SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Leganés 1:2

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 19:18.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém bylo lepší domácí Deportivo, které se stále tlačí dopředu a bylo aktivnější. Nakonec se domácí dostali do vedení, jenže pak na chvíli přestali hrát a hosté toho dvakrát využili. Žádná další branka už nepadla a celek Leganés tedy vybojoval překvapivé, ale velmi cenné vítězství.
90+4
90+3
Domácí se stále tlačí dopředu, ale vypadá to, že vyrovnávací branky se dnes už nedočkáme.
90+2
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Alexander Szymanowski, přichází Adrian Marín.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Luciano, přichází Mamadou Koné.
88
Do vápna se skvěle prokličkoval Florin Andone, který obešel dva protihráče, ale zakončení nezvládl a slabým pokusem brankáře nepřekonal!
86
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Jon Ander Serantes.
85
Rohový kop pro Deportivo.
84
Domácí bojují, ale směrem dopředu se po druhé inkasované brance trápí a Leganés kráčí za překvapivým vítězstvím.
82
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Bruno Gama, přichází Fayçal Fajr.
81
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Luisinho, přichází Borja Valle.
79
K další střele se prodral hostující Luciano Neves, ale ani on zařízení netrefil a stav utkání se tedy nemění.
77
Ale ani ze svého šestého rohu Deportivo nic nevytěžilo a stále tak prohrává o jednu branku.
76
75
A další akci Leganés zastavil útočný faul. Domácím se velmi rychle krátí čas, tak uvidíme, co vymyslí.
73
A další rychlá akce hostů, ale tentokrát je zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
71
Domácí mají posledních dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Deportivo bylo jasně lepší, ale pak dvakrát inkasovalo a prohrává.
69
Hosté spoléhají na rychlé brejky a čím dál tím častěji se dostávají do zakončení. Nyní střílel David Timor, ale branku netrefil.
67
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Marlos Moreno, přichází Ryan Babel.
65
Domácí se hned vydali dopředu a Florin Andone se dostal do zakončení, ale jeho hlavička přesná nebyla.
63
Leganés právě vstřelili branku!
Ale pozor, protože hosté se prosazují podruhé a trochu překvapivě jdou do vedení 2:1! Víctor Díaz vymyslel skvělý centr, k hlavičce se dostal GABRIEL, který s přispěním tyče překonal domácího brankáře.
62
Žlutou kartu dostává Omar (CD Leganés).
62
Po bleskové akci to vyzkoušel hostující David Timor, ale po jeho ráně skončil míč vysoko nad brankou.
61
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že hosté před chvíli vyrovnal, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.
58
Domácí se snaží rychle odpovědět a tlačí se dopředu, tak uvidíme, zda strhnout vedení zpět na svou stranu.
56
Je vyrovnáno! Po hezké kombinaci si do vápna naběhl LUCIANO, který přesnou a povedenou hlavičkou nedal brankáři šanci!
54
Snad poprvé se ve druhém poločase vydali dopředu hosté. Alexander Szymanowski se dostal do vápna, ale tam ho zastavil Alejandro Arribas.
52
Hostující celek je ve druhém poločase pod velkým tlakem a stále se pouze brání. Deportivo začalo opravdu ve velkém stylu.
50
A domácí začali hodně zostra! Po rychlé akci se ve vápně dostal k míči Florin Andone, ale nakonec orazítkoval míč břevno a stav se nemění!
48
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračuje ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je jasně lepší domácí celek, který vede nad Leganés 1:0. O jedinou branku se postaral Celso Borges. Domácí diktovali tempo hry a vedou zaslouženě. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém dějství.
45+3
45+2
Hosty zastavil ofsajd a v prvním poločase se už zřejmě nic nestane.
45+1
Rozhodčí přidal dvě minuty.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Domácí se stála tlačí dopředu a snaží se ještě něco kloudného vymyslet.
42
Domácí zahrávali další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Vypadá to, že v prvním poločase se další branky nedočkáme.
41
S vypětím všech sil se hosté ubránili a vydali se dopředu, ale z rychlé akce nic nebylo.
40
39
Domácí fotbalisté skvěle kombinovali, ale finální přihrávce opět scházela přesnost a Leganés se nakonec ubránil.
37
A nyní hosty zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
36
Hosté se hned vydali dopředu, ale kombinační akci zastavil skvělým skluzem domácí obránce Raúl Albentosa.
34
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Víctor Díaz.
32
La Coruňa právě vstřelila branku!
Nyní už se ale stav zápasu mění, protože po hezké kombinaci jdou domácí do vedení 1:0! Luisinho poslal míč na malé vápno, kde se zjevil CELSO BORGES, který to už měl hodně lehké.
30
Z dálky to vyzkoušel hostující Diego Rico, ale jeho rána byla hodně nepřesná a ani tentokrát se tedy stav utkání nemění.
28
Ale zahrozili i hosté. Po skvělé přihrávce před branku se do zakončení dral Luciano, ale výborně zasáhl pozorný Germán Lux.
27
Hostující celek skvěle brání a domácím se nedaří něco kloudného vymyslet. Stále tak čekáme na úvodní branku.
25
A další akce domácích skončila nepřesným centrem a k míči se dostal Jon Ander Serantes, který nikam nepospíchá.
24
Po další akci to z rohu velkého vápna vyzkoušel opět aktivní Marlos Moreno, ale jeho přízemní střela přesná nebyla a nic z toho nebylo.
22
Dopředu se dral domácí Florin Andone, který obešel dva protihráče, ale poté šlápl na míč a o šanci se sám připravil.
20
Po několika faulech musel rozhodčí hráče uklidňovat, protože na trávníku se výrazně přitvrdilo.
18
Žlutou kartu dostává Luciano (CD Leganés).
17
Domácí fotbalisté jsou stále o něco aktivnější, hlavně tedy směrem dopředu, ale zatím se prosadit nedokázali.
15
Ale ani ze druhého rohu nic nebylo. Domácí jsou však stále u míče a kombinují.
14
Další rohový kop pro domácí celek.
12
Z následného rohu nic nebylo a stav se tedy nemění.
11
Po kombinaci to vzal na sebe domácí Marlos Moreno a nebyl to vůbec špatný, ale Jon Ander Serantes byl na svém místě a míč vyrazil na roh!
9
Na druhé straně měl práči Germán Lux, ale s centrovaným míčem si v pohodě poradil a pře dotírajícím hráčem skvěle zasáhl.
7
Nyní ale dobře kombinovali Deportivo, které se usadili na polovině soupeře, ale vše skončilo nepřesným centrem.
5
Hosté jsou o něco aktivnější a častěji drží míč, ale zatím se jim směrem dopředu nedaří podle představ.
4
Po krátkém ošetření je domácí hráč na nohou a duel tedy může pokračovat.
3
Zatím je to velmi opatrné a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy. Hráči se oťukávají a nikdo nechce udělat chybu.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Deportivo La Coruňa: Lux (C) – Juanfran, Arribas, Albentosa, Luisinho – Gama, C. Borges, Mosquera, Colak – Moreno, Andone.
Náhradníci: Tytoń – Laure, F. Navarro, Fajr, Valle, Guilherme, Babel.

CD Leganés: Serantes – Bustinza, Medjani, Mantovani (C), Rico – Omar, Timor, Sastre, Szymanowski – Gabriel, Luciano.
Náhradníci: Brignoli – Marín, A. Martín, Machís, M. Koné, Díaz, R. Ibáñez.

Rozhodčí: Undiano – Sobrino, Zancada.
První vzájemný zápas

Týmy spolu ještě nikdy nehrály, takže dnes je čeká první vzájemný zápas a myslím si, že to bude hodně zajímavé a máme se na co těšit. Hrát se totiž bude o veledůležité body.
Deportivo La Coruňa má zatím na svém kontě pouze pět bodů a při skóre 2:2 se nachází na dvanáctém místě. Deportivo v prvním mole porazilo Eibar, pak remizovalo s Betisem, poté nestačilo doma na Bilbao a naposledy remizovalo s Alavésem.

CD Leganés je na tom o něco hůře. Hosté zatím nasbíral čtyři body a při skóre 3:7 jsou na patnáctém místě. Hostující celek v prvním kole vyhrál na hřišti Celty Vigo, pak doma remizoval s Atléticem Madrid, ale pak nestačil na Gijón a naposledy prohrál doma 1:5 s Barcelonou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy vloženého kola a my budeme sledovat duel mezi La Coruňou a Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.