Je tu konec zápasu, který skončil remízou 2:2. Přestože domácí Osasuna vedla 2:0, bude i s remízou 2:2 hodně spokojená. Fotbalisté favorizovaného Realu Madrid byli v celém zápase fotbalovější a měli více šancí. Uškodilo jim ale především vyloučení Sergia Ramose.
90+3
Jenže ve vápně Osasuny fauloval Benzema a rozehrávat bude domácí gólman.
90+3
Po snaze Ángela di Maríi je tu ještě rohový kop pro Real.
90+2
Do vápna se pokoušel centr posílat Xabi Alonso, jeho pas byl ale nepovedený.
90+1
Z pravé strany centroval Carvajal a těsně před Benzemou zakročil jeden z obránců. Benzema by zakončoval do odkryté brány.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Nyní zkoušel di María přihrávat do vápna po zemi, opět ale zafungovala domácí obrana.
90
Již se hraje poslední minuta druhého poločasu. U míče jsou hosté.
89
Z hranice vápna se pokoušel střílet di María. Jeho pokus levou nohou ale postrádal razanci a v pohodě zakročil Fernández.
89
Závěr zápasu se rychle blíží a nyní se hraje jen ve středu pole. To vyhovuje domácím.
88
Nyní byl faul odpískaný di Maríovi a rozehrávat budou domácí.
87
Z úhlu pálil Ronaldo, jeho bomba ale prolétla vysoko nad bránou.
87
Po rychlém kontru se snažil centrovat di María, jeho pas byl ale zblokovaný na aut.
86
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oriol Riera, přichází Manuel Onwu.
86
Nyní se ale hosté dopustili útočného faulu a z vlastní poloviny budou rozehrávat fotbalisté Osasuny.
85
Hosté krouží kolem vápna soupeře a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
85
Závěr zápasu se ale rychle blíží. Hosté drží balon, ale do zakončení se dostat nemohou.
84
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Isco, přichází Jesé.
84
Tlak Realu nyní vyústil jen v ofsajd.
83
Nyní se rázem opět situace otočila. Hraje se deset na deset a hráči Realu budou chtít vyhrát.
81
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Emiliano Armenteros, přichází Raoul Loé.
80
Real právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají, když si na centr do vápna naskočil PEPE a jeho hlavička končí až v síti.
79
Domácí Silva přejel přes nohy Ronalda a vidí druhou žlutou v zápase.
77
Ronaldo se pokoušel probíjet do vápna soupeře. Sice upadl, avšak penalta se nepíská.
76
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Oier.
75
Silva fauloval Carvajala a dostává žlutou kartu.
74
Po dlouhé době si sáhl na balon Andrés Fernández, který v pohodě lapil míč poskakující na malém vápně.
72
Útočná akce domácího celku skončila ofsajdem Armenterose.
71
Domácí nadále hodně drží balon a hráčům Realu se nedaří. Teď navíc fauloval na polovině hřiště Ronaldo a hodně se zlobí na rozhodčího.
70
Torres měl nyní na kopačce třetí gól domácích, ani nadvakrát ale nedokázal překonat výborného Diega Lópeze.
68
Domácí hrají proti oslabenému soupeři velice dobře a Real se musí v posledních minutách hlavně bránit.
67
Benzema se snažil naslepo hledat Ronalda, ten se ale pohyboval v úplně jiném prostoru.
66
Real se dobrých pět minut nedostal vůbec k míči. Domácí fotbalisté v posledních minutách dominují.
65
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Nacho Fernández.
63
Realu se přestalo úplně dařit a sledujeme velice vyrovnané utkání. Dokonce domácí mají možná balon častěji na kopačkách.
62
Domácí se snaží s míčem na kopačkách hodně roztahovat hru do stran, což samozřejmě fotbalistům Realu dělá velké problémy. Je znát, že Real má o jednoho hráče méně.
61
Další rohový kop Osasuny kopal Riera, gólman López jeho centr do vápna v pohodě chytil.
59
Fotbalisté Osasuny hodně drží balon, což jim maximálně vyhovuje. Naopak hosté by potřebovali být v ofenzivě.
57
Jakmile domácí fotbalisté získají balon, snaží se ho dlouze držet. Zatím se jim to ale moc nedaří. Nutno ale dodat, že ani Real už nemá takový tlak.
56
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Ángel di María.
55
Tlak Realu trochu uvadl, hraje se ve středu pole.
54
Domácí měli možnost kopat další rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
53
Držení míče:
Osasuna 23% – Real Madrid 77%
52
Riera pokusil tvrdě vypálit a přestože jeho rána byla z velké dálky, López měl co dělat, aby míč lapil do rukavic.
51
Nyní fauloval Pepe a je z toho přímý kop pro domácí.
50
Následný rohový kop v podání Riery schoval do rukavic López.
50
Po své špatné rozehrávce nyní Xabi Alonso zastavil velkou šanci domácích, která se rodila na pravé straně hřiště.
49
Stále se hraje na polovině domácího celku. Takový obraz se dá očekávat v celém druhém poločase.
47
Z pravé strany zkoušel levačkou do vápna centrovat Bale, domácí se ale ubránili.
47
Hosté začali podle očekávání i v deseti mužích náporem a tlačí se do útoku.
46
Hráči jsou již zpět na trávníku. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Sergio Ramos dostal svou osmnáctou červenou kartu ve své kariéře a opět se tak o něco přiblížil k rekordmanovi v této statistice, kterým je český obránce Tomáš Řepka.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Je tu konec prvního poločasu, po kterém vedou domácí fotbalisté nad Realem Madrid 2:1. Sledujeme rozhodně zajímavý průběh. Hosté jsou fotbalovější a měli více šancí, avšak přesto prohrávali 2:0 a navíc hráli od 44. minuty bez vyloučeného Ramose. I tak ale dokázali těsně před koncem poločasu snížit, když se prosadil Isco. Druhý poločas slibuje výbornou podívanou.
45+2
Hosté i v deseti dominují a snaží se znovu tlačit na polovinu soupeře.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Ronaldo našel přihrávkou na středu hřiště volného ISCA, který povedou ranou o tyč snižuje na 2:1!
45
Žlutou kartu dostává Roberto Torres (CA Osasuna).
44
Sergio Ramos úspěšně rozšířil svou rekordní sbírku červených karet, když trefil zcela zbytečně a úmyslně loktem do obličeje Torrese a dostává druhou a tedy následně červenou kartu!
43
Po rohovém kopu následoval rychlý protiútok domácího celku. Ti ale zakončit nedokázali.
42
Gól měl na kopačce nyní Ronaldo, jeho parádní rána byla ale lehce tečovaná a otřela se jen o horní síť domácí brány.
41
Svěřenci Carla Ancelottiho by potřebovali dát před koncem poločasu kontaktní gól. Naopak domácí budou jistě dělat vše pro to, aby neinkasovali.
40
Rychle se blíží konec prvního poločasu. Uvidíme, co hosté vymyslí.
39
Osasuna právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se domácí prosazují podruhé v dnešním zápase! První zakončení sice ještě López famózně vyrazil, avšak dorážející ORIOL RIERA svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0!
39
Diego López nyní zasáhl ve vlastním vápně nejistě a je z toho rohový kop pro domácí.
38
Z pravé strany zkoušel levačkou centrovat Cejudo, obrana hostů ale zafungovala dobře.
37
Gareth Bale fauloval Torrese a míč tak budou mít domácí fotbalisté.
36
Míč se nyní dostal až k Diegu Lópezovi, který rozehrál na své obránce.
35
Hosté nadále obléhají bránu soupeře. Naopak hráči Osasuny mohou spoléhat na rychlé brejky a sledujeme rozhodně zajímavý fotbal.
34
Po centru do vápna padl ve vápně Ronaldo, tohle na penaltu ale nebylo.
34
Hraje se ve velkém tempu, teď je tu pro změnu rohový kop pro Real.
33
Následný přímý kop mířil nečekaně na přední tyč a gólman López měl co dělat, aby balon vyrazil na roh.
32
Sergio Ramos fauloval Cejuda a následně dostal žlutou kartu.
31
Marcelův centr byl zblokovaný obranou, nakonec z toho ale není ani roh, protože dobře zasáhl Fernández.
30
Domácí se samozřejmě budou snažit šetřit čas. Povalují se po hrací ploše a střádají cenné vteřinky.
29
Ronaldo je nadále při chuti a snaží se pálit ze všech pozic. Tentokrát pálil bez přípravy asi z dvaceti metrů. Opět ale mířil mimo.
28
Následný přímý kop ze zajímavé pozice poslal Ronaldo jen do zdi.
27
Cejudo se jen velmi těžko zvedá z hrací plochy, vypadá to, že bude ale v pořádku.
26
Cejudo poslal k zemi Marcela a přestože se zranil, dostává žlutou kartu.
25
Domácí se začínají dostávat pod velký tlak.
23
Ronaldo nyní zkoušel zakončovat z velmi složité pozice, jeho oblouček ale přeletěl horní břevno a gólman Fernández zasahovat nemusel.
22
Hosté dlouze kombinují v okolí půlící čáry a nedaří se jim dostat na dostřel domácí brány.
20
Hra je nyní hodně rozháraná. Realu se po inkasované brance přestalo dařit.
19
Naopak o chvilku později fauloval Pepe a ten dostává žlutou kartu.
18
Ve vápně domácího celku padl k zemi Modrić, přestože se hodně zlobil, penalta se nepíská.
17
Nyní musí fotbalisté Realu hodně přidat, pokud chce se zápasem něco udělat.
16
Marc Bertrán odcentroval přesně na hlavu ORIOLA RIERY, který potvrdil roli favorita a zakončil přesně k tyči – 1:0!
15
Nyní měli první velkou šanci také domácí, po standardní situaci ale López nakonec zasahovat nemusel.
14
Už na vlastní polovině fauloval Sergio Ramos, bude z toho standardka pro domácí.
13
Fotbalisté Realu jsou nadále výrazně lepší než soupeř a tlačí se do zakončení.
11
Arribas fauloval na vlastní polovině Carvajala a dostává žlutou kartu.
10
Obrovskou šanci měl nyní Ronaldo, který dostal uvnitř vápna míč přímo proti noze. Jeho rána mířila těsně mimo!
8
Po přímém kopu hodně zaváhal Diego López, který vyběhl hodně mimo bránu. Celou situaci podcenil a následně ho museli na brankové čáře zastoupit obránci.
7
Marcelo nyní fauloval na vlastní polovině a je z toho přímý kop pro domácí.
6
Hraje se ve velkém tempu. Zatím jsou to domácí, kteří se ale musí bránit.
5
Marcelo našel ve vápně polovysokým centrem Ronalda, ten v těžké pozici zakončil slabě a navíc trefil obránce před sebou.
4
Hráči Osasuny jsou zataženi do hluboké defenzivy a v úvodu se zuby nehty brání.
4
Do vápna nyní vnikal Ronaldo, k míči se ale nedostal a domácí se ubránili.
3
Z obrovské dálky vystřelil Ronaldo, jeho rána šla ale až do horních ochozů stadionu v Pamploně.
2
Hosté začali podle očekávání aktivně a hodně drží balon.
1

CA Osasuna: Andrés Fernández – Bertrán, Arribas, Lotiès, Damià – Cejudo, Lolo, R. Torres, F. Silva, Armenteros – Riera.
Náhradníci: Riesgo – Oriol, Flaño, Oier, Loé, García, Onwu.

Real Madrid: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Bale, Alonso, Isco, Modrić, Ronaldo – Benzema.
Náhradníci: Casillas – Arbeloa, N. Fernández, di María, Illarramendi, Jesé, Morata.

Rozhodčí: Gómez – Aguilar, Marco.
Vzájemná bilance obou dnešních soupeřů sice jasně hovoří pro Real Madrid, přesto ale v nedávné minulosti také fotbalisté Osasuny dokázali v několika zápasech Real hodně potrápit. Loni na podzim uhrála Osasuna doma s Realem remízu 0:0 a v sezoně 2010/11 dokázala dokonce v domácím prostředí nad Realem vyhrát 1:0.
Španělská liga měla minulý víkend volno kvůli poháru Copa del Rey a poslední zápas tak Real odehrál 30. listopadu, kdy si snadno poradil s Realem Valladolid, který porazil vysoko 4:0. Osasuna v posledním zápase tak úspěšná nebyla, když prohrála na hřišti Valencie 0:3.
Postavení v tabulce odpovídá také aktuální forma obou mužstev. Zatímco fotbalisté Realu ve španělské lize vyhráli posledních pět zápasů, fotbalisté Osasuny ve stejném počtu zápasů uhráli jen dvě výhry a tři porážky.
Dobré odpoledne všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 16. kola Primera Division mezi domácí Osasunou a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás souboj dvou týmů, které v tabulce dělí 24 bodů a třináct příček tabulky. Domácí jsou šestnáctí, hosté třetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.