Ve Valladolidu jsme nakonec sledovali velmi podprůměrné utkání, o jehož osudu rozhodl první poločas. Ten gólově načal hlavičkou Demichelis, pět minut před odchodem do šaten ale definitivně srovnal Manucho. Děkujeme za pozornost.
90+4
90+1
Málaga se bez problémů ubránila díky Demichelisovým kvalitám ve vzdušných soubojích.
90+1
Manucho nedoskočil na Rukavinův centr, Gámez ale raději zahrál na další rohový kop.
90+1
Sudí přidávají ještě tři minuty nad základní rámec.
90
Manucho si tentokrát nestihl naběhnout na centr do šestnáctky. Míč nakonec zastavil až rohový praporek, takže hra může pokračovat.
90
Poslední řádná hrací minuta utkání začala Fernándezovým centrem do Hernándezových rukavic.
88
Morales potáhl míč k šestnáctce Valladolidu a pak zatočil svou střelu nad Hernándezovu branku.
86
Iturrovi naběhla velká část spoluhráče do velkého vápna, záložník Málagy tam také chtěl odcentrovat, jenomže míč od jeho kopačky si našel cestu jen do Hernándezových rukavic.
85
Před Valladolidem se otevřela možnost solidního brejku, jenomže Omar jej zakončil vyvedením si míče na střed a následným nepřesným zakončením.
84
Santa Cruz při snaze zpracovat si míč upadl na vlhký trávník před šestnáctkou, sudí Teixeira Vitienes ale zůstal ledově klidný.
83
Morales si naskočil na centr z hloubi pole, dokonce i předskočil Rukavinu, jenomže pak nedokázal umístit míč do branky.
82
Valladolidu se ale stejně jako Málaze příliš nedaří přechod dopředu. Hru nadále komplikuje déšť, který sice není již tak drtivý, nicméně nadále to hráčům velmi klouže.
80
Fernández se naivně doprošoval odpískání faulu Balenziagy, Málaga musí začít od píky.
78
Míč proletěl celou šestnáctkou, naštěstí pro Valladolid ale nakonec domácí dokázali zasáhnout.
78
Mikel Balenziaga příliš ostře dostoupil ke Gámezovi a je za to oceněn žlutou kartou.
77
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Lucas Piazon, přichází Pedro Morales.
76
Málaga si nebyla jistá při bránění tohoto rohového kopu, nakonec ale z jejího pohledu vše dobře dopadlo.
75
Demichelis zakročil na další rohový kop.
74
Chvíli poté ale Santa Cruz odcentroval do šestnáctky na Fernándeze, ten ale jeho úmysl pozdě pochopil a Hernández si pro míč došel.
73
Málaga se již velmi dlouho nedostala před Hernándeze a opravdu jen těžko si vzpomenout, kdy naposledy se Santa Cruz či Fernández dostali do hry. Valladolid si chystá půdu pro závěrečný tlak.
71
Óscar našel mezírku mezi obránci Málagy, Demichelis opět neodhadl centr, avšak střídající hráč si jej špatně zpracoval a duchapřítomný Caballero zasáhl.
70
Manucho při dalším skluzu na malém vápně opět neměl velmi daleko k míči, každopádně Caballero i díky silnému dešti při následném centru nepůsobil příliš jistým dojmem.
70
Ve Valladolidu teď začalo hustě pršet a oba týmy věří, že jim do závěrečných dvaceti minut prší štěstí.
69
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Duda, přichází Isco.
68
Omar to trochu ze zoufalství zkusil od koncové čáry, jeho pokus si nakonec opravdu cestu ke Caballerově brance nenašel.
68
Caballero nakonec nemusel z branky, místo něj zasáhl Demichelis.
67
Demichelis teď fauloval právě Manucha a Valladolid bude zahrávat další zajímavou standardní situaci.
66
Manucho je nadále na hrotu útoku Valladolidu zásobován dobrými míči, horší to je ale s podporou od jeho spoluhráčů.
64
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Javier Saviola, přichází Sebastián Fernández.
63
Málaga se usadila na pravé straně hřiště, Duda pak ale vypálil vedle pravé Hernándezovy tyče.
62
Střídání přichystala také Málaga.
61
Po lajně se až do šestnáctky vydal Antunes, jenomže jeho přihrávka byla sražena a skončila u Caballera.
61
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Daniel Larsson, přichází Valdet Rama.
60
V první čtvrthodině druhého poločasu byl rozhodně nebezpečnější Valladolid a Málaga hraje druhé housle, navíc nemá příliš kompaktní stoperskou dvojici.
58
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Alberto Bueno, přichází González Óscar.
58
Larsson dostal dobrou přihrávku ke koncové čáře, odkud hledal na malém vápně Manucha, tomu ale k doklepnutí míče do prázdné branky chyběl krok!
56
Duda opět dobrým pasem našel Santa Cruze, jenž dokázal podržet míč a nabít proti noze Piazonovi, který ale také netrefil branku.
55
Hernández ve druhém poločase neměl příliš práce a tak jistě uvítá, že se teď bude moci zahřát odkopem.
54
Duda poslal míč k Santa Cruzovi do šestnáctky, ten pohledně patičkou nabil proti noze Saviolovi, jenomže útočník Málagy neměl ke střele dostatečné sebevědomí a míč ztratil.
52
Málaga doposud vystřelila jen jednou na branku a blízko k dalšímu střeleckému pokusu byl Santa Cruz, avšak Hernández nakonec mohl zůstat klidný.
51
Lugano ve středovém kruhu poslal k zemi Manucha a hodně se zlobí, že mu je odpískán faul. Je ale pravda, že sudí Teixeira Vitiens má rozdílný metr na posuzování některých situací.
51
Po rohovém kopu ale nepřesně hlavičkoval Bueno.
50
Larsson si skvěle poradil s přihrávkou na šestnáctku, Demichelis totiž podklouzl a domácí záložník před sebou měl už jen Antunese, který míč při velkém nebezpečí srazil na rohový kop!
50
Po zajímavé rozehrávce nakrátko nakonec odcentroval Duda, Lugano se ale v pokutovém území dopustil útočného faulu.
49
Hodně přísně odpískaný faul Rubia ve středu pole a volný kop pro Málagu.
48
Málaga se ale po první horké minutě chopila míče a spřádá další plány na návrat do vedení.
46
Larsson dostal výtečný míč za obranu Málagy, Demichelis mu vůbec nestíhal, nicméně domácí křídelník si hodil míč příliš daleko od nohy a z nadějné pozice tak nebylo nic.
46
Manucho zahrál vysokou nohou proti Camachovi a opět mu byla odpuštěna karta. Domácí útočník je ale nadále horkým uchazečem o ni.
46
Vlažný první poločas nakonec skončil s góly na obou stranách. Hosté z Málagy v úvodu utkání čelili tlaku Valladolidu, avšak pak dostali výhodu standardní situace a díky hlavičce Demichelise šli do vedení. To jim vydrželo až do 41. minuty, kdy střelec první branky utkání zapomněl na Manucha, jenž taktéž hlavou srovnal stav. Druhý poločas začne cca v 19:03.
45+1
45
Na zemi se po souboji s Iturrou opět ocitl Larsson. Tentokrát ale faul středopolaři Málagy odpískán nebyl.
44
Rubio se pokoušel o další důležitý pas dopředu na Manucha, ten ale tentokrát nestihl zareagovat včas a jeho zpožděný start na míč byl marný.
42
Valladolid tak vyrovnal prakticky z ničeho nic a teď má co dělat, aby si Málaga nevzala svůj náskok zpátky ještě do poločasové přestávky.
41
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Teď už měl ale MANUCHO mnohem více štěstí. Demichelis na něj za svými zády zapomněl, domácí útočník si naskočil na Rubiův centr z hloubi pole a překonal překvapeného Caballera.
40
Larsson dokázal předstihnout Demichelise, pak se dostal ke koncové čáře a měl jen možnost pokusit se přihrát pod sebe, což se mu také povedlo, jenomže Manucho při snaze zakončit podklouzl.
39
Málaga se přeci jen natlačila na útočnou polovinu, stoperská dvojice Sereno - Rueda ale dokázala včas přečíst její úmysl a zasáhnout.
38
Opět jsme se dostali k nudnému úseku hry, kdy oba týmy kombinují spíše vprostřed hřiště a gólových šancí je pomálu.
36
Manucho to teď Iturrovi spočítal ze všechny předchozí okamžiky a dal mu co pro to ve středovém kruhu. Vše se obešlo bez karetního potrestání.
35
Demichelis vyhlavičkoval míč do vzduchu, Caballero opět nepřesvědčivě vyběhl z branky a nepříliš jistě vyboxoval míč, avšak hned poté byl odpískán faul na něj od Serena.
35
Ten se po zásahu Santa Cruze bude opakovat.
34
Rukavina si zaběhl za obranu a vystřelil z voleje, Caballero měl nečekané potíže a míč raději vyrazil jen na rohový kop.
34
Dudova levačka zatočila míč na zadní tyč, kde si jej do náruče stáhl Hernández.
33
Málaga bude moci nakopnout míč do šestnáctky od postranní čáry.
32
Iturra nadále vytrvale brnká na nervy všem, co mají cokoliv společného s Realem Valladolid. Tentokrát se vůbec nepáral se Sastrem a vysloužil si další hromadný pískot z tribun.
31
Rubio převzal ve středu pole míč od Larssona, avšak svou střelu nasměroval jen doprostřed branky, kde jej přikryl připravený Caballero.
30
Duda zatím na pravé straně Málagy velice dobře spolupracuje s Gámezem, tentokrát vybojovali autové vhazování, po němž se naneštěstí pro hosty nedostal k zakončení na penaltě stojící Santa Cruz.
28
Málaga se sice v posledních minutách přestala tolik tlačit dopředu, stále to ale vypadá, že jí může stačit jeden poctivý brejk, který by pojistil její vedení.
27
Dva hráči Málagy se sice srazili, avšak míč nakonec odhlavičkovali. Pro následný centr si chtěl vyběhnout Caballero, jenomže míč vyboxoval jen k Balenziagovi, kterému na okraji šestnáctky nezbývalo nic jiného, než se pokusit brankáře soupeře přehodit, avšak to se mu nepovedlo.
26
Gámez pro všechny případy zahrál na rohový kop. Valladolid tak má další šanci, aby napravil svůj dojem ze zahrávání těchto standardních situací.
24
Santa Cruz si sice ukázkově zpracoval míč na prsa a všiml si do volného prostoru nabíhajícího Savioly, jenomže mu poslal katastrofální přihrávku, kterou argentinský útočník nezachytil.
23
Málaga se poté na přední tyči ubránila rohovému kopu.
23
Manuel Iturra nakonec dostal žlutou kartu za další z jeho nevybíravých zákroků.
22
Lugano nepředvedl příliš přesvědčivý obranný zákrok proti vysokému míči a Valladolid bude kopat rohový kop.
21
Málaga tak mohla jít dopředu, Piazonovi ale míč utekl za koncovou čáru. Málaga tak opět přepustila hru pro Valladolid.
20
Iturra teď velice ostře zakročil proti Omarovi, což si vyžádalo velmi hlasitou reakci domácích fanoušků, která k jejich zlobě nebyla následována i reakcí hlavního rozhodčího utkání.
18
Málaga teď trochu zmenšila hřiště a Valladolidu to dělá nebývalé potíže, protože najednou není kudy si vyměnit míč.
17
Valladolid se sám vlastní vinou vytlačil z útočné poloviny a Sereno se pak při snaze rychle vrátit míč zpět ukopl do zámezí.
16
Saviola si vyměnil míč s Dudou, pak ale nacentroval jen do Hernándezových rukavic.
15
Následně se ale ze země zvedl Demichelis a hodně vyčinil hlavnímu sudímu, že jako faul neposoudil už zákrok Manuchova lokte na něj.
15
Sudí Teixeira Vitienens ponechal Valladolidu velmi zvláštní výhodu, kterou ale domácí tým zahodil.
14
Utkání se přesunulo do středu pole.
12
Souboj Demichelise s Larssonem se tentokrát odehrál na polovině Valladolidu a opět skončil vítězstvím bránícího hráče - Larsson zařídil odkop od své branky.
11
Po úvodním tlaku Valladolidu už není ani památky, Málaga se vstřelenou brankou dostala mnohem více do hry.
10
Demichelsi tentokrát velmi ostře od míče odstavil Larssona a jeho zákrok si hodně nahlas říkal o případný pokutový kop.
8
Málaga právě vstřelila branku!
To ale Málaze vůbec nevadilo, neboť Piazon překopl obranný val Valladolidu a našel MARTÍNA DEMICHELISE, jenž hlavou posunul míč mimo Hernándezův dosah a otevřel gólový účet utkání.
8
Sastre stáhl k zemi Piazona a Málaga dostane poprvé v utkání možnost zahrozit ze standardní situace. Na přímý pokus na branku to ale nebude.
7
Nepříjemný centr do malého vápna nakonec Valladolid odvrátil.
7
Zajímavá akce Málagy po sraženém centru Gámeze končí rohovým kopem.
6
Následně Larsson posunul míč na Buena, tomu se ale do cesty vrhl opět Demichelis a celou akci zastavil.
5
Larsson opět dostal mnoho prostoru na své straně, jeho pokus o přihrávku hlavou ale díky návratu Demichelise nevyšel.
4
Málaga se poprvé v utkání dostala na dostřel Hernándezovi, ten ale pro tento případ mohl zůstat v klidu, neboť byl odpískán útočný faul Santa Cruze.
3
Larsson si doběhl míč v šestnáctce a pokusil se zakončit přes hlavu, Caballero byl ale připraven.
3
Demichelis nepříliš přesvědčivě sklepl míč pro Caballera. Valladolid nadále velmi aktivní dopředu.
2
Buenův centr proletěl celým pokutovým územím, žádný z domácích fotbalistů ale neměl dostatek štěstí a nepotkal se s ním.
1
Valladolid si hned na začátek utkání vybojoval rohový kop.
1

Real Valladolid: Hernández - Rukavina, Sereno, Rueda, Balenziaga - Rubio, Sastre - Larsson, Bueno, Omar - Manucho.

Málaga CF: Caballero - Gámez, Lugano, Demichelis, Antunes - Piazon, Camacho, Iturra, Duda - Saviola, Santa Cruz.

Rozhodčí: Teixeira Vitienes.
Valladolid a Málaga by si soudě dle posledních výsledků mohly podat ruce. Domácí z posledních šesti utkání jen jednou bodovali naplno. To hosté se budou snažit zlomit nepříznivou bilanci posledních tří týdnů, které začaly prohrou v Portu, následně pokračovaly prohrou na hřišti dalšího andaluského klubu Betisu a končily bezbrankovou remízou doma s Atléticem Madrid. Málaga tak jen v těchto zápasech potvrdila, že z nejsilnějších týmů letošního ročníku španělské ligy patří k nejméně ofenzivním celkům.

Valladolid v posledním utkání zavítal na hřiště Espanyolu Barcelona a diváci se při něm skoro ukousali nudou. Za celý zápas byla k vidění jen jedna jediná střela a tak nebylo divu, že i toto utkání skončilo bez branek. Před tímto utkáním ale z táboru Pucelas vyšla příjemná zpráva - pětigólový střelec Patrick Ebert a s devíti góly nejlepší střelec týmu Óscar González se již vyléčili ze svých zranění a měli by normálně naskočit do utkání.

To Málaga může postavit všechny hráče, kteří tvoří drtivou většinu jí letos vstřelených branek. Hrát nebudou pouze Julio Baptista, Eliseu a také vykartovaný Jérémy Toulalan.