La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Levante - 7. ledna 2018   16:15

Barcelona
12' Messi (Alba) • 38' L. Suárez (Roberto) • 90+3' Paulinho (Messi)
3:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen – Alba, Vermaelen, Mascherano, Roberto (85. Arnaiz) – Iniesta (76. A. Gomes), Paulinho, Rakitić, O. Dembèlé (67. Semedo) – L. Suárez, Messi.
Cillessen – Semedo, Piqué, Denis Suárez, Digne, A. Gomes, Arnaiz.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Camp Nou (Barcelona)
Levante
Olazábal – Luna, Cabaco, Postigo, Moore – Lerma (62. Suárez Pier), Lukić, Doukouré – Jason (83. Samuel), E. Boateng (74. Nano), Ivi.
Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ünal, El Hacen.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Levante 3:0. Trefili se Messi, Suárez a Paulinho

Máme za sebou dnešní utkání, ve kterém jasně dominovala domácí Barcelona. Ve druhém poločase sice ubrala na tempu, ale i tak byla schopná si vytvořit nějaké šance. Levante mělo sice své záblesky a mohlo i skórovat, avšak to se nepovedlo a musí odcházet poražené. Naopak domácí mohou oslavovat další vítězství.

Fauly: 10:22.
90+4'
90+3'
Barcelona právě vstřelila branku!
Messi si udělal dobrý den z obrany soupeře a přesným míčem našel PAULINHA na malém vápně. Ten pouze nastavil placírku a mohl se radovat. Krásná kombinace na závěr utkání. Asistence: Lionel Messi
90+3'
Levante se přeci jen dostalo k zakončení, avšak pokus ze záklonu šel opravdu hodně nad branku a neměl tak moc šancí na to, aby uspěl. Ter Stegen bude moci v poklidu rozehrát.
90+2'
Moore byl čistě odstaven po bravurním skluzu soupeře a místo volného kopu je tu pro hosty pouze vhazování.
90+1'
Tak nakonec to budou ještě čtyři minuty. Dost času na to, aby se výsledek ještě měnit. Týmy se ale už nikam moc neženou.
90'
Moore nedokázal doběhnout míč a zdá se, že dnes se již branky nedočkáme. Uvidíme však ještě, kolik minut nad rámec základní hrací doby rozhodčí nastaví.
89'
Paulinho nevymyslel svůj pas úplně nejlépe. S Messim si příliš nerozuměl a místo jemu na nohu poslal míč hodně mimo do zámezí.
88'
Alba se ocitl po tvrdém zákroku na zemi a na trávník jsou voláni lékaři. Doufejme, ž bude v pořádku.
87'
Messi trefuje břevno! Ještěš před tím ale ke vzduchu vyletěl praporek, který odhalil jeho ofsajdové postavení.
86'
Katalánský klub drží míč, nikam nepospíchá a užívá si poslední minuty dnešního zápasu. Je již téměř jisté, že svůj náskok na čele tabulky opět navýší.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází José Arnaiz.
85'
Semedo po svém příchodu na hřiště hraje velmi aktivně. Tvoří hru a je tím lepším, co je nyní ve hře. Jeho pas ale nyní obrana dokázala odvrátit.
84'
Žlutou kartu dostává Roberto Suárez Pier (Levante UD).
83'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Samuel.
82'
Pokusil se to změnit Messi, který zamotal hlavu obráncům, poslal míč na Gomese, ale ten se k němu nedostal včas a hosté opět posílají míč daleko od jejich branky.
81'
Domácí tým nechce dopustit jakékoliv drama. Drží míč, se kterým kombinuje na polovině soupeře, ale bez nějakých větších choutek k reálnému útočení.
80'
Rakitič poslal pořádný špek Gomesovi, avšak domácí nakonec vše vyřešili a rychl chybu napravili. Nyní opět postupují směrem vpřed k bráně Levante.
79'
Střídající Gomes se snažil vrátit míč do vápna poté, co byl sražen zdí, ale trefil pouze obránce a od něj se odrazil do bezpečné vzdálenosti.
78'
Domácí získali šanci k volnému přímému kopu ze zhruba pětadvaceti metrů. Dočkáme se ještě jedné gólové trefy?
77'
Barcelona drží míč, ale nikam moc nepospíchá. Utkání se blíží ke konci a zdá se, že je již skoro rozhodnuté. Nechme se ale překvapit.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází André Gomes.
75'
Alba se pokusil o narážečku s Iniestou, avšak míč se k němu již nevrátil a skončil pouze v rukavicích brankáře Olazábala, který může uklidnit hru.
74'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Emmanuel Boateng, přichází Nano.
73'
Z něj již Barcelona nic kloudnějšího nevymyslela a Levante tka může vyrazit do protiútoku a pokusit se o nějaký zázrak.
72'
Suárez si seběhl za obranu, první zakončení mu nevyšlo, ale odrazilo se k němu zpět a jeho další střelu dokázal Olazábal vyrazit na rohový kop!
71'
Volný kop pro Barcelonu. Fauly se začínají opravdu kupit.
70'
Boateng (LVN) hodně okatě zatáhl unikajícího Semeda a nemůže se divit, že jeho počínání nenechalo rozhodčího klidným. Žlutá karta.
69'
Semedo ihned po nástupu hřiště hraje velmi aktivně, odměnou mu za to je vybojování rohového kopu.
68'
Hosté to přehnali s agresí a na polovině hřiště se tak dopustili nedovoleného zákroku.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Nélson Semedo.
66'
Z něj však nic nepřišlo a Barcelona tak postupuje na druhou stranu hřiště.
65'
Obrovská šance Levante na snížení! Přihrávka zpoza vápna našla svůj cíl bravurně, ovšem ter Stegen předvedl skvělý zákrok a střelu k tyči vytěsnil na rohový kop. Moore byl blízko.
64'
Mascherano si poradil s centrem hostů, ale jeho další rozehrávka nebyla moc přesná a pouze tak vrátila míč na kopačky soupeře.
63'
Iniesta se snažil vysunout Dembelého do vápna, avšak obrana Levante zaúřadovala vlemi dobře a rychle rozehrála protiútok, který ke štěstí domácích skončil nepřesným pasem.
62'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Roberto Suárez Pier.
61'
Už se nám chystají i střídání. Hru by bylo potřeba trochu oživit. KDo jako první odejde?
60'
Dembelé se ocitl v ofsajdu, což neuniklo pomeznímu rozhodčímu a ten okamžitě zvedá praporek do vzduchu, čímž signalizuje ofsajd.
59'
Snaha Levante ze začátku poločasu je ta tam. Barcelona na hřišti jasně dominuje a nenechává soupeře dostat se ani na druhou polovinu hřiště.
58'
Suárez se snažil dostat tak vehementně k zakončení, až se dopustil faulu na Postiga. Píská se tak volný kop a hosté budou moci uklidnit hru.
57'
Rakitič našel Albu, který poslal míč na Dembelého, jehož střela z úctihodné vzdálenosti nabrala opačnou faleš a skončila hodně mimo branky Olazábala.
56'
Tempo poněkud opadlo. Barceloně se nepovedlo několik přihrávek a soupeř je na tom hodně podobně. Teď to pouze podrthl pokus o rozjetí akce na levé straně, který skončil míčem v autu.
55'
Alba s Messim naprosto vyšachovali obranu Levante. Alba po konaktu s obráncem sice upadl, ale Moore ukázal čistý zákrok a penalta se tak pískat nebude.
54'
Dembelé motal hlavy obráců na pravé straně, ale více než autové vhazování z toho nevykouzlil.
53'
Tak nakonec ne. Centr to sice rozhodně nebyl nejhorší, ovšem na zadní tyči byl příliš rychle a nikdo z hostujících jej nedokázal doběhnout a uklidit do sítě.
52'
Volný kop na druhé straně i pro Levante. Tentokráte ovšem ze zajímavější pozice. Dočkáme se ohrožení branky?
51'
Další faul u poloviny hřiště, tentokráte se provinil nedovoleným zákrokem Lukić. Domácí tým tak bude moci v poklidu pokračovat v kombinaci.
50'
Takto to ale nepůjde. Doukuré si přidržel Paulinha a rozhodčí na středu hřiště píská nedovolený zákrok.
49'
Barceloně se ve druhém poločase zatím příliš nedaří. Olazábal sbírá míč a posílá jej směrem ke svým spoluhráčům, kteří se snaží vrátit do utkání a vybojovat nějaký ten bodík.
48'
Levante hraje hodně aktivně, Boatengovi se avšak nyní nepodařilo uklidnit míč a ten šel od jeho nohou pouze do zámezí.
47'
Ter Stegen se musel hodně natahovat, aby pumelici Iviho vytáhla nad branku. Ivi střílí dnes opravdu velmi dobře. Dočká se i branky?
46'
Levante začalo podobně jako v prvním poločase, vybojovalo totiž rohový kop a bude se snažit zdramatizovat utkání.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém domácí jasně dominovali a odměnou jim za to byly dvě branky. Barcelona zhruba od poloviny poločasu soupeře k ničemu nepouštěla a pouze útočila. Levante nehrálo ze začátku nejhůře, avšak poté se naprosto podvolilo hře soupeře. Uvidíme, jak bude zápas pokračovat. To se dozvíme zhruba od 17:18.
45+1'
45+1'
Poslední minutu prvního poločasu kombinují domácí na polovině soupeře, ale nikam se neženou.
45'
Messi dostal míč za obranu, dostal se do dobré šance, ale z blízkosti nedokázal protlačil balón za záda Olazábala, který zmenšil úhel a nedovolil další pohromu.
44'
Dembelé si hezky udělal bránícího hráče, ale jeho centr již cestu do pokutového území nenašel. Levante se však pouze zbavilo míče a poslalo jej zpět k obráncům soupeře.
43'
Suárez s Messim hodně trápili obranu soupeře, to udělalo místo pro Rakitiče, avšak jeho dělovka zpoza vápna zamířila těsně vedle.
42'
Levante v posledních minutách jen brání. Nedaří se mu nic vymyslet a už vůbec alespoň na chvíli podržet míč.
41'
Iniesta sice našel Vermaelena, ovšem ten hlavičkoval v záklonu a Olazábal tak s jeho pokusem neměl nejmenší problémy.
40'
Jeho pumelice však trefuje pouze zeď, od které se odráží na rohový kop.
39'
Barcelona pokračuje, Messi pro sebe vybojoval velmi zajímavý volný přímý kop ve středu hřiště, zhruba dvacet metrů od branky.
38'
LUIS SUÁREZ jakoby slyšel mé slova a ukazuje, že i když se mu do teď nedařilo, tak to nic neznamená. Teď si totiž bravurně uklidnil míč na prsou a dalším dotekem jej z voleje poslal přímo pod břevno. Velmi pohldný gól! Asistence: Sergi Roberto
37'
Hra již pokračuje Alba se pokusil na levé straně zakombinovat se Suárezem, kterému to dnes ale moc nejde a rychle o míč přišel.
35'
Centr do vápna prodlužoval aktivní Boateng, který ale narazil hlavou do hlavy Alby a nyní musí být ošetřován. To určitě nebylo nic příjemného.
34'
Barcelona ubrala na tempu, vznikl z toho špatný míč na Roberta a následný faul proti Boatengovi. Šance pro Levante na chvíli oddechu.
33'
Také Paulinho využívá možná trochu nesoustřeďěnosti soupeře a vybojoval další volný kop. Levante se nyní nedaří hrát moc čistě.
32'
Lionel Messi nemířil špatně, ale přeci jen si neseřídil mířidla nejlépe. Skóre se tak nemění.
31'
Postigo (LVN) už ale žlutému trestu neunikne. Poslal totiž těsně před šestnáctkou k zemi Messiho a domácí tak čeká velmi zajímavý volný přímý kop.
31'
Lerma ale také fauloval. A to hodně tvrdě. Rozhodčí mu pořádně domlouvá, přeci jen již jednu žlutou má.
30'
Messi se snažil u pravé tyčře vybojovat míč, což se mu nepovedlo a následně se faulem provinil Iniesta. Hra je přerušena a s míčem bude hrát Levante.
29'
Barcelonu čeká volný přímý kop ze zhruba ticeti metrů. Dočkáme se nějaké zajíamvější šance?
27'
Tlak domácího týmu více a více sílí. Obrana soupeře nemá chvíli klidu a z toho pramení i chyby, po kterých se favorit utkání dostává do zajímavých šancí.
26'
Další akce, do které se hnal Suárez, tentokráte mu ale do zakončení chyběl zhruba půlkrok. Brankář soupeře byl o něco málo rychlejší.
25'
Dembelé napřáhl zpoza vápna, jeho pumelici dokázal Olazábal pouze vyrazit do míst, kde byl Suárez, avšak ten zakončil přímo tragicky a z výborné pozice přestřelil!
25'
Dembelé si neporozuměl s Messim a jejich kombinace končí pouze u kopaček soupeře, který tka může pomýšlet na protiútok.
24'
Ofsajd i na druhé straně, hra nyní nejlépe neplyne.
23'
Mascherano nenačasoval svůj pas nejlépe a pomezní rozhodčí byl pozorný. Zvedá rychle praporek, kterým signalizuje ofsajdové postavení.
22'
Boateng se ocitl na zemi po tvrdém souboji a hra je tak na okamžik pozastavena.
21'
Paulinho odstal zajímavou přihrávku do vápna, kde ale neposedný míč nezkrotil nejlépe a ten se tak dostal k Cabacovi a ten jej posíá daleko od brány.
20'
Z něj ale nakonec nic nebylo a favorit utkání opět s přehledem kombinuje na své polovině hřiště.
19'
Hosté rozhodně pouze nebrání a snaží se hrát také aktivně. Nyní vyslali zajímavou jedovku zpoza vápna, která ale byla sražena těsně vedle na rohový kop. Ivi nebyl úspěchu daleko.
18'
Levante pouze odkoplo míč a domácí tak mají šanci k dalšímu založení útočného výpadu.
17'
Po hektických minutách se hra znova poněkud uklidnila. Na míči je Barcelona, ale už tolik nepospíchá.
16'
Velká šance i na druhé staně! Lerma si sbíhal do pokutového území, kam také mířil centr z pravé strany, ale načasování nakonec nebylo úplně ideální a kousíček k zakončení chyběl.
15'
Barcelona v další obrovské šanci! Na poslední chvíli ale blokoval pokus jeden z obětavých obránců. SKvělá práce!
12'
Nádherný gól Barcelony otevírá gólový účet dnešního utkání. Alba hlavičkou sklepl míč pro LIONELA MESSIHO, který v pokutovém území sice trochu krkolomně zakončova, ale za to naprosto přesně. Jeho zakončení se otřel o tyč a poslalo jeho tým do vedení. Asistence: Jordi Alba
11'
Iniesta našel ve vápně Suáreze, kterému ale nesedla střela z voleje a sotva doskákala k brankáři Olazábalovi. Ten mohl zůstat v klidu a pomalu rozehrát protiútok svého týmu.
10'
Domácí se rozjíždí. Messi se snažil nalézt pasem Suáreze, ale cestu míči na poslední chvíli skřížil pozorný obránce soupeře.
9'
Messiho centr do vápna se točil opravdu krásně, Olazábal jej trochu podcenil a mohl být hodně rád, že míč dopadl vedle jeho tyče. Odkop od brány.
8'
Messi prokázal svou rychlost a Lerma (LVN) se s ním nemazal, tvrdým skluzem jej poslal k zemi, a odměnou mu za to je žlutá karta. Volný přímý kop pro Barcelonu.
7'
Suárez byl rychlejší v myšlence než jeho spoluhráč a vystavil se tak ofsajdu. Levante se tedy relativně snadno dostává k míči.
6'
Barceloně zatím chybí přesnost. Nedaří se ji déle držet na míči a dostat se hloub na polovinu Levante. Uvidíme, zdali se to v dohledné době zlepší.
5'
Rohový kop propadl až do okutového území, kde byl ale nachystaný domácí hráč, od nějž šel míč do dostatečné vzdálenosti od branky.
4'
Barceloně se nepodařila kombinace, čehož opět využil soupeř, jenž se tentokráte dlouhým nákopem nedostal do protiútoku, ovšem z následného centru šlo zakončení do obránce Mascherana, a od něj na rohový kop.
3'
Míč letěl do vápna hned nadvakrát, avšak následné zakončení Lermy z ostrého úhlu šlo hodně mimo. Tento pokus neměl moc šancí na úspěch.
2'
Levante vybojovalo míč, který rychle vyslalo dopředu na Boatenga, kterému se ovšem nepovedlo nejlépe uklidnit míč. Vybojoval ovšem alespoň první rohový kop.
1'
Utkání bylo rozehráno. Domácí celek se ihned ujal míče a s přehledem kombinuje kolem půlící čáry.
1'
Hráči již pomalu nastupují, utkání tak bude moci být za chvíli zahájeno.

FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Vermaelen, Mascherano, Roberto – Iniesta, Paulinho, Rakitić, O. Dembèlé – L. Suárez, Messi.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Piqué, Denis Suárez, Digne, A. Gomes, Arnaiz.

Levante UD: Olazábal – Luna, Cabaco, Postigo, Moore – Lerma, Lukić, Doukouré – Jason, E. Boateng, Ivi.
Náhradníci: Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ünal, El Hacen.

Levante UD

To Levante je na tom o poznání hůře než jeho dnešní soupeř. V roce 2017 totiž skončilo na průběžném šestnáctém místě poté, co vyhrýlo jen tři zápasy, v pěti padlo a v devíti remízovalo. Hosté vy mohli být vl ize korunování na remízové krále, i proto jsou stále nad hranou sestupu. Potřebovali by ale rychle bodovat, protože tři body opravdu nejsou mnoho. A nejlépe za tři body.

To už se ale dlouho nestalo. Naposledy 19.11.2017 na půdě Las Palmas. OD té doby ale přišly pouze prohry s Atléticem Madrid a Bilbaem doprovázené remízami s Malagou, Sevillou a Leganes.

Levante má výhodu v tom, že letos si již zahrálo. Ve čtvrtek totiý porazilo v poháru Espanyol a naladilo se pozitivně na dnešní zápas. Bude to ovšem stačit?
FC Barcelona

Domácí jsou po sedmnácti kolech stále neporažení a pouze třikrát nedokzali zvítězit. Pří perfektním skóre 45:7 mají 45 bodů a tedy 6 bodů náskok na druhé Atlético Madrid, které má navíc utkání k dobru. Katalánsko tak míří k dalšímu titulu, dnes ale bude muset znova zabrat a ukázat, že to myslí opravdu vážně.

To by se ale dle všeho mělo potvrdit. Slabší chvíle si totiž Barcelona vybrala pravděpodobně před pěti, respektivěčtyřmi zápasy při remíze s Valencií a s Vigem. Od té doby dokázala porazit Villarela, La Coruňu a v posledním kole před Štědrým dnem i Real Madrid.

Do roku 2018 tak nastupují domácí v parádní formě, pozici a zdá se, že už o titul nemohou přijít. Není ale radno usínat na vavřínech.
Dobrý den u dalšího kola La Ligy. V dnešnímu utkání změří své síly Barcelona s Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.