Tolik tedy z tohoto zápasu, díky za pozornost a u dalších přenosů se těším zase příště.
Je dobojováno. Nakonec to těsné vedení domácí udrželi a tři body patří právě jim. Jsou hodně důležité a to vítězství je vydřené. Ve druhém poločase byli hosté mírně lepší, ale pak zaváhali v obraně, minutu před koncem se urodila penalta, kterou vybojoval Viera a sám ji následně také proměnil.
90+2
Žlutou kartu dostává Jonathan Viera (Rayo Vallecano).
90+2
Haris Seferović se opřel střely a brankář Rubén byl připraven. Nepřipustil žádné komplikace.
90
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Imanol Agirretxe, přichází Rubén Pardo.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec tohoto zápasu a Rayo je velice blízko k zisku tří bodů a vítězství.
89
Vallecano právě vstřelilo branku!
Tak tohle se asi už nečekalo, ale přesto jsme se dočkali branky. Poslední tým tabulky je velice blízko důležitým třem bodům. Sám postižený JONATHAN VIERA se postavil k míči a poslal jej k pravé tyči Bravovy brány. Hostující strážce šel přesně na druhou stranu.
88
Žlutou kartu dostává za svůj prohřešek Claudio Bravo (Real Sociedad San Sebastian).
87
Tak teď pozor. Domácí budou kopat penaltu. Jonathan Viera byl zastaven nedovoleně ve vápně brankářem Bravem a je to jasný puntík.
86
Už se hraje posledních pět minut dnešního mače, stále to vypadá, že se oba celky rozejdou smírně.
85
Problém je v tom, že už domácí trenér nemůže střídat, zatím jsou hráči Raya v deseti.
84
Andrián utrpěl v jednom ze soubojů menší úraz, na čele byla vidět i krev, no vypadá to, že klubový lékař bude muset ošetřít svého hráče. Nějaké to šití možná proběhně.
82
Už to příliš nevypadá, hra je rozháraná, chybí přesnost v kombinacích.
81
Mohlo se přeci jen měnit skóre, střídající Seferović pořádně vystrašil brankáře Rubéna, ten však jeho projektil vyboxoval před sebe a Tito jej odpálil do bezpečí.
79
Ještě zhruba jedenáct minut a hra se často kouskuje různými přestupky, v té druhé části to není pěkný fotbal. Labužník a fanda španělské ligy si dnes na své rozhodně nepřijde.
77
Rayo je poslední a případný bod by nic moc neřešil, sice je teprve osmé kolo, ale pro hráče je vždy psychicky lepší, když jsou pryč z posledních pater tabulky.
76
Dnešnímu utkání přihlíží 10 120 diváků.
75
Ve druhém poločase byl blíž ke vstřelení gólu Sebastian, ale Imanol Agirretxe zazdil jasnou tutovku.
74
Času už moc do konce zápasu nezbývá, stále je výsledek nerozhodný 0:0.
72
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Zurutuza, přichází Haris Seferović.
71
Obrovská šance hostů a asi byla největší vůbec. Vela prošel po pravé straně, dostal se až před brankáře, ale místo střely volil přihrávku do kuchyně. Tam byl Imanol Agirretxe, který ale trestuhodně míjí poloprázdnou bránu.
70
Žlutou kartu dostává Adrián González (Rayo Vallecano).
68
Po centru Trashorrasse hlavičkoval nebezpečně Larrivey, ae zase tomu chyběla přesnost. Chyběl metr, aby míč šel do prostoru brankoviště.
67
Roh pro domácí, celkově již šestý, soupeř jich má o jednu méně.
66
Domácí kouč vyčerpal již všechny možnosti střídání, zatímco ten hostující stále ponechal tu stejnou jedenáctku.
65
Fanoušci stále sledují marno snahu svého týmu, který se nemůže dostat do nějaké příležitosti, chybí přesnější kombinace.
63
San Sebastian přebírá iniciativu, je poměrně častěji u míče, to Rayo Vallecano hraje zakřiknutě. Už to není ten mírný tlak, který byl k vidění. Stále je to otevřené utkání.
62
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Nery Castillo, přichází Raúl Baena.
61
Pěkná střela z velké dálky, vyslal ji ostrostřelec Griezmann, který patří k tomu nejlepšímu, co dnes na hřišti vidíme.
60
Po delší době tedy šance, bylo jich prozatím poskrovnu.
59
Dlouhý nakopávaný centr Elustonda propadl na kopačku Agirretxeho, který z voleje o metří přestřelil branku Vallecana.
58
Ani ve druhém poločase to není nikterak drásající fotbal, bojuje se o každý metr trávníku, šance zatím nikde.
57
Žlutou kartu dostává David Zurutuza (Real Sociedad San Sebastian).
55
Domácí už dvakrát prostřídali svou sestavu, leč zatím to nemělo na změnu hry přílišný efekt.
53
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Jonathan Viera.
53
Carlos vela našlápl k velkému sólu, ale v klíčový moment mu míč utekl z kopaček a žádná šance se proto nemohla urodit.
52
A do pracovního procesu se zapojí i Bravo, před jeho bránou bude totiž také rušno, domácí mají rohový kop.
51
Roh San Sebastianu nebyl vůbec špatný, musel ho vyboxovat brankář Rubén.
50
Hraje se korektně, na obou stranách neregistujeme nějaké ostřejší zákroky, sudí Estrada proto nemusel vytahovat nic ze své kapsičky.
48
Na druhé straně centroval ze standardky Elustondo, ale ani tohle se neujalo. Obrany zatím pracují velice dobře, především v předbrankovém prostoru.
47
Domácí udělali jednu změnu a chtějí posílit útok. Právě střídající Tito posílal ostrý centr do vápna, kde ale Larrivey nestihl zasáhnout prudký balon.
46
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Tito.
46
Je to celkově vyrovnaný zápas, více ze hry však měli domácí, důkazem je tyčka a břevno u Bravovy svatyně. I San Sebastian si sem tam něco vytvořil, ale vše pochytal jistým výkonem gólman Rubén. Tolik tedy první část, uvidíme, co přinese ta druhá.
Máme za sebou první poločas, ten druhý startuje v 19:02.
44
Ale i tak stále drží nerozhodný výsledek a do konce poločasu už mnoho nezbývá.
43
Více gólovek měli domácí, sice se San Sebastian také častokrát ukázal před Rubénem, ale takové tutovky neměl.
42
Tak to bychom měli. Nejprve břevno a teď to byla pro změnu tyč u Bravovy branky. Po centru Bangoury se do hlavičky krásně položil Larrivey a orazítkoval pravou tyčku.
40
Posledních pět minut do konce poločasu, na obou stranách byly k vidění jakés takés šance, nebyly však využity. Proto výsledek odpovídá předváděné hře. Utkání je to vyrovnané, o tom žádná. Převahu nemá vyloženě ani jeden.
38
Ostrý centr do šestnáctky vyslal Elustondo a před dotírajícím Velou zasáhl výborně brankář Rubén, jenž přečetl hru a správně zareagoval.
36
Nic z toho opět nebylo, naopak vznikl pro Rayo rychlý kontr, který táhl Falqué a hledal svým centrem hlavu Larriveyho. Ten i skutečně zakončil, avšak velice nepřesně.
35
Zhruba deset minut před koncem poločasu mají hráči Sebastianu další standardní situaci. Míče se ujme Griezmann.
33
Bergara vyslal dobrý centr z pravé strany a mnoho nechybělo, aby Zurutuza dosáhl na prudký míč. U něj jsou už opět hráči Raya hrajících bílo-červené kombinaci.
32
Elustondova střela byla hodně nepřesná, zřejmě by na bránu ani nešlo, každopádně z toho bude třetí roh pro Real Sociedad. Domácí jich měli již pět.
31
Zajímavá je statistika držení míče, hned 68:32% pro domácí tým.
30
Hosté si mohli pořádně oddechnout, první velkou šanci Vallecano nedokázalo využít. Nutno říct, že Andrián měl až příliš volného místa na zakončení.
28
Obrovská šance domácího mužstva. Po rohu se k odraženému míči dostal Andrián Gonzáles a z levé strany velkého vápna trefil břevno brankáře Brava.
27
Bude z toho další roh pro Rayo, již třetí.
25
Stále čekáme na větší šanci tohoto zápasu. Vše končí pouze u náznaků, blíže měli ke gólu sice hosté, ale Rubén svůj tým podržel.
24
Stále se Rayo tlačí před Brava a on spolu s obranou musí stále být ve stavu ohrožení. Ty centry nemají vůbec špatné parametry.
23
Nyní si zase hráli s míčem domácí, Trashorras dokonce zahrával další rohový kop, jenže dopadlo to podobně, jako v předchozích případech.
22
Hosté dali o sobě dvakrát v řadě pořádně vědět, to nebyly vůbec špatné šance.
21
Následoval rohový kop a jen to zahučelo po hlavičce Inigo Martíneze. Míč proletěl vápnem a mimo tři tyče.
20
Pěkná střela ostřelovače posledních minut Griezmanna, který pořádně protáhl brankáře Rubéna. Střela šla k pravé tyči, tam však brankář domácích stačil dosáhnout a první tutovku Realu zlikvidoval.
19
Ti ho zakopli a v podstatě ho tak odevzdali zpět soupeři. Oba hráči jsou naštěstí v pořádku a pokračují v zápase.
18
A také faulů, respektive osobních soubojů. Vela se srazil s prorážejícím se Arbillou, to byl spíše házenkářský průraz, rozhodčí zřejmě vezme míč a nechá rozehrát domácí.
17
Jak ten zápas slušně začal, tak najednou se do hry vkrádá až příliš mnoho nepřesností.
16
Už je vše z pohledu hostů v pořádku, míč je daleko od jejich svatyně.
15
Roh také pro Rayo, Carlos Martínez zablokoval centr Bangouara, ale stále bude před Bravem poměrně horko.
14
Znovu u míče Griezmann, střela mu však vůbec nesedla.
14
Byl zahrán na krátko a poté si už obrana Vallecana poradila bez větších potíží.
14
Na druhé straně se zatím dobře jeví Griezmann, který vybojoval pro svůj tým rohový kop.
12
To se nepovedlo a Arbilla to moc dobře ví. Opět byl na pravé straně volný průchod, ale ten centr domácího hráče byl nepřesný a šel dokonce do zámezí.
11
Hraje se poměrně slušný běhavý fotbal, San Sebastian už nehraje tak zakřinutě a dává o sobě v posledních minutách vědět mnohem častěji.
10
První střelu na bránu vyslal hostující Griezmann, který napřáhl z dvaceti metrů a Rubén musel ukázat své kvality. Míč chopil do rukavic, nebylo to však nic jednoduchého, balon před ním ještě poskočil.
9
Sebastian má na pravé straně okýnka, ale zatím je to bez nějakého potrestání.
8
Nebezpečný centr vyslal z pravé steany Bangoura, ale znovu v pokutovém území nikdo nebyl. Je však pravdou, že tudy by mohla vést pro Rayo cesta.
7
Nyní jsou u míče také hráči Realu, jejich rozehrávka však zatím postrádá nápad a tak se balon stále vrací dozadu, nebo rovnou až k brankáři Bravovi.
6
Štiplavý centr Andriána Gonzáles šel na hlavičku Larriveyeho, leč před něj zavčas přistoupil obránce soupeře.
5
Možná může být na San Sebastianu znát náročný program, přeci jen ve středu je čekal těžký zápas v Leverkusenu.
4
Každopádně domácí na svého soupeře slušně vletěli, snaží se hrát útočně a vytvořit si nějakou šanci.
3
Larrivey vybojoval první rohový kop zápasu, který zahrával Falqué, ale míč nikoho ve vápně nenašel.
2
Jdeme na to, první u míče jsou domácí, kteří zakládají první útočnou akci zápasu.
1

Rayo Vallecano: Rubén – Castro, Arbilla, Mojica, Adrián González – Trashorras (C), Castillo, Ñíguez, Falqué, Bangoura – Larrivey.
Náhradníci: Cobeño – Tito, Gálvez, Baena, Viera, Perea, Bueno.

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – Ansotegi (C), I. Martínez, C. Martínez, de la Bella – Bergara, Elustondo, Zurutuza, Griezmann, Vela – Agirretxe.
Náhradníci: Zubikarai – Cadamuro, Ángel, Pardo, Ros, G. Castro, Seferović.

Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín..
Hráči už jsou na hřišti, za pár chvil začíná tento zápas, který se bude hrát za pěkného slunečného počasí.
Rayo Vallecano:

Poslední tým tabulky má pouhé tři body a má rozhodně co dohánět, aby se odpoutal z této nelichotivé pozice. Měl však velice těžký los. Nejprve hrál doma s Barcelonou 0:4, dále na Betisu Sevilla, kde padl vysoko 4:1, následně hrál opět venku a ve Valencii prohrál těsně 1:0.

Rayo má problémy s obranou a samozřejmě i s útokem, ale těžko hledat měřítko, protože hrálo velice těžké mače. Ani dnes to nebude nic jednoduchého, ale dle postavení hráčů v tabulce by to mohl být vyrovnaný duel.
Real Sociedad San Sebastian:

Ačkoliv je Sebastian účastníkem prestižný Ligy mistrů, zatím se v lize trápí. Koneckonců to není žádná sláva ani v pohárech. V minulém kole cestovali Španělé do německého Leverkusenu, kde hráli vyrovnanou partii, leč soupeř v nastaveném čase vstřelil vítězný gól a získal po výsledku 2:1 tři body.

V lize jsou fotbalisté Realu na třináctém místě se ziskem sedmi bodů. V minulém kole remizovali na půdě věhlasného soupeře, který také hraje pohárové soutěže. V Seville se zrodila remíza 1:1:
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnešní nabitý fotbalový program pokračuje zápasem španělské ligy mezi účastníkem Ligy mistrů. Rayo Vallecano přivitá v rámci osmého kola na své půdě Real Sociedad San Sebastian. Bude se jednat o souboj dvou týmů, které se krčí ve spodních patrech tabulky.