Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sarajevo : Zaria Balti - 6. července 2017   20:00

FK Sarajevo
FK Sarajevo
13' Habibovič  • 35' Kadusic
2:1
(2:0)

5:6 (PEN)

Zaria Balti
Zaria Balti
60' Zaginailov
FK Sarajevo
Adilovic – Andjusic, Heric, Hodzic, Ivetic, Liivak, Mujakic
Anufrijevs
Stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo)
Zaria Balti
Boghiu, Cararus, Grigorisin, Livsit, Slinkin, Suvorov, Trifonov

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 17:2. Rohy: 16:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 27:26.
Neskutečné! Moldavský celek Zaria Balti nakonec lépe zvládl penaltový rozstřel a po obrovském štěstí tak postupuje do druhého předkola. Domácím hráčům tak zbyly oči jen pro pláč, neboť byli celý zápas výrazně aktivnější. Nicméně, takový je fotbal, a právě takovéto momenty dělají tento sport celosvětovým fenoménem.
Střílení penalt začíná.
Ani druhé prodloužení nenabídlo branku, což znamená, že na řadu přijdou pokutové kopy. Moldavský celek úspěšně odbránil celý zápas a třešničkou na dortu může být postup prostřednictvím penaltového rozstřelu.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Po kostrbaté akci Sarajeva se hostující hráči s trochou štěstí dostali ven ze šestnáctky. Na polovině hřiště má jeden z hostujících hráčů křeče.
118'
Již šestá Radovacova střela skončila vedle branky. Do konce zápasu schází necelé tři minutky.
117'
Penaltové kopy se neúprosně blíží. Sarajevo je i nadále u balónu, hosté brání opravdu více než dobře.
115'
Po další nepřesné hlavičce jednoho z domácích fotbalistů, bude hostující brankář vykopávat.
114'
Tak to bylo obrovské štěstí! Do pokutového území Zarii totiž přiletěl centr, který si srazil málem do vlastní sítě jeden z hostů. Jenomže Pascenco míč vyrazil přímo na kopačku Sariče, který trefil nohu bránícího hráče!
112'
A znovu. Hosté si svojí aktivitou vynutili i další faul, domácí hráči cítí frustraci.
111'
Žlutou kartu dostává Hodžić (FK Sarajevo).
110'
Stejně, jako v tomto případě, kdy do protihráče ostře zajel Andušič. Hosté skvěle kouskují hru, to je asi jediné, na co momentálně mají síly.
109'
Sarajevo se nemůže dostat k tlaku. Naopak hosté velmi dobře brání, a navíc si vymodlili další faul.
108'
Zaria Balti si následně vymodlila útočný faul svého soupeře. Pascenco s rozehrávkou pochopitelně nikam nepospíchá.
107'
Radovac obdržel velmi dobrou přihrávku až do šestnáctky soupeře, tam ale střelou ve skluzu pouze rozprášil rukavice hostujícího brankáře.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Pokračuje se ve stejném duchu. Sarajevo má drtivý tlak, jenomže hostující hráči se i nadále úspěšně brání jejich útočným nájezdům. Před námi je závěrečných patnáct minut, pakliže ani tyto poslední minuty nenabídnou žádnou branku, tak půjdou na řadu pokutové kopy.
105'
První prodloužení skončilo.
105+1'
První prodloužení bude nastaveno o jednu minutu.
105'
Uplynula necelá minuta ošetření. Hostující brankář se konečně odvážil postavit na nohy.
103'
O další nepřesný pokus se přihlásil i stoper Mihojevič, který střílel z opravdu velké dálky. Zároveň má hostující brankář nějaké zdravotní potíže.
102'
Saričova střela z poměrně dobré pozice skončila opět vysoko nad brankou. Sarajevo si při svých střeleckých pokusech nepočíná zrovna přesně.
101'
Ojedinělá střela hostů z Moldávie. Mihaliov se totiž ujmul exekuceho přímého kopu, který doletěl přímo do náruče Pavlovice.
100'
Ve vzduchu se vynořil vysoký obránce Novakovič, který ale nezacílil vůbec přesně.
99'
Tlak trochu uvadl. Hosté nikam s rozehrávkou nepospíchají, i když se před pár vteřinami dopustil faulu Galovatenco.
98'
Slaboučký centr z rohu pokutového území bylo lehkou prací pro Pascenca. Po pár vteřinách jsou domácí opět u balónu.
96'
Obléhání šestnáctky moldavského celku skončilo ziskem rohového kopu. Ten v pokutovém území jeden z domácích pouze slabě zakončil.
95'
V pokutovém území se propracoval k hlavičce Radovac. Ani tentokráte nemusel hostující brankář zasahovat.
94'
Zaria Balti směrem dopředu nic kloudného nevymyslela a její hráči se okamžitě ženou zpět na svojí polovinu hřiště.
93'
Trochu ukvapenou střelu vyprodukoval Bekič, který svůj přízemní pokus namířil zhruba dva metry vedle levé tyče.
92'
Sarajevo okamžitě začalo obrovským náporem. Hráči domácího celku vyslali směr pokutové území hned dva centry, po tom druhém si Hodzič pomohl nedovoleně.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Sarajevo i přes svůj drtivý tlak inkasovalo. Hostující celek byl po celé utkání nesmírně pasivním mužstvem, ale i přesto dokázalo dojít do prodloužení. Vzrušivé byly zejména poslední minuty, kde domácí neproměnili pokutový kop a hosté obdrželi červenou kartu. Dá se tedy předpokládat neustalý nápor Sarajeva. Uvidíme, jak to hostující hráči vydržejí.
90'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Tak to je neuvěřitelné! Andrey Novicov si pomohl v souboji s protihráčem rukama, hlavní sudí mu ukazuje rovnou červenou kartu!
90+3'
Milimetrová přihrávka na levou stranu vedla k centru, který neměl šanci na větší ohrožení. Zaria je pod drtivým tlakem!
90+2'
Hosté se konečně vymanili z drtivého tlaku. Jenomže po standardní situaci se opět musí řítit zpět na své pozice.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Ke zblokovanému centru se na zadní tyči dostával Mihojevič. Domácí zadák stačil už pouze jemně píchnout do balónu, který následně skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
88'
Žlutou kartu dostává Suvorov (FC Zaria Balti).
88'
Aby toho nebylo málo, tak se o pár vteřin později jeden z domácích dostal k hlavičce, po které orazítkoval břevno hostující svatyně.
87'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Hebibovič, přichází Ivetič.
87'
Jenomže tu neproměnil Crnkič. Hostující brankář parádně vystihl směr míče a pokutový kop chytá. To jsou věci!
86'
Tak to je neuvěřitelné! Zaria se dopustila naprosto laxní ztráty balónu, po které na hranici šestnáctky fauloval Novicov – pokutový kop číslo dva.
85'
Za postranní čárou musí být ošetřen jeden z domácích hráčů. Sarajevo tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
84'
Moldavský celek je po celý zápas hodně pasivní. I přesto ale drží stav, při kterém se půjde do prodloužení.
83'
Hosté opět přitvrzují. Tentokráte se Fosca dopustil nedovoleného zákroku a vidí žlutou kartu.
83'
Domácí rozehráli celou situací hezkým signálem, který vyústil až v nepovedenou střelu Crnkiče.
82'
Po faulu Yermaka se u pravé postranní čáry strhla menší mela. Ta se po chvíli ale uklidnila a může se pokračovat ve hře.
80'
Teď si domácí oddychli. Dalekonosný aut do šestnáctky Sarajeva propadl k jednomu z hostů, který ale trefil pouze před sebou stojícího protihráče.
79'
Konečně i hosté jsou zabydleni na opačné straně hřiště. Tam na poslední chvíli přispěchal Mihojevič, který hasil situaci v pokutovém území.
78'
To jsou věci! Jeden z domácích dopravil balón za brankovou čáru, celé situaci ale předcházel ofsajd. Z opakovaného záběru se jednalo o správně posouzenou situaci.
77'
Sarajevo sice má více ze hry, jeho dnešní soupeř ho ale nepouští do větších příležitostí. Většinou se jedná o centrované balóny, které jsou v poklidu odvráceny.
76'
Žlutou kartu dostává Sarič (FK Sarajevo).
75'
Až nyní se domácí celek probojoval k rohu. Ten sice doletěl na hlavu jednoho z domácích, hlavičce v záklonu ale nemohl dát větší razanci.
74'
Nový muž na trávníku Andjušić se marně dožadoval rohového kopu. Pomezní rozhodčí byl jiného názoru, a tak Pascenco bude vykopávat od své svatyně.
73'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází , přichází Andjušić.
73'
Střídání v týmu FC Zaria Balti: ze hřiště odchází Ovseannicov, přichází Slinkin.
72'
Rata zlobil na prvé straně, nakonec se ke střele dostal Mihaliov, jehož střela mířila pouze doprostřed branky.
70'
Do konce zápasu zbývá necelých dvacet minut hry. Sarajevo je sice aktivnější, nicméně Zaria Balti vstřelila důležitou branku. Uvidíme tedy v dnešním zápase ještě nějakou branku, nebo utkání půjde do prodloužení?
69'
Pascenco teď hodně zariskoval, když si seběhl pro balón až k rohovému praporku. Tam svedl souboj se Crnkičem, kde byl hostující brankář nakonec úspěšnější.
68'
Ovseannicov si svým důrazným napadáním vymodlil autové vhazování. Zaria tak zůstane s míčem kolem pokutového území.
67'
Sarajevo inkasovaná branka nijak nezaskočila. Ba naopak, další roh se snesl opět na hlavu jednoho z hostů.
66'
Centr z levé strany v poklidu odvrátila smečka hostujících hráčů. Následná střela z kopačky Radovace skončila jen pár centimetrů nad břevnem.
65'
Žlutou kartu dostává Mihaliov (FC Zaria Balti).
63'
Ovseannicov strávil na hřišti dobrou minutku. Hostující hráč zřejmě inkasoval nějaký zákrok v předešlém souboji.
62'
Sarajevo se pokoušelo o odpověď prostřednictvím rohového kopu. Tam byli domácí hráči až příliš agresivní a je jim pískán útočný faul.
61'
V tuto chvíli by šlo utkání do prodloužení. Pakliže hosté vstřelí další branku, bude muset Sarajevo zvítězit minimálně o dvě branky.
60'
Zaria Balti právě vstřelila branku!
Tak to je šok pro Sarajevo! Hosté zahrávali standardní situaci, na kterou na poslední chvíli svojí střelou zareagoval SERGIY ZAGINAILOV. Je tu zápletka!
59'
Hebibovič si to namířil do pokutového území, kde byl ale proti přesile hostujících hráčů bezmocný. Hra se v posledních minutách trochu vyrovnala.
58'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Kadusic, přichází Hodzic.
57'
Tato kombinace vyústila v centr z pravé strany. Ten plachtil z kopačky Ovseannicova, který ho ale až příliš přetáhl.
56'
Míč mají na kopačkách momentálně hráči moldavského celku, kteří se postupnou kombinací pokoušejí dostat na dostřel branky Bojana Pavlovice.
54'
Domácí zahrávali hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Oba byly zahrány velmi dobře, jenomže v obou případech chybělo pár centimetrů k dopravení míče do branky.
53'
Rahmanovič se dostal k nečekané střele. S tímto projektilem nepočítal ani hostující brankář, který musel zakročit na poslední chvíli.
52'
Jenomže v pokutovém území upadl právě jeden z hostů. Místo pokutového kopu ale hlavní sudí odpískal hraní rukou.
51'
Ani zahrávana standardka nepřinesla pro domácí branku žádné nebezpečí. Moldavský celek je v útočné fázi naprosto bezradný.
50'
Hosté přijeli na dnešní zápas opravdu hodně nabroušeni. Rozhodčí ani nestíhá pískat do píšťalky, neboť hráči Zarii Balti si hodně často pomáhají nedovolenými zákroky.
49'
Sarajevo se po třetí radovalo z branky! Jejich radost ale zhatil odmávaný ofsajd, který dle opakovaného záběru nebyl!
48'
Po předchozím zákroku na zemi skončil Rahmanovič. Domácímu středopolaři se z trávníku moc nechce.
47'
Krátce po úvodní hvizdu druhého poločasu se hosté dopustili faulu poblíž středového kruhu.
46'
Střídání v týmu FC Zaria Balti: ze hřiště odchází Tigirlas, přichází Suvorov.
46'
Sarajevo výborně vystoupilo do odvetného zápasu a po poločase vede 2:0. Po necelých patnácti minutách hry se prosadil Habibovič, další ránu pro hosty tentokráte připravil domácí Kadusic, který proměnil pokutový kop. Zaria Balti je v dnešním střetnutí opravdu hodně pasivní, a pokud chce postoupit, bude muset do druhého poločasu vstoupit výrazně aktivněji.
45+2'
45+2'
Sarajevo je i nadále aktivnějším celkem. V šestnáctce se dostal k míči Sarič, který následně tvrdě vypálil těsně vedle vzdálenější tyče.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Chýlí se nám ke konci prvního dějství. Ještě před hvizdem zahrávali domácí roh, který byl úplně přetažen.
43'
Domácí se dopustili hloupého faulu těsně za šestnáctkou. Po střele jednoho z hostů se blýskl Pavlovic, ještě před tím ale byl pískán útočný faul Zarii Balti.
42'
Na druhé straně zahrával Tigirlas rohový kop. Balón byl v pokutovém územím ztečován mimo dosah hostujících hráčů.
40'
Bekič se nyní odhodlal k zajímavé střele. Levý obránce Sarajeva napřáhl zhruba ze třiceti metrů, míč doplachtil zhruba metr nad hostující branku.
39'
Levý obránce Fosca naskočil do Bekiče dosti nešetrně. Domácí tak budou rozehrávat kousek od levé postranní čáry.
38'
Novicova hlavička nepřinesla pro jeho tým větší ohrožení. Pavlovic je i nadále bez větší práce, nyní bude vykopávat od své branky.
37'
Pro hosty to ale moc neznamená. Tak, i tak potřebovali vstřelit minimálně jednu branku.
36'
Žlutou kartu dostává Mihojevič (FK Sarajevo).
35'
Sarajevo právě vstřelilo branku!
Ke exekuci pokutového kopu se postavil ADVAN KADUSIC, který nechytatelnou bombou posílá Sarajevo do dvoubrankového vedení.
35'
Yermak dost evidentním způsobem podrazil Sariče a v rukou hlavního rozhodčího vidí žlutou kartu.
34'
V pokutovém území upadl jeden z domácích. Je nařízen pokutový kop pro Sarajevo!
33'
Domácí pravý obránce nakonec sám došel za postranní čáru, kde bude ošetřen. Vypadá to, že Kadusic bude pokračovat ve hře.
32'
Kadusic toho schytává opravdu více než dost. Před pár vteřinami vlétl do jednoho ze soubojů hodně nešťastně, následně musí být ošetřen.
31'
Hra je po delší době nastěhována také na druhé straně hřiště. Tam se dokonce ke střele dostal Zaginailov, svůj nepřipravený pokus namířil hodně vedle levé tyče.
29'
Mezitím se jeden z domácích dostával ke střele. Místo přihrávky, ale zvolil střelu, která následně byla zablokována.
28'
Na stadionu v Sarajevu panuje opravdu skvělá atmosféra. Je vidět, že fandové v Bosně a Hercegovině žijí fotbalem.
27'
Dalekonosný nákop Pascency nenašel Zaginailova. Míč následně doputoval až druhému z brankářů na hřišti.
26'
Kousek za polovinou hřiště byl opět ostře dohrán Kardusic. Z tribun domácího stadionu je slyšet pískot, domácí zadák se těžce sbírá z trávníku.
25'
Domácí forvard Kuzmanovič vybojoval rohový kop. Ten si pod svá křídla vzal Sarič, kterému se ale vůbec nepovedl zahrávaný signál.
24'
Za obranu soupeře si nabíhal dnes již jednogólový Hebibovič. Jeden z hostů ale na poslední chvíli zasáhl skvělým zákrokem, navíc stačil otřít balón o domácího křídelníka.
23'
Standardní situace Zaria Balti mířila do ofsajdu. Rozruch před domácí brankou byl tak naprosto zbytečný.
21'
O několik vteřinek později šel do souboje s Kadusicem jeden z hostů šlapákem a je mu taktéž pískán nedovolený zákrok.
20'
Atraktivita utkání trochu upadla. Momentálně je k vidění nespočet nedovolených zákroků, před malou chvílí byl poslán na zem Ovseannicov.
19'
Výlet hostujících hráčů končí. Ovseannicov nezastihl balón na hrací ploše, domácí brankář tak bude vykopávat.
18'
Proti pravidlům si před malou chvíli počínal Bekič, který podkopl hostujícího Tigirlase. Standardka ale končí v náruči Pavloviče.
17'
Na hranici šestnáctky centroval levý obránce Bekič, svůj centr ale nasměroval pouze za brankovou čáru.
16'
Hráči Sarajevo jsou i po vstřelené brance u míče. Za vítězstvím je žene zejména slibná divácká kulisa, která neúnavně podporuje své miláčky.
14'
Hostující brankář si při předchozím zákroku zřejmě přivodil menší zranění. To bylo patrné při dorážce, na kterou už nereagoval a pouze se v bolestech svíjel na čáře.
13'
Domácí se dostávají do vedení! Pascenco nejprve vychytal jednoho z domácích, následně se balón odrazil přímo na kopačku ANELA HABIBOVIČE, který již neměl problém zakončit do odkryté branky.
12'
Bekičův centr z levé strany našel hlavu Hebiboviče, který hlavičkoval zhruba dva metry vedle pravé tyče. To byla slibná příležitost.
11'
U míče jsou konečně i hosté z Bosny a Hercegoviny. Ovšem to trvalo jen malý moment, neboť domácí uzmuli balón svému soupeři.
9'
Crnkič zahájil útočný výpad svého celku, který ale nakonec skončil ještě před šestnáctkou. Sarajevo je v úvodu utkání výrazně aktivnější.
8'
Crnkič si povodil několik protihráčů, jenomže na hranici šestnáctky se vyhnal až příliš ze střeleckého úhlu. Střela tak neměla patřičnou přesnost.
7'
Na středovém kruhu pro změnu ulehl jeden z hostů, konkrétněji to byl Gomez Garcia, který dostal slušnou ránu do zad.
6'
K ráně z velké vzdálenosti se dostal jeden z domácích. Pascenco musel rychle k zemi, následně byl odpískán ofsajd domácím hráčům.
5'
Na pravé straně byl podražen Kadusic, hlavní rozhodčí neváhal ani chvíli a odpískal nedovolený zákrok na pravého obránce Sarajeva.
4'
I hosté se podívali na útočnou polovinu hřiště, dlouhý nákop ale směřoval pouze do náruče Pavlovice.
3'
Tak tohle domácí nevyřešili zrovna dobře. Kuzmanovič dostal solidní přihrávku za obranu, jenomže místo střely volil ještě zpětnou přihrávku.
2'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky a utkání tak může začít. Domácí mají červené dresy, hosté mají barvy bílo-modré.
1'

FK Sarajevo: Pavlovic – Kadusic, Novakovič, Mihojevič (C), Bekič – Radovac, Sarič – Hebibovič, Rahmanovič, Crnkič – Kuzmanovič
Náhradníci: Adilovic – Andjusic, Heric, Hodzic, Ivetic, Liivak, Mujakic

FC Zaria Balti: Pascenco (C) – Yermak, Novicov, Golovatenco, Fosca – Ovseannicov, Mihaliov, Gomez, Tigirlas – Zaginailov – Rata
Náhradníci: Boghiu, Cararus, Grigorisin, Livsit, Slinkin, Suvorov, Trifonov

Rozhodčí: Anufrijevs.
Moldavský celek Zaria Balti lépe zvládl úvodní duel proti celku FK Sarajevo a do odvetného zápasu si přivezl sice nadějný, ale zároveň ošemetný výsledek 2:1. Zástupce Bosny a Hercegoviny v Evropské ligy, tedy FK Sarajevo může v odvětě spoléhat i na výsledek 1:0. Pakliže ale domácí celek inkasuje, tak utkání půjde do prodloužení. Při inkasování dvou a více branek a zároveň výhře o jeden gól postupuje FC Zaria Balti. Suma sumárum, FK Sarajevo potřebuje v dnešním utkání za každou cenu zvítězit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje odvetnými zápasy prvního předkola a my budeme společně sledovat utkání mezi FK Sarajevo a FC Zaria Balti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.