Dnešní utkání je u konce! Granada nezvládla domácí utkání s Realem Sociedad San Sebastian a prohrála 0:3!

První poločas na Estadio Nuevo Los Cármenes nabídl velmi vyrovnaný fotbal, nicméně hostující fotbalisté šli štěstí naproti! Již v sedmé minutě totiž poslal před branku centr Zurutuza, který propadl až k Imanolu Agirretxemu, ten míč tečoval, a mohl se radovat z první branky v utkání! Následně vyrobil ve 32. minutě obrovskou chybu stoper Doria, který nabídl míč opět Imanolu Agirretxemu, který nabídnutou šancí nepohrdl, a poslal Real do dvoubrankového vedení!

V 62. minutě měl obrovskou šanci hostující Agirretxe, který mohl dovršit hattrick, mířil však těsně mimo! V 79. minutě se však Imanola Agiretxe dočkal, když dostal od Parda přihrávku za obranu, a dokázal dostat míč do sítě! Hostující celek se v závěru snažil hrát ze zajištěné obrany, což vycházelo, a skóre se již nezměnilo.

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
90+4
90+3
V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu Rúben Pardo, který zastavil taktickým faulem domácího Successe.
90+2
Exekuce standardní situace se ujal Máruqez, který však trefil pouze postavenou zeď! Následně se domácí středopolař pokoušel ještě dostat do zakončení, to však obrana San Sebastianu nedovolila.
90+2
V samotném závěru bude mít Granada k dispozici hodně zajímavou standardní situaci, neboť před vápnem poslal Íňigo Martínez k zemi Successe!
90+1
Hostující Zurutuza se pokoušel ušetřit čas na útočné polovině, nicméně proti dvojici protihráčů míč ztratil, a dopředu míří Granada!
90
V závěru to zkusil ještě hostující Márguez, který brankář Olazábala pořádně vystrašil, nicméně jeho ostrá rána nakonec skončila mimo!
88
Z následného rohového kopu San Sebastian neudřeil, a na druhé straně šla do protiútoku Granada. El Arabi hledal lobem ve vápně Bifoumu, ten si však nabíhal do špatného prostoru.
87
Do rychlého protiútoku se dostal portugalský útočník Bruma, který postupoval po pravé straně zcela osamocený. Jeho následná přihrávka hledala Agirretxeho, před ním však odpálil míč na rohový kop stoper Babin.
86
Granada se ještě v závěru utkání sympaticky pokouší alespoň o snižující branku, nicméně kombinace na útočné polovině se ji příliš nedaří.
85
Exekuce rohového kopu se ujal střídající López, kterému se však rohový kop příliš nepovedl, a jeho centr dokázala obrana San Sebastianu odvrátit.
84
Ze střední vzdálenosti to zkusil domácí Máraquez, ke kterému se dostal odražený míč. Jeho střela však byla tečovaná, a bude z toho rohový kop pro domácí celek.
83
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Bruma.
82
Rozehrávky rohového kopu se ujal Rúben Pardo, jehož centr se snášel na hranici malého vápna. Ven z branky šel André Fernández, který si pro míč došel, a lapil jej do svých rukavic.
81
Miguel Lopes si počínal nedovoleně v souboji s Illarramendim, a dostává žlutou kartu! Hra však pokračovala, a aktivní Rúben Pardo vybojoval pro svůj tým rohový kop!
79
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hattrick! San Sebastian se dostává již do tříbrankového vedení, a troufám si říci, že o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto. Rúben Pardo poslal krásnou přihrávku za obranu pro IMANOLA AGIRRETXEHO, který si opět věděl rady s Andrésem Fernándzeme, a vstřelil svou třetí branku v tomto utkání!
78
Na druhé straně si pokoušel vymodlit nedovolený zákrok domácí El Arabi, který spadl po souboji s Íňigo Martínezem. Hlavní rozhodčí však nedovolený zákrok neodpískal.
77
Exekuce se ujal střídající Rubén Pardo, jehož střela se olízla o břevno! André Fernández se natahoval, nicméně dle názoru rozhodčího se míče nedotkl, a tak se bude odkopávat od branky domácího celku.
76
Teď však předvedl hodně ostrý zákrok domácí stoper Babin, který v blízkosti vápna poslal k zemi Agirretxeho, a San Sebastian má ideální příležitost na navýšení skóre!
74
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Matheus Dória, přichází Robert Ibáñez.
73
Střídající Bifouma se dostal k míči před vápnem, avšak se střelou hodně váhal, a ta byla nakonec zablokovaná. Za odraženým míčem směřoval Olazábal, kterého však lehce dohrál López.
72
Granada se postupnou kombinací opět usadila na útočné polovině, a bude se pokoušel o snižující branku. Real je však velmi dobře postavený, zejména v obraně.
71
Z levé strany poslal do vápna centr obránce Birgahi, který našel ve vápně El Arabiho. Marocký útočník sice trefil svou hlavičkou břevno, avšak se při náběhu nacházel v ofsajdu!
70
Carlos Vela kombinoval ve středu hřiště s Agirretxem, a následně se pokoušel svého spoluhráče vysunout. Jeho přihrávka za obranu byla však příliš rychlá!
69
David Moyes provádí dvacet minut před koncem základní hrací doby své druhé střídání. Aktivní Sergio Canales odchází ze hřiště, a na jeho místo přichází zkušenější Xabi Prieto, který by se měl zaměřít především na defenzivní práci.
68
Granada se pokoušel kombinovat na útočné polovině, avšak Real výborně napadal, a postupně se k míči také dostal.
67
Následnou standardní situaci rozehrál Márquez, kterému se však centr vůbec nepovedl, a přetažený centr skončil v zámezí. Miguel Lopes se to pokouše ještě změnit, nicméně míč na hrací ploše opravdu nestihll.
66
Hlavní rozhodčí Javier Estrada žlutými kartami v posledních minutách opravdu nešetří. Další dostal Carlos Vela za ostrý zákrok na Krhina na levé straně.
63
Moc teď nerozumím, na co si domácí brankář Andrés Fernández stěžoval, neboť křičel na pomezního i hlavního rozhodčího. Javier Estara si to nenechal líbit, a uděluje domácímu brankáři žlutou kartu!
62
Teď však měl domácí útočník Imanola Agirretxe na noze hattrick! Španělský útočník dostal do vápan exkluzivní přihrávku od Carlose Vely, míč si zpracoval, avšak následně poslal míč těsně vedle!
61
Následnou standardní situaici rozehrál Máruqez, jehož centr odvrátila obrana Realu na rohový kop. Ten již rozehrál López, tento centr však rovněž odvrátila obrana hostů!
60
Hostující obránce de la Bella si tentokrát podržel domácího Successe, který španělskému obránci unikal. Od hlavního rozhodčí uviděl žlutou kartu!
59
Na levou stranu dostal přihrávku Biraghi, který se krásně uvolnil ze souboje s Elustondem. Jeho následný centr však ve vápně odvrátil stoper Iňigo Martínez. Granada však zachytila míč za vápnem, a pokračuje v kombinaci.
58
Domácí fanoušci se opět hněvají na hlavního rozhodčího. Javier Strada totiž neodpískal nedovolený zákrok de la Belly na domácího Bifoumu. Dle opakovaných záběru však domácí záložník pádu hodně přidal ...
57
Na druhé straně dostal zajímavou přihrávku za obranu Granady Carlos Vela. Mexickému záložníkovi však nevyšlo zpracování, a míč mu uskočil k brankáři Fernándezovi.
56
Střídající Bifouma se ihned po svém příchodu zapojil do kombinace. Na levé straně se pokoušel dostat míč do vápan pro El Arabiho, ten však špatně načasoval svůj náběh.
55
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Nicolás Federico López.
54
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Thievy Bifouma.
54
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Illarramendi, který v blízkosti středového kruhu poslal k zemi Edgara Méndeze.
53
Hostující kouč David Moyes provádí své první střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází Esteban Granero, který předvedl velmi dobrý výkon. Na jeho místo přichází Rúbec Pardo.
51
Domácí Miguel Lopes předvedl ostrý zákrok v souboji s Zurutuzou, kdy hostujícího záložník přistrčil, a ten skončil na zemi. Následně si stěžoval i trenér Sandoval, a rozhodčí to s ním musel řešit u postranní čáry. Španělský kotuč však vykázan na tribunu nebyl.
49
Sergio Canales se dostal k odraženému míči na levé straně. Útočnou akci vzal na sebe a namířil si to do středu hřiště, avšak obrana Granady ho velmi brzo zastavila.
48
Hosté však míč ztratili, a domácí středopolař Krhin se pokoušel dlouhým centrem na levou stranu uvolnit Edgara Méndeze. Španělský záložník se pokoušel míč dostihnout na hrací ploše, avšak neuspěl.
47
De La Bella je již po ošetření, a je zpět na hřišti. Momentálně hostující San Sebastian kombinuje na útočné polovině, a pokouší se dostat na dostřel branky Andrése Fernándeze.
46
Hned na začátku druhého poločasu se předvedl ostrým zákrokem domácí Success, který zasáhl loktem do obličeje hostujícího de la Bellu. Domácí záložník navíc dostává žlutou kartu!
46

Druhý poločas začne přibližně v 23:01!
45
44
El Arabi tentokrát opět dostal míč před vápnem, nicméně tentokrát do zakončení nešel, nýbrž roztáhl hru na levou stranu. Následně se k centru dostal obránce Biraghi, nicméně brankář Olazábal míč lapil do svých rukavic.
43
Domácí útočník El Arabi dostal míč ve středu hřiště od Márqueze, dokázal se uvolnit ze souboje s Reyesem, a vypálil. Brankář Olazábal však jeho přízemní střelu dokázal chytit!
42
Na pravé straně svedl tvrdý souboj o míč domácí Krhin a Sergio Canales. Nejdříve skončil na zemi hostující záložník, který se však následně dokázal do souboje vrátit a Krhina poslal k zemi. Tento zákrok však již hlavní rozhodčí odpískal.
41
Rozehrávky následné standardní situace se ujal právě Granero, jehož nadýchaný centr letěl na hranici malého vápna, nicméně Agirretxe se při náběhu nacházel v ofsajdu.
40
Hlavní rozhodčí Javier Estrada rozdal další žlutou kartu! Nedovoleným zákrokem se tentokrát provinil domácí Dória, který poslal k zemi Granera. Žlutá karta udělena zcela správně!
40
Následně mohl zamířit do protiútoku hostující celek, nicméně postup Sergia Canalese zastavil nedovoleným zákrokem domácí Miguel Lopes.
39
Domácí obránce Biraghi se dokázal uvolnit na levé straně, a poslal zajímavý centr do vápna. Jediný, kdo nabíhal do vápna, byl však El Arabi, a ten se k míči nedostal.
37
Hostující Granero dostává žlutou kartu, neboť si počínal hodně tvrdě v souboji s útočníkem El Arabim. Žlutá karta zcela zasloužená!
36
Na útočné polovině se pokoušel vybojovat míč domácí El Arabi, nicméně měl proti sobě dva protihráče, a k míči se nedostal.
34
Real Sociedad se pokoušel útočit přes pravou stranu, nicméně přihrávka Canalese našla Agirretxeho, který se nacházel v ofsajdu!
32
Real Sociedad jde do dvoubrankového vedení! Obrovskou chybu předvedl stoper Doria, který nabídl míč AGIRRETXEMU, ten si dokázal poradit i s brankářem Andrésem Fernándezem, a dává svou druhou branku v dnešním utkání!
30
Ve vápně Realu Sociedad spadl po souboji s Martinezem domácí Miguel Lopes. Hlavní rozhodčí však byl u situace velmi blízko, a penaltu zřejmě správně neodpískal!
29
Útok Realu opět k zakončení nevedl, tudíž je u míče Granada, která má opět možnost se podívat na útočnou polovinu.
27
Momentálně je velmi aktivní také San Sebastian, který kombinoval na útočné polovině, avšak přihrávka Canalese na Agirretxeho nebyla přesná.
26
Před malou chvílí byl faulován domácí Miguel Lopes, který však mohl dostat od hlavního rozhodčího dostat výhodu, a postupovat dál. Javier Esrada však tak neučinil.
24
Na útočné polovině se opět pokoušel o kombinaci Success s El Arabim. Přihrávka prvně jmenovaného však opět skončila u brankáře Olazábala.
23
Domácí útočník El Arabi si nabíhal za obranu na pas od Successa. Brankář Olazábal si však situaci pohlídal, a včas šel ven z branky. Brankář Realu následně míč odkopl.
22
Na útočné polovině však chyboval domácí Krhin, který míč ztratil, a Real šel do protiútoku, ten táhl po pravé straně Sergio Canales. Bývalý hráč Realu Madrid však narazil na Biraghiho, a Granada bude vhazovat.
20
Granada se postupně dokázala oklepat z úvodní branky dnešního utkání, a v posledních minutách je velmi aktivní.
19
Teď už si však Granada dokázal vybojovat standardní sitauci na levé straně. Exekuce se ujal Rochina, jehož centr letěl na hranici malého vápna, avšak brankář Olazábal míč vyboxoval.
17
Na levou stranu dostal zajímavý míč Márquez, který spadl po souboji s Granerem. Hlavní rozhodčí však nedovolený zákrok neodpískal, a hra pokračuje.
16
Těžký souboj svedl u postranní čáry na levé straně domácí Biraghi s de La Bellou. Výsledkem tohoto souboje je autové vhazování pro Granadu!
15
Domácí stoper Babin hledal dlouhým nákopem za obranu Realu naběhnutého El Arabiho. S tím se však vrátil Reyes, který míč odhlavičkoval.
13
Granada však míč dlouho neudržela, a do kombinace se dostal San Sebastian. Na pravé straně kombinoval Elustondo s Agirretxe, nicméně tato dvojice se k centru nedostala.
12
Granada momentálně kontroluje hru na vlastní polovině, nicméně hostující celek velmi agresivně napadá, což domácí rozehrávku rozhodně neulehčuje.
11
Real Sociedad kombinoval na útočné polovině, nicméně Carlos Vela míč ztratil, a následně se provinil nedovoleným zákrokem.
9
David Moyes je i po úvodní brance u postranní čáry velmi aktivní, nicméně jeho tým si zatím nevede špatně.
7
Hostující celek se dostává již v sedmé minutě do vedení! Z levé strany poslal do vápna centr Zurutuza, který propadl až na zadní tyč, kde jej tečoval AGIRRETXE, a míč skončil v brance!
6
Na levé straně chyboval obránce Elustondo, který nechal proniknout do vápna domácího Edgara Méndeze. Ten následně ve vápně spadl, avšak pokutový kop se zahrávat nebude!
5
Tentokrát to Granada zkusila středem, kde se dostal k míči domácí Babin. Jeho zakončení však zablokovala obrana Realu.
4
Real Sociedad chyboval na vlastní polovině, a dopředu mířila Granada. Domácí celek kombinoval na levé straně, avšak se do zakončení nedostal.
2
V úvodních minutách je zatím aktivnější hostující celek, který utkání zahájil kombinací na útočné polovině.
1

Granada: Andrés Fernández – Miguel Lopes, Babin, M. Dória, Biraghi – Krhin, J. Márquez – Success, Rochina, Méndez – El Arabi.
Náhradníci: Kelava – Lombán, F. Rico, R. Ibáñez, S. Ruiz, N. F. López, Bifouma.

Real Sociedad San Sebastian: Olazábal – A. Elustondo, D. Reyes, I. Martínez, de la Bella – Granero, Illarramendi – Canales, Zurutuza, Vela – Agirretxe.
Náhradníci: Bardají – Jonathas, Yuri, Pardo, Prieto, Bruma, Mikel González..
Příjemný úterní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má v tomto týdnu na programu páté kolo. My se společně zaměříme na duel Granady proti Realu Sociedad San Sebastian. Úvodní výkop je naplánován na Estadio Nuevo Los Cármenes v 22:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
GRANADA
Granadě se v loňské sezóně příliš nedařilo. Svěřenci trenéra Sandovala obsadili až sedmnáctou pozici a nechybělo mnoho, a Granada mohla spadnout do druhé ligy. Na devatenácté místo měla totiž náskok pouhých tří bodů! Ani novou sezónu však Granada nezačala nikterak oslnivě. Hned v úvodním kole doma přívítala Eibar, nicméně po špatném výkonu prohrála 1:3! V dalším kole však Granada předvedla o dost lepší výkon. Na hřišti Getafe rychle vedla 2:0, soupeře poté snížil, nicméně hosté si výhru vzít nenechali. Na domácím hřišti to však zatím v nové sezóně nejde! V dalším utkání s Villarrealem Granada opět prohrála 1:3. Jak tomu bude dnes? Opět 1:3? V posledním zápase odvedla Granada sympatický výkon na hřišti Realu, který vyhrál gólem Karima Benzemy 1:0.

Trenér Sandoval dnes bude postrádat zraněné Pitiho a Rubéna Péreze. Připraven je naopak Fran Rico, který vstřelil již jednu branku, a v nové sezóně se mu daří.
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN
Real nevstoupil do nové sezóny příliš dobře. Momentálně se nachází až na sedmnáctém místě, a na svém kontě má pouhé dva body! Po dvou úvodních bezbrankových remízách přišel zápas s Realem Betis, ve kterém San Sebastian prohrál 0:1. V posledním zápase se svěřenci Davida Moyese dokázali konečně prosadit! V zápase s Espanyolem Barcelona se domácí dostali rychle do vedení, nicméně v závěru poločasu byl vyloučen brankář Rulli, a z následné penalty se prosadil Moreno. Hosté následně přesilovou hru využili, nicméně San Sebastian i v deseti dokázal v 87. minutě vyrovnat. Jenže o tři minuty později Espanyol znovu udeřil, a rozhodl o svém vítězství!