polter na hranici vápna připravil míč právě prvnímu jmenovanému, jenž se snažil Nicolase překvapit chytrou ránou k tyči. Naštěstí pro domácí celek ale těsně minul.
24'
Nepřenosti na obou stranách byli k vidění ve středu pole. Už se zdálo, že po nepřesné přihrávce Darmstadtu se do vápna soupeře dostanou domácí, ale Kone před velkým vápnem SV míč nepřesnou přihrávkou odevzdal.
23'
Borussia ale této příležitost nevyužila a dlouho s míčem na kopačkách na útočné polovině nevydržela. Po autorem vhazování zakopli domácí míč za postranní čáry a dali stejnou možnost hostům.
22'
Nyní už zase přebírají otěže utkání, co se držení míče týče, domácí. Ti teď navíc vybojovali autové vhazování na pravé straně u rohového praporku a přiblížili se tak směrem k hostující brance.
20'
Darmstadt nakonec dlouho držel balón, ale k nebezpečnému zakončení se nedostal. Hosté se ho zbavili po málo nebezpečné ráně z velké dálky, kterou si pohlídal brankář Nicolas.
18'
A hosté zatím úspěšné pokračují a postupují vpřed. K zakončení to ale zatím nevede. Domácí prozatím zodpovědně brání a nedovolí SV dostat se ke střele.
17'
Darmstadt teď poprvé v utkání drží míč delší dobu. Dobrou minutu již hosté kombinují, zatím ale především na vlastní polovině, odkud branku Monchengladbachu rozhodně neohrozí.
15'
V rychlém protiútoku našel Hack na pravém křídle průnikovou přihrávkou Honorata, který využil své rychlosti a natlačil se do vápna, kde osamocený z úhlu pálil. Ve velké šanci ale nenasměroval míč vůbec na branku!
14'
Vzápětí se hra rychle přesunula na opačnou stranu hřiště. Z levé strany se snažili překvapit hosté, když do vápna Gladbachu mířil rychlý pozemní centr, ale ten domácí obranu nijak nepřekvapil. Pro míč si došel Nicolas, který bude rozehrávat od vlastní branky.
13'
Hráči Darmstadt ale rychle dostoupili všechny domácí hráče, proto Gladbach musel svou hru posunout směrem k obranné polovině. Následný dlouhý míč do vápna Darmstadtu skončil pouze u gólmana Schuhena.
12'
Je to tak. Hosté byli nuceni vinou zranění poprvé střídat. Nyní ale pokračujeme ve hře, domácí se s míčem dostali na útočnou polovinu a vybojovali aut u rohového praporku.
12'
ze hřiště odchází Bartol Franjić, přichází Andreas Müller.
11'
Franjič opět zůstává ležet na trávníku a nejspíš nebude moci pokračovat. U hostující střídačky už probíhá komunikace, který z hráčů ho na hrací ploše nahradí.
10'
Hack dostal přihrávku na hranici velkého vápna a nic nevymýšlel. Útočník Borussie vyslal střelu k levé tyči, ale Schuhen byl skvěle připraven a i díky tomu, že rána neměla dostatečnou razanci chytil míč do rukavic.
9'
Honorat spěchal na pravém křídle k dlouhému balónu a jen tak tak stihl odcentrovat do vápna Darmstadtu. Tam se míč sice dostal ke Konemu, jenž se snažil pálit z otočky, ale nastřelil pouze jednoho z trojice hráčů, kteří byli na jeho ránu řádně připraveni.
8'
Na zemi nyní tak minutu ležel po tvrdém souboji Franjič, který potřeboval ošetření. Zdá se, že ale bude v pořádku pokračovat. Domácí tým si vyměňuje balón na vlastní půli.
6'
Na opačné straně hřiště dopředu spěchal Koné. Ten ale vyslal nepřesnou přihrávku a míč rychle ztratil.
5'
Darmstadt se na levé straně dostal k centru, ale ten zamířil pouze na hranici malého vápna, kde byl opět připraven Nicolas, který neměl problém lapit balón do náruče.
4'
Polter se dostal ve vápně Borussie k zakončení, ale přihrávce na něj předcházelo ofsajdové postavení. Rozehrávat bude gólman Nicolas.
3'
Netrvalo dlouho a zpět k míči se dostal Darmstadt, který vybojoval autové vhazování na útočné polovině. Domácí ale vytlačili soupeře z vlastní poloviny, proto nyní hosté kombinují na té vlastní.
2'
Na pravém křídle se po dlouhé přihrávce snažil prosadit Polter. V souboji s Itakurou si ale počínal nedovoleně, čehož si všiml pomezní rozhodčí. P hvizdu hlavního tak bude rozehrávat domácí Monchengladbach.
1'
První pokus o centr ze strany hostujícího celku končí na hlavě obránce Itakury, který posouvá míč směrem do středu pole a odvrací tak první potencionální nebezpečí pro Gladbach.
1'

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Itakura, Elvedi, Wöber – Honorat, Neuhaus, Weigl (C), Koné, Netz – Siebatcheu, Hack.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Herrmann, Kramer, Lainer, Ngoumou, Pléa, Reitz, Scally.
Trenér: Seoane G.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Zimmermann, Gjasula, Maglica – Bader, Franjić, Holland (C), Karić – Skarke, Mehlem – Polter.
Náhradníci: Brunst – Justvan, Klarer, A. Müller, Nürnberger, L. Pfeiffer, Torsiello, Vilhelmsson.
Trenér: Lieberknecht T.

Rozhodčí: Stegemann S.
SV Darmstadt 98

Hostující mužstvo je na tom ale ještě o poznání hůře. Darmstadt s jedenácti body figuruje na poslední, tedy osmnácté příčce. Hosté mají stejně bodů jako sedmnáctý Mohuč, na 15. nesestupovou příčku, na které je Union Berlín, ztrácí šest bodů. Devětačtyřicet inkasovaných branek ve dvaceti kolech je hlavním problémem Darmstadtu v tomto ročníku, v tomto ohledu se jedná o vůbec nejhorší celek po druhém Mönchengladbachu, tedy dnešním soupeři. Vstřelených má SV zapsáno dvaadvacet. Nejvíce gólů v dresu Darmstadtu vsítil německý útočník Tim Starke, jenž se doposud prosadil šestkrát.

Poslední odehraná ligová utkání:
Darmstadt – Leverkusen 0:2
Union Berlín – Darmstadt 1:0
Darmstadt – Frankfurt 2:2
Borussia Mönchengladbach

Domácí celek nemůže být s dosavadními výsledky v sezóně spokojený. Jednadvacet bodů řadí hráče Gladbachu až na 13. příčku a domácí tak mají pouhých šest bodů náskok na Kolín nad Rýnem, jenž je namočený do baráže o udržení nejvyšší německé soutěže. Faktem je však to, že Bundesliga letos nabízí hodně vyrovnanou bitvu, což dokazuje ztráta deseti bodů na šestý Frankfurt, jenž v aktuální situaci postupuje do kvalifikace o EKL. Borussia v probíhajícím ročníku nastřílela šestatřicet branek a ofenziva tak domácím nedělá problém, naopak jich ale inkasovali hned jednačtyřicet, což je druhé nejhorší číslo z celé soutěže. O nejvíce přesných zásahů se doposud postaral v dresu Gladbachu kanonýr Alassane Plea se sedmi přesnými zásahy na kontě. V posledních ligových utkáních se červenobílým nedařilo, když ve třech posledních zápasech získalo pouhý bod.

Bayern – Mönchengladbach 3:1
Leverkusen – Mönchengladbach 0:0
Mönchengladbach – Augsburg 1:2
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z utkání 21. kola německé Bundesligy, ve kterém domácí Borussia Mönchengladbach narazí na hostující SV Darmstadt 98.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.