La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Eibar - 18. dubna 2018   19:30

0:1
(0:1)
Eibar
33' Lombán  (León)
Espanyol
Pau López – Caricol, Hermoso, David López, Javi López (C) – V. Sánchez (67. Melendo), Ca. Sánchez, Darder – Piatti (46. Sergio García), G. Moreno, Baptistão (79. Navarro).
Frias – Sergio García, Granero, Jurado, Melendo, Navarro, Vilà.
Alejandro Hernandez
Cornellà-El Prat stadium (Kapacita: 40 500)
Eibar
Dmitrović – Ángel, Lombán, P. Oliveira, Capa – Dani García (C) (84. Diop), Escalante – Alejo (90. Juncà), Jordán, León – Peña (80. Kike García).
Riesgo – Charles, Diop, Juncà, Kike García, Jovanović, Lopez.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s Vámi loučím. Na shledanou.
Máme za sebou utkání, ve kterém se radují hosté, kteří díky jednomu povedenému rohu vítězí 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil hostující stoper David Lombán. Domácí ve druhém poločase zabrali, šance na vyrovnání si vypracovali, avšak dnes proti nim stál vynikající brankář Dmitrovič. Hosté se díky třem bodům posunuli na jedenácté místo, zatímco domácí Espanyol zůstává šestnáctý a jejich náskok na sestupové příčky se snížil.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:17.
90+5'
90+5'
Nakonec z toho bylo ohrožení branky. K hlavičce se dostal jeden z hráčů Espanyolu, ale Dmitrovič je dneska bezchybný.
90+4'
Poslední možnost pro domácí bude z rohového kopu, na který běží i brankář López.
90+4'
Žlutou kartu dostává Papakouli Diop (SD Eibar).
90+3'
Hosté se dostali k balonu a nyní se rozhodli si zahrát domácím Espanyolem bago.
90+2'
Míč na domácích kopačkách, hosté brání se vším co na trávníku mají.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází David Juncà.
89'
Sergi Darder to zkusil rovnou na bránu, avšak jeho střela doprostřed brány neměla šanci na úspěch.
88'
Souboj střídajících hráčů vyzněl lépe pro domácí. Melendo udělal Diopovi hezkou kličku, který ho následně srazil za cenu faulu k zemi.
87'
Navíc nyní López nepovedeným výkopem opět vrací hostům balon, kteří s vhazováním vůbec nepospíchají.
86'
Jak se nám blíží konec zápasu, tak se nám hra víc a víc kouskuje, což naplno vyhovuje hostům.
85'
Hosté měli nebezpečnou standartku, po které to zkusil Leon rovnou na branku, López připraven.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Dani García, přichází Papakouli Diop.
82'
Zatím jediná branka padla z rohového kopu, nyní měli možnost přidat druhou, ale nepodařilo se.
81'
Kike se mohl hned prosadit, avšak těsně před ním Gerard Moreno odkopl míč na rohový kop.
80'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Kike García.
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marc Navarro.
78'
Javi Lopez hledal své spoluhráče v pokutovém území, tam si však jeden z nich pomohl faulem a vrací míč hostům.
77'
Opět standartní situace. Gerard Moreno vyslal hezký centr, ten bez povšimnutí proletěl celým pokutovým územím.
75'
Před nabíhajícím Morenem si Dmitrovič bere balon do svých rukavic, aby uklidnil situaci.
74'
Nic velkého z toho nebylo a tak se nám hra může opět rozběhnout.
72'
Na zemi zůstává jeden z hostujících hráčů, hra na chvilku přerušena.
71'
Další obrovská šance domácích. Do šestnáctky se dostal Sergio Garcia, který v tváří tvář střelou Dmitroviče nepřekonává.
70'
Z velkého úhlu zakončoval Ander Capa, Dmitrovič reflexně nohou vyráží.
69'
Ivanu Alejovi utekl pod nohou míč do zámezí.
68'
Snaha se domácím rozhodně upřít nedá, i šance si dokáží vytvořit, ale bez přímého ohrožení branky vyrovnat nedokážou.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Oscar Melendo.
65'
Lopta u modrobílých, kteří hned nakopávají dopředu.
64'
Domácí Aaron zastavil nebezpečí valící se k bráně, hosté vhazují.
62'
Avšak neměli by zapomínat ani na zadní vrátka. Ivan Alejo se rozhodl vystřelit a zpoza pokutového území vystrašil Lópeze.
61'
Espanyol pomalu přebírá otěže zápasu, veškeré své snahy upínají směrem dopředu.
60'
Zatím největší šance, kterou si domácí sami vypracovali. Nádherný centr našel Morena, který hlavou jen těsně míjí spojnici brány. Velká škoda pro domácí.
59'
Domácí se z nich ale nemohou prosadit k většímu ohrožení branky. Ani tentokrát se nezadařilo, jelikož míč do ohně ani nedoletěl.
58'
Capa zatáhl za záchranou brzdu, když srazil unikajícího Lea Baptistaa. Další z mnoha standartek pro domácí.
57'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (SD Eibar).
56'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
55'
Hezky zahráno, ale žádný z hráčů míč nezasáhl a tak musel zakročit brankář Dmitrovič, který boxuje daleko od své svatyně.
54'
Domácí zahrají z levé strany standartní stiuaci.
53'
Hezká rána ze střední vzdálenosti od Maty, která jen o kousek branku netrefila.
52'
Hra má velký spád, snad to hráčům vydrží dlouho. Tohle přeci chce každý fotbalový fanoušek vidět.
51'
Žlutou kartu dostává Javi López (Espanyol Barcelona).
50'
Hra se nám opět přesunula na druhou stranu, ale domácí obrana je ve druhém poločase bezchybná.
48'
A je z toho první velká šance Espanyolu a div že z toho nebyla vlastní branka. Po odrazu od Joana Jordana už míč směřoval za brankovou čáru, ale tygřím skokem ho Dmitrovič ještě dokázal zachytit.
47'
I domácí hráči se probudili po přestávce a po rychlé akci na pravé straně mají k dispozici rohový kop.
46'
Ve druhém poločase měli výkop na starosti hostující hráči, kteří se hned vrhají do první útočné akce.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Sergio García.
46'
Obě mužstva už se nám vrátila na hrací plochu, druhý poločas nám může začít.
Pan rozhodčí Hernandez nenastavil ani minutu a tak do šaten odcházejí spokojenější hosté, kteří po přesné hlavičce Lombána vedou na hřišti Espanyolu 1:0. Nutno uznat, že hosté byli po většinu hry lepším týmem, drželi míč více pod svoji kontrolou a tak vedení je zasloužené. Domácí, ale jistě ve druhém poločase nedají svou kůži lacino a tak se určitě máme ve druhém poločase na co těšit. Po krátké přestávce jsme zpět.
45'
44'
Hra ve středu hřiště, kde probíhá velký boj o každý metr trávníku.
43'
Aaron Caricol našel přihrávkou jen hlavu Oliveira.
42'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, což je pro oko fotbalového fanouška hezký pohled.
41'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké branky do šatny? Obě mužstva se o to s velkou vervou pokouší.
40'
První vzrušení před brankou Dmitroviče, na centrovaný míč od Piattiho jen těsně nedosáhl Leo Baptistao. Domácí se snažili ještě protestoval, že Baptistao byl v zakončení faulován, rozhodčí nepovoluje žádné diskuze.
39'
Nyní nejvýše vyskočili domácí obránci, kteří nedovolili hostům zakončení.
38'
Rohový kop pro Eibar, po prvním padla branka, dočkáme se i tentokrát?
37'
Míč zpátky na kopačkách hostujícího celku, ale u Espanyolu najednou vidíme velkou zarputilost vybojovat míč na své kopačky.
36'
Špatnou přihrávku si nyní vyměnila obě mužstva ve středu hřiště.
35'
Že by domácí tým obdržená branka probudila? Nyní drží balon a nebojí se útočit. Avšak zatím jejich akce končí po většinu času nepovedenou přihrávkou.
34'
Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale jejich akce skončila brzy po špatné přihrávce.
33'
Eibar právě vstřelil branku!
Na centrovaný balon si naskočil DAVID LOMBÁN, který hlavou otevírá skóre dnešního utkání.
32'
První větší ohrožení branky. Ke střele se z hranice vápna dostal Jordan, jeho střela byla ztečovaná na rohový kop.
32'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Espanyol Barcelona).
31'
Menší závar před domácí brankou, opět bez zakončení.
30'
Máme za sebou první třetinu hry, ve které jsme příliš fotbalové krásy neviděli. Hosté mají územní převahu, ale k většímu ohrožení branky se ani jedno mužstvo nedostalo.
29'
Domácí se snažili o rychlý protiútok, ale míč už byl v době přihrávky za čarou a tak hosté v červených dresech budou vhazovat.
28'
Dnes panuje v Barceloně příjemné počasí, ideální na fotbal, avšak na španělské podmínky si cestu na stadion příliš fanoušků nenašlo.
27'
Po delší době míč na kopačkách Espanyolu, ale díky dobrému napadání Eibaru o něj brzy přišli.
26'
Úplně volný Ander Capa na levé straně, centr na první tyč našel pouze nohu domácího obránce.
25'
Domácí vyslali za sebou tři centry, ani jeden z nich neměl šanci na úspěch.
24'
Pedro Leon centroval do šestnáctky, avšak žádný z jeho spoluhráčů si míč nenašel.
23'
Opět si hosté pomohli malou domů, avšak tentokrát se Dmitrovičovi odkop příliš nepovedl a domácím míč vrátil.
22'
Aaron se snažil přenést hru na levou stranu, do odkopu dal příliš své síly a tak míč skončil až v autu.
21'
Domácí trenér nabádá své svěřence k větší aktivitě, předvedená hra svého týmu se mu zatím vůbec nelíbí.
20'
Ostrý zákrok, po kterém zůstává ležet domácí Sanchez.
19'
Leo Baptistao se pokoušel prodrat skrz svojí rychlost do pokutového území, avšak proti dvěma obráncům neměl šanci.
18'
Domácí zvýšili presink, hosté si pomáhají malou domů, po které Dmitrovič odkopává.
17'
Nedovolený zákrok ve středovém kruhu, hosté nadále zůstanou u míče.
16'
Hosté nadále lepším týmem. Pokračují v trvalém tlaku a vesměs domácím nepůjčí balon.
15'
Hezká průniková přihrávka na Peňu, který se ale obránce nezbavil a tím celou akci ukončil.
14'
Domácí se snaží uklidnit hru po pár minutách co byli pod menším tlakem hostů.
13'
Pedro Leon našel přesně hlavičku Joana Jordana, který trefuje tyč. Nakonec, ale vzrušení bylo zbytečně, jelikož se jednalo o ofsajd.
12'
Slušná šance pro Eibar. V blízkosti pokutového území mají šanci ohrozit branku z nebezpečné standartní situace.
11'
Hezký balon do pokutového území na který si naskočil Ivan Alejo, avšak jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
10'
Hosté kombinovali na levé straně hřiště, avšak celou akci zakončili špatnou přihrávkou, po které bude domácí Barcelona vhazovat.
9'
Po špatné přihrávce Eibaru to jsou domácí, co rozehrávají na své vlastní polovině.
8'
Ani z této situace jsme se nedočkali prvního ohrožení branky. Dmitrovič si vyběhl a vyboxoval míč, čímž zažehnal prvotní nebezpečí.
7'
Stejná situace na druhé straně. Tentokrát budou mít domácí možnost zahrání standartní situace ze střední vzdálenosti.
6'
Centrovaný balon se snesl na malé vápno, kde nikým neatakovaný Pau López sebral míč do svých rukavic.
5'
K vidění jsme měli i první nedovolený zákrok, po kterém hosté rozehrají standartní situaci z pravé strany hřiště.
4'
Který si domácí obrana s přehledem pohlídala a odvrací daleko od své brány.
3'
Do první menší příležitosti se dostali Peňa, avšak střela z úhlu byla zblokovaná na rohový kop.
2'
Obě mužstva se zatím víceméně oťukávají a do útočení se zatím nikdo nehrne.
1'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky a to znamená, že dnešní utkání může odstartovat. Výkop měli na starosti domácí Espanyol, kteří nastupují v klasických bílo modrých dresech, zatímco hosté oblékli dresy červené.
1'
Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.

Espanyol Barcelona – pravděpodobná sestava:
Pau López – V. Sanchez, David Lopez, Hermoso, Aaron – C. Sanchez, Darder – Melendo, Jurado, Piatti – Gerard

SD Eibar – pravděpodobná sestava:
Dmitrović – Ruben Pena, Oliveira, Ramis, José Angel – D. Garcia, Escalante – Pedro Leon, Alejo, Jordán – Kike Garcia
SD Eibar
Hosté na tom jsou podobně jako domácí Barcelona. Mají o čtyři body více, což jim stačí na střed tabulky, konkrétně dvanácté místo. Eibar neprožívá nyní dobré období v sezóně. Z posledních deseti zápasů se jim podařilo vyhrát pouze dvakrát, zato prohráli rovnou šestkrát. Minulý týden nechali všechny body Deportivu Alavés, když doma prohráli 0:1. O jedinou branku se postaral už z kraje zápasu John Guidetti. Hosté přijedou do Barcelony bez několika opor, jména jako Charles, Fabián Orellana, Fran Rico, Anaitz Arbilla rozhodně budou chybět. Dokáží si i přesto Eibar odvést nějaké body?

Espanyol Barcelona
Domácí se nachází se ziskem šestatřiceti bodů aktuálně na šestnáctém místě. Na sestupové pozice mají zatím klidný náskok deseti bodů, avšak rádi by své umístění spíše vylepšili. Espanyol se vrací na domácí stadion po dvou zápasech venku, tam se jim ale nedařilo. Nejprve prohráli 1:0 na hřišti Valencie, když jedinou branku vstřelil na začátku zápasu Rodrigo. O týden prohráli rovněž 1:0 v hlavním městě Španělska s místním Getafe, ikdyž hráli více než třetinu zápasu proti deseti. Za zmínku rovněž stojí, že Espanyol už čtyři zápasy nedokázal střelecky prosadit, naposled se to povedlo před více než měsícem. Dokáží to domácí zlomit a připsat si do tabulky důležité body?

11.03.2018 Espanyol Barcelona – Real Sociedad 2:1
17.03.2018 Real Betis – Espanyol Barcelona 3:0
01.04.2018 Espanyol Barcelona – Deportivo Alavés 0:0
08.04.2018 Valencia CF – Espanyol Barcelona 1:0
15.04.2018 Getafe CF – Espanyol Barcelona 1:0
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu ze Španělské La ligy. Dnes se proti sobě střetnou týmy Espanyol Barcelona a SD Eibar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.