La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Getafe - 6. května 2018   18:30

0:1
(0:0)
Getafe
88' Á. Rodríguez  (J. Molina)
Las Palmas
Chichizola – Míchel, Gálvez, Navarro, Aguirregaray – Gil (71. Jairo), Etebo, Aquilani (61. J. Castellano), Halilović – Calleri, Ezekiel (61. Expósito).
Lizoain – Simón, V. Gómez, David García, J. Castellano, Expósito, Jairo.
Aberto Undiano – Roberto Díaz, Iñigo Prieto
Estadio de Gran Canaria, Las Palmas de Gran Canaria
4 624 diváků
Getafe
Guaita – Redondo, Dakonam, Alba (62. Rubio), Antunes – Portillo, Šibasaki, Barriuso, Ndiaye (78. Ndockyt) – Á. Rodríguez, Rémy (63. J. Molina).
E. Martínez – J. Molina, Calderón, Pacheco, Ndockyt, Mobodji, Rubio.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 4 624 diváků.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 15:6. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:28.
Utkání je u konce a domácí, i když dnes předvedli docela sympatický výkon, odchází s prázdnou. Nedokázali dotáhnout do konce žádnou ze svých příležitostí a tak udeřilo na druhé straně. Molina ještě ve velké šanci neuspěl, když zblízka minul, ale v 88. minutě udeřilo. Po chybné rozehrávce zůstal na levé straně zcela volný Ángel Rodríguez a přesnou ranou otevřel a zároveň uzavřel skóre tohoto utkání. Getafe si tak odváží všechny body, posouvá se na sedmou příčku, která by po konci sezóny znamenala postup do kvalifikační fáze Evropské ligy. Las Palmas je stále na 19. místě.
90+3'
90+3'
Ještě jedna střela domácích, s pokusem po zemi si Guaita bez potíží poradil.
90+2'
Nyní se mu zeď překonat podařilo, jenže svou střelu zakroutil přesně do Guaitovy náruče.
90+1'
Další z dnes mnoha přímých kopů Las Palmas, u míče je opět Halilović.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Vypadá to, že dobře rozehraný zápas domácích, kteří byli dlouho aktivnější a akčnější, skončí jejich porážkou.
88'
Getafe právě vstřelilo branku!
A tak když to nejde vlastní cestou, musela pomoci chyba domácích v rozehrávce. Po ztrátě míče vzniklo přečíslení tři na jednoho, Molina posunul doleva na ÁNGELA RODRÍGUEZE a ten střelou podél gólmana otevřel skóre tohoto duelu.
87'
Snaha Getafe překvapit soupeře končí daleko před vápnem Las Palmas.
86'
Přímý kop si vzal na starost Halilović, tuto příležitost ale zakončil střelou do hráče ve zdi.
85'
Za tvrdý faul dostal žlutou kartu hostující Merveille Ndockyt.
84'
Po rozehrání se k míči dostal Calleri, byl u levé Guaitovy branky, prudkou střelu však poslal pouze do boční sítě.
83'
Další roh pro domácí.
82'
Zakončujícím hráčům dnes není přáno. Mezi obránce si nyní naběhl domácí Jairo Sampeiro a prudce vystřelil. Guaita se ale zvládl natáhnout a tento pokus srazit!
81'
Přihrávku nakonec dostal Rodríguez, v pokutovém území ovšem přehnal svůj důraz a dopustil se faulu.
80'
Hosté vhazují u středu, celé je to ale hodně pomalé.
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Merveille Ndockyt.
77'
Portillo si naběhl na přihrávku do šestnáctky, přepadl přes gólmana, na penaltu to ale podle sudího nebylo.
76'
Teď už ale mnoho nescházelo. Po výkopu hostujícího gólmana podniklo Getafe rychlou akci levou stranou, na přihrávku do vápna si naběhl Molina, jenže gólovou šanci zazdil střelou vedle!
75'
Hraje se teď spíše ve středu hřiště, oba týmy mají problém dotáhnout své náznaky akcí.
73'
Las Palmas má míč u nohou, kombinace ovšem probíhá daleko od Guaitovy branky.
71'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Nacho Gil, přichází Jairo.
70'
Ani zde to úspěch nepřineslo, Chichizola mohl zůstat v klidu.
70'
Přibývá standardek, roh teď mají i hosté.
68'
Příhru za domácí obranu dostal Ndiaye, v běžecké souboji ovšem prohrál s gólmanem Chichizolou. Následná Redonodova dorážka šla nad.
68'
Ne ne, standardky teď nejsou silnou stránkou domácích, Guaita a jeho spoluhráči se snadno ubránili.
67'
Dlouho jim to ovšem nevydrželo, Las Palmas zaútočilo pravou stranou a vybojovalo si opět roh.
66'
Z něj nebezpeční nevzniklo, Getafe se vydalo na okamžitý protiútok.
65'
Calleri unikl ofsajdové linii, dostal přihrávku do běhu, seběhl si trochu na střed a po zasekávačce vystřelil. Jeho pokus byl sražen na roh.
65'
Střela domácích z dálky byla zastavena hned na hranici pokutového území, Las Palmas ale pokračuje v útoku.
63'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Jorge Molina.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Alba, přichází Miguel Ángel Rubio.
62'
Ano, živo je i u hostující střídačky, chystá se změna. A taktéž dvojitá.
61'
A vypadá to, že střídat budou i hosté, David Alba vypadá, že má nějaké zdravotní potíže.
61'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Alberto Aquilani, přichází Javi Castellano.
61'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Imoh Ezekiel, přichází Erik Expósito.
60'
Na lavičce domácích se chystá střídání a to hned dvojité.
59'
Domácí reklamovali Antunesovu hru rukou uvnitř pokutového území, rozhodčí ale jasně gestikuloval, ať se pokračuje ve hře.
58'
Las Palmas opět v akci, pokračuje obléhání vápna hostujícího týmu.
56'
Přímý kop i sám rozehrál, centr byl ale domácími alespoň na chvíli odvrácen. Getafe operuje s míčem mimo pokutové území.
56'
Už se zase hraje na druhé straně a po faulu na Šibasakiho bude Getafe kopat přímý kop.
55'
Další roh pro Las Palmas, nyní zakončení vyšlo na Aquilaniho. Technický pokus prolétl vedle pravé tyče gólmana Guaity.
54'
Vypadá to, že domácí opět přebírají otěže, jsou to oni, kdo má větší snahu zlomit bezbrankový stav a urvat body.
52'
Gálvez dnes pouze trefuje brankovou konstrukci. Naběhl si na rohový kop, tentokrát zakončoval nohou, ale jeho křížný pokus skončil na tyči!
52'
V pokutovém území se po míči natahoval Halilović, jenže štěstí mu dnes nepřeje – trefil vlastního spoluhráče.
50'
Akce Getafe byla zastavena pomezním sudím, hosté se provinili ofsajdem.
48'
O další centr se nyní pokoušel domácí Calleri, nebyl ovšem úspěšný.
47'
Z levé strany přilétl do vápna Getafe centr, Guaita na něj nedosáhl a byl zcela jistě rád, že Ezekiel svou hlavičku poslal nad břevno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Je za námi první poločas a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Nesledovali jsme kdovíjak akční fotbal, spíše jen snahu bez následného převedení do skutečných šancí. V celé odehrané době stála za zaznamenání pouze jediná akce, po rohovém kopu trefil domácí Gálvez hlavou břevno. Na góly si tak musíme počkat po pauze.
45'
44'
A další faul hostujících barev. Nyní už to bylo i za žlutou kartu, dostal ji Loic Rémy.
43'
Po Barriusově faulu rozehrávají domácí přímý kop. Teď to ale vypadá na postupnou rozehrávku po zemi bez centru.
41'
Po další rozehře a lehce sraženém centru pálil bez přípravy Nacho Gil. Jeho dělovka prolétla kolem hostující branky.
40'
Guaita musel rychle z vlastní brankové čáry, aby byl u míče dřív, než dotírající útočník. Zvládl to, odkopl na autové vhazování.
40'
Rohový kop i pro Getafe, jenže jejich centry zatím postrádají přesnost. Je tu rychlý kontr pro Las Palmas.
38'
Po centru následovala pouze nepřesná hlavička, Guaita může uklidnit situaci a pomalu rozehrát.
38'
Guaita musel zasahovat proti trochu nečekanému zakončení z levé strany, u své tyče vytlačil tečovanou střelu na roh.
37'
Hosté nyní přitvrdili, předvedli několik nedovolených zákroků. Rozhodčí ale zatím vše trestá pouze standardními situacemi.
35'
A zase tu máme spíše vyčkávací pasáž, šance nepřichází...
33'
Rodríguez byl sice v útoku osamocen, přesto dokázal soupeři nadělat potíže. K zakončení se sice nedostal, přesto ukázal, že je schopen rychlého průniku.
32'
Getafe se začíná probouzet, poslední minuty je rozhodně aktivnější, než domácí tým.
30'
Rémy zachycen v ofsajdu, chvíli to ale pomeznímu trvalo, než praporek zvedl...
29'
Šibasaki se dopustil tvrdého skluzu na Aguirregaraye, obešlo se to bez žluté karty. Domácí budou pouze rozehrávat přímý kop.
28'
Přetažený centr prolétl pokutovým územím a skončil na protější straně. Domácí se ještě chvíli snažili o pokračování útočné snahy, jenže už to bylo bez výrazného okamžiku.
27'
Rohový kop pro Las Palmas.
25'
A další Halilovićův centr, nyní přímo do rukavic gólmana Guaity
24'
Halilović má dostatek příležitostí k centrům. Nyní rozehrál další přímý kop, tentokrát to ale bylo hodně špatné a míč do šestnáctky nedostal.
22'
Getafe nevyšel ani rohový kop, míč je již daleko od Chichizolovy branky a jeho spoluhráči budují útočnou akci.
21'
Bylo tomu tak, vysoký pas na malé vápno ale zvládl pokrýt Chichizola po svém včasném výběhu.
20'
Změnit se to může teď, hosté budou po faulu na Rodrígueze rozehrávat přímý kop z levé strany. Uvidíme zřejmě ostrý centr do pokutového území.
19'
Žlutomodří i nadále pokračují v povedeném a aktivním výkonu, Getafe je stále hodně pasivní.
17'
Las Palmas rozehrálo další přímý kop, Halilović nyní poslal do šestnáctky prudký pas, na který se obětavě vrhl gólman Guaita. A vyplatilo se mu to, zvládl vyboxovat mimo své území.
15'
Trochu je probudil Halilovićův individuální průnik, přešel při něm několik hráčů, do vápna se však už neprobil.
14'
Sledujeme teď zápas v poklidném tempu, i na tribunách panuje klid, diváci mlčky sledují zápas.
12'
Hostující Rodríguez se s míčem moc daleko nedostal, dopředu už zase míří hráči Las Palmas.
10'
Hosté se snaží míč dostat co nejdál od vlastní branky a chtěli situaci uklidnit. Úvod jim totiž moc nevyšel.
9'
No a byla z toho nakonec velká šance! Na centr si naskočil Gálvez a prudkou hlavičkou vyděsil gólmana Getafe. Ten si na míč vůbec nesáhl a byl rád, že hlavička skončila na břevně.
9'
Hostující Redondo dobře zasáhl u brankové čáry. Centru zabránil, z akce Las Palmas je rohový kop.
8'
Ten se ale Halilovićovi vůbec nevyvedl, nízký pas skončil u prvního bránícího hráče.
7'
Fau hostů. Las Palmas poté nevyšla blesková rozehra, rozhodčí vše vrátil na místo nedovoleného zákroku. Uvidíme tak klasický centr.
6'
Getafe snad poprvé na útočné polovině, zprava to zkoušel Ndiaye, Chichizou ale vůbec nepřekvapil. Ten už rozehrává.
5'
Domácí vstoupili do utkání opravdu velmi aktivně, z dálky to zkusil Halilović, tlačil míč na tyč, tam však byl připravený Guaita.
4'
Centr skončil na zadní tyči u Gálveze, ten se dostal k hlavičce, mířil ovšem vysoko nad.
3'
Las Palmas má první rohový kop, míč do zámezí odkopl Antunes.
2'
Hned v úvodu se domácí dostali na útočnou polovinu a vyslali i střelu. Halilović ovšem mířil nad.
1'

UD Las Palmas: Chichizola – Míchel, Gálvez, Navarro, Aguirregaray – Gil, Etebo, Aquilani, Halilović – Calleri, Ezekiel.
Náhradníci: Lizoain – Simón, V. Gómez, David García, J. Castellano, Expósito, Jairo.

Getafe CF: Guaita – Redondo, Dakonam, Alba, Antunes – Portillo, Šibasaki, Barriuso, Ndiaye – Á. Rodríguez, Rémy.
Náhradníci: E. Martínez – J. Molina, Calderón, Pacheco, Ndockyt, Mobodji, Rubio.

Rozhodčí: Aberto Undiano – Roberto Díaz, Iñigo Prieto.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Gran Canaria začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Albert Undiano, kterému budou na pmezí asistovat Roberto Díaz a Iñigo Prieto.
Getafe CF

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na osmém místě nasbírali 49 bodů a mohou hrát v klidu. I forma je ucházející, v posledních čtyřech utkáních Getafe získalo hned 10 bodů. Minulý týden hrálo Getafe doma s Gironou a tento zápas skončil plichtou 1:1 Domácí vedli po trefě Ndiayeho, Girone vyrovnalo Stuanim z pokutového kopu.

UD Las Palmas

Domácí tým už má jistý sestup do druhé ligy, na předposledním místě mají pouze 22 bodů a na první nesestupovou pozici ztrácí propastných 18 bodů. Forma mužstvo dávno opustila, na výhru čeká plných 13 zápasů! Naposledy se ale Las Palmas podařilo remizovat na půdě Espanyolu Barcelona 1:1, když hosté vedli po trefě Calleriho z pokutového kopu, po pauze ale za domácí srovnal Moreno.

Levante – Las Palmas 2:1
Las Palmas – Real Sociedad 0:1
Real Betis – Las Palmas 1:0
Las Palmas – Alavés 0:4
Espanyol – Las Palmas 1:1
Dobrý podvečer u španělské Primera Division. Společně se podíváme na utkání 36. kola mezi týmy UD Las Palmas a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.