FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Liberec - 30. března 2024   15:00

Plzeň
68' Metsoko (Kliment)
1:3
(0:0)
Liberec
64' Chaluš  (Prebsl) • 69' Kulenović  (Fukala) • 79' Kulenović

Jedlička – Paluska, Hejda (C), Jemelka – Cadu, Traoré (66. Kopic), Kalvach, Mosquera (58. Metsoko) – Souaré (76. Sýkora), Šulc – M. Vydra (66. Kliment).
Tvrdoň – Řezník, M. Havel, Dweh.
Všetečka – Hájek, Váňa
Doosan Arena, Plzeň
9718 diváků
Vliegen – Chaluš, Prebsl, Pourzitidis – Mikula (C) (84. Lehoczki), Žambůrek, Višinský (72. Doumbia), Preisler – Ghali (57. Fukala), Tupta (57. Horský) – Kulenović (84. Rabušic).

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 1:3. Viktoria klopýtla, zářil Kulenovič

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:16.
Je dobojováno, všechny tři body míří na sever Čech. Liberec odehrál v Plzni velmi dobré utkání, za čemž byl odměněn. Všechny čtyři branky padly ve druhém poločase. Viktoria ještě odpověděla na vedoucí gól Slovanu, hosté si ale bleskově vzali zpět a náskok už nepustili. I ve druhém vzájemném zápase v této sezóně tak vítězí Liberec.
90+11'
90+10'
Dnešní zápas už pomalu míří do svého finiše. Velkou šanci měl na jejím konci Lukáš Hejda, který hlavičkoval sám z hranice malého vápna, jenomže jen do rukavic Oliviera Vliegena.
90+9'
Jan Sýkora dokázal odcentrovat z levé strany, Pavel Šulc měl ovšem k míči přes obránce hodně daleko.
90+8'
Další akce plzeňské Viktorie je zastavená pomezním rozhodčím – ofsajd.
90+7'
Jan Kopic našel šajtlí v pokutovém území jmenovce Klimenta, ten ovšem balon jen lehce lízl a ten poté přistál jen u brankáře Vliegena.
90+6'
Pavel Šulc přiťukl míč do cesty Caduovi, jehož ránu ale včas Vliegen dokázal vyrazit.
90+4'
Cadu si v pokutovém území dle hlavního rozhodčího pomohl faulem, odkopávat od své branky tak bude gólman Vliegen.
90+3'
Hosté znovu šetří čas na útočné polovině hřiště...
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Jan Žambůrek).
90+1'
Nedlouho poté ale střílel přes hlavu Idjessi Metsoko, jeho slabý pokus ale v pohodě pokryl Olivier Vliegen.
90+1'
Na úvod nastaveného času rozehrál Lukáš Kalvach standardku, v pokutovém území se ovšem nikdo z domácích k hlavičce nedostal.
88'
Cadu si pomohl faulem na útočné polovině hřiště, míč se opět vrátí ke kopačkám hráčů Liberce.
87'
Viktoria rozjela rychlý brejk, Jan Kliment dostal balon na pravou stranu, poté se podíval, oslovil ve vápně naběhnutého Jana Kopice, ten ovšem lízl míč jen do míst, kde byl připraven Vliegen.
87'
Čerstvý Rabušic drží balon na útočné polovině hřiště, kde šetří několik cenných vteřin pro svůj tým.
85'
Plzni se bohužel nedaří a její přechodová část není taková, jakou by si plzeňští fanoušci přáli. Vše pomalu směřuje k tomu, že si hosté z Plzně odvezou všechny tři body.
84'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Ondřej Lehoczki,
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Michael Rabušic.
83'
Dnešní utkání sleduje 9718 diváků.
82'
Na trávníku zůstává navíc ležet jeden z hostujících hráčů, kterého chytají křeče. Hlavní rozhodčí ukazuje, že prodlevu pochopitelně v konečném součtu nastaví.
81'
Plzeň se pochopitelně ještě snaží se zápasem něco udělat, v poslední desetiminutovce to bude mít ale hodně složité.
79'
Kulenovič šokoval Viktorii. Režie nestíhala, 1:3
79'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté dělají vše proto, aby si z Plzně odvezli všechny tři body. Po dlouhém nákopu si zpracoval balon LUKA KULENOVIĆ, který následně obehrál všechny tři domácí obránce a poté si poradil i s bezmocným Jedličkou.
79'
Cadu už balon na hrací ploše nestihl, odkopávat od své branky tak bude gólman Olivier Vliegen.
77'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Luboš Kozel).
77'
Cadu rozehrál rohový kop z pravé strany, na první tyč si nabíhal Lukáš Hejda, balon ovšem nezasáhl.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Cheick Souaré, přichází Jan Sýkora.
76'
Krásná rána Jana Kopice ze střední vzdálenosti, Vliegen jeho pokus vyrazil na rohový kop.
75'
Horský naopak chtěl náskok hostů ještě více zvýraznit, svou ranou ovšem trefil jen prvního bránícího hráče.
74'
Na tahu je opět Viktoria, ta to má ovšem na útočné polovině hodně složité. Liberec velmi dobře brání.
72'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Cadu).
72'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Mohamed Doumbia.
69'
Kulenovič parádní hlavičkou vrátil vedení Slovanu, 1:2
69'
Během pár vteřin si ovšem Sloven bere zpět ztracené vedení. Fukala dostal zpětnou přihrávku od Horského, jeho centr následně dostal hlavou do sítě LUKA KULENOVIČ.
68'
Plzeň právě vstřelila branku!
V Plzni máme velmi rychle vyrovnáno. Jan Kopic měl spoustu místa na pravé straně, jeho centr do vápna se odrazil k volnému Klimentovi, jehož střelu tečoval do sítě IDJESSI METSOKO.
67'
Metsokova teč přinesla rychlé srovnání,1:1
67'
Po rohovém kopu Kalvacha se tlačil k hlavičce Pavel Šulc, ovšem gólová nebyla.
66'
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Jan Kopic,
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
65'
Na druhé straně bude moci odpovědět Viktoria stejnou mincí, i ona bude zahrávat rohový kop.
64'
A hosté jdou po rohovém kopu do vedení. Přízemní centr si našel Filip Prebsl, jehož následnou přihrávku usměrnil do sítě MATĚJ CHALUŠ.
63'
Překvapivý signál po rohu zaskočil Viktorii, trefil se Chaluš, 0:1
63'
Nebezpečný centr do vápna odhlavičkoval na rohový kop kapitán Lukáš Hejda.
61'
Denis Višinský kličkoval u pokutového území, ta finální už mu ovšem nevyšla dle jeho představ.
60'
Hodina hry je minulostí, stále čekáme na vedoucí trefu dnešního utkání. Plzeň nyní zkouší zaútočit po pravé straně.
58'
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Idjessi Metsoko.
57'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Filip Horský,
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Michal Fukala.
57'
Za velkého potlesku Jhon Mosquera odchází z trávníku, naštěstí po svých!
56'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Ahmad Ghali).
56'
Mosquera je nadále ošetřován, plzeňský hráč už alespoň sedí, nicméně tento pohled opravdu není nic hezkého.
55'
U plzeňského hráče už jsou všichni přítomní zdravotníci na stadionu, včetně nosítek. Snad to nakonec nebude nic vážného.
54'
Velmi nepříjemná situace. Jhon Mosquera dostal tvrdý direkt ve vzdušném souboji, po zásahu do hlavy nyní zůstává kolumbijský hráč ležet na trávníku.
53'
Ostrá srážka Ghaliho s Mosquerou
53'
Nedlouho poté se již Matěj Vydra natlačil k hlavičce na zadní tyči, ovšem míč skončil jen těsně vedle brány.
52'
Viktoria táhla rychlý brejk po levé straně, následný centr do vápna ovšem nebyl tak přesný, jak si Šulc s Vydrou představovali.
51'
Vše nakonec končí dalším faulem ve středu pole, míč se přesune ke kopačkám hráčů Liberce.
50'
Plzeň kombinuje na vlastní polovině hřiště, čeká, kde se jí otevřou vrátka na útočné polovině hřiště.
49'
Jhon Mosquera připravil střeleckou pozici pro Pavla Šulce, který byl sám na hraně pokutového území, jenomže prostor mezi třemi tyčemi znovu přestřelil.
48'
Jedlička nadvakrát podržel domácí
48'
Nepříjemná rána Liberce ze střední vzdálenosti, Martin Jedlička musel míč boxovat do bezpečných míst.
47'
Plzeň se na startu druhé půle vrhla hned na útočnou polovinu, avšak jejich akce skončila předčasně, díky nedovolenému zákroku na polovině hřiště.
46'
Je za námi první poločas, který branku nenabídl. První velkou šanci měl plzeňský Vydra, z brejku ale branku minul. Na druhé straně zahrozil po rohovém kopu Tupta, toho pro změnu skvěle vychytal Jedlička. Doufejme, že ve druhém poločase již nějaké branky padnou.
45+2'
45+2'
Naopak z brejku mohla otevřít skóre Viktoria, Vliegen ale Mosquerovu střelu chytil.
45+1'
Balon dolétl až do vápna, tam to měli ale Viktorián vše dobře pokryté.
45+1'
Hosté mají v závěru první půle šanci otevřít skóre ze standardky, dočkají se?
44'
Mosquera našel ve vápně Traorému, tomu ale míč nepříjemně uskočil od kopačky a bylo po šanci.
43'
Z levé strany pro změnu nevyšla přihrávka Souarému, po jehož centru rovnou skončil míč za základní čárou. Vliegen bude odkopávat.
42'
Balon nyní létal ze strany na stranu, Matěj Vydra zprava ovšem nikoho na zadní tyči nenašel.
41'
Od rohového praporku letěl balon na malé vápno, kde nejvýše do vzduchu vyšplhal Martin Jedlička.
40'
Akce hostů byla nakonec zastavena nedovoleně, standardku z levé strany rozehrál Preisler, vše ve vápně hasil Traoré, který kulatý nesmysl odkopl na rohový kop.
39'
Hosté kontrolují hru na vlastní polovině hřiště, Plzeň je do ničeho většího zatím nepouští.
38'
Jhon Mosquera hodil dlouhý aut až do pokutového území, míč se k němu nakonec vrátil, jeho druhý pokus nicméně skončil podobně.
36'
Vydra tentokrát dobře získal míč pro své barvy, pro rychlou střelu z otočky se odhodlal Pavel Šulc, prostor mezi třemi tyčemi ovšem přestřelil.
35'
Cadu centr z pravé strany hodně přetáhl, na zadní tyči to měl Jhon Mosquera hodně složité. Odkopávat od své branky tak bude jen gólman Olivier Vliegen.
34'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Miroslav Koubek).
33'
Prebsl v souboji s Vydrou, ten chtěl penaltu
33'
Matěj Vydra upadl v pokutovém území, dle hlavního rozhodčího nicméně dovoleným způsobem, bude celou situaci ještě zkoumat kolega u videa?
33'
Pavel Šulc chtěl zrychlit hru přihrávkou na Matěje Vydru, tento pas nicméně plzeňskému hráči vůbec nevyšel.
32'
Míč byl několik vteřin ve vzduchu, celou situaci nakonec ovládli Plzeňané, kteří získali míč pod svou kontrolu.
30'
Máme za sebou první půl hodinu hry, tu načal Marios Pourzitidis, který musel domácí akci zastavit jen za cenu žluté karty.
29'
Ahmad Ghali byl podražen Souarém, hosté budou rozehrávat poblíž vlastní lavičky.
28'
Dobrá střela Tupty prověřila Jedličku. Zásadní zákrok!
28'
Denis Višinský rozehrál další rohový kop v utkání, tentokrát napálil odražený balon na bránu Ľubomír Tupta a Martin Jedlička musel ukázat něco ze svých kvalit.
27'
Avšak ani z něho nezapršelo, dnešnímu zápasu zatím vládnou obrany na obou stranách.
26'
Ani na druhý pokus Plzeň branku soupeře neohrozila, ale domácí zůstanou u balonu, budou kopat rohový kop.
25'
Plzeň dostala k dispozici standardku, Lukáš Hejda byl ale při ní faulován, vše se tak bude opakovat.
24'
Martin Jedlička šel ze své brány a míč musel boxovat do bezpečných míst Pokračujeme nadále za bezbrankového stavu.
23'
Jan Paluska chtěl hlavou vrátit míč Jedličkovi, ovšem prostor netrefil dle svých představ, hosté tak budou zadarmo kopat rohový kop.
22'
Denis Višinský nedlouho poté na druhé straně střílel ze střední vzdálenosti, branku Martina Jedličky ovšem netrefil. Ani jeden z brankářů tak zatím nemusel zasahovat.
21'
Viktoria následně bleskově otočila hru, čímž vybojovala rohový kop. Lukáš Kalvach následně centroval na zadní tyč, balon ovšem přelétl všechny a všechno.
20'
Liberec dobře zakombinoval poblíž pokutového území, poslední přihrávka na naběhnutého Tuptu nebyla přesná.
19'
Jan Paluska měl na pravé straně spoustu času si připravit míč k centru, nakonec jeho pokus přistál jen v připravených rukavicích Vliegena.
17'
Po sérii několika odrazů vystřelil z hranice pokutového území Cheick Souré, branku Liberce ale o velký kus přestřelil.
16'
Žambůrek vysunul Tuptu, ten minul zařízení
16'
Souarému utekl míč pod nohami, hosté získali zadarmo míč zadarmo. Ten poté bleskově rozehráli na naběhnutého Žambůrka, ten ovšem z úhlu branku Jedličky netrefil.
15'
Ibrahim Traoré předvedl hezkou kličkovanou před vápnem, následně našel na pravé straně pokutového území Matěje Vydru, ten ovšem obranný val neprostřelil.
14'
Jemelka naservíroval hezký balon na Pavla Šulce, vše nakonec končí jen autovým vhazováním pro Viktorii.
13'
Jan Paluska byl znovu u míče, mladý obránce Plzně chtěl najít naběhnutého Cadua, přihrávka ovšem skončila až u Vliegena.
12'
Caduovi na pravé straně utekl míč od kopaček, to samé se ale přihodilo i hráčům Liberce, domácí tak budou vhazovat.
11'
Filip Prebsl se snažit ohrozit domácí branku z velké vzdálenosti, ovšem balon nasměroval jen do prvního bránícího hráče.
10'
Kalvach chtěl oslovit za hostující obranou naběhnutého Pavla Šulce, český reprezentant se ale k balonu nedostal, hosté tak mohou zaútočit.
9'
Hosté vybojovali úvodní rohový kop v zápase, ten si následně domácí obrana ovšem pohlídala, Jedlička zasahovat nemusel.
8'
Vydra ve velké šanci mířil těsně vedle
8'
První velká možnost plzeňské Viktorie! Traoré vysunul do brejku Matěje Vydru, ten měl proti sobě již jen brankáře, jeho branku ovšem minul.
8'
Cheick Souaré tlačil balon do pokutového území, obrana Liberce však byla pozorná, při druhém pokusu skončil balon pro změnu v rukavicích Vliegena.
7'
Mosquera si tentokrát nechtěl komplikovat život, tak hrací předmět raději zahrál zpět až k brankáři Jedličkovi.
6'
Viktoria výborně napadá hostující rozehrávku, s čím má Liberec evidentně velké potíže.
5'
Cadu hledal centrem zprava Mosqueru v pokutovém území, ten ačkoliv se natahoval, tak na balon nedosáhl. Odkopávat od své branky tak bude pouze brankář Vliegen.
4'
Ahmad Ghali sprintoval za balonem podél pravé postranní čáry, jako první byl nicméně u míče Václav Jemelka, který vše zvládl s ledovým klidem.
3'
Dominik Preisler rozehrál balon na pravou stranu pokutového území, tam ho nicméně Severočeši k míči nedostali, odražený balon následně skončil vysoko nad brankou Jedličky.
2'
Traoré nepřesně rozehrál, hosté se vrhli do rychlého brejku, jen za cenu žluté karty vše uhasil kapitán Lukáš Hejda.
1'
Plzeň se hned chystala zaútočit, centr Jhona Mosquery ovšem nebyl přesný, přesto domácí nadále zůstávají u balonu.
1'
Hráči obou celků jsou již na trávníku, zápas začne za malou chvilku.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hejda (C), Paluska, Jemelka, Cadu, Traoré, Kalvach, Souaré, Mosquera, Šulc, M. Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň – Sýkora, Kliment, Kopic, Řezník, M. Havel, Dweh, Metsoko.
Trenér: Miroslav Koubek.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Chaluš, Prebsl, Pourzitidis, Mikula (C), Žambůrek, Višinský, Preisler, Ghali, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Bačkovský – Lehoczki, Fukala, Penner, Varfolomejev, Doumbia, Kok, Horský, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel.

Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Váňa.
Krásnou sobotu z Plzně!

Dnes je na programu 26. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku celek FC Slovan Liberec.

Viktoria Plzeň je nadále na pevném třetím místě tabulky. Čtvrté Slovácko zaostává již o patnáct bodů. Západočeši mohou koukat i směrem nahoru, avšak i tam je velká bodová propast, druhá Slavia má náskok osmi bodů, první Sparta devět. Červenomodří zažívají fantastický vstup do jarní části. Na úvod sice doma remizovali s Mladou Boleslaví, od té doby však jen vítězí, aktuálně mají na kontě již šest vyhraných duelů v řadě. Před reprezentační pauzou na svém stadionu zničili vedoucí Spartu vysoko 4:0, zisk tří bodů následně potvrdili v Jablonci, kde zvítězili 2:1. I v Evropské konferenční lize dělá Viktoria českému fotbalu fantastickou reklamu, poprvé v historii se Plzeň dostala do čtvrtfinále evropského poháru, tam se utkání s italskou Fiorentinou.

Slovan Liberec se nachází ve středu tabulky, aktuálně je se ziskem 32 bodů na devátém místě. Na šesté místo, které znamená postup do skupiny o titul, ztrácí Severočeši čtyři body. Před čtrnácti dny hráli svěřenci Luboše Kozla těžké utkání na Slavii, sešívaní potvrdili postavení v tabulce, když zvítězili 3:0. Nyní má Slovan před sebou další těžkou zkoušku, povede se jí lépe zápas ve Štruncových sadech?

První letošní vzájemný duel se odehrál na konci října na severu Čech. Viktoria na utkání nevzpomíná v dobrém, prohrála 0:3, navíc se na stadionu U Nisy zranil útočník Rafiu Durosinmi, kterému od té doby již předčasně skončila sezóna.