To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno. Tři body za vítězství 2:1 si ze stadionu Jose Zorrilla odváží Athletic Bilbao! Domácí nebyli horší, ale měli spíše smůlu v koncovce. Hosté dokázali využít téměř vše, co si dokázali vypracovat, jejich efektivita byla mnohem lepší a i proto nakonec zvítězili. Valladolid tak vstupuje do nového ročníku Primera División porážkou v domácím prostředí a ztracené body bude muset získat v jiných zápasech.
90+3
Poslední vteřiny dnešního utkání, zdá se, že hosté svůj hubený náskok udrží.
90+1
Ano, tři minuty nastaví sudí Ayza.
90
Poslední devadesátá minuta, rozhodčí bude jistě nastavovat, šance Valladolidu na vyrovnání tak stále žije.
87
Oba týmy již vyčerpaly své možnosti střídání, do konce zápasu zbývají poslední minuty, které nyní domácím "utíkají" hodně rychle.
86
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Erik Morán.
85
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Carlos Peña, přichází Zakarya Bergdich.
85
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Óscar de Marcos.
84
Domácí kombinují před pokutovým územím soupeře.
83
Hosté chtějí již delší dobu střídat, de Marcos si ale na svou šanci zatím musí ještě počkat.
82
Hraje se převážně ve středu hřiště.
80
Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního zápasu, domácí Ebert dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na Iraolu.
78
Ander Herrera byl nepříjemně zasažen na polovině hřiště a odchází k ošetření za postranní čáru.
76
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar González, přichází Humberto Osorio.
75
Ander Herrera se dostal do zakončení uvnitř pokutového území soupeře, jeho střela z pravé strany končí pouze na boční síti.
74
Ebertův volný kop z levé strany chytá do svých rukavic Iraizoz.
73
Domácí připravují střídání, na hřiště se chystá vstoupit Osorio.
72
Kike Sola na druhé straně hodně protáhl Mariña, ten je pozorný a jeho střelu vyráží.
71
Rohový kop z pravé strany, rozehrává Ebert, míč odhlavičkovává obránce Bilbaa.
70
Poslední dvacetiminutovka pro oba týmy, zatím mají ztrátu jednoho gólu domácí, dokáží ještě s výsledkem něco udělat?
67
Odkop obrany Bilbaa, domácí to musí zkusit znovu.
65
Stejně ale jako v předchozích situacích, ani nyní to nebyl dobře kopnutý roh.
64
Další rohový kop pro Valladolid, z pravé strany znovu rozehrává Ebert.
62
Rukavina střílí z pravé strany, míč letí hodně vedle branky.
61
Ebert rozehrává rohový kop z levé strany, domácí zůstávají u míče.
60
Hodina hry je za námi, hosté zatím drží vedení 2:1 na hřišti Valladolidu.
59
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Omar, přichází Valdet Rama.
58
Ebert rozehrává rohový kop z pravé strany.
57
Hosté se ale nedostali do zakončení, domácí se však v těchto fázích zápasu pouze brání.
56
Kike Sola získává autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře.
55
Iturraspe střílí ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, míč ale končí vedle branky.
54
Ebert nyní může být rád, že za své gesto směrem k sudímu nedostal žlutou kartu!
53
Kike Sola nedosáhl na míče, Mariño může rozehrát.
52
Další útočná akce hostů, domácí se ubránili.
50
Bilbao právě vstřelilo branku!
Po nedůsledném odkopu domácí obrany, po centru Iraoly z pravé strany, se ve vápně dostal k dorážce vlastní střely IKER MUNAIN, který se na podruhé již nemýlí a dává vedoucí gól Bilbaa.
50
Hosté kombinují na polovině soupeře.
49
Javi Guerra se probíjí z levé strany do zakončení, ale skvěle zasáhl vracející se Iturraspe.
48
Autové vhazování hostů z levé strany.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:03 hodin.
Skončil poměrně nezáživný první poločas, který jako by uspal publikum na Estadio Jose Zorrilla. Trochu vzrušení přineslo období kolem třicáté minuty, kdy se nejprve ve 28. minutě ujali hosté vedení, ovšem domácí dokázali bleskově srovnat zásluhou gólu Eberta ve 31. minutě. Skóre se již do konce poločasu nezměnilo a tak do kabin obě mužstva odchází ze nerozhodného stavu 1:1.
45+1
Sudí Ayza nastaví dvě minuty, hraje se na polovině Valladolidu.
45
Začala pětačtyřicátá minuta, vzhledem k množství faulů v prvním poločase je pravděpodobné, že se bude nějaká ta minuta nastavovat.
43
Na druhé straně se ke střele dostává Sastre, ale míč mu nesedl a letí vysoko nad branku Bilbaa.
42
Etxebarria si nyní zopakuje roh z levé strany, ale hlavička jednoho z hráčů Bilbaa posílá míč nad branku.
41
Etxebarria rozehrává rohový kop z levé strany, ale obrana Valladolidu odvrací do bezpečí.
40
Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu, sledujeme neurovnaný fotbal.
37
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Borja Ekiza, přichází Aymeric Laporte.
37
Hra je nyní často přerušována.
36
Sudí Ayza dokázal situaci uklidnit a již se hraje.
35
Emoce na hřišti planou, Kike Sola fauluje na půlící čáře a obě lavičky jsou "na nohou".
34
Hosté budou rozehrávat rohový kop z pravé strany, stupeň nejvyššího ohrožení pro domácí branku.
33
Máme za sebou skvělou pasáž, kdy se rozvlnily sítě za oběma gólmany, kéž by taková hra pokračovala.
31
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Skvěle! Tak se s vedoucí brankou Bilbaa vyrovnali domácí fotbalisté, kteří po skvělé práci Óscara Gonzáleze na pravé straně a přesné střele PATRICKA EBERTA uvnitř šestnáctky Bilbaa, vyrovnávají na 1:1.
30
Je za námi půl hodina hry a hosté vedou na hřišti Valladolidu 1:0, jak se s touto situací domácí vyrovnají?
28
Beñat rozehrál roh "na krátko", míč se postupně dostal do pokutového území, kde se k němu dostává MARKEL SUSAETA LASKURAIN, který nekompromisní střelou z pravé strany překonává Mariño a hosté vedou 1:0!
28
Rozehrává Beñat, z levé strany, ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, ale je to pouze rohový kop z pravé strany.
27
Hosté rozehrávají volný kop na polovině soupeře a krátce poté mají k dispozici ještě lepší pozici.
25
Pouze do boční sítě střílí Susaeta, který se ocitl za obranou Valladolidu, gólová šance hostů!
23
Valladolid rozehrává od vlastní branky.
22
Rukavina vhazuje z pravé strany, vzápětí z téže strany vhazují i hosté.
21
Bilbao to zkouší krátkými přihrávkami, ale je to všechno statické, bez pohybu.
20
Opatrný fotbal z obou stran, doprovázený spoustou nepřesností.
19
Hosté kombinují na polovině Valladolidu. Přihrávka z pravé strany do vápna, obrana stihla zareagovat.
17
Míč se vrací až ke gólmanovi Diego Mariñovi.
16
Přetažený centr, míč, nikým neatakován, končí mimo hrací plochu, hosté vhazují z pravé strany.
16
Ebert rozehrává rohový kop Valladolidu z pravé strany.
15
Nepřesný nákop domácích, ale ti se přesto dostávají k míči, vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
14
Sledujeme zatím hodně vyrovnané utkání, se spoustou soubojů ve středu hřiště.
13
Hosté faulují na polovině Valladolidu, domácí rozehrávají.
12
Diego Mariño pozorně sleduje kombinaci hostů, ti se dostávají zpět na půlící čáru.
11
Óscar González se snaží dostat za obránce Bilbaa, Ekiza ho dobře stínuje a dostal ho z výhodné pozice, následná střela nepřesná.
11
Míč však získávají hosté, kteří vrací míč až k Iraizozovi.
10
Domácí vhazují z levé strany, u vlastního rohového praporku.
9
Javi Guerra centruje z levé strany, ale obrana Bilbaa odvrací.
8
Valladolid pod velkým tlakem při rozehrávce na pravé straně, nakonec to domácí zvládli.
7
Hodně nepřesná střela Andera Herrery.
7
Rohový kop pro Bilbao z pravé strany.
6
Znovu se dostávají domácí do zakončení, ale v poslední chvíli obránce Valladolidu odvrací.
5
Ebert fauluje na polovině Bilbaa, hosté rozehrávají.
4
A již se hraje, Kike Sola zkouší střílet z levé strany, střela není přesná, Mariño může rozehrávat.
3
Javi Guerra odchází za postranní čáru, kde je ošetřován.
2
Hned v úvodu utkání musí na hřiště lékař, Javi Guerra byl na půlící čáře zraněn v hlavičkovém souboji.
1

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Rueda, Valiente, Peña – Sastre, González, Rubio (C) – Ebert, Guerra, Omar

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Ekiza, Gurpegi (C), Balenziaga – Etxebarria, Herrera, Iturraspe – Susaeta, Sola, Muniain

Rozhodčí: Ayza – Martínez, Barbero.
Vítejte u onlajn přenosu utkání prvního kola španělské Primera División, v němž domácí Real Valladolid přivítá Athletic Bilbao. Utkání se odehraje na Estadio Jose Zorrilla ve Valladolidu a provede jím španělský sudí Miguel Ángel Ayza Gámez.
REAL VALLADOLID
V ročníku 2012/2013 obsadil Valladolid čtrnácté místo, když v osmatřiceti zápasech nasbíral třiačtyřicet bodů za jedenáct výher a deset remíz. V sedmnácti zápasech odešli fotbalisté Valladolidu ze hřiště poraženi. Během letní přestávky odehrál Valladolid čtyři přátelské zápasy, přičemž tři zápasy vyhrál a pouze jeden (doma s Elche) prohrál.
ATHLETIC BILBAO
Hosté skončili v loňské sezóně Primera División jen o dvě příčky výše, než dnešní hostitel, tedy na dvanáctém místě. V osmatřiceti zápasech nasbírali pětačtyřicet bodů za dvanáct výher a devět remíz. Sedmnáctkrát odešli fotbalisté Bilbaa ze hřiště poraženi. Také Athletic odehrál během letní přestávky přípravné zápasy a jeho bilance je o něco horší, než u Valladolidu – dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra.