FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Sparta - 31. března 2024   18:00

0:1
(0:1)
Sparta
17' Birmančević  (Mejdr)

Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák (90. Tranziska) – Suchan, Čermák (90+1. L. Havel), P. Hellebrand – Skalák (66. Šigut), Ondrášek (C), Alli.
Šípoš – Lazić, Zíka, Brandner, Sliacky, Hubínek, Čoudek, O. Novák.
Machálek – Caletka, Antoníček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Mejdr, Laçi (80. Solbakken), Kairinen, Zelený (63. Ryneš) – Birmančević (74. Tuci), Kuchta, Haraslín (63. Olatunji).
Surovčík, Vorel – Sadílek, Pešek, P. Vydra, M. Ševčík, Vitík.
Vindahl

SESTŘIH: České Budějovice - Sparta 0:1. Zadrhlé hosty zachránil šílený gólmanův kiks

Sparta vítězí na trávníku posledního celku FORTUNA:LIGY Českých Budějovic 1:0, jedinou branku utkání vstřelil už v 17. minutě Veljko Birmančević.

Utkání však nenabídlo divácky nijak atraktivní podívanou, viděli jsme naprosté minimum příležitostí na obou stranách, nakonec se ujala jen Birmančevićova střela, u niž udělal obrovskou chybu brankář Janáček.
90+3'
90+3'
Po dlouhém nákopu do sparťanského pokutového území je Halvovi pískáno vražení do Ladislava Krejčího.
90+2'
Nastavený čas se zatím odehrává ve středu hřiště, domácí teď mají míč ve svém držení.
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Lukáš Havel.
90+1'
Rozhodčí Machálek oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
ze hřiště odchází Matej Madleňák, přichází Jakob Tranziska.
89'
Kuchta mohl pojistit vítězství, ale netrefil odkrytou bránu
89'
Solbakken vybojoval míč ve středu hřiště, byť domácí se dožadovali Norovy ruky, sparťané ale rozjeli brejk ve čtyřech proti dvěma, Tuci přihrál Kuchtovi před takřka odkrytou branku, Jan Kuchta ji ale zblízka přestřelil!
87'
Indrit Tuci si na levé straně dvakrát vyměnil míč s Rynešem, pak mu ale nevyšla přízemní střela, která mířila přímo k Janáčkovi.
87'
Další rohový kop Kairinena se odrazil k Olatunjimu, ten zády k brance vysokým kopam přes hlavu jen nasměroval míč k Martinu Janáčkovi.
86'
Olatunji přes Sladkého neprošel do pokutového území, povedlo se mu ale vybojovat další rohový kop.
85'
Kairinenův centr od praporku nenašel před brankou žádného z jeho spoluhráčů.
84'
Sparťané přenesli hru po levé straně na útočnou polovinu, Olatunjimu se povedlo vybojovat roh pro Spartu.
83'
Čermákův centr našel před brankou Zdeňka Ondráška, ten ale v záklonu hlavičkoval výrazně mimo branku.
83'
Hellabrandova střela od rohu pokutového území je sražena za branku, následovat bude další rohový kop.
82'
Ani tento rohový kop ale nepřinesl výraznější ohrožení pro sparťanskou branku.
82'
Českobudějovičtí se snaží, centr Šiguta Ladislav Krejčí srazil na rohový kop, pátý v pořadí pro jihočeský celek.
81'
Po nepříliš kvalitně sehrané standardní situaci domácích byl odpískán faul na odkopávajícího Olatunjiho.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Qazim Laçi, přichází Markus Solbakken.
78'
Po zdánlivě nepřesném českobudějovickém centru měl Vindahl potíže se zkrocením míče u brankové čáry poměrně výrazně vedle své branky, nakonec se mu v souboji s Šigutem povedlo dostat míč pod kontrolu.
76'
Po rohovém kopu střílel Suchan z dálky tentokrát vysoko nad branku.
75'
Do Alliho odraženého centru se opřel Jan Suchan, jeho střelu srazil na rohový kop Matěj Ryneš.
75'
Rynešův kvalitní centr si před Tucim dokázal pohlídat Florent Poulolo.
74'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Indrit Tuci.
74'
Olatunji u postranní čáry neuspěl v souboji se Sladkým, domácího obránce pak fauloval.
73'
Na opačné straně po nepřesné přihrávce Alliho důrazným presinkem vybojoval na Sörensenovi rohový kop Čermák.
72'
Po rohovém kopu se sparťané do zakončení nedostali.
71'
Birmančevič neproměnil stoprocentní šanci
71'
Při sparťanském brejku si Kuchta naběhl na pravé křídlo a přihrával přesně do pokutového území na Birmančeviće, ten si dvakrát obhodil bránícího protihráče, pak mu ale Janáček zmenšil střelecký úhel a vyrazil Srbovu střelu na roh!
70'
Hra se nadále kouskuje, tentokrát se nedovoleného zákroku dopustil Jan Mejdr.
68'
Šigut podrazil odkopávajícího Krejčího, rozhodčí Machálek s drobným zpožděním píská nedovolený zákrok.
67'
Kairinenův dlouhý nákop si na ofsajdové hraně zpracoval Jan Kuchta, pak přistrčil míč k Birmančevićovi, ten však vysoko přestřelil.
66'
ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Samuel Šigut.
66'
Laci adresoval příliš prudkou přihrávku Birmančevićovi, bude z toho jen českobudějovický aut.
64'
Obří závar před Vindahlem, ale Ondrášek nedorazil do sítě
64'
Poulolův centr mířil pouze k Sörensenovi, ten ale hlavičkoval jen do spoluhráče Panáka, míč se pak od nich nadále divně odrážel, až se málem dostal do šance Ondrášek, balónu se ale nakonec povedlo zmocnit Peteru Vindahlovi.
64'
Skalákův centr Panák v pádu odvrátil za postranní čáru. Po změně stran je hra nadále zcela vyrovnána.
63'
ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Matěj Ryneš.
63'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Victor Olatunji.
62'
Sparťané chystají první změny v sestavě, do hry zamíří Matěj Ryneš s Victorem Olatunjim.
61'
Madleňákův centr se odrazil k Čermákovi, tomu ale vůbec nevyšla střela z první, která mířila několik metrů vedle hostující branky.
61'
Zelenému se u postranní čáry nepovedlo zpracovat těžkou přihrávku, vhazovat může Jiří Skalák.
60'
Sparťané si přihrávají v okolí středové čáry, dopředu se moc neženou.
58'
Alli neuspěl proti početní převaze v podobě dvojice Krejčí – Laci, ti navíc vybojovali autové vhazování pro rudé.
57'
Hellebrand na útočné polovině posunul míč k Suchanovi, jeho střela skončila na bránícím Panákovi.
56'
Kairinenův centr od praporku se domácím povedlo odvrátit natolik dobře, že Alli mohl spěchat do rychlého brejku, ovšem po nepřesné přihrávce se míč odrazil na sparťanské kopačky.
55'
Sparťané vybojovali svůj druhý roh v zápase, k vysokému centru Birmančeviće se dostal Sörensen, jeho hlavička je sražena na třetí rohový kop Pražanů.
54'
Po dalším faulu Haraslína nakopl míč před branku Jiří Skalák, Peter Vindahl v souboji s Poulolem míč neudržel, rozhodčím však neunikl poměrně výrazný ofsajd francouzského obránce.
53'
Suchanův nepovedený centr odhlavičkoval Qazim Laci za postranní čáru.
52'
Wale Musa Alli byl při průniku útočnou polovinou faulován Lukášem Haraslínem, domácí dostávají možnost standardní situace.
51'
Zelený potáhl míč podél levé postranní čáry, pod tlakem se mu ale z blízkosti brankové čáry nepovedlo kvalitně odcentrovat.
49'
Madleňákův nepřesný odkop si zpracoval Jan Mejdr, po jeho přihrávce pohotově pálil Haraslín, z hranice pokutového území ale mířil jen do brankáře Janáčka.
47'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku Zdeněk Ondrášek, v bolestivých grimasách se drží za koleno.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Úvodní dějství souboje Českých Budějovic se Spartou nepřineslo nějak nadprůměrnou podívanou.

Sledovali jsme především boj s řadou nepřesností, tou se dá nazvat i „zákrok“ domácího brankáře Janáčka v 17. minutě, kdy mu Birmančevićova skákavá střela propadla do sítě, což je dosud jediná změna skóre a prakticky i nějaká výraznější šance na obou stranách.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Machálek k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po Vindahlově odkopu Zelený u postranní čáry hlavou posunul míč do běhu Janu Kuchtovi, ten z ostrého úhlu pálil jen do boční sítě.
44'
Po nakrátko rozehraném rohu se domácí musí vracet do defenzivy, neboť faulován byl Veljko Birmančević.
44'
Po dlouhém autu domácích, který byl ještě prodloužen před branku, se k hlavičce dostal Florent Poulolo a mířil někam k břevnu, Vindahl vyrazil míč nad branku.
43'
Po domácím rohu se nikdo z jihočeských hráčů do zakončení nedostal, pak si po vzájemném souboji vyřizovali účty JIří Skalák s Qazimem Lacim.
42'
Jiří Skalák na pravém křídle v souboji s Ladislavem Krejčím vybojoval rohový kop.
42'
Série nepřesností na obou stranách, míč se povedlo dostat pod kontrolu domácím.
40'
Suchanova lobovaná přihrávka byla příliš vysoká pro Ondáška, ten se navíc zdál být v postavení mimo hru.
40'
Suchan byl podkopnut Qazimem Lacim, domácí budou rozehrávat míč z klidu na vlastní polovině.
39'
Ondrášek v osobním souboji na útočné polovině nedovoleně atakoval Filipa Panáka, rozehrávat mohou sparťané.
38'
Jihočechům se dařilo držet míč desítky sekund na svých kopačkách, nepřesné přihrávky na Hellebranda se ale ujal Mejdr, domácí fotbalista jej pak po odehrání balónu fauloval.
36'
Po domácím zisku míče Suchan rychle přenesl hru k pokutovému území Sparty, tam o něj ale záhy zase přišel.
34'
Sparťané zahrávali rohový kop, z něj ale mohl vzniknout českobudějovický brejk, ovšem Wale Musa Alli nepřešel přes Haraslína, jenž při rohovém kopu zůstal ve středu hřiště v roli posledního a zvládl tuto roli na výbornou.
32'
Marcel Čermák ve středu hřiště podkopl Jana Kuchtu, sparťané rozehrávají míč z klidu.
31'
Krejčího zdánlivě nepřesný centr Králik pouštěl za sebe na odkop od branky, u brankové čáry však ještě byl Mejdr, tomu se ale nepovedlo míč zkrotit ve hřišti.
29'
Birmančević podél hranice pokutového území přihrál Lacimu, ten prakticky ze stoje střílel do připraveného Martina Janáčka.
28'
Jan Suchan byl při přechodu středu hřiště sražen Jaroslavem Zeleným, za což si sparťanský fotbalista vysloužil žlutou kartu.
28'
Poulolův nákop na útočnou polovinu byl příliš dlouhý pro Zdeňka Ondráška, míč doputoval k Peteru Vindahlovi.
26'
Neúspěšná souhra Haraslína se Zeleným po levé straně, bude se kopat od domácí branky.
24'
Mejdr přihrával po pravé straně příliš prudce Birmančevićovi, bude se kopat od domácí branky.
24'
Haraslín si z levého křídla posunul míč do pokutového území, tam ale střílel z nepřipravené pozice jen do bránícího protihráče.
23'
Sparťané jsou usazeni na útočné polovině a hledají cestu k pokutovému území domácích.
21'
Haraslín si v běhu výborně zpracoval lobovanou přihrávku, pak se mu z levého křídla nepovedlo přesně přihrát.
20'
Čermákovu kolmici si v pokutovém území zpracoval Suchan, ten pak v pádu pálil mimo branku, navíc mu je máván těsný ofsajd.
19'
Wale Musa Alli na pravém křídle sice dokázal odcentrovat, ovšem před branku si nenabíhal vůbec žádný jeho spoluhráč, ohrožení pro sparťanskou branku z toho tak nebylo.
17'
Šílená Janáčkova hrubka, Birmančevič snadno skóruje, 0:1
17'
Sparta právě vstřelila branku! Sparta se ujímá vedení! Jan Mejdr u postranní čárou hlavou posunul míč k VELJKU BIRMANČEVIĆOVI, jenž si jej navedl do pokutového území, pak skákavou střelou pokořil Martina Janáčka, jemuž ten míč propadl pod tělem k tyči!
15'
Mejdrův dlouhý nákop měl najít Kuchtu, situaci si ale pohlídal domácí brankář.
14'
Další nepřesný centr, tentokrát vzešel z kopačky Lukáše Haraslína, jenž překopl všechny fotbalisty před českobudějovickou brankou a rozehrávky se ujme Martin Janáček.
13'
Filip Panák se pokusil přenést hru k levé postranní čáře na Jaroslava Zeleného, tomu nevyšlo zpracování a míč mu odskočil do zámezí.
12'
Velmi nepřesný centr Jaroslava Zeleného doletěl přímo do náruče Martina Janáčka.
10'
Birmančević se při průniku do pokutového území marně dožadoval odpískání penalty za údajnou ruku bránícího Jana Suchana, o porušení pravidel se nejednalo.
8'
Krejčího kolmice po levé straně byla příliš prudká pro Jaroslava Zeleného, bude se kopat od branky Dynama.
6'
Birmančevićův přetažený centr odhlavičkoval Marcel Čermák, odražený míč si našel Laci, ten prostřelil klubko těl před Janáčkem, skákavá rána však postrádala přesnost.
5'
Lukáš Haraslín byl u postranní čáry nedovoleně atakován Sladkým, následovat bude standardní situace ve prospěch Sparty.
5'
Domácí se dostali ke dvěma střeleckým pokusům v rychlém sledu, nejdříve Suchanova střela ze střední vzdálenosti byla zablokována, pak Hellebrand z dálky pálil nepřesně.
3'
Po dlouhém sparťanském autu se míč odrážel po hlavách mnoha hráčů před českobudějovickou brankou, domácí jej dokázali dostat do bezpečí.
1'
Už v úvodní minutě se domácí dostali k první standardní situaci, z ní nijak nezahrozili.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tradiční bílo-černé kombinaci hrající Jihočeši, Sparta oblékla rovněž obvyklou rudou sadu.
1'
Drobná prodleva před úvodním výkopem, rozhodčí řeší nějaké potíže se sítí v brance, kterou v prvním poločase bude hájit Peter Vindahl.
Trojice rozhodčích v čele s Janem Machálkem přivedla fotbalisty na trávník, start utkání se pomalu blíží.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák – Suchan, Čermák, P. Hellebrand – Skalák, Ondrášek (C), Alli.
Náhradníci: Šípoš – L. Havel, Lazić, Zíka, Brandner, Šigut, Sliacky, Tranziska, Hubínek, Čoudek, O. Novák.
Trenér: Jiří Lerch

AC Sparta Praha: Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Mejdr, Laçi, Kairinen, Zelený – Birmančević, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Surovčík, Vorel – Solbakken, Olatunji, Tuci, Sadílek, Pešek, P. Vydra, M. Ševčík, Ryneš, Vitík.
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček.
AC Sparta Praha

Sparťané včera přišli o první místo v tabulce, když je výhrou na Slovácku předstihl jejich úhlavní rival ze Slavie, ovšem Letenští mají dnešní zápas k dobru a dvoubodovou ztrátu tak mohou znovu smazat.

Spartě nevyšel úvod března, když ze zápasů proti svým tabulkově největším soupeřům, tedy Slavii a Plzni, uhrála jen bod za bezbrankovou remízu se Slavií, v Plzni pak potupně prohrála 0:4. K tomu schytala i dvě vysoké prohry od Liverpoolu v Evropské lize, ze tří soutěžních zápasů v řadě tak inkasovala patnáct branek. Na vítěznou vlnu se Pražané vrátili v posledním duelu před reprezentační přestávkou, kdy v domácím prostředí zdolali Hradec Králové 2:1.

Hosté se musí obejít bez obou standardních hráčů na pozici pravého křídelního obránce, Angelo Preciado si odpyká poslední ze třízápasového trestu za vyloučení v domácím ligovém derby se Slavií, Tomáš Wiesner pak bude chybět kvůli čtyřem žlutým kartám.
SK Dynamo České Budějovice

České Budějovice vstupují do dnešní bitvy z poslední příčky ligové tabulky, když z dosavadních 25 kol získaly jen 18 bodů za bilanci 5-3-17. Zůstávají však na dosah týmům těsně před nimi, ztrácejí bod na patnáctou Karvinou a dva body na čtrnáctý Zlín, přičemž i s nadstavbovou částí o udržení mají před sebou ještě deset utkání.

V naději na záchranu drží Jihočechy velmi dobrá bilance na domácím stadiónu, neboť na těch soupeřových získaly v třinácti zápasech jen bídné dva body. To na Střeleckém ostrově z posledních tří kol uhrály sedm bodů, když k výhrám 3:0 nad Ostravou a 2:1 nad Olomoucí přidaly bod za remízu 2:2 se Zlínem. I v tomto utkání navíc byli blízko výhře, ovšem o důležitý tříbodový zisk je soupeř obral až brankou v 90. minutě.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání 26. kola fotbalové FORTUNA:LIGY, v němž fotbalisté Dynama České Budějovice přivítají pražskou Spartu. Utkání se odehraje na vyprodaném Střeleckém ostrově, jehož kapacita byla při předprodeji zaplněna během několika hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.