Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Benfica - 18. dubna 2024   21:00

Marseille
Marseille
79' Moumbagna (Aubameyang)
1:0
(0:0)

4:2 (PEN)

Benfica
Benfica
Marseille
P. López – Mbemba (46. Murillo), Balerdi, Gigot (100. Dou), Soglo – Ndiaye (75. Correa), Kondogbia, Harít, Únáhí (59. Luis Henrique), Veretout – Aubameyang.
Blanco – Moumbagna, Said M'Madi.
Zwayer – Lupp, Achmüller (GER)
Stade Vélodrome, Marseille
Benfica
Trubin – Aursnes, Otamendi, A. Silva, Ale. Bah – Neves, Florentino – Ra. Silva (102. Cabral), Neres (61. João Mário), Tengstedt (61. Kökçü) – Di María.
Soares, A. Gomes – Carreras, Morato, Rollheiser, Leonardo, Gouveia, Spencer.

Marseille dnes nebylo lepším týmem, ale dokázalo dotáhnout utkání do penaltového rozstřelu, kterýdopadl v jeho prospěch. Vyrovnaný duel tedy končí vítězstvím francouzského celku. To se nerodilo lehce, Benfica dobře bránila a dostala branku až na konci základní hrací doby, což jí podřezalo větev. Kamerunec Moumbagna trefil velice důležitý gól hlavou po nahrávce Aubameyanga. Po AS Řím, Leverkusenu, Atalantě Bergamo, je Marseille čtvrtým účastníkem semifinále Evropské ligy.
Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji klidnou noc a někdy příště na počtenou!!!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:18.
Luis Henrique poslal Marseille do semifinále. Ta doma zvládla odvetný duel s Benficou 1:0 a 4:2 na penalty a postupuje do dalšího kola Evropské ligy. Mezi čtyři nejlepší.
Střílení penalt začíná.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Aursnes, Florentino, přenesení na druhou stranu hřiště.
120+2'
Hra se kouskuje.
120'
Aursnes zkouší centrovat, trefil prvního blokujícího hráče.
120'
Ještě Benfica, ta teď enormně touží po gólu.
120'
Di Maria má bezedný fyzický fond to je neskutečné, co naběhá.
119'
Florenntino, Joao Mario, Benfica chce ještě vstřelit gól, ale z této akce to nebude.
118'
Hráčům už pomalu docházejí síly, některé zlobí křeče.
117'
Oba týmy už chtějí zápas dovést do penalt.
115'
Aursnes, Di Maria, hráči si několikrát vyměnili balon.
113'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Florentino).
113'
Pasáž hry bez šancí a zajímavých možností.
112'
Antonio Silva centruje do vápna, míč ale přeletěl všechny a všechno.
112'
Aubameyang už už se napřahoval ke střele, až se k ní nedostal.
111'
Kondogba, Lafont, znovu Kondogbia.
110'
Kokcu zastavil protihráče při postupu na branku v brejku a dostává jasnou žlutou kartu. Může být rád.
110'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Orkun Kökçü).
109'
Di MAria opět centruje z rohu nebezpečně do vápna, odvráceno.
108'
Cabral měl obrovskou šanci, Pau Lopez se roztáhl v brance a míč za záda prostě nepustil!!!
108'
Prodloužení zatím moc šancí nenabízí. Hraje se velmi takticky.
106'
Marseille kombinuje a kombinuje, dostala se s míčem až k pravé straně pokutového území. Tam míč ztratila.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Pomalý přenes hry na druhou stranu. Benfica v tomto není rychlá.
105'
Neves zastaven v běhu ale faul to není podle sudího, Benfica musí hrát dále, i když byl zmařen její útok.
104'
Marseille ještě obléhá soupeře, ten se brání poctivě a zdopovědně.
104'
Z útoku nic nebylo, dobrá defenzivní hra portugalského velkoklubu.
103'
Marseille uhání do útoku, Benfica troubí na poplach.
102'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Arthur Cabral.
101'
Aubameyang zajímavým kopem z hranice vápna málem překvapila Trubina, velká škoda. Zajímavý kop.
100'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Samuel Gigot, přichází Raimane Dou.
99'
Veretout, Correa, Marseille dobývá soupeřovo území.
98'
Pau Lopez teď vychytal jednu z největších šancí soupeře v zápase! Di Maria našel adresáta a ten málem míč procpal u zadní tyče do branky. Pau LOpez úspěšný v zákroku.
96'
Luis Henrique vyhledal Moumbagnu, ale ten míč neudržel.
96'
Odkop Marseille, nenechali si hrát soupeře u sebe ve vápně.
95'
LIabonští kličkují u středového kruhu, míč má Bah, posílá ho přihrávkou dozadu.
94'
Aursnes, je zastaven na lajně.
94'
Di Maria kope roh nakrátko, Di MAria posílá míč do vápna centrem odvráceno.
93'
Zase vidíme pasáž hry, kdy se fotbal hraje jako šachy.
92'
Di Maria si zase dělá co chce na hřišti, hraje výborně od druhého poločasu.
91'
Di Maria ukazuje svojí nadměrnnou kvalitu a prochází obranou jako nůž máslem, ale přihrávku dobře nenačasoval.
91'
Marseille rozehrála.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Už se jen dohrává, oba týmy jsou za daných okolností, spokojeny s prodloužením.
90+2'
Exekutorem je Veretout a zahrál to na zadní tyč, ale nikdo ho nepochopil a centr skončil v autu.
90+2'
Standardka z dobré pozice pro Olympique.
90'
Di MAria přenáší na Joaa Mariu, ale akce se nepodařila dokončit.
89'
Gigot, pokud Marseille postoupí, bude v příštím zápase chybět svému týmu.
89'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Samuel Gigot).
89'
Harit zahrál ramenem do obličeje soupeři a je po zásluze potrestán.
89'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Amín Harít).
88'
Na druhé straně MArseille, která také neuspěla se svým brejkem.
88'
Di Maria chce rozhodnout mač, táhne míč až k brankáři, byl obrán.
87'
Bah vhazuje aut, dlouhý až do vápna a míč dopadl až na hlavu Di Marii, ten kulatý nesmysl do brány nedopravil.
86'
Už se vše schyluje k prodloužení.
85'
Correa vypálil na Trubina, těsně vedle.
85'
Hraje se velmi takticky, opatrně, obrany číhají na soupeře.
84'
Další roh argentinského hrdiny, opět skončil neslavně.
83'
Roh zahrávaný Di Mariou, ten ale trefuje jen beky soupeře. Nyní to Benfice nejde.
79'
Marseille právě vstřelilo branku! Centr zleva Aubameyanga přesně na hlavu Moumbagny, ten už se nemýlil, zacílil balón za záda Trubina. Autorem branky je FARIS MOUMBAGNA. Asistence:
78'
Kondogbia poslal míč nad bránu, hlavičkou mířil mimo.
77'
Hra se začíná bortit, v tom smyslu, že vidíme více soubojů o míč. Benfica ještě přidává ne defenzivní práci.
76'
Míč sudího zahrávaný nadvakrát, kuriózní situace. Marseille tak pospíchala, až jí to sudí nepovolil.
76'
Benfica přijela bránit a nedostat gól. To se zatím plní, tento plán.
75'
ze hřiště odchází Iliman Ndiaye, přichází Joaquín Correa.
74'
Joao Mario oslovil centrem Di Mariu, ten nadvakrát pálil na Pau Lopeze, který však maximálně podržel své kolegy. Parádní práce!!!
73'
Marseille se nadále snaží tlačit do útoku, Benfica jakoby měla soupeře přečteného.
71'
Hra se po několika obrovských šancí vrátila do normálních kolejí.
69'
Trubin zachránil všechny spoluhráče a kolegy. Krásný zákrok proti útočícímu hráči, Marseille to zahrála parádně, branku však stráží fantom Trubin.
69'
Ještě roh pro Francouze, ale nepovedený.
69'
Aubameyang si naskočil na centr a chtěl ho trefit nohou z voleje, nevyšlo to.
67'
Roh z druhé strany a šance, Trubin kontroluje pohledem.
66'
Další roh pro Olympique, Trubin chytá, ale pouští!!!! Upustil míč ve vápně a málem z toho byla pohroma, hráči Marseille se snažili ho překonat, pomohli mu obránci!
66'
Kondogbia to bere na sebe, ale neprochází obranou.
65'
Roh pro francouzský nesmrtelný klub, končí v zámezí.
64'
Olympique nadále kombinuje, vytrvale.
63'
Olympique krásně nacentroval do šestnáctky, trefil však hlavu protihráče místo spoluhráče. Škoda.
63'
Pau Lopez chce přestřelit centrem obranný blok soupeře a pomoci tím spoluhráčům, ale ani tato taktika nevychází.
61'
Obrovská šance Marseille po střídání mnoha hráčů, přiletěl centr do vápna, který nikdo netrkl a právě proto neskončil v brance, jinak by se tam už třepetal.
61'
ze hřiště odchází Casper Tengstedt, přichází Orkun Kökçü.
61'
ze hřiště odchází David Neres, přichází João Mário.
60'
Di MAria zahrál rukou v poli a obdržel za tento přestupek žlutou kartu.
60'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Ángel Di María).
59'
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Luis Henrique.
58'
Di Maria šel a šel, až prošel do vápna a tam pálil, rána zblokována, velká škoda, velká šance!!! Mohl přiblížit své druhy postupu.
58'
Pau Lopez vrací míč do pole.
57'
Kondogbia pálil zpoza vápna asi z 20 metrů po přiťuknutí, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
56'
Pokračuje nezáživná hra, ve druhém poločase jsou to prostě a jednoduše šachy.
55'
Je to remízový zápas, ani jeden z týmů se nedokáže prosadit.
54'
Joao Neves utíkal kupředu, byl zastaven čistě a hru otočil soupeř, který pak také šel na branku soupeře. Ani jeden z hráčů se výrazně neprosadil.
53'
Di Maria ukázal své schopnosti, krásně se prokličkoval i když to k ničemu nevedlo, bylo to efektní.
53'
Volný kop po faulu na Benficu.
52'
Olympique zase aktivnější a tvoří hru.
51'
LIsabonští si lehce zahrávali, s míče si přihrávali pře své vápno a napadající soupeř jim dělal problémy.
50'
Roh pro Marseille. Zahrán na přední tyč a odvrácen v pohodě.
49'
Hra se odehrává ve středu hřiště, žádný z týmů není schopen projít do připravené obrany soupeře.
48'
VAR neshledal hru rukou jako penaltový přečin.
47'
Zblokovaná střela Marseille, rukou zblokovaná. VAR se na to podívá.
47'
Aubameyang ve velké šanci, byl ale příliš v úhlu a bránu netrefil.
46'
Aut, který vhodí Bah, Benfica pokračuje v držení míče.
46'
Trubin pod tlakem vykkopává. Benfica začala útokem.
46'
ze hřiště odchází Chancel Mbemba, přichází Michael Amir Murillo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02
.
Vidíme duel, kde je lepší domácí tým, dohání ztrátu z minlého utkání, nicméně stav je stále 0:0 i přes šance Olympique, ten je dravější, kvalitnější na míči, více kombinuje, ale v koncovce zatím selhává. Proto je stav po první poločase 0:0. Prosadí se francouzský klub nebo uvidíme postup Benficy?
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Chancel Mbemba).
45+2'
Olympique, Únahí kouzlí s míčem, je zastaven.
45+1'
Otamendi, Florentino, dlouhý míč dopředu, spadl jen na kopačky Marseille.
45'
Nyní se hra přelévá nejvíce v zápase, dnes jsme byli většinou svědky postupných útoků, nyní jsou to brejky.
44'
S míčem na kopačkách Benfica, za chvíli pro změnu s míčem na noze Aubameyang, jenž tam cvičí hostující obranu. Pak i vystřelil, ale rána šla vedle.
44'
MArseille míč odebrala a pokračuje v přečíslení dopředu, byla ale též obrána.
43'
Aursnes se snaží vytvořit příležitost pro spoluhráče na levém křídle.
42'
Až nyní je rozehráno a Benfica posílá míč do nebezpečných prostor soupeře, nic z toho.
42'
Bah je ošetřován, ale měl by pokračovat ve hře.
41'
Faul na exslávistu Baha, ten byl tělem poslán k zemi.
40'
Míč je na polovině Marseille, Benfica tam dělá neplechu a zkouší něco vymyslet.
39'
LIsabonští hrají takovou údržbu, vycházejí z dobré defenzívy a do útoku moc nepředvedli.
38'
Silva stáhnul v souboji soupeře k ze, jasná žlutá karta.
38'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (António Silva).
38'
Neres to protáhl po levém křídle a centroval, jen do rukavic Pau Lopeze.
37'
Musí se však vracet s kombinací na polovinu a zakládat útok znovu.
37'
Florentino a Benfica pádí kupředu.
37'
Šlapák na hráče Benficy, volný kop pro LIsabonské.
36'
Marseille má převahu, co je to však platné, když se nedokáže trefit do brány?
36'
Soglo kombinuje nalevo se spoluhráči.
35'
Míč zabrala Benfica a upaluje okamžitě dopředu, tam je zneutralizována a musí se zase vracet k sobě, na své území.
34'
Ještě slavný francouzský klub v útoku.
34'
Faul na HArita ve středu hřiště.
33'
Marseille posílala další zásilku do vápna, ta byla odhlavičkována pryč.
33'
KOmbinace, která začala od brankáře, Benfica chce chvíli běhat s míčem a ne naopak.
32'
Benfica do útoku moc nepřevedla zatím, spíš nic než moc.
31'
Jak toto dopadne? Uvidíme prodloužení, penalty, nebo se rozhodne dříve?
30'
Benfica napadá rozehru francouzského klubu, ale marně, ten dává míč od nohy brzo.
30'
Olympique pokračuje ve své hře, kdy dobývá území soupeře.
28'
Di MAría centruje zleva do šestnáctky, ale trefuje jen hráče Marseille. Benfica e bude muset snažit více, tohle je málo v útoku.
27'
Lisabon se zase po delší době osmělil a vyrazil kupředu, nic nebezpečného nevymyslel.
27'
Aursnes má balon, Marseille v útoku, ale nic z toho.
26'
Trubin si jde pro míč, ten skákal k němu, Trubin ho vzal a zkrotil v náručí.
26'
A opět stejný obrázek, Marseille dobývá území Benficy a hledá prostory, kudy projít do toku a do zakončení.
25'
A dělali to moc lehovážně, Aubameyang sebral míč obraně a pálil na branku Trubina, míč šel mimo branku, tedy nad, ale Trubin by tenhle míč neměl, kdyby šel na bránu.
24'
LIsabonšští si osahávají balon, aby věděli, jaké to je.
23'
Pokus o balon do kapsy do velkého vápna, Marseille trefila jen bránícího hráče.
23'
Mbemba, Harit, a otočení těžiště hry.
22'
Ještě Marseille, Harit, ten je dnes hodně aktivní a viditelný, ale tentokráte nezakončil dobře.
22'
Útok po pravé straně po lajně, Harit s míčem ve vápně, ale ten mu ukopli hosté.
21'
Marseille se snažila využít chyby v systému Benficy, nevyšlo to.
20'
Francouzi kombinují kolem středového kruhu, nic moc se neděje.
19'
Marseille, už to vypadá, bude dnes ta, která bude tvořit. Má ztrátu potřebuje to. Benfica bude čekat na chyby.
18'
Další standardka pro Olympique a zase hezký balon. Ovšem moc na dlouhou nohu a tím pádem ho nikdo nemohl usměrnit do branky.
17'
Harít si navedl míč na střed a chtě pálit, byl však zneutralizován bránícími hráči.
16'
Pozor na Nerese, ten předložil Rafu Silvovi, který bránu přestřelil.
15'
Přímý volný kop z dobré pozice pro Francouze. Centr před malé vápno avšak zahráno na hlavy obránců.
14'
Francouzský klub chce dnes postoupit, musí vyhrát o dvě branky. Zatím ale nikam nespěchá, ví, že Benfica je silná v ofenzívě a kdyby to Marseille otevřela, byla by to brána do pekel.
14'
Olympique stále s míčem na kopačkách, právě obehrává obranný val.
13'
Volný kop pro Marseille.
13'
Únahí to zase udělal skvěle, jeho vidění hry je úžasné, umí dát přihrávku v pravý čas.
12'
FRancouzi na míči a kombinují kolem půlky hřiště. Hledají mezírky v obraně Benficy.
11'
Olympique vrací míč na gólmana a bude rozehrávat odzadu.
10'
Jenže Marseille zase štrykuje do šance a málem to vyšlo!! Poslední klička nebyla úspěšná.
10'
LIsabon vhazuje aut, Aursnes oslovil hráče blízko.
8'
Únahí našel spoluháče a ten si navedl míč do střely a pálil zpoza vápna, bohužel pro Olympique, šla rána jen do brankáře, který se natáhl a výskokem do strany míč vyrazil.
7'
Trenéři si připravili opatrnou defenzivní taktiku, asi neuvidíme žádné harakiri.
6'
Trubin poslal míč do pole z odkopu, z kterého trochu riskoval, míč ž měl na dlouhou nohu francouzský hráč.
5'
Slavný francouzský klub rozhodně nebude riskovat a otevírat obranu, začne s klidným postupným útokem.
5'
Hra se opět uklidnila a kombinují postupným útokem domácí.
4'
Benfica se snaží kombinovat po zemi, už je na polovině soupeře. Neres, Aursnes, znovu Neres a už je blízko branky!!! Ale střílí jen do bloku.
3'
Pau Lopez vrátí míč do pole.
2'
Začátek velmi opatrný. Benfica má náskok 1 gólu a to není moc, může se rozhodovat až klidně v závěru. Uvidíme šachy?