La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Málaga - 25. února 2018   16:15

Bilbao
17' Susaeta (de Marcos) • 44' San José (Etxebarria)
2:1
(2:1)
Málaga
Málaga
13' En-Nesyri  (Lestienne)
Bilbao
Arrizabalaga – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Lekue (75. Saborit) – San José, Etxebarria (83. I. Williams) – Susaeta, Raúl García, I. Córdoba (66. Iturraspe) – Aduriz.
Herrerín – Saborit, Iturraspe, I. Williams, Etxeita, Merino, Vesga.
Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo
San Mamés Barria, Bilbao
37 518 diváků
Málaga
Roberto – Rosales, L. Hernández, González, Miguel Torres (82. Bueno) – Lestienne (58. Rolán), Iturra, Adrián González (36. Lacen), Castro – Id. Brown, En-Nesyri.
Prieto – Success, Bueno, Samuel, Rolán, Lacen, Soler.

SESTŘIH La Ligy: Athletic Bilbao – Málaga CF 2:1

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 37 518 diváků.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:18.
Utkání je u konce a domácí se nohou těšit z ubojované výhry 2:1. Málaga se nedala zadarmo, po přestávce byla hodně aktivní, jenže koncovka už byla horší. Důležitými hráči byli na domácí straně gólman Arrizabalaga a u hostů En-Nesyri. Ten byl svým způsobem smutným hrdinou, neboť nejprve neproměnil pokutový kop a v závěru byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Krátkou přesilovku sice Bilbao nevyužilo, přesto se může radovat ze tří bodů. Po tomto výsledku se posouvá na průběžné 12. místo s 31 body, Málaga je nadále poslední s 13 body.
90+3'
90+3'
Nakonec se tam dostali po pravé straně, následný centr si ovšem pohlídal pozorný Arrizabalaga.
90+2'
Hostům se nedaří se dostat na útočnou polovinu, budou muset hodně pospíchat.
90+1'
Po následném centru se k hlavičce dostal Aduriz, jeho oblouček padal do branky, ale na brankové čáře jej vyhlavičkoval pohotový Diego González.
90'
Budou se přidávat tři minuty.
89'
A ano, byla to rozehra nakrátko, jenže přišla rychlá ztráta míče a Málaga ještě pospíchá kupředu.
88'
Williams byl Castrem faulován u pomezní čáry, nedá se ale očekávat, že by domácí rozehráli centrem.
87'
Míč je znovu u gólmana Bolbaa, ten se chystá k rozehrání. A nepospíchá.
86'
Aduriz se pokoušel uvolnit na hranici vápna, byl ovšem hosty zablokován.
85'
Hraje se u půlky, domácí nikam nepospíchají a hosté se nemohou zase dostat k míči.
84'
Dotírající Youssef En-Nesyri ale při dobíhání trefil kolíky kopačky gólmana do hlavy a rozhodčímu to neuniklo. Dostal za to žlutou kartu a jelikož byla jeho druhá, tak i červenou. Viník neprotestoval, s omluvou se objal s brankářem domácích a zamířil do kabiny.
83'
Domácí si s menšími problémy poradili s dlouhým nákopem, Arrizabalaga už má míč ve svém držení.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Iñaki Williams.
82'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Miguel Torres, přichází Alberto Bueno.
82'
Ty ale skončily v ofsajdu...
81'
Bilbao postupně míří k brance, používá pro to kratší přihrávky.
80'
Domácí nikam nepospíchají, momentálně se snaží pouze podržet míč a nepustit soupeře do případného zakončení.
78'
Na druhé straně rozehráli domácí rohový kop, centr se však pouze snesl do rukavic gólmana Roberta.
76'
Rosales se snažil odcentrovat z pravé strany, obrana Bilbaa ale byla proti. Arrizabalaga už rozehrává od vlastní branky.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Enric Saborit.
74'
Zápas se nám kouskuje častými pŕerušeními, domácí navíc chystají střídání.
72'
Málem bylo srovnáno. Na táhlý centr si naběhl Rolán a vyslal na branku prudkou hlavičku. Arrizabalaga však vytáhl skvělý reflex a pokus vyrazil. K dorážce se pak dostal En-Nesyri, ale i jeho Arrizabalaga vychytal.
71'
Centr do shluku hráčů před Robertem hosté uhlídali, gólman Málagy se už chystá k rozehrávce.
71'
U pomezní čáry byl sražen domácí Raúl García, Bilbao má k dispozici přímý kop.
70'
Sledujeme teď velmi tvrdě vedený zápas, souboj střídá souboj.
68'
Hezká narážečka domácích, de Marcos ale prudkou přihrávku na hrací ploše nezastihl.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Ander Iturraspe.
65'
Dalśí žlutá karta, za souboj u půlky ji dostal hostující Youssef En-Nesyri.
64'
Arrizabalaga uklidňuje situaci svým jistým zákrokem a posílá míč na druhou polovinu hrací plochy.
63'
Za protesty pak dostal žlutou kartu domácí Óscar de Marcos.
63'
Série standardních situací hostů pokračuje, po rohu následoval kop přímý. Centr se ale Málaze nevydařil a míč je mimo hrací plochu. Domácí ukazovali, že posledním, kdo se dotkl míče, bal jeden z hostů, sudí však ukázal na roh.
61'
Míč si nachystal En-Nesyri, jenže střelu vůbec neumístil a gólman Arrizabalaga ji vyrazil na roh!
60'
Iñigo Lekue navíc dostal žlutou kartu.
60'
Penalta pro Málagu! Na hranici vápna stáhl Lekue Rosalese a po jeho pádu rozhodčí okamžitě pískal!
58'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Maxime Lestienne, přichází Diego Rolán.
58'
Máme přerušeno, na trávníku jsou lékaři obou týmů, kteří se věnují otřeseným hráčům po vzdušném souboji.
57'
Málaga začíná v posledních minutách přidávat na tempu a vytvářet si šance. Z hlediště se už snáší nespokojený pískot.
56'
Už je ale na nohou a bude bez problémů pokračovat.
55'
Na trávníku leží domácí Córdoba, který ve vzdušném souboji schytal nepříjemné koleno do zad.
54'
Brejk hostů. Na levé straně unikal Castro a i když byl ve vápně už tísněn, zvládl vystřelit. Trefil však pouze boční síť Arrizabalagovy branky.
52'
Bilbao v postupném útoku, chybí tomu ale více rychlosti a případný překvapivý moment.
50'
Na další centr si naskočil En-Nesyri a jeho hlavičce moc nechybělo. Mířil ale vedle, takže si gólman Arrizabalaga mohl oddechnout
50'
Hosté rozehráli přímý kop z levé strany a vznikl z toho nepříjemný centr. Ten propadl na malé vápno a domácí obrana měla co dělat, aby zvládla odkopnout.
49'
Hned proti třem soupeřům stál domácí Raúl García a nakonec se pískal jeho faul.
48'
Dlouhé autové vhazování hostů nebylo přesné, Bilbao se bez větších problémů osvobodilo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:20.
Máme za sebou první poločas, který přinesl opravdu povedený fotbal. Málaga se soupeře nezalekla a překvapila stadion prvním gólem. Ve 13. minutě si na přihrávku z pravé strany naběhl Youssef En-Nesyri a z voleje překonal gólmana Bilbaa. Radost hostů ale trvala pouhé čtyři minuty, po nich srovnal Markel Sasueta přesnou křížnou střelou. Domácí pak šli za obratem a po několika šancích se jim to povedlo ve 44. minutě. Etxebarria odcentroval od rohového praporku a dobře postavený Mikel San José svůj volej přetavil v gól na 2:1. A náskok mohl být i vyšší, jenže v nastaveném čase Raúl García nepřekoval prudkou hlavičkou mrštného Roberta.
45+3'
45+3'
Ten už hosté ubránili a Roberto se pomalou rozehrávkou snaží uklidnit poslední chvíle před koncem poločasu.
45+2'
A mohlo to být 3:1! Na centr z pravé strany si totiž naskočil Raúl García a jeho prudká hlavička mířila pod břevno. Roberto se však zvládl vymrštit a vyškrábl míč na roh!
45'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
44'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí otáčí výsledek a už vedou 2:1. Na Etxebarriův centr si v pokutovém území naběhl MIKEL SAN JOSÉ a svůj volej poslal do míst, kde gólman Roberto již nedosáhl.
43'
A platila varianta přímé střely. Zleva se do míče opřel Etxebarria a ranou na zadní tyč donutil Roberta k zákroku. Je z toho roh.
42'
Je tu docela zajímavý přímý kop pro domácí, to vše po faulu na Adurize. Roberto si bude muset dávat velký pozor na jakoukoliv variantu rozehrání. Tohle je na centr i přímou střelu.
41'
Dlouhý pas za obranu Bilbaa byl až příliš prudký, Arrizabalaga si na něj bez jakýchkoliv problémů počkal.
39'
Na pravé straně si naběhl de Marcos, jeho centr by se dal uznat i jako střelecký pokus, šel však mimo. Roberto si na míč sáhl, pomezní však teč neviděl a ukázal na odkop od branky.
38'
Centr Raula Garcíi odvrátil Luis Hernández, jenže pouze k hráčům domácích. Bilbao pokračuje v obléhání pokutového území.
36'
Susaeta dostal přihrávku do pokutového území, po rychlé otočce se už ale ke střele nedostal, hosté jej čistě o míč připravili.
36'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Adrián González, přichází Mehdi Lacen.
35'
Tlak domácích začíná narůstat, před Roberta létá jeden centr za druhým.
33'
Vypadá to, že zápas pro Adriána Gonzáleze skončil, problémy s pravým kolenem přetrvávají, ošetření nepomohlo.
32'
Domácí měli ale k dispozici rohový kop. Centr ovšem nedokázala zužitkovat, obrana Málagy obětavě zasáhla a dostala míč mimo vápno.
31'
V pokutovém území hostů došlo ke vzdušnému souboji, po kterém upadl Raúl García. Penalta se ale nepískala.
29'
Na trávníku jsou dokonce nosítka, A. González ale nakonec odkulhá do zámezí po svých.
28'
Adrián González má problémy s pravým kolenem a probíhá jeho ošetřování. Mezitím se začali rozcvičovat náhradníci Málagy.
28'
Po dlouhé době došlo konečně na rozehrání přímého kopu, Diego González po centru hlavičkoval mimo.
26'
Začíná se nám jiskřit, na trávníku nyní leží domácí Aduriz i hostující Adrián González. Pískal se zákrok právě na hráče Málagy.
25'
Etxebarriův centr byl hosty odhlavičkován mimo pokutové území, z dálky poté pálil de Marcos. Jeho rána letěla vysoko nad Robertovo břevno.
24'
A bude tu dokonce přímý kop z pravé strany. Diego González navíc dostal za faul žlutou kartu.
24'
Córdobův centr postrádal přesnost, obrana Málagy se ale bude muset i nadále bránit.
22'
A praporek letěl vzhůru i na druhé straně.
22'
Málaga byla v dalším útoku, Brown byl ovšem zachycen v těsném ofsajdu.
22'
Na druhé straně se o centr snažil Iturra, trefil ale pouze před ním stojícího obránce.
20'
Cílem přihrávky na pravé straně byl de Marcos, pas byl však o něco prudší a skončil mimo hrací plochu. I tak se ale z tribun snesl potlesk diváků.
19'
A stále nám pokračuje z obou stran útočně vedený zápas. Pro diváky ideální stav.
17'
Tak tohle byla od domácích velice rychlá odpověď. Etxebarria posunul doprava na de Marcose, který přesným centrem našel MARKELA SUSAETU a ten křížnou střelou z první překonal Roberta.
17'
Domácí obléhají vápno soupeře.
15'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Browna ji dostal domácí Íñigo Martínez.
15'
Najednou je Málaga jako politá živou vodou a opět v útoku. Arrizabalaga krotil centr z levé strany.
13'
Málaga právě vstřelila branku!
No a YOUSSEF EN-NESYRI se za faul pomstil tím nejlepším možným způsobem. Naběhl si na centr z pravé strany, unikl ofsajdové linii a z voleje poslal míč přesně k tyči – 0:1!
12'
Nyní se už pískalo. Domácí Yeray Álvarez trefil kopačkou do hrudi En-Nesyriho a tohle se sudímu nelíbilo. Zatím si ale vystačil s domluvou a přímým kopem. Kartu nechal v kapse.
10'
Hostující En-Nesyri pronikal levou stranou, když v tom doslova přilétl Íñigo Martínez a čistým způsobem mu odpálil míč od kopaček.
9'
No a málem to klaplo. Dlouhý pas mířil na nabíhajícího Adurize, tomu se ovšem nepodařilo špičkou kopačky zpracovat a míč mu utekl do zámezí.
8'
Obranná řada Bilbaa kombinuje na vlastní polovině, láká soupeře k napadání a případnému otevření obrany.
7'
Jenže ani Bilbao zatím není schopné vymyslet akci, která by ohrozila Roberta. Nyní nad ním prolétl nepřesný centr.
6'
Málaga se zatím dostala sotva za půlící čáru, kde ale ihned přichází ztráta.
5'
Roberto poprvé v akci, ze vzduchu si stáhl vysoký Susaetův centr z pravého křídla.
4'
Faul na Adurize, Athletic Club může rozehrát postupnou akci.
3'
Další tlak Bilbaa, de Marcosův centr hosté s vypětím sil odhlavičkovali.
2'
Po jeho rozehrání vznikl menší závar, vše ale skončilo faulem na Iturru. Ten chvíli ležel otřeseně na trávníku, už je ale připraven pokračovat.
1'
Domácí začali zhurta, provedli útok levou stranou a nepříjemný centr musel hostující Torres odvrátit na první rohový kop.
1'

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Lekue – San José, Etxebarria – Susaeta, Raúl García, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Saborit, Iturraspe, I. Williams, Etxeita, Merino, Vesga.

Málaga CF: Roberto – Rosales, L. Hernández, González, Miguel Torres – Lestienne, Iturra, Adrián González, Castro – Id. Brown, En-Nesyri.
Náhradníci: Prieto – Success, Bueno, Samuel, Rolán, Lacen, Soler.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Málaga CF

Hosté mají problém... Na posledním místě mají pouze 13 bodů a na první nesestupovou pozici ztrácí už sedm bodů. Výsledkově to opravdu není žádná hitparáda, poslední tři utkání skončily porážkou a vždy těsnou o jednu branku. Minulý týden se to stalo doma proti Valencii, když sice Málaga vedla po gólu Ideyeho, ale v úplném závěru dvakrát inkasovala a přišla o dobře rozehraný duel...

Athletic Bilbao

Domácí tým je momentálně na 14. místě tabulky se ziskem 28 bodů a může být relativně v klidu. Na sestupové příčky má totiž devítibodový polštář. V lize už ale čeká šest zápasů na výhru, přičemž v této nepříznivé sérii čtyřikrát remizoval a dvakrát prohrál. Jedna z těchto proher přišla i v minulém kole na půdě Atlétika Madrid, kde Bilbao prohrálo 2:0.

Getafe – Bilbao 2:2
Bilbao – Eibar 1:1
Girona – Bilbao 2:0
Bilbao – Las Palmas 0:0
Atlético Madrid – Bilbao 2:0
Dobré odpoledne u španělské Primera Division. Společně se podíváme na utkání 25. kola mezi týmy Athletic Bilbao a Málaga CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.