Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sportovní neděle.
Velmi krutý zápas pro Real Betis, který dohrával nakonec oslaben o dva hráče a to více, než půl hodiny. Naopak hosté, kteří vyhráli první poločas si v tom druhém počínali zkušeně, nikam se nehnali a po druhé červené kartě zcela ovládli hru a devět minut před koncem přidali pojišťující branku a zaslouženě zvítězili.
90 + 3
Bilbao má míč pod kontrolou a už se pouze čeká na uplynutí posledních pár vteřin.
90 + 2
Castro se ještě dostal do zakončení, ale Iraizoz si s ním dokázal poradit.
90 + 2
Utkání se doopravdy již pouze dohrává. Část fanoušků se otáčí čelem zády k hrací ploše, což musí být pro domácí hráče velmi nepříjemné.
90 + 1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec hrací doby.
90
Domácí obrana s ním dokázala poradit a dalším zoufalým nákopem se snaží najít Rúbena Castra, který ovšem bojuje s velkou přesilou hostujících obránců.
89
Hosté ještě rozehrávají rohový kop.
89
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Enric Saborit.
88
Rohový kop Betisu, ale Balenziaga si s ním dokázal poradit a uklidňuje celou situaci.
87
Baskytský tým kontroluje závěr zápasu, i když Castro nyní podniká ještě pokus o alespoň vstřelení čestné branky.
86
Guillermo nyní přistižen v ofsajdu.
86
Bilbao opět obléhá branku domácí Realu Betis.
85
Utkání se spíše již dohrává, protože Betis nemá v devíti téměř žádnou šanci na odpověď.
83
Domácí fanoušci začali hromadně opouštět stadion.
81
Bilbao právě vstřelilo branku!
Susaeta si pohrál s N'Diayem a našel skvělým centrem GUILLERMA FERNÁNDEZE, který na hřišti nebyl ani minutu, a hlavou poslal míč k levé tyči a definitivně tak zřejmě rozhoduje o exportu tří bodů do Bilbaa.
81
Ani Muniain nespěchal se svým střídáním.
80
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Fernández Hierro Guillermo.
79
Igiebor se dostal k odraženému míči a zkusil vystřelit, jeho pokusu ovšem chyběla větší přesnost a Iraizoz tak mohl zůstat celkem v klidu.
78
A právě Muniain poslal Juanfrana k zemi a vidí žlutou kartu.
78
Juanfran si došel pro faul.
77
Dlouhý míč na osamoceného Castra, který ovšem bojuje s velkou přesilou a má to tak velmi těžké.
76
Do konce zápasu již budeme zřejmě sledovat stejný průběh hry a to hostující tým, kontrolující míč a obléhající pokutové území Betisu.
75
Betis zatím stále velmi dobře brání, ale domácí by potřebovali vstřelit vyrovnávací branku.
74
Iraola byl úplně sám a zvolil centr směrem k bráně Betisu, ale jeho míč byl doopravdy velmi, velmi nepřesný. Míč pro Betis.
73
Hosté opět rozehráli na krátkou a opět neúspěšně, protože se Munianin ocitl v postavení mimo hru a musí tak odevzdat míč.
73
Figueras odvrátil centrovaný míč na roh pro Bilbao.
72
Bilbaa má jasnou převahu ve hře, ale zatím hostům chybí více střelby.
71
Hosté rozehráli na krátko a celou situaci překombinovali a míč putuje za koncovou čáru. Odkopávat od branky bude brankář Adán.
70
Roh Bilbaa..
70
Domácí tým uzamčen ve vlastním pokutovém území.
69
Munianin kombinuje s de Marcosem, ale všemu tomu chybí střelba.
68
Rico nespěchal se střídáním, což je vzhledem k výsledku pochopitelné.
68
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Óscar de Marcos.
66
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cedrick, přichází Javier Matilla.
65
Castro se dostal po rohovém kopu do zakončení a Balenziaga vyrazil jeho pokus mimo branku a je možné, že se jednalo o zásah rukou, protože domácí fotbalisté obsypali hlavního rozhodčího, ten ovšem ukazuje pouze na roh! Další velmi sporný výrok hlavního sudího!
65
Roh pro Betis.
64
Vila přišel o míč, který nakonec doputoval až na rohový kop.
63
Juanfran si počínal příliš tvrdě v souboji s Muniainem a je odpískán faul.
62
Z opakovaného záběru je ovšem jasně vidět, že se o postavení mimo hru ani náhodou nejednalo a jedná se tak o obrovskou chybu rozhodčích!
62
Sola sice dostal míč do branky Betisu, ale je odmávám ofsajd!
61
28 061 diváků dnes sleduje toto utkání, což je skvělé číslo na to, že se hraje na půdě jasně posledního celku Primera Division.
60
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nono, přichází Nosa Igiebor.
59
Salva Sevilla se dostal k zajímavému zakončení, který vyslal na branku Bilbaa dělovku, se kterou si ovšem Iraizoz dokázal poradit!
59
Betis tak pokračuje pouze v devíti, což bude pro domácí fotbalisty nesmírně těžké.
58
Lolo Reyes zahrál rukou, která sice bylo od těla, ale i tak je to velmi přísná druhá žlutá karta!
57
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a vidíme spoustu šancí.
56
San Josému chyběly centimetry k tomu, aby se dostal k zakončení hlavou, nakonec vše končí skvělým zákrokem brankáře Adána, který si akrobaticky poradil se stříleným centrem!
55
Sevilla se dopustil faulu, kdy podržel Solu za dres a ten se ocitl na zemi.
54
Po jakémsi tlaku Betisu se k míči opět dostali hosté a nyní uzamkli domácí tým před jeho pokutovým územím.
53
Opět Castro se Cedrickem, ten tlačil míč na přední tyč, kde byl ovšem připravený brankář Iraizoz!
52
A znovu Castro, nyní zatáhl míč do pokutového území, kde hledal Cedricka, ten se ovšem do zakončení nedostal.
52
Castro se dostal do zakončení hlavou, jeho pokus ovšem končí vysoko nad!
51
Zdá se ovšem, že bude schopen pokračovat ve hře.
51
N'Diaye se ocitl na zemi po nepříjemné zákroku loktem do krku.
50
Domácí ovšem příliš nezvládli rozehrávku rohu.
50
Cedrick vybojoval svým důrazem rohový kop.
49
Munianin u míče, snažil si narazit si s Ricem, ale přihrávka mu vůbec nevyšla.
49
Střídající Figureas odvrátil dlouhý centr směřující na Muniaina.
48
Míč pošle do hry Adán, ale jeho spoluhráči nevyhráli hlavičkový souboj, naopak ztrácí míč ve prospěch hostů.
47
U míče stále hosté, nyní putuje míč až k jejich brankáři.
46
Bilbao se ihned aktivně tlačí do útoku.
46
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Jordi Figueras.
46
Druhý poločas začne zhruba v 18:00.
Betis nehraje vůbec špatně, ale doplatil na neproměňování šancí a navíc zhruba deset minut před koncem přišel trest, kdy se z pokutového kopu trefil Muniain. Této penaltě předcházel na druhé straně obdobný moment, ale rozhodčí usoudil, že se jednalo o simulování místo penaltového zákroku. V závěru poločasu neudržel nervy na uzdě Perquis a po druhé žluté kartě zamířil předčasně do sprch.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a ihned po vypršení pětačtyřiceti minut ukončil první poločas.
45
Nono vybojoval míč, z čehož těží Baptistão, který poslal do pokutového území dobrý míč, ale Cedric zkrátka není hlavičkář a k míči se nedostal!
44
Míč pošle do hry Iraizoz.
44
Baptistão prodlužoval centrovaný míč, ten nakonec končí mimo branku.
43
Roh Betisu..
43
Juanfran v pokutovém území udržel míč na hracím ploše, ale místo přihrávky na volného Castra přišel o míč.
42
Betis tedy pokračuje v deseti a budou to mít domácí velmi, velmi těžké!
41
Perquis úplně zbytečně na polovině hřiště sestřelil Muniaina a vidíž druhou žlutou kartu a velmi tak oslabuje svůj tým!
40
Juanfran se nedostal k centrovanému míči. Hráči Betisu posílají do šestnáctky celkem velké množství centrů, ale Cedric to má proti přesile velmi těžké.
39
Autové vhazování Betisu na útočné polovině.
38
Ze kterého nevzniklo pro Iraizoze žádné nebezpečí.
37
Cedric dostal skvělý pas do pokutového území, ale svou střelou trefil Iraolu, od něhož se míč odrazil na roh.
37
Baptistão padá v pokutovém území Bilbaa a penalta se ani tentokrát nepíská!
36
N'Diaye na Perquise, Betis v pohodě kombinuje na vlastní polovině.
35
Domácí fandové jsou jako u vytržení, protože si přijdou okradeni o penaltu, která se minutu poté pískala na druhé straně.
34
IKER MUNIAIN poslal Adána do strany a sám poslal míč přímo doprostřed branky! Bilbao tak vede 0:1.
33
Reyes se dopustil faulu na hranici pokutového území a hosté budou zahrávat penaltu.
33
Žlutou kartu dostává Lorenzo Reyes (Real Betis).
33
Penalta pro Bilbao!!
32
Sporný moment a na hřišti i na tribunách vzplály emoce..
32
Žlutou kartu dostává Perquis, který přehnal svůj důraz a je po zásluze napomenut. Na hřišti se začíná přiostřovat.
31
Žlutou kartu dostává Rubén Castro (Real Betis).
31
Nakonec žlutá karta za simulování!
31
Castro padá v pokutovém území a rozhodčí ihned zapískal!
30
Dlouhý nákop na Solu, se kterým si poradilo domácí obrana.
30
Zatím sledujeme spíše opatrné utkání, většina soubojů se odehrává uprostřed hřiště.
29
Standardka Betisu a k hlavičce se dostal N'Diaye, ale jeho pokus končí mimo branku.
28
Cedric u míče a po menších problémech posílá míč do pokutového území, ale nenalezl žádného ze svých spoluhráčů.
27
Souboj na polovině hřiště a míč směřuje za postranní čáru, nakonec budou vhazovat domácí.
26
Betis uklidňuje hru na vlastní polovině.
25
Herrera poslal k zemi Perquise, oba hráči přešli tento souboj s úsměvem.
24
Do kombinace se zapojil brankář Adán.
24
San José si výborně naběhl na centrovaný míč a ve skluzu zakončil levou nohou. Bohužel pro Bilbaa chyběly centimetry jeho pokusu!!
23
Další přímý kop pro Bilbao zhruba ze třiceti metrů.
22
U míče ovšem zůstává domácí tým Juanfran na Reyese.
22
Juanfran si nepřišel na Minuaína..
21
Susaeta vybojoval další autové vhazování na polovině Betisu.
20
Aut pro hostující tým.
20
Didac si pohlídal dlouhý míč na Susaetu a uklidil míč do bezpečí.
19
Obrana Bilbaa si zahrávala a málem jsem jí to vymstilo. Zachránil je praporek a postavení mimo hru!
18
Cedric byl zdvojen hráči Bilbaa a přichází tak o míč.
17
Bilbao hraje zatím velmi dobře, Herrera rozdává přihrávky svým spoluhráčům. Nyní je ovšem pískáno, ale zdá se, že se o ofsajd nejednalo, což je škoda pro hosty.
16
Rychlý brejk Betisu, kterou ukončila špatná přihrávka na Castra, míče se tak zmocnili hráči Bilbaa.
15
Centrovaný míč končí v Adánově rukavicích, domácí brankář zatím chytá velmi dobře!
15
Domácí se dopustili dalšího faulu, míč si tak postavil Susaeta.
14
Žádné nebezpečí pro brankáře Adána.
14
N'Diaye zfauloval Solu a standardní situace před brankou Betisu.
13
Rohový kop a odražený míč, znamená ofsajd, ve kterém je přistižen exekutor rohového kopu.
12
Dlouhý balón na Cedrica, který vybojoval rohový kop.
11
Domácím obrana zatím není v nejlepší formě, Sola jim působí svým důrazem a pohybem velké problémy.
11
Rohový kop Bilbaa.
10
Hererra poslal skvělý pas na Solu, který se ocitl tváří v tvář brankáři Adánovi, který si skvěle poradil s jeho střelou a drží tak Betis!
9
Téměř všichni hráči nastěhováni v pokutovém území hostů. Cedriv ovšem nedosáhl na centrovaný míč, kterého se zmocnil Muniaín.
8
A další faul, které se tentokrát dopustil Rico.
7
Salva faulován zhruba na polovině hřiště. U míče zůstává Betis.
6
Nono se nedostal přes svého obránce a posílá míč zpět na svoji polovinu.
5
Cedric krásně zatáhl míč a před brankou hledal Castro, který se nepříjemně srazil s Iraizozem. Míč již ovšem přešel čáru, takže se bude odkopávat do hostující brány.
5
Baptistao se dostal s míčem mimo hřiště, vykopávat tak bude brankář Iraizoz.
4
Na zemi se ocitá jeden z domácích borců, takže je hra na chvíli přerušena, ale už se zase pokračuje.
3
U míče hostující Herrera.
2
A vzápětí posílal Susaeta míč do pokutového území, ale domácí obrana jej dokázala odvrátit.
2
U míče hostující Athletic club. Vhazuje Susaeta.
1
Real od začátku u míče, zatím se ovšem domácí fotbalisté nikam neženou.
1
Domácí Betis nastupuje dnes ve své klasické barevné kombinaci, stejně tak jako Bilbao. Betis hraje v první půli zleva směrem doprava.
1

Real Betis: Adán – Vilà, N'Diaye, Perquis, Moreno Juanfran – R. Castro, Nono, L. Reyes, Sevilla – Baptistão, Cedrick.
Náhradníci: López – Chica, Figueras, Matilla, Igiebor, Chuli.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Balenziaga, Gurpegi, San José, Iraola – Muniain, A. Herrera, Iturraspe, M. Rico, Susaeta – Sola.
Náhradníci: Herrerín – Laporte, Etxeita, Saborit, Morán, de Marcos, Guillermo Guillermo..
Utkání, které začíná v 17:00 pro Vás bude komentovat Jakub Zahradníček.
Real Betis
Naopak domácí Betis se v letošní sezóně nachází v úplně opačné situaci, protože se nachází na chvostu Primera Division se ziskem pouhých čtrnácti bodů za tři výhry, pět remíz. Naopak celkem šestnáctkrát odešli fotbalisté za Sevilly poraženi. To vše při skóre 20:53!
Ztráta na předposlední Vallecano je šest bodů, i proto by byl jakýkoliv bodový zisk z tohoto zápasu pro domácí velmi cenný.
Athletic Bilbao
Hosté přijedou do Sevilly jako favorité tohoto utkání, protože se nachází na čtvrté pozici díky čtyřiačtyřiceti bodům, které získali za třináct výher, pět remíz a celkem šest proher. Skóre mají fotbalisté Bilbaa také pozitivní a to 43:30. Ztráta ne vedoucí trojku je zřejmě již příliš veliká, ale další rozdíl mezi týmy na čtvrtém až šestém místě jsou pouze čtyři body.
Španělská Primera Division pokračuje během tohoto víkendu pětadvacátým kolem, ve kterém na sebe mimo jiné narazí týmy Real Betis a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.