La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Málaga - 19. září 2017   20:00

Valencia
18' S. Mina (Soler) • 55' Zaza (Soler) • 60' Zaza (S. Mina) • 63' Zaza  • 87' Rodrigo (Guedes)
5:0
(1:0)
Málaga
Málaga
Valencia
Neto – Montoya, Gabriel, Murillo, Lato – Soler, Kondogbia (67. Pereira), Parejo (C) (73. Nemanja Maksimović), Guedes – S. Mina, Zaza (67. Rodrigo).
Doménech – Garay, Vidal, Gayá, Pereira, Nemanja Maksimović, Rodrigo.
Alvarez
36 215 diváků
Málaga
Roberto – Cifuentes, L. Hernández, González (70. Baysse), Ricca – Rolón – Mula (65. Añor), Kuzmanović, Recio (C), Jony – Rolán (65. Ontiveros).
Prieto – Rosales, Baysse, Añor, Adrián González, Ontiveros, Bastón.

SESTŘIH La Ligy: Valencia - Málaga 5:0. Domácí stále neporaženi, Zaza dal hattrick

Vymalováno! Naprosto jednoznačný zápas! Hattrick Simoneho Zazy a celkem i zábava v posledních minutách zápasu. Při jednom gólu Zazy byl (asi) spoluhráč Mina v ofsajdu na přední tyči. Valencia jednoznačně vítězí. Bere tři body do tabulky španělské ligy a především ke konci byla radost se dívat na hru mužstva v bílém.
90+2'
90+2'
Montoya obdržel křižnou přihrávku na pravé straně, ale hostující celek si pohlídal centr na přední tyč.
90+1'
Hra se přelévá ze strany na stranu při kombinaci domácích fotbalistů a vtom byl Periera na levé straně faulovaný...
90+1'
Domácí celek pokračuje ve své kombinaci. Zatím Neto pouze sleduje poslední sekundy tohoto jednoznačného střetnutí.
90+1'
Tak ještě dvě minuty se hostující celek bude trápit ve Valencii.
90'
Zhruba dvacet vteřin do konce normální hrací doby, domácí celek nechce půjčit hostům balon.
90'
V době, kdy již probíhá poslední minuta zápasu, tak domácí celek v naprostém klidu kombinuje na polovině hřiště.
89'
Hostující celek ještě drží míč na domácí polovině s Riccou. Ale vypadá to, že Neto v pohodě udrží čisté konto, protože hostům jako kdyby se nechtělo směrem dopředu.
88'
I s Reciem se brání Malaga. Ale bránit se bude zhruba 120 vteřin, protože více času nemá smysl nechat tomuto zápasu.
87'
Valencia právě vstřelila branku!
Fájv nyl! I španělští komentátoři viděli branku RODRIGA, který se schoval na levou stranu a poté krásně špičkou kopačky uklidnil míč křížem k pravé tyči. Hostující obrana působila naprosto rezignovaně.
86'
Jeden z hostujících hráčů centroval z pravé strany, ale domácí bek pouze nahrál Netovi. Ten šetří čas v posledních momentech tohoto zápasu, který vyzní lépe pro Valencii.
85'
Gabriel daroval hrubkou plynoucí z chabého přehledu o hře na polovině hřiště balon domácím fotbalistům. A tak ještě můžou přidat favorité zápasů třeba i pátý gól.
84'
Každopádně, i když je rozhodnuto o osudu souboje Valencia – Málaga, tak poslední minuty nabízejí z pohledu nezaujatého fanouška velice zajímavou podívanou.
83'
Žlutou kartu dostává Federico Ricca (Málaga CF).
83'
Domácí celek kontroval brejkem tři na dva, v ryze hokejové situaci možná přehrál Rodrigo situaci z levé strany křížem na zadní tyč, kde se k míči nedostal jeho spoluhráč.
83'
Recio vrátil míč dozadu z pozice středního záložníka a vypadá to, že tento zápas by ani nemusel mít přidanou hodnotu v podobě nastaveného času.
82'
Cifuentes pokračoval na polovině hřiště, ale směrem dopředu to prostě bylo zcela děsné z pohledu hráčů Málagy. Žádná aktivita. Nic takového.
81'
Periera to celé začal na levé straně, nakonec jeden z domácích hráčů přidal na razanci, ale uprostřed branky vyrazil míč rukama Roberto.
81'
I na té poslední akci bylo vidět, s jakou lehkostí hraje domácí celek a jak si Valencia závěr zápasu užívá, což neplatí o hostech, kteří působí tragicky.
80'
Lato si na levé straně dvakrát udělal dobrý den z protihráče. Pojď sem, kam jdeš. Ale nakonec finální fáze nebyla dobrá, centr pouze prolétl kolem Roberta.
79'
Dva hráči domácích fotbalistů si rozuměli na pravé straně asi tak jako studenti s CERMATem po letošním jarním didaktickém testu z češtiny.
78'
Montoya v klidu přerušil útok soupeře. Málaga sice možná má územní převahu v posledních minutách, ale hráči hostujícího celku už chtějí být v šatně.
78'
Cifutenes (Málaga CF) má v dnešním zápase zapsaných deset ztrát. Alespoň tak hovoří oficiální statistika zápasu.
77'
Střela dnes vynikajícího Solera z pozice falešného středního záložníka doprostřed branky byla snadnou kořistí pro Roberta.
76'
Kuzmanovič byl posledním hráčem, který se se dotkl míče při útoku hostů. Poté přišel kontr domácích zakončený razantní střelou z levé strany.
75'
Těžko říci, co zkoušel Recio, ale to pravděpodobně neví ani on sám. Možná to byl signál, možná také nepřesný centr na přední tyči. Každopádně, Neto zcela bez pracovního vytížení.
75'
Pas na levé straně si našel kopačku Jonyho. Poté by měl hostující celek kopat roh.
74'
Recio je sice opět aktivní na polovině hřiště, ale nic pozitivního to pro hosty nepřinese. Málaga je celkem odevzdaná.
74'
Santa Mina byl podražený na pravé straně, posléze rozehrál domácí celek nakrátko. Nakonec se Maksimovič provinil na polovině hrací plochy faulem.
73'
Daniel Parejo byl při střídání v hodně dobré náladě, úsměv od ucha k uchu...Inu, Valencia je dnes ve velké euforii.
73'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Nemanja Maksimović.
72'
Recio a Juanpi stáli u balonu, ale střídající hráč Málagy podrazil levou nohou ze standardní situace diváky za brankou Neta.
71'
Hra se poslední dobou hodně kouskuje a je to poznat na herním projevu obou mužstev. Vypadá to, že zápas už se bude pouze dohrávat, protože o třech bodech je rozhodnuto.
70'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Diego González, přichází Paul Baysse.
69'
Juanpi neměl vůbec špatnou pozici pro standardní situaci, jeho zakončení levou nohou bylo sice razantní, ale šlo vysoko nad branku domácích.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Rodrigo.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Andreas Pereira.
66'
Domácí celek hraje s naprostým klidem a teď se už se utkání bude víceméně dohrávat.
65'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Álex Mula, přichází Juanpi Añor.
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Diego Rolán, přichází Javier Ontiveros.
63'
Mina odvedl vynikající práci, ale přes Hernandeze se neprosadil, následně si SIMONE ZAZA obhodil prvním dotekem soupeře a poté zakončil špičkou kopačky k pravé tyči. Hattrick!
60'
Parejo na pravé straně zvedl hlavu, načež Mina nacentroval pravou nohou na hlavu volného spoluhráče. SIMONE ZAZA hlavou ze středu vápna soupeře po pravé ruce Roberta asi rozhoduje zápas.
60'
Mula si jej vzal na starost, ale Cifuentes měl k zakončení na přední tyči daleko. Poté odvrátila domácí centr i další centr jednoho z hostujících hráčů.
59'
Recio na Jonyho na levou stranu, ale Jony nenašel na zadní tyči Rolána. I tak by měl hostující celek mít k dispozici roh z pravé strany.
59'
Simone Zaza nejprve zpomalil útok po pravé straně, poté si navedl míč na levou stranu, ale jeho centr odhlavičkoval jeden z hostujících beků do bezpečí.
59'
Recio sice nahrál křížem na levou stranu, ale Montoya předvedl dobré čtení hry. Hostující celek bude vhazovat.
58'
Daniel Parejo uklidnil domácí celek přihrávkou na pravé křídlo. Poté se hostující celek strašně těžce dostával k balonu.
58'
Střely na branku – Zaza (domácí) = 2, Rolán (hosté) = 3!
57'
Rolán si krásně při centru z pravé strany seběhl na přední tyč, ale jeho hlavička šla těsně vedle pravé tyče. Asi největší šance hostů v tomto zápase.
56'
Po rozehrávce Neta se domácí celek na polovině hostů příliš dlouho neohřál. Poté jeden z domácích hráčů prakticky ihned poté fauloval po ztrátě balonu.
55'
Carlos Soler přidává druhou asistenci v tomto zápase! Opět krásný křižný centr domácího beka, Santa Mina číhal na přední tyči, ale nakonec na zadní tyči zakončil ve skluzu křížem k pravé tyči levou nohou ve skluzu do protipohybu Roberta SIMONE ZAZA.
54'
Domácí celek nikam nespěchal kombinací na vlastní polovině. Nakonec vše skončilo nepřesnou křižnou přihrávkou na pravou stranu.
53'
Valencia vhazovala z levé strany z vlastní poloviny, ale její první fáze útoku byla nepřesná. Nicméně Rolán si ukopl míč až do náruče Neta.
53'
Soler držel protihráče zezadu. Jednalo se o třetí faul domácích fotbalistů v utkání. Následně může kontrovat po levé straně Jony, ale na přední tyči nemůže zakončovat Rolán.
52'
Kuzmanovič útočil po pravé straně, ale snahu hostujících hráčů o srovnání stavu zápasu zastavil sudí Alvarez svým hvizdem po útočném faulu.
51'
Rolan s Jonym spolupracovali na levé straně. Do toho všeho se zapojil Gabriel. Hostující celek bude vhazovat blízko domácího vápna.
50'
Guedes měl hodně místa na střelu z pozice středního záložníka, ale jeho přizemní pokus si našel po zásahu pravou nohou prostor u levé tyče, kde byl Roberto.
50'
Pravá noha Neta dostala míč na polovinu hostujícího celku. Poté Soler nepřihrál přesně, ale outsider zápasu prakticky vzápětí přišel o balon.
49'
Mula pokračoval ve své aktivitě na pravé straně z prvního poločasu. Poté neunikl očím sudího Alvareze útočný faul na Pareja.
49'
Montoya si našel kopačku Zazy na pravé straně, ale ten si špatně zpracoval balon. Z kontru neudeřil po levém křídle Jony.
48'
Daniel Parejo si na levé straně sice vyměnil míč se spoluhráčem, ale poté jej pomezní sudí viděl v ofsajdu. Je z toho druhý ofsajd domácích v zápase.
48'
Parejo odvedl dobrou práci na levé straně, domácí celek bude kopat roh se Zazou ve vápně.
47'
První dotek s míčem zaznamenal Neto, a sice nohou. Jeho pravá noha nahrála křížem, ale jeho spoluhráč pouze prodloužil k muži ve stejném dresu.
47'
Jeden z nich v bílém dresu vhazoval z levé strany, poté jsme viděli faul zezadu, respektive postrčení na Guedese.
46'
Dvaadvacet milionářů se vrhlo po hvizdu sudího Alvarez do pokračování do boje o tři body ze španělské ligy.
46'
První poločas končí výhrou Valencie. Viděli jsme zajímavou první půli, kdy se jako jediný prosadil Mina hlavou k pravé tyči. V domácím dresu je aktivní především Parejo, Neto se ve své brance rozhodně nenudí. Sledujeme interesantní mač a určitě Málaga s agilním Jonym, Reciem či Mulou bude chtít z Valencie minimálně bod po devadesáti minutách.
45+1'
45'
Mulův centr z levé strany byl zablokovaný, hostující celek by měl ještě vhazovat.
45'
Neto rozehrál z pravé strany na polovinu hřiště, poté se balon vrátil k domácímu brankáři jako bumerang. Valencia se snaží v poklidu dohrát první poločas.
44'
Recio neriskoval a nahrál dozadu. Poté Jony centroval z levé strany na přední tyč, ale hlavička Muly poslala balon křížem vedle pravé tyče.
43'
Jeden z hostujících hráčů na levé straně se dostal přes dva soupeře. Poté přišlo přetažení hry na pravou stranu, ale Neto zatím pouze sleduje své protihráče.
42'
Tentokráte Recio rozehrál roh z levé strany nakrátko, ale Jony našel levou nohou na přední tyči pouze rukavice Neta.
42'
Pravá noha Recia přetáhla centr na zadní tyč, Mula zakončoval nohou celkem z úhlu, ale po zásahu Neta je na programu dne další roh z levé strany.
41'
Recio roztáhl hru na levou stranu, tam by měl jeden z hostujících hráčů vybojovat pro Málagu rohový kop, který rozehraje Recio.
41'
Luis Hernandez postrčil Zazu na zadní tyči při centru z pravé strany, ale i nyní neodpískal sudí Alvarez pokutový kop pro domácí mužstvo.
40'
Ricca fauloval z pozice levého beka. Ale poté Parejův přímý kop z pravé strany odvrátil jeden z hostujících hráčů z první mimo vápno.
39'
Lato přihrál Guedesovi na polovině hostujícího celku, poté ale Mina vystřelil pouze do protihráče pravou nohou.
38'
Také Montoya byl součástí domácí kombinace na pravé straně. Poté si fotbalisté Valencie vyměnili několik krátkých přihrávek.
38'
Opět dobře pokrytý Zaza se nemohl dostat k zakončení. Poté Parejo nahrál Solerovi, ale ten trefil pouze protihráče střelou z dvaceti metrů.
37'
Daniel Parejo se dotkl míče na polovině Valencie, poté přišla přihrávka dozadu na Neta. Domácí celek si dává docela na čas a vůbec nikam nepospíchá se začátkem své akce.
36'
Mola zůstal na přední tyči při centru z pravé strany zcela volný, ale hostující fotbalista jako kdyby se lekl Neta a pro brankáře soupeře to nebyl zas až tak těžký zákrok.
36'
Dva hráči hostujícího celku zrychlili hru, ale aktivní obrana domácích fotbalistů si sehrála své.
35'
Lato oslovil svého stopera křižnou přihrávkou. Poté byl favorit zápasu hodně trpělivý na polovině hřiště.
35'
Zaza kooperoval na hrotu útoku, ale hostující celek si jej bedlivě hlídal. Nakonec přichází dlouhý balon na polovinu domácích fotbalistů.
34'
Jeden z hostujících hráčů centroval z pravé strany, ale Jony netrefil volej ideálně a balon končí hodně mimo tři tyče domácí branky. Neto bude vykopávat.
34'
Celkem dlouho trvalo než jeden z hostujících hráčů vhodil míč do hry z levé strany a bylo to dané tím, že se mu nenabízeli spoluhráči. Poté může kombinovat na polovině hřiště Hernandez.
33'
Zaza se Solerem si vyměnili balon zhruba dvaadvacet metrů od branky Roberta, ale hostující celek krásně tuhle narážečku dvou domácích fotbalistů přečetl.
32'
Favorit zápasu držel míč na pravé straně. Lato poté nezrychlil hru, ale obrana Málagy teď nepůsobí špatným dojmem i při dotyku Santa Miny.
32'
Carlos Soler měl na pravé straně k míči hodně daleko, a tak jeden z hostujících hráčů přihrál dozadu na Roberta. Ten se zapojil do hry svýma nohama.
31'
Lata vystoupil z domácí obrany na levé straně a to byl důležitý moment útočné akce protivníka. Posléze se Valencia dostala ke kombinaci na polovině hrací plochy, ale zatím se nežene na branku Roberta.
31'
Zaza si ještě stěžoval u hlavního arbitra Alvareze, že měl ukázat na penaltový puntík, ale veškeré debaty s mužem v černých trenýrkách a žlutém dresu byly zbytečné.
30'
To byla asi největší šance jakéhokoliv mužstva po brance, kterou Santa Mina otevřel skóre zápasu vloženého kola španělské ligy.
29'
Domácí celek řešil kombinaci na hranici vápna jednoduše, nakonec neprocedil míč do sítě i přes několik dorážek Zaza.
29'
Santa Mina je celkem při chuti po vstřelené brance, ale víceméně to samé platí o Parejovi.
28'
Jeden hráč hostujícího celku presoval, zatímco domácí fanoušci pějí oslavné chorály a zatím mají důvod ke spokojenosti se skóre, které svítí na světelné tabuli.
28'
Což o to, myšlenky hostujících fotbalistů na pravé straně nebyly špatné, ale ta akce byla zbrklá. Takže na hranici vápna číhaly rukavice Neta.
27'
Zaza měl úmysl v podobě razantního zakončení, ale hostující celek včas zablokoval jeho střelu. I tak drží Valencia svého soupeře nadále pod tlakem.
27'
Mina převzal balon na hostující polovině a kdo jiný než Soler mohl ohrozit branku Roberta centrem z pravé strany. Po dlouhé době se něco dělo před svatyní mužstva v oranžovém.
26'
Recio centroval z pravé strany pravou nohou na malé vápno, ale tam si domácí celek pokryl Jonyho. Poté může tvořit hru dvojice Kongdobia – Parejo.
25'
Lato zasáhl zezadu Cifuentese, ten šel ochotně k zemi. Ale faul to byl. O tom nemůže být sporu. Takže dobrá standardní situace pro hostující celek z pravé strany.
25'
Dlouhá kombinace hostujícího celku pokračovala Rolanem či Hernandezem. Ale outsider utkání byl celkem pasivní směrem dopředu a nevyprodukoval ani jednu střelu na branku Neta.
24'
Cifuentes byl tím, kdo vhazoval z pravé strany pod sebe. Poté šel míč do ohně, ale hrací předmět se nedostal k nikomu z hostujících hráčů ve vápně soupeře.
24'
Cifuentes nahrál z pozice falešného pozice křížem na levou stranu. Poté se velice dobrým obranným zákrokem prezentoval Parejo.
23'
Mula sice nedosáhl na přihrávku na levé straně, ale Málaga vhazovala z poloviny protivníka. Poté se hra přesunula na polovinu hrací plochy.
23'
Domácí fanoušci podporují svůj tým, co to dá. A není to jak někde v české lize, kde nevíte, jestli mužstvo hraje doma, či venku.
22'
Domácí celek vedl svůj útok Parejem po pravé straně, poté se hra zpomalila. Kongdobia ovšem pokračuje v kombinaci se Zazou.
22'
Neto si pohlídal centr směřující na malé vápno. A tak se může favorit zápasu zcela uklidnit na vlastní polovině.
21'
Cifuentes se dostal k míči na pravé straně, poté podle sudího Alvareze nebyl faulovaný jeden z hostujících hráčů na přední tyči, a tak pokračujeme rohem Málagy.
20'
Jony sice presoval, ale Parejo se nenechal obrat o míč. Poté přišlo jednoduché odevzdání balonu do náruče na hranici vápna stojícího Roberta.
19'
Opět Soler zkusil centr křížem z pravé strany, ale jeden z domácích hráčů nezpracoval balon ve skluzu na zadní tyči.
19'
Neto vyrazil vynikajícím zákrokem zakončení protihráče na přední tyč, kdy střela šla po levé ruce domácího brankáře.
18'
Soler odcentroval pravou nohou křížem na zadní tyč, kde SANTI MINA uklidil hlavou v souboji s protihráčem balon přesně k pravé tyči. Roberto zůstal stát ve své brance.
16'
Neto mohl rozehrát akci domácích křížem po pravé straně, poté Valencia kombinovala na vlastní polovině. Nakonec jeden z domácích fotbalistů zrychlil hru po pravé straně.
16'
Guedes sice zůstal volný na levé straně, ale udělal jakousi vynucenou chybu na polovině soupeře. Tohle snad ani nešlo pořádně zpracovat.
14'
Zaza to měl hodně složité, González si před něj ještě nastavil tělo, ale domácí celek by měl kopat roh z pravé strany. Jedná se o vůbec první rohový kop Valencie v utkání.
14'
Standardní situace Pareja sice měla razanci, ale mezi tři tyče domácí branky nemířila. Neto se mohl pouze za šancí svého protihráče ohlédnout.
12'
Luis Hernandez podrazil jednoho ze svých protihráčů a favoritovi zápasu se naskýtá standardní situace z poměrně zajímavé pozice.
11'
Hlavní rozhodčí Alvarez zatím nemusel řešit ani jednu vážnější situaci. Jak už bylo řečeno, tak se hraje hodně opatrně. Především na polovině hřiště a také po zemi.
11'
Atmosféra zápasu není špatná. Není to žádná Argentina. O tom žádná. Ale zase není na stadionu hrobové ticho.
10'
Jony sice obešel Pareja, ale to bylo jediné zajímavé, co se stalo při útoku hostujícího mužstva po levé straně.
9'
Jony rozehrál standardní situaci hostujícího celku, ale ani jeden z hráčů Málagy před Netem neprověřil domácího brankáře.
8'
Parejo sice začal akci domácích, tam ovšem skončila poté, co si jeden z hráčů favorita zápasu stoupl do ofsajdu. Za hosty by měl kontr začít brankář Roberto.
8'
Brankáři obou celků zasahují do hry především svýma nohama. Tak uvidíme, co přinese snaha Luise Hernandeze o rozehrávku hostujícího celku.
8'
Kongdobia se dotkl míče, ale úvod zápasu zatím nabízí celkem opatrnou, ale vyrovnanou partii. Neto a Roberto jsou takřka bez práce.
7'
Po rohovém kopu ovšem byl Roberto bez práce a hru může tím pádem tvořit Zaza.
6'
Rolon zasáhl v obraně při akci domácího celku, ten ovšem bude mít k dispozici rohový kop.
4'
Jeden z hostujících hráčů odcentroval z pravé strany, Montoya ovšem z jedničky odvrátil nohou nebezpečí.
2'
Zatím se hraje hodně opatrně z obou stran.
1'
Málaga CF
Pouze D. Gonzalez se v letošním ligovém španělském ročníku dokázal prosadit v dresu Málagy. Stalo se tak při prohře CF v domácím prostředí proti Las Palmas v rámci zápasu třetího kola. Jinak hrozivé skóre 1:6 a série čtyř proher v řadě řadí Málagu takřka na dno nejvyšší španělské fotbalové soutěže. Horší už je pouze o skóre Alaves. Naposledy sestřelil outsidera tohoto souboje Francouz Griezmann (Atlético Madrid), když vicemistr Evropy 2016 zakončoval po centru z pravé strany k pravé tyči v době, kdy běžela 61. minuta. Jinak měl soupeř závěr utkání pod kontrolou, až na jednu šanci, kdy Slovinec Oblak vyboxoval velkou šanci protihráče na roh.
Valencia CF
Domácí celek je podle sázkových kanceláří poměrně výrazným favoritem zápasu. Ze čtyř odehraných duelů tohoto ročníku španělské ligy získal celkem šest bodů a je na deváté pozici v tabulce soutěže. V prvním utkání porazila Valencia před vlastními fanoušky Las Palmas těsně 1:0, když se jako jediný mezi přesné střelce zapsal Zaza ve 22. minutě. Nutno podotknout, že hosté dohrávali o desíti poté, co se rovnou bez prvního žlutého varování nechal vyloučit Halillovič v 33. minutě.

Poměrně velkou hodnotu má pro Valencii bod ze stadionu Realu Madrid. Bílý balet nebyl daleko od prohry, ale Asensio přesným přímým kopem srovnal na 2:2. S Atléticem, druhým madridským klubem, remizovala Valencia v domácím prostředí 0:0.

A remíza svítila na světelné tabuli také po konci posledního zápasu favorita tohoto střetnutí. Na trávníku Levante nejprve otevřel skóre Rodrigo, ale poté za domácí celek srovnal Bardhi.