Je tu konec dnešního zápasu mezi Realem Sociedad a Getafe. Domácí účastník předkola Ligy mistrů potvrdil roli favorita a po zásluze vyhrál o dvě branky 2:0. Nejvíce byl vidět Carlos Vela, který jednu branku vstřelil a na druhou přihrál.
90+3
Ke standardce se postavil Colunga, jeho centr měl mířit přímo do brány, nakonec ale prolétl těsně mimo.
90+2
Kousek od vlastního vápna nyní fauloval Gaztañaga a je z toho standardka pro hosty.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Vystřelit z hranice vápna zkusil Colunga, míč mezi tři tyče nasměřovat ale nedokázal.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby.
89
U míče byl domácí Castro, jeho centr z levé strany ale ke skórování nikoho nevyzval.
88
Do konce normální hrací doby chybí něco málo přes dvě minuty, míč mají ve své moci domácí.
87
Nedorozumění hostující defenzivy nyní málem využil Carlos Vela, který vlétl mezi obránce a brankáře. Jeho zakončení bylo ale nepřesné.
86
Na centr z levé strany si nabíhal Lafita, k hlavičce se ale nakonec o kousek nedostal.
84
Pomalu se blíží závěr zápasu hostům se krátí čas na zdramatizování zápasu.
83
Pokus hostů o útočný výpad skončil ofsajdem.
82
Třetí střídání domácího týmu. Odstupuje Elustondo a poslední minuty si zahraje Gaztañaga.
81
Střídající Javi Ros nyní dostal žlutou kartu.
79
Levačkou zkoušel zpoza vápna vypálit Vela, mířil ale mimo.
78
Hraje se stále v režii domácího celku, míč se nejčastěji pohybuje na polovině Getafe.
77
Z velké dálky vypálil Lacen, jeho rána byla ale hodně nepovedená a mířila vysoko nad bránu.
76
Po delší době byli u míče hosté, jenže k vápnu soupeře se nedostali.
74
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Míchel, přichází Pedro Mosquera.
73
Domácí hrají ve velké pohodě. Nyní to budou mít hráči Getafe již hodně těžké.
72
Domácí střídají. Odešel Rubén Pardo a nastupuje Jovi Ros.
71
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí vedou již o dvě branky, když si mezi obránce naběhl HARIS SEFEROVIČ, jehož střela podél brankaře zapadla přesně k tyči.
70
Dvacet minut před koncem domácí drží své vedení a snaží se balon držet daleko od brány.
69
Velkou šanci měl nyní na kopačce Diego Castro, pod nohy mu na poslední chvíli skočil brankář a jeden z obránců a Castro poslal míč nad bránu.
67
Domácí tým střídá. Odešel Zurutuza a nastupuje Xabi Prieto.
67
Nikdo nechce udělat žádnou chybu, avšak hosté musejí začít více otevírat hru, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
66
Hosté poprvé v zápase střídají. Odešel León a nastupuje Miku.
65
Po rohu se domácí dopustili útočného faulu ve vápně a rozehrávat bude hostující brankář.
61
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Ángel Lafita.
64
Z pravé strany chtěl centrovat Pardo, jeho pas byl ale zblokovaný na rohový kop.
62
Po centru z levé strany měl Moyà co dělat, aby míč konečky prstů vytěsnil mimo bránu.
60
Máme za sebou prakticky hodinu hry a stále platí, že se hosté do vyložené šance nedostali.
59
Hosté kopali rohový kop z levé strany, jenže domácí obrana nikoho z protihráčů k zakončení nepustila.
58
Z dálky pálil Seferović, brankář Moya neměl s jeho ránou sebemenší problémy.
57
Hráči Realu Sociedad chtějí balon držet daleko od vlastní brány a zatím se jim to daří na výbornou.
55
Domácí kopali rohový kop. Bránu soupeře ale nijak neohrozili.
54
Druhý poločas se již nehraje v takovém tempu jako ten první. Sledujeme snahu hostů, kteří ale nemohou najít recept na domácí obranu.
52
Escudero fauloval na polovině hřiště a za svůj přečin dostává žlutou kartu.
50
Sarabia zkoušel posílat balon na Colungu, ten se k míči ale nedostal.
49
I ve druhém poločase mají míč více ve své moci domácí fotbalisté. Nikam ale nepospíchají. Čekají, s čím přijde soupeř.
48
Ke střele se dostal Sarabia, jeho rána ale postrádala přesnost.
47
Dnešní zápas sleduje 24.466 diváků.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Je za námi první poločas zápasu mezi Realem Sociedad a Getafe. Sledovali jsme celkem vyrovnaný fotbal, ve kterém měli trochu více ze hry domácí. Ti se po povedené akci dostali ve 42. minutě do vedení, když se prosadil Vela. Hosté tedy musí ve druhém poločase přidat.
45+1
Hosté měli možnost v nastavení kopat rohový kop, domácí s lehkými obtížemi míč odvrátili.
45
Po centru z levé strany zkoušel pálit Seferović, jeho rána levačkou šla mimo.
44
Hráči Realu Sociedad jsou nastěhovaní na polovině soupeře a rádi by přidali druhý gól.
43
Domácí jsou při chuti a tlačí se do útoku.
42
Domácí se dostávají do vedení, když Castro ideálně přihrál do běhu CARLOSU VELOVI, který lehkým obloučkem přehodil vybíhajícího gólmana Moyu – 1:0!
40
Slabě doprostřed brány vypálil Colunga, gólman Bravo jeho ránu doprostřed brány schoval do rukavic.
38
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu, hraje se ve středu pole.
36
Domácí se nadechovali k rychlému protiútoku, nakonec se k zakončení ale nedostali.
35
Po dlouhé době si na balon sáhl Bravo, ve velké pohodě chytil míč do rukavic po kolmé přihrávce mezi stopery.
34
Hraje se stále velice vyrovnaný fotbal. Přestože jsou domácí aktivnější, těžko se dostávají do zakončení.
32
Seferović byl s míčem na levé straně. Zpětným pasem našel Rubena Parda, který bez přípravy vystřelil mimo.
31
Domácí měli možnost kopat ještě jeden rohový kop, ani ten ale šanci pro Real Sociedad nepřinesl.
30
Centr Castra dokázala hostující obrana opět v pohodě odpravit mimo vápno.
29
Do vápna soupeře vnikl Seferović, jeho ránu z úhlu zblokoval Alexis na rohový kop.
27
Sarabia při souboji o balon kopl do hlavy Seferoviće, který následně neměl pochopení pro Sarabiovu omluvu.
26
Castro se jen těžko zvedá z hrací plochy, bude ale pravděpodobně v pořádku.
25
Hostující obránce Alexis zajel do Choryho Castra a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
24
Hosté kopali rohový kop po pravé ruce brankáře Brava, centr do vápna ale nebyl nebezpečný.
23
Po útočném faulu domácí zálohy budou z vlastní poloviny rozehrávat hosté.
22
Hra se nyní trochu uklidnila, hraje se více ve středu pole.
20
Po delší době si na míč sáhl i gólman Bravo, který v pohodě lapil do rukavic centr mířící do jeho vápna.
19
Domácí jsou výrazně aktivnější a tlačí se stále častěji k vápnu soupeře. Těžiště hry je momentálně na polovině Getafe.
18
Po přihrávce z pravého křídla zkusil vypálit halfvolejem Seferović, míč poslal metr nad břevno!
17
Nyní jsou více u balonu domácí a tlačí se do útoku.
16
Do velké šance se dostal Gonzalo Castro, jeho ránu levačkou zastavilo břevno!
15
Po centru z pravé strany musel zasahovat i brankář hostů Moyà, v pohodě chytil míč do rukavic.
14
Po centru z levé strany se hlavičkovat pokoušel Colunga, tísněn protihráči nezakončil přesně.
13
Hráči Getafe začínají být mírně aktivnější a ženou se do zakončení.
12
Vystřelit zpoza vápna zkusil Sarabia, gólman Bravo v pohodě míč lapil a rychle rozehrál.
10
U lajny vybojoval aut pro hosty Pedro Léon, hosté s rozehrávkou nepospíchají.
9
Hosté se dostali až do vápna soupeře. Míč mířící na Sarabiu ale k zakončení nevedl.
7
Domácí kopali Castrem rohový kop, s centrem do vápna si hostující obrana poradila.
5
Při dalším pokusu o útočný výpad byl nyní v ofsajdu Seferović. Míč mají hosté.
4
Real Sociedad táhne své útočné akce zatím po pravé straně. Carlos Vela je zatím hodně u balonu.
2
Oba celky se úvodu zápasu zatím oťukávají na první vážnější šanci zatím čekáme.
1
Zápas začali s míčem na kopačkách domácí fotbalisté. Ti se jen pozvolna blíží k bráně soupeře.
1
Hráči jsou na trávníku, utkání může začít.
Sázkové kanceláře mají o favoritu dnešního zápasu naprosto jasno. Daleko blíže k vítězství by měl mít domácí Real Sociedad. Uvidíme, zda se papírové předpoklady naplní nebo zda se hned v úvodu sezony dočkáme překvapení..
Také Getafe prožilo solidní sezonu, když se prakticky celou sezonu pohybovalo v klidném středu tabulky. Ještě čtyři kola před koncem byl tým na osmém místě tabulky, sezonu ale nakonec ukončil na desáté příčce.
Čeká nás souboj dvou celků, které v loňském ročníku Primera Division skončily v horní polovině tabulky. Především Real Sociedad překvapil všechny, když skončil na skvělém čtvrtém místě, čímž si zajistil účast v předkole Ligy mistrů. V něm na něj čeká silný francouzský celek Olympique Lyon.
Dobrý podvečer všem fotbalovým příznivcům při sledování online reportáže z úvodního kola nového ročníku španělské Primera Division mezi domácím Realem Sociedad San Sebastian a hostujícím Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.