Bilbao nakonec uhájilo těsnou výhru, byť se na ni nadřelo asi více než původně očekávalo. Po druhé brance Llorenteho to vypadalo na jasnou záležitost Bilbaa, záhy ale snížil de Marcos, který ještě v nastaveném čase měl velkou šanci na vyrovnání. V utkání jsme viděli deset žlutých karet a dvě červené pro Fontáse a Xima z Mallorky, kteří inkasovali žlutý kartónek hned dvakrát. A to ještě Aduriz nedal v první půli penaltu.
90+3
Hostující dos Santos se ještě zjevil před brankou, jeho střela ale v síti neskončila!
90+2
Mallorca zůstává na polovině soupeře, uvidíme, zda ještě ohrozí branku Bilbaa.
90+1
Ximo (MLR) dostal druhou žlutou kartu v zápase a míří předčasně do kabin! Mallorca dohraje zápas v devíti.
90
Sudí Hernández nastavil druhý poločas o tři minuty.
89
Bilbao v závěru hlavně hlídá svá defenzivní vrátka a hlídá výsledek.
87
Llorente vyzkoušel gólmana Aouateho, ten ale jeho střelu pokryl.
86
Susaeta na sebe vybojoval faul, Bilbao bude rozehrávat z poloviny hřiště.
85
Tentokrát ale z toho nic nebylo, Bilbao se ubránilo.
84
Mallorca cítí šanci, Giovanni dos Santos nyní bude kopat další standardku ze zajímavé pozice.
83
Iraola (ATB) dostal žlutou kartu ještě v závěru utkání.
81
Mallorca právě vstřelila branku!
Přece jen bychom se v závěru utkání mohli dočkat dramatické koncovky. Z hranice pokutového území zakroutil ze standardky míč do sítě GIOVANNI DOS SANTOS.
79
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí udělali pořádný krok k zisku tří bodů. Střídající FERNANDO LLORENTE si za svou aktivitu ve druhém poločase gól zasloužil a nakonec se ho i dočkal.
76
Llorente se Susaetou jsou pro defenzivu hostujícího týmu velmi nebezpeční.
73
Mallorce už nezbývá mnoho sil, nevypadá to, že by se ještě zkusila prosadit. Přece jen to má v oslabení proti dobře kombinačně připravenému soupeři složité.
70
Mallorca vystřídala, Jose Martího nahradil Nsue.
69
de Marcos (ATB) dostal žlutou kartu.
66
Llorente přinesl mnoho zmantku do obrany hostů, střídající útočník srší aktivitou.
63
Bilbao útočí do plných, hosté už nechtějí především inkasovat.
59
Střídá i Mallorca. Místo Víctora si zahraje Arizmendi.
58
Bilbao mění síly v útoku. Adurize nahradil Llorente.
57
Susaeta běžel po lajně, nakonec vybojoval rohový kop.
54
Bilbao zůstává nadále aktivní a má zápas z herního hlediska pod kontrolou.
50
Bilbao vystřídalo. San Josého nahradil Iturraspe.
49
Bilbao začalo druhou půli ve velmi aktivním stylu a hned dostalo soupeře pod tlak. Před chvílí se do koncovky například dostal Aduriz.
46
Bilbao vede po prvním poločase 1:0 zásluhou brzké úvodní trefy Adurize. Stejný hráč mohl navýšit skóre z penalty, jenže tu neproměnil. Mallorka hraje v deseti po vyloučení Fontáse, takže ve zbytku utkání to bude mít složité.
45+1
Do vápna hostující Mallorky létají vysoké centry, Real Club míče odkopává do bezpečí.
45
Sudí Hernández nastavil první půli o jednu minutu.
44
Pedro Geromel odclonil de Marcose, míč do rukavic sebral Aouate.
42
Vypadá to, že se první poločas už v klidu dohraje. Přestože Mallorca i v deseti útočí, větší gólové příležitosti nemá.
38
Tempo hry se celkem uklidnilo. Bilbao kombinuje po zemi s míčem na kopačkách.
35
Na druhé straně hřiště ale vybojoval rohový kop Susaeta.
33
Mallorca i přes hru pouze v deseti hráčích bojuje v útoku a dostává místy soupeře z Bilbaa pod tlak.
29
A současně inkasoval žlutý kartónek i Martí (MLR). Napětí by se skutečně dalo v posledních minutách krájet v rámci tohoto vyhecovaného zápasu.
29
Utkání je hodně vyhecovavé, žlutou kartu uviděl Gurpegi (ATB).
25
Aduriz mohl z penalty přidat svůj druhý gól v zápase, ale Aouate vystihl směr střely a jeho pokus skvěle vyrazil. De Marcos pak ještě sice chtěl dorážet, ale pouze fauloval gólmana.
24
Za protesty vyfasoval žlutou kartu i Ximo (MLR).
24
To jsou věci! Fontás (MLR) zahrál rukou ve vápně a po druhé žluté kartě v utkání je vyloučen! Navrch sudí proti Mallorce nařídil penaltu!
23
dos Santos se dožadoval odpískání penalty, nakonec ale sám fauloval Aurtenetxeho.
21
Hosté z Mallorky se snaží o vyrovnání a působí velmi odhodlaným dojmem, leč zatím bez gólového efektu.
19
Nyní se míč pohybuje na polovině hřiště, oba celky hrají velmi bojovně.
16
Mallorca kopala standardku z velmi dobré pozice, míč ale gólmana Irazoze neohrozil.
13
S míčem na kopačkách operuje za vlastní polovinou domací Iraola.
11
Mallorca se více pouští do útočné hry, zatím si ale nevytváří šance.
8
Bilbao brzy zužitkovalo svou úvodní herní převahu v první branku do sítě Mallorky. Skóre otevřel domácí kanonýr ARITZ ADURIZ ZUBELDIA.
6
Aduriz (ATB) dostal žlutou kartu.
6
Hostující Fontás (MLR) uviděl od sudího žlutou kartu.
5
Susaeta se snažil prokličkovat ve vápně až před gólmana, přes posledního beka ale neprošel.
3
Hostující forvard dos Santos se sice prodíral do útoku, ale poté, co hrál rukou, musel sudí hru přerušit.
1
Domácí nastoupí na trávník v rozestavení 4-2-3-1. Hosté z Mallorcy naopak zvolili variantu 4-3-3.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Aurtenetxe, Ekiza, San José, Iraola – Ander Herrera, Gurpegi – Muniain, De Marcos, Susaeta – Aduriz.

RCD Mallorca: Aouate – Ximo, Fontás, Pedro Geromel, Hutton – Tissone, Pina, Jose Martí – Hemed, Víctor, dos Santos.

Rozhodčí: Hernández – Esquerdo, Aboy.
V jednom ze závěrečných kol španělské Primera División přivítají na svém trávníku fotbalisté Athletic Bilbao soupeře z Mallorcy.

V utkání 35. kola budou mírnými favority domácí Baskové, ikdyž ideální formu nemá ani jeden z týmů. Fazóna Bilbaa z minulé sezóny, ve které se hráči ze severu Španělska umístili na špici ligové soutěže a došli až do finále Evropské ligy je definitivně pryč. Nyní se nacházejí až na 14. místě tabulky. Přímo sestupové starosti ovšem nemají, na vyšší příčky je to ale daleko.

To Mallorca je na tom ale mnohem hůře. Někdejší klub hvězdného Samuela Eto´oa se potácí na posledním dvacátém místě prvoligového žebříčku a se záchranou to bude mít složité. Pokud nebude bodovat v dnešním utkání, už si to výrazně Real Club namíří do druhé ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.