FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Karviná - 14. dubna 2024   15:00

Ostrava
19' Ewerton (Buchta) • 74' Ewerton
2:2
(1:0)
Karviná
63' Regáli  (Čavoš) • 80' Ražnatović  (Ezeh)

Letáček – Blažek, Frydrych, Lischka (C) – Rusnák, Rigo (66. Šín), Boula, Buchta (59. Kpozo) – Ji. Klíma (79. Adediran), Ewerton, Tanko (59. Kubala).
Markovič – Pojezný, Šehić, Šudák, Grygar, J. Juroška, Ndefe.
Machálek – Caletka, Žurovec, VAR: Zelinka
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
12296 diváků
Holec – Traore, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović (78. Kačor), Boháč, Čavoš (78. Budínský), Moses (78. Ayaosi) – Ražnatović, Iván (46. Regáli) – Akinyemi (46. Ezeh).
Ciupa – Bielan, D. Žák, Bederka, Čurma, Mikuš.

SESTŘIH: Baník - Karviná 2:2. Zářil Ewerton, hosté ale dvakrát srovnali

Z mé strany je to vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na počtenou.
Slezské derby je u konce. Domácí šli o vedení v 19. minutě, když se z vlastní poloviny prosadil parádní ranou Ewerton. Další gól do poločasu nepadl, a tak si Baník odnesl do kabin jednobrankový náskok. Po pauze domácí trochu polevili a byli za to porestání vyrovnávací trefou Regáliho. Jenže Ostrava se nevzdala a po faulu na Kubalu kopala v 74. minutě penaltu. Tu dokázal proměnit Ewerton a v Ostravě bylo podruhé veselo. Jenže Karviná nesložila zbraně a v 80. minutě srovnal na konečných 2:2 Ražnatović. Pro domácí je remíza určitě ztrátou, kdežto pro poslední Karvinou je tento bod zlatý.
90+6'
90+5'
Po Frydrychově sražené ráně je zde asi poslední roh Baníku.
90+4'
Další centr Baníku zleva byl odvrácen. Mezitím se naplnilo čtyřminutové nastavení.
90+3'
Kpozo vyslal krásný pas do ideálního prostoru, kde ale nebyl nikdo z domácích. Následně Ewerton vyslal centr na malé vápno, kde avšak domácí nezakončili ideálně a navíc se pískána zřejmě ruka.
90+1'
K hlavičce se na zadní tyči nakonec protlačil Blažek, ale vysoko minul. Hrát se poté chvíli nebude, jelikož brankář Holec se drží za obličej a žádá si ošetření.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Centry domácích na přední tyč si hosté pohlídali, ale Ostrava má k dobru další roh.
89'
Ewerton byl zahnán až k praporku, kde z minima vytěžil maximum, a sice rohový kop.
87'
Ražnatović to znovu zkoušel, avšak tentokrát jeho rána zpoza vápna nemířila mezi tři tyče.
85'
Adediran se snažil protlačit zprava do pokutového území, ale byl výborně ustrážen a bude se jen kopat od brány Holce.
83'
Přímá kop hostů Ostravané ubránili na přední tyči a vyklízejí obranné pozice před Letáčkem.
82'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Quadri Adediran).
81'
Dnešní utkání sleduje 12 296 diváků.
80'
Šok pro domácí. Ražnatovič dělovkou srovnal na 2:2
80'
Karviná právě vstřelila branku! Ostravská liknavost v defenzívě vedla k velmi rychlé kombinaci a srovnání! Rychlá Povedená a hlavně blesková souhra přešla zprava až na střed vápna, kde Ezeh přistavil míč proti noze ANDRIJOVI RAŽNATOVIĆOVI, který krásnou ranou pod břevno překonal Letáčka.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Quadri Adediran.
78'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází David Moses, přichází Emmanuel Ayaosi,
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Lukáš Budínský,
ze hřiště odchází Momčilo Raspopović, přichází Pavel Kačor.
78'
Lischka nyní ukázal velký přehled a centr do vápna uklidil hrudí k Letáčkovi, za což si vysloužil potlesk tribun.
76'
Nechybělo mnoho a mohlo to být o dva góly! Po rychlém kontru vysunul Kpozo Kubalu, který pronikl do šestnáctky, ale přízemní ranou nepřekonal Holce.
74'
Ewerton penaltou nepohrdnul a trefil se podruhé, 2:1
74'
Baník právě vstřelil branku! Ostravané si berou zpět ztracený náskok! EWERTON se ujal exekuce pokutového kopu a svou střelu umístil ze svého pohledu k levé tyči. Holec sice trefil stranu, ale na balón nedokázal dosáhnout.
73'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Filip Blažek).

Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Martin Regáli).
72'
Penaltový faul na Kubalu, Blažkova hlavička na Regáliho jen za žlutou
72'
K centru zprava se hnal Kubala a ten byl ve vápně faulován a sudí okamžitě píská penaltu pro domácí!
71'
Ezeh evidentně vybíhal z ofsajdu do souboje, ale pomezní sudí nechal hru běžet ještě dobrých 5 vteřin a až poté odmával ofsajd.
70'
Letáček chtěl zrychlit hru ale mizerným výhozem minul Blažka tak o dva metry.
69'
Jiří Boula zkusil štěstí z dobrých třiceti metrů, nicméně jeho rána minula bránu o pořádný kus.
67'
Dlouhým míč nakonec prošel až k Rusnákovi, jenž ale místo centru volil zasekávačku, čímž soupeře vrátil do hry a následný centr Bouly byl velmi nepřesný.
66'
ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Matěj Šín.
65'
Ewerton se dobře dostal před Mosese, který jej zezadu povalil k zemi. Faul se ovšem nepíská a Karviná bude kopat roh.
63'
Karviná právě vstřelila branku! Ostravané si o to trochu koledovali a trest tedy přichází v podobě srovnání! MARTIN REGÁLI si naběhl na přihrávku do vápna, kde se prosmýkl kolem Lischky a následně povedeným obstřelem na zadní tyč přivedl karvinské fanoušky do varu.
62'
Regáli přesprintoval Frydrycha a obstřelem srovnal, 1:1
62'
Proti Rusnákovi nyní byli dva hráči u rohového praporku a balón šel do zámezí právě od Rusnáka. Sudí nakonec ale ukazuje, že se bude kopat od domácí brány.
60'
Frydrych teď pokazil snadnou přihrávku na Blažka na deset metrů a hosté tak budou moci vhazovat.
59'
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Filip Kubala,
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Patrick Kpozo.
57'
Blažek si nyní výborně pokryl míč a ten posléze opustil hrací plochu i přes velkou snahu Regáliho, jenž od Blažka odpadl po skoro hokejovém zákroku.
55'
Tanko nesmyslně ztratil balón ve středu pole a pálit tak z třiceti metrů mohl Čavoš. Také jeho zakončení ale letělo přesně k Letáčkovi.
54'
Regáli védl nyní míč téměř po celé délce hranice vápna a nakonec vypálil slabě do náruče Letáčka.
53'
Na druhé straně se musel mít na pozoru Letáček, který si ale poradil s prudkou ranou z pravé strany šestnáctky na bližší tyč.
52'
Lischka přesným centrem vybídl k hlavičce Klímu, který ale prudké zakončení z hranice penaltového puntíku poslal do rukavic Holce.
51'
Klíma se snažil až příliš vymodlit faul u sudího, který nedovolený zákrok nepíská a Baník tak ztrácí míč.
50'
Domácím se ovšem nepovedlo ohrozit Holce po rohovém kopu a směrem vpřed to mohou zkusit pro změnu hosté.
49'
Tanko dobře zapracoval v napadání a vybojoval míč pro Baník, který s ním pokračuje na útočné polovině.
47'
Rusnák se dobře prosadil na pravé straně až k centru, ale ten na malém vápně zlikvidovala obrana Karviné.
46'
ze hřiště odchází Alex Iván, přichází Martin Regáli,
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Lucky Ezeh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je za námi úvodní poločas duelu. Ten začal lépe Baník, který hned ve 4. minutě šel do vedení zásluhou Tanka. Jeho gól ovšem pro ofsajd neplatil. Následně mohli udeřit hosté, ale Ostravu zachránila po dvou střelách břevno a Letáček za pomoci tyče. V 19. minutě se už Ostrava radovala a šlo o trefu výjimečnou. Ewerton totiž překonal gólmana střelou z vlastní poloviny a vyběhnutý Holec se musel červenat. Ostravané se následně snažili a navýšení náskoku, ale další akce gólem neskončily. A když se v závěru půle neprosadil ani Akinyemi, tak si Baník odnáší do kabin těsný náskok.
45+2'
45+2'
Ještě v závěru půle zkusil štěstí z třiceti metrů Ražnatović, ale jeho pokus letí vysoko nad.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Centr hostů z přímáku se sice karvinským podařil zakončit, ale jemné líznutí končí v zámezí až téměř o rohového praporku.
43'
Rigo na obranné půlce zaváhal a ztratil míč. Následnou situaci hasil skluzem zezadu, za který obdržel žlutou kartu.
41'
Výborný centr zprava se snesl do vápna k nohám Akinyemiho, jenž ale ve výborné pozici selhal a slabý pokus poslal do Letáčkových rukavic.
40'
Klíma se vehementně cpal za nabídkou do šestnáctky, nicméně byl velmi dobře ustrážen hostujícími stopery.
39'
Traoré vzápětí ve vápně fauloval Lischku a je pískán útočný nedovolený zákrok Karviné.
38'
Ewerton si v souboji u střídaček s Mosesem pomáhal až příliš okatě rukama a je samozřejmě pískáno proti domácím.
37'
Nepovedený signál Ostravy málem dopadl fatálně pro domácí. Hosté totiž vysunuli Akinyemiho, který v první chvíli uháněl sám na Letáčka, ale Ostravané se stačili vrátit v dostatečném počtu a nakonec centr zleva sebral právě ostravský brankář.
36'
Buchta si nyní chtěl šikovně narazit s Klímou, ale po přihrávce mu byl nedovoleně zamezen náběh. Do hry šla píšťalka sudího, která odpískala standardku z pětadvceti metrů pro Baník.
35'
Po tvrdém souboji zůstal na trávníku ležet Tanko a je pochopitelně pískáno ve prospěch Ostravy.
34'
Buchta dobrým obraným skluzem zamezil další akci hostů, kteří ale ještě budou vhazovat na útočné polovině.
33'
Za beky si nyní naběhl aktivní Rusnák a i když Frydrychovu nabídku nezpracoval ideálně, tak je nakonec odmáván a odpískán ofsajd.
31'
Iván se štěstím prošel přes domácího beka a už už se chystal z hranice vápna vypálit. Na poslední chvíli mu ovšem míč ukopl Michal Frydrych.
30'
Rigo nejprve dobrým čtením hry vybojoval míč pro sebe, ale posléze jej špatným přenesením hry opět ztratil.
28'
Po následném rohu propadl míč až na hranici velkého čtverce k Rigovi, jenž se snažil uklidit míč placírkou na zadní tyč. Jeho pokus ovšem skončil vysoko nad.
27'
Ewerton nyní kroutil roh tak šikovně, že se míč snášel na zadní tyči přímo do brány. Na poslední chvíli jej ovšem z brankové čáry vyhlavičkoval jeden z hostů.
26'
Následně si šikovně za obranu naběhl Klíma, jenž servíroval míč před bránu z pravé strany šestnáctky. Pas byl ovšem zablokovaný a balón se snesl do zámezí. Roh pro Baník.
25'
Hosté se ovšem této standardce domácích ubránili a na druhé straně byl odpískán nedovolený zákrok na vracejícího se Boulu.
24'
Rigo dobře vystihl přihrávku ve středu, ale pálil z trochu nepřipravené pozice. Jeho střela byla tečovaná alespoň na roh.
24'
Klíma výborně viděl rozběhnutého Rusnáka, který se však k míči o chlup nedostal.
22'
Po dvou soubojích na obou stranách zůstal píšťalka sudího němá. Nejprve se snažil Iván teatrálně nafilmovat penaltu na Klímovi a o faul se nejednalo ani při zákroku na Tanka, jenž nebýt souboje mohl uhánět sám na Holce.
22'
Velmi dobrá práce domácích na pravé straně, kde operovala Karviná. Ta ale bude mít ještě možnost rohu.
21'
Rigo se posléze snažil vybídnout přihrávkou do vápna opět Ewertona, který byl ovšem dobře ustrážen karvinskými beky.
19'
Ewertonova paráda! Brazilec se trefil z vlastní půlky, 1:0
19'
Baník právě vstřelil branku! Neskutečná, ale opravdu neskutečná paráda domácího celku, který se ujímá vedení! EWERTON si převzal míč na vlastní polovině u středového kruhu a neuvěřitelnou dalekonosnou ranou překonal vyběhnutého Holce.
18'
Ëwerton nyní táhl rychlý kontr domácích, ale místo přihrávky do tandemu na Buchtu volil kličku, při které o balón přišel.
17'
Hosté se ovšem centru na přední tyč ubránili, ale Ostravané pokračují v pobytu na útočné polovině.
16'
Na druhé straně se o slovo hlásí také Baník, který bude rozehrávat rohový kop.
14'
Neuvěřitelná smůla pro hosty! Odražený míč zpoza penaltového puntíku napálil Čavoš do břevna, od nějž se míč dostal k Akinyemimu, jehož pokus z rohu malého čtverce vyrazil Letáček do tyče, od které se balón odrazil na roh.
14'
Ovšem na centr Ivána se nejvýše vyšrouboval Frydrych, jenž odvrátil centr. Poté však Karviná ještě vybojovala rohový kop po sraženém centru zleva.
13'
Klíma na třiceti metrech podkopl Rapopoviće a pro Karvinou se tak rýsuje zajímavá standardní situace.
12'
Frydrych se pokusil přenést hru na levou stranu, kde operoval Buchta, avšak ten na jeho nákop nemohl v žádném případě dosáhnout.
10'
Klímovi se nepovedla klička na hranici vápna a míč se zmocnili hosté, na které byl vzápětí odpískán faul.
9'
Nepovedený centr z přímého kopu hostů přeletěl všechny zúčastněné v pokutovém území Baníku a bude se kopat od zařízení Letáčka.
8'
Ražnatović na polovině hřiště tvrdě dohrál Riga a píská se proti bráně Karviné. Vše se obejde bez karetního trestu.
6'
Před Dominikem Holcem to opravdu klouže! Aboubacar Traore skončil na zemi a zahrál rukou. Abdullahi Tanko se hlásil o penaltu, kterou rozhodčí neodpískal.
4'
Tankův rychlý gól nemohl platit kvůli ofsajdu
4'
Baník právě vstřelil branku!
Před šestnáctkou odcentroval Jiří Klíma a ABDULLAHI TANKO upadl v šestnáctce. Balon se mu otřel o ruku a následně padl na záda. Dominik Holec se po míči natahoval marně. Ovšem celou situaci přezkoumal VAR a gól Baníku zrušil. Asistence: Jiří Klíma.
4'
Znovu domácí kapitán, který se pokoušel o nákop po pravé straně. Dobře ho dostoupil Alex Iván a míč srazil mimo hrací plochu.
3'
David Lischka se pokoušel o přihrávku po lajně, ale míč opustil hrací plochu. Po vhazování se Baník vrátil k míči a Michal Frydrych přihrává až k Letáčkovi.
2'
Ostrava nastoupila do zápasu v bílé sadě dresů, naopak Karviná hraje v zeleném. Nákop na hostujícího útočníka skončilo ofsajdovým postavením.
1'
Rozhodčí Machálek dal pokyn k zahájení zápasu. Karviná přihrála až k Dominiku Holcovi, po jeho nákopu se o balon bojuje u středového kruhu.
1'

FC Baník Ostrava: Letáček – Blažek, Frydrych, Lischka (C) – Rusnák, Rigo, Boula, Buchta – Ji. Klíma, Ewerton, Tanko.
Náhradníci: Markovič – Pojezný, Adediran, Šín, Šehić, Šudák, Grygar, Kpozo, J. Juroška, Kubala, Ndefe.
Trenér: Pavel Hapal

MFK Karviná: Holec – Traore, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović, Boháč, Čavoš, Moses – Ražnatović, Iván – Akinyemi.
Náhradníci: Ciupa – Ayaosi, Bielan, Kačor, D. Žák, Regáli, Bederka, Budínský, Čurma, Ezeh, Mikuš.
Trenér: Lubomír Vlk

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Žurovec, VAR: Zelinka.
Poslední tři vzájemná utkání

5.11.2023 Karviná – Baník 1:3
23.7.2022 Baník – Karviná 2:1
19.3.2022 Baník – Karviná 1:3
MFK Karviná

Karviná vstupuje do derby s Baníkem z posledního místa soutěže, jelikož České Budějovice doma v sobotu porazily Liberec. Karvinským tak náleží 16. příčka s pouhými 20 body. Navíc jejich útok patří společně s Pardubickým a s pražskými Bohemians k nejhorším v lize, když dokázal vsítit jen 26 gólů.

Ani hosté nebudou v Ostravě v plné polní. Do utkání by neměli zasáhnout Memič, Bederka, Budínský a Doležal.
FC Baník Ostrava

Ostravanům se v posledních týdnech daří velmi dobře. Z minulých sedmi duelů hned pětkrát vyhráli, jednou remizovali a zapsali jedinou prohru, což je vyneslo na 4. místo ve FORTUNA:LIZE, které drží se ziskem 43 bodů. Na pátou Mladou Boleslav mají náskok 3 bodů a jelikož Středočeši v sobotu prohráli s Teplicemi, tak Baník může svůj polštář ještě navýšit.

Pavel Hapal bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. Chybět by měli pouze Takács se Šínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.