La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Eibar - 5. května 2018   13:00

Girona
55' Aday (B. García)
1:4
(0:2)
Eibar
9' Kike García  (Dani García) • 38' Kike García  (Ángel) • 80' Jordán  (Inuj) • 89' Inuj  (Kike García)
Girona
Bono – Alcalá, Juanpe, Muniesa (79. Lozano) – Aday, Timor (67. Aleix Garcia), Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.
Iraizoz – Espinosa, Ramalho, Pons, Lozano, Planas, Aleix Garcia.
Trujillo – Escuela, Martín
Estadio Municipal de Montilivi, Girona
9 706 diváků
Eibar
Riesgo – Peña, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Diop, Dani García (C) – León (30. Alejo, 69. Jordán), Orellana (86. Escalante), Inuj – Kike García.
Dmitrović – Ramis, Escalante, Charles, Alejo, Juncà, Jordán.

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Eibar 1:4

To by bylo z mé strany všechno. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:13.
Je dobojováno! Hosté z Eibaru překazili domácím sny o pohárové Evropě a z Katalánska si odváží tři body za výhru 4:1. Na této výhře se nejvíc podílel Kike García, který dvě branky dal a ve druhém poločase na jednu přihrál. Girona se dnes prosadila pouze jednou a branka to byla vskutku pohledná, jelikož Aday se prosadil z nacvičeného signálu po rohovém kopu.
90+3'
90+2'
Zdá se, že v nastavení se už nic zvláštního nestane. Eibar zopakuje výsledek z podzimního vzájemného zápasu a vyhraje 4:1.
90+1'
V dnešním zápase se budou hrát ještě dvě minuty navíc.
90'
Právě se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby. Rozhodčí nám za malou chvíli prozradí počet nastavených minut.
89'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak přece jsme se dočkali ještě jedné branky. Kike si skvěle zpracoval míč zády k brance, oslovil TAKAŠI INUJE, který upravil výsledek na hodnotu 4:1 pro hostující Eibar. Asistence: Kike García.
88'
Dnešní utkání se už dohrává. Ani jeden z týmů nemá nějaké choutky na bezhlavé útočení.
87'
Cristian Portugués si všimnul rozběhnutého Adaye, kterému nabil proti noze. Adayova střela letí ovšem vysoko nad branku.
86'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Gonzalo Escalante.
85'
Zápas se nám pomalu blíží ke svému konci a je čím dál víc jasné, kdo si z dnešního utkání vezme všechny tři body za vítězství.
84'
Hostující brankář je v posledních minutách ve velké pernamenci, kterou zvládá s naprostým přehledem. Riesgo má další zákrok.
83'
Asier Riesgo s rozehrávkou nikde nespěchá, navíc tento zkušený brankář rozehrává pouze nakrátko na volného obránce.
82'
Velmi aktivní Cristian Portugués se na pravé straně dostal k centru, který poslal přímo do rukavic hostujícího brankáře.
81'
Žlutou kartu dostává Cristian Portugués (Girona FC).
80'
Je zřejmě rozhodnuto! Takaši Inuj byl na polovině hřiště faulován. Rozehrávka japonského hráče netrvala dlouho, jelikož si Inuj všimnul rozběhnutého JOANA JORDÁNA, který si nemýlil. Eibar vede v Gironě opět o dvě branky – 1:3. Asistence: Takaši Inuj.
80'
Cristhian Stuani si skvěle naběhnul na centrovaný míč, ale nezakončil přesně. Jeho hlavička skončila vysoko nad brankou.
79'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Marc Muniesa, přichází Anthony Lozano.
78'
Eibar se snaží pojistit své vedení, ale jejich nákopy za domácí obranu jsou zatím nepřesné. Navíc Fabián Orellana je v přední části hřiště osamocený.
77'
Takaši Inuj byl doslova převálcován u postranní čáry, hra ovšem pokračuje autem hostů. Zákrok na japonského hráče byl zřejmě v pořádku.
76'
Přetažený centr z levé strany byl přetažený a skončil v zámezí. Riesgo si opět zopakuje svůj odkop od branky.
75'
Patnáct minut do konce základní hrací doby tohoto zápasu. Girona už nemůže čekat, proto sází všechno do své ofenzívy.
74'
Žlutou kartu dostává Fabián Orellana (SD Eibar).
74'
Všichni už mysleli, že Girona bude rozehrávat svůj další rohový kop, ale je to naopak. Riesgo bude od své branky odkopávat dlouhý nákop na polovinu domácích.
73'
Kamery na stadiónu se ve chvilkách zaměřují na Ivána Aleja, který svůj odchod za hřiště nese velmi těžce.
72'
Míč propadnul na zadní tyč, kde byl volný Cristian Portugués. Jenže ten poslal nepřesný centr před hostující branku.
71'
U míče jsou právě hráči Eibaru, který se nikde příliš netlačí ale rozvážně kombinují po celé šířce hřiště.
70'
Velmi zajímavé střídání právě proběhlo na straně Eibaru. Iván Alejo, který v prvním poločase nahradil zraněného Leóna byl vystřídán.
69'
Žlutou kartu dostává Kike García (SD Eibar).
69'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Joan Jordán.
68'
Hráči Eibaru čelí mohutnému tlaku ze strany domácího týmu. Je snad ve vzduchu vyrovnávací branka? Uvidíme.
67'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází David Timor, přichází Aleix Garcia.
66'
Rohový kop Gironě nevyšel podle představ, proto se také musí bránit dalšímu rychlému brejku svého soupeře.
65'
Žlutou kartu dostává Iván Alejo (SD Eibar).
65'
Omlouváme se za menší komplikace, které nastaly. Od této chvíle by mělo běž všechno, tak jak má. Děkujeme za pochopení.
61'
Žlutou kartu dostává Papakouli Diop (SD Eibar).
60'
Tentokrát na druhé straně upadnul ve vápně Inuj, ale ani tohle nestačilo na pokutový kop.
59'
Už mohlo být vyrovnáno, ale Asier Riesgo stál na správném místě a nebezpečnou hlavičku po standardní situaci polapil.
58'
Žlutou kartu dostává Dani García (SD Eibar).
57'
Girona vstřelila kontaktní branku a hra se dost otevřela. V posledních chvílích je to fotbal nahoru a dolů, to se musí neutrálním fanouškům líbit.
55'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí tým zkoušel signály už v prvním poločase, ale ty nevyšly. První signál v tom druhém vyšel už náramně. ADAY si zpoza šestnácky naběhnul na přízemní střílený centr, který poslal nechytatelně za záda Asiera Riesga. Asistence: Borja García.
55'
Cristhian Stuani upadnul v pokutovém území soupeře, ale penalta to nebude. Girona rozehraje rohový kop.
54'
Rozhodčí musí klidnit vášně na obou stranách, hra je na malý moment přerušena. U míče bude v následujících sekundách Girona.
53'
Iván Alejo se pokusil o centr, ale ten byl zablokován do zámezí. Eibar bude tedy rozehrát už svůj pátý roh v zápase.
52'
Girona se zmocnila míče, ale nevím co s ním. Eibar skvěle napadá a vyplňuje prázdné místa na hřišti.
51'
Hráči Eibaru se snaží uklidnit hru, proto jeho hráči volí přihrávky zpět až ke vlastnímu brankáři. Riesgo má dost času, aby přesně rozehrál.
50'
Dnešní utkání sleduje 9 706 diváků.
49'
Fabián Orellana se postavil k exekuci zajímavého přímého kopu, který skončil mimo domácí branku. Stav zůstává i nadále stejný.
48'
Cristian Portugués se ocitnul v zajímavé příležitosti, ale ve finální fázi ho neposlechnul míč. Asier Riesgo toho využil a míč polapil.
47'
Girona má před sebou velmi těžký úkol, jelikož ve druhém poločase bude dohánět dvoubrankové manko. Jestli to zvládne, to se dozvíme v následujících minutách.
46'
První poločas je za námi. Girona byla v úvodním dějství lepším týmem, ale svou převahu nedokázala proměnit v branky. Nacož Eibar z minima vytěžil maximum. Hlavně zásluhou Kike Garcíi, který v prvním poločase vstřelil dvě branky a byl blízko třetí. Hráči teď zamířili do šatny, druhý poločas začne za necelých patnáct minut.
45+2'
45+1'
Fabián Orellana adresoval parádní přihrávku na Kike Garcíu, který mohl zkompletovat poločasový hattrick. Jenže Bono se skvěle vytáhnul a míč vyškrábnul mimo branku.
45+1'
Rozhodčí dnešního zápasu se rozhodnul nastavit minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Rohový kop nevyšel podle představ, a tak přichází na řadu hráči Girony, kteří se opět ženou do útoku.
44'
Pedro Alcalá může být rád, že jeho nepovedený odkop neskončil ve vlastní brance. Eibar bude rozehrávat další rohový kop ve svůj prospěch.
43'
José Ángel se postavil k exekuci přímého kopu, který poslal vysoko nad domácí branku. Bono bude opět od své branky odkopávat.
43'
Žlutou kartu dostává David Timor (Girona FC).
42'
Další domácí šance končí předčasně, jelikož rozhodčí reagoval na zdvižený praporek svého kolegy na čáře, který signalizoval ofsajd.
41'
Cristhian Stuani vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Girona ale nenapodobila svého soupeře a z rohu nedokázala vstřelit svou úvodní branku v utkání.
40'
Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Vstřelí Girony kýžený kontaktní gól nebo Eibar půjde do šatny s čistým kontem?
39'
Girona se nevzdává a snaží přidat aspoň kontaktní gól do konce poločasu, jenže domácí kapitán nemá v zakončení příliš štěstí.
38'
Hosté rozehrávali rohový kop, který vyšel na jedničku s hvězdičkou, jelikož KIKE GARCÍA si skvěle naběhnul na centrovaný míč, který nechytatelně poslal za záda domácího brankáře. Eibar tedy už vede o dvě branky – 0:2. Asistence: José Ángel.
35'
Cristian Portugués dopravil míč do branky, ale ta neplatí. Odesílatel tohoto centru byl nachytán v ofsajdové pasti.
34'
Čím víc se blíží konec prvního poločasu, tím lepší je v mezihře Girona, která je blízko vstřelení vyrovnávací branky.
33'
Iván Alejo hned po svém příchodu zbytečně dohrál domácího stopera. Rozhodčí k tomuto hráči přiběhnul a rázně mu domluvil.
32'
Takaši Inuj si z levé strany navedl míč na střelu, kterou poslal nad branku domácí Girony. Bono se tedy protáhne odkopem od své branky.
31'
Další roh Girony a další signál, tentokrát na zadní tyč. Střela jednoho z domácích jen těsně minula horní tyčku hostující branky.
30'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Iván Alejo.
30'
Máme za sebou třicet minut prvního poločasu. Eibar i nadále drží od deváté minuty hubené vedení o jeden gól, vede 1:0.
29'
Útočná akce Eibaru končí předčasně, jelikož rozhodčí si všimnul útočného faulu před vápnem domácích.
28'
První velká příležitost pro domácí celek! Domácí kapitán Álex Granell si skvěle naběhnul na přihrávku a pohotově zakončoval. Jenže jeho střele chyběly potřebné parametry.
27'
Eibar se snažil využít dalšího rychlého protiútoku, ale Takaši Inuj se svou rozehrávkou příliš dlouho čekal a tedy z akce nic nebylo.
26'
Další rohový kop domácích přinesl zajímavý signál na střelu z hranice vápna, která byla na poslední chvíli zablokována.
25'
Juanpe se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou ovšem Asier Riesgo výborně polapil. Stav zůstává i nadále stejný.
24'
Tlak Girony přináší své ovoce, katalánský celek bude rozehrávat rohový kop. Hostující obrana musí být na pozoru.
23'
Asier Riesgo nebyl při svém výběhu moc jistý, všechno za něj musel řešit hostující obránce, který míč odkopnul do zámezí.
22'
Takaši Inuj nemohl pokračovat ve svém postupu, jelikož by mu byl poté odpískán ofsajd. Míč se tedy stěhuje na kopačky domácích.
21'
Girona začíná zvyšovat své útočné obrátky na polovině svého soupeře. Hostující obrana začíná mít dost práce.
20'
Girona ještě nemá ve statistikách zapsanou žádnou střelu. Eibar jich už má pět, na branku mířily dvě střely. Hosté mají tedy 50% úspěšnost.
19'
David Lombán se provinil proti fotbalovým pravidlům a následně mu byl odpískat nedovolený zákrok. Rozhodčí ukazuje proti brance Eibaru.
18'
Eibar se drží na polovině svého soupeře, kde s přehledem kombinuje. Girona působí po obdržené brance docela zaskočeným dojmem.
17'
Ani tento rohový kop nebyl využit, i přes menší zaváhání domácího brankáře, který nedokázal chytit míč do rukavic, nýbrž musel odkopnout.
16'
Pedro León to opět zkusil se svou střelou, která byla zablokována. Eibar si opět zkusi rozehrát rohový kop.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. Eibar od deváté minuty vede v Gironě po brance Kike Garcíi o jeden gól.
14'
K exekuci rohového kopu se postavil Pedro León, který vzápětí adresoval nepřesnou přihrávku na hranici vápna. Míč pro domácí tým.
13'
Hra se odehrává v prostřední části hřiště. Eibar stále hraje prim, jelikož po ztrátě svého soupeře vybojoval výhodu rohového kopu.
12'
Cristian Portugués si naběhnul za obranu soupeře, ale následně mu byl odpískán ofsajd. Akce Girony tedy končí předčasně.
10'
Marc Muniesa prokázal velkou bojovnost a míč ještě zachránil na hřišti. Místo rohu bude soupeř pouze vhazovat.
9'
Domácí tým rozehrál standardní situaci, která posléze nevyšla. Naopak hosté využili následující brejk, který byl ještě utvrzen chybnou přihrávkou na polovině hřiště, proto se také ujímá vedení v tomto zápasu. KIKE GARCÍA měl po přihrávce svého kapitána velmi jednoduchý úkol poslat míč do prázdné branky. Asistence: Dani García.
8'
Eibar opět kombinuje na vlastní polovině. Hráčům Girony nezbývá nic jiného, než vysunout napadání a pokusit se získat míč.
7'
Domácí tým v úvodních minutách často fauluje. Eibar měl už několik standardních situacích, které nevyužil.
6'
Pedro León natáhnul ke střele z veliké dálky. Bono byl na svém místě a připsal si svůj úvodní zákrok.
5'
Papakouli Diop se stal terčem nedovoleného zákroku, Eibar se postupně přibližuje na dostřel domácí branky.
4'
Pedro Alcalá si nerozuměl se svým kolegou z obrany a poslal míč do zámezí. Aut pro Eibar.
3'
Eibar pokračuje v kombinační hře, která také přinaší některé nepřesnosti. Míč tedy putuje na kopačky Girony, která dnes musí vyhrát.
2'
Papakouli Diop se s míčem nemazlil a dlouhým nákopem ho poslal do pokutového území domacích. Tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
1'
Úvodní výkop utkání obstarali hráči Eibaru, kteří mají před sebou svou úvodní útočnou akci v zápase.
1'

Girona FC: Bono – Alcalá, Juanpe, Muniesa – Aday, Timor, Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Espinosa, Ramalho, Pons, Lozano, Planas, Aleix Garcia.

SD Eibar: Riesgo – Peña, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Diop, Dani García (C) – León, Orellana, Inuj – Kike García.
Náhradníci: Dmitrović – Ramis, Escalante, Charles, Alejo, Juncà, Jordán.

SD Eibar
I tento baskický klub zažívá povedenou sezónu, která může skončit na místě zaručující aspoň předkola evropské soutěže. Jenže Eibar je na tom momentálně hůř, jelikož na sedmé místo ztrácí pět bodů. Baskové jsou momentálně na dvanácté pozici se ziskem 44 bodů. Forma také není vůbec dobrá. Poslední výhra přišla ve stejném hracím víkendu, kdy vyhrála i Girona. Eibar tehdy porazil Espanyol na jeho stadiónu.

Girona FC
Nováček ligy hraje letos velmi dobře, to se odráží i na průběžném umístění v tabulce. Girona dokázala v uplynulém průběhu ligy získat 48 bodů, což zatím stačí na deváté místo. Tento katalánský klub má ještě o co hrát, protože je bod od sedmého místa, které zaručuje předkolo EL. Jenže forma domácích hráčů není dobrá. Poslední výhra se zrodila 19. dubna na hřišti Alavésu.

Getafe – Girona 1:1
Girona – Espanyol 0:2
Alavés – Girona 1:2
Girona – Betis 0:1
Real Sociedad – Girona 5:0
Hezký den, španělská La Liga má tento víkend před sebou 36. kolo, které přinese mnoho zajímavých duelů. My se v tomto textovém on-line přenose zaměříme na zápas mezi Gironou a Eibarem. Zápasem vás provede Jan Mládek, který vám zároveň přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.