La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Las Palmas - 30. března 2024   21:00

Barcelona
59' Raphinha (Félix)
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo – Roberto (C) (81. Romeu), Gündoğan, F. López (56. Félix) – Yamal (71. F. Torres), Lewandowski (81. Roque), Raphinha.
Kochen, I. Peña – Alonso, Araújo, Casadó, Faye, Fort, Guiu.
Busquets Ferrer
Estadio Olímpico (Barcelona)
46788 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona (80. B. Ramírez) – Park, J. Muñoz (72. Campaña), Loiodice (72. Moleiro), K. Rodríguez (C), al-Haddádí (28. Escandell) – S. Ramírez (79. M. Cardona).
Curbelo, Fa. González, Kaba, Lemos, Pejiño, Perrone, Sinkgraven.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 8:4. Fauly: 11:9.
Je tu konec. Domácí fotbalisté to nakonec zvládli a s lehkými problémy ubránili závěrečné minuty a získávají tři body za vítězství 1:0. O to se postaral po přesném pasu Joãa Félixe útočník Raphinha.
90+5'
90+5'
Již se rozeběhla poslední minuta nastavení. Zdá se, že to domácí již zvládnou a zápas dohrají za stavu 1:0.
90+3'
Hosté teď hrají již zcela vabank a Álex Suárez chtěl centrovat do vápna. To se mu ale nepovedlo a následně fauloval. Míč pro Barcelonu.
90+2'
Do zakončení se už už dral Marc Cardona, domácí se ale ubránili.
89'
João Cancelo se dopustil dalšího faulu za žlutou kartu. Je to již pátá žlutá karta pro hráče domácího celku.
88'
Alberto Moleiro měl nyní opravdu vyrovnání na své kopačce. Udělal krásnou kličku na střed a vypálil do horního rohu brány. Trefil ale jen boční síť brány, kterou střeží Marc-André ter Stegen.
87'
Hosté samozřejmě začínají hrát vabank. Tlačí se do útoku a chtějí se pokusit o vyrovnání.
86'
Pau Cubarsí nyní čistým skluzem zastavil protiútok hostů, jenže jak padl soupeři pod nohy, inkasoval ránu do obličeje. Bude ale v pořádku a je to autové vhazování pro Las Palmas.
85'
Hraje se přesně tak, jak domácí potřebují. Ve středu pole, daleko od brány ter Stegena.
83'
Domácí fotbalisté teď již hodně šetří čas a je vidět, že se budou soustředit hlavně na defenzivu.
82'
Robert Lewandowski při odchodu ze hřiště dostal ještě žlutou kartu za zdržování.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Oriol Romeu,
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Vitor Roque.
80'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Sergi Cardona, přichází Benito Ramírez.
79'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Marc Cardona.
79'
Domácí fotbalisté ví, že stále nemají nic jisté. Je to jen o gól, a to je vždy velmi ošemetné.
77'
Obrovská šance domácích! Jules Koundé po rychlé narážečce na pravé straně poslal před bránu gólovou přihrávku na zcela volného João Félixe, který ale trefil míč jen do břevna. Od břevna se balon odrazil do hostujícího brankáře a od něj ještě do tyče. Obrovské štěstí pro hosty.
75'
Do konce normální hrací doby chybí něco málo přes čtvrt hodiny. Hraje se na polovině Las Palmas, a to samozřejmě vyhovuje domácím.
73'
Ferrán Torres se hned po svém příchodu na hřiště dostal do velmi dobré střelecké pozice. Jenže jeho pokus gólman Aarón Escandell vyrazil a navíc byl signalizovaný ofsajd.
72'
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Alberto Moleiro,
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází José Campaña.
71'
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Ferrán Torres.
70'
Hosté se ale rozhodně nevzdávají a snaží se hrát co nejaktivněji.
69'
Ve vápně se k balonu dostával João Félix, jenže již předtím se domácí dopustili útočného faulu na hranici vápna a z šance nic nebude.
67'
Hráči Barcelony nikam nespěchají a jejich cílem je hlavně hrát na polovině soupreře.
65'
Domácí se samozřejmě nedostávají pod žádný tlak soupeře. Nedá se očekávat, že by hosté zařadili druhý rychlostí stupeň.
64'
Iñigo Martínez poslal k zemi unikajícího protihráče a dostává žlutou kartu.
63'
Po faulu Sergi Roberta budou u balonu hráči Las Palmasu.
61'
Hosté to teď budou mít již velmi složité. Dlouhou dobu hrají o deseti a logicky jim budou docházet síly.
59'
Barcelona právě vstřelila branku!
Z následného protiútoku se již mění skóre zápasu! Střídající João Félix si počkal na pohyb RAPHINHY a po krásném pasu z hloubi pole mohl jen sledovat, jak jeho spoluhráč hlavou uklidil míč do sítě – 1:0!
59'
Do střelecké pozice se dostával Park, jenže jeho rána byla také zblokovaná.
58'
Máme za sebou skoro hodinu zápasu a skóre se stále nemění.
56'
Domácí poslali centr do vápna, avšak bránu soupeře neohrozili.
56'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází João Félix.
55'
Do vápna Las Palmas jako velká voda vnikl Lamine Yamal, avšak po zákroku defenzivy Las Palmas z toho nakonec bude jen roh.
54'
İlkay Gündoğan v krátkém sledu znovu fauloval a je opět pískáno.
52'
İlkay Gündoğan nyní nechtěně šlápl na nohu Saúlovi Coco a dostává žlutou kartu.
51'
Barcelonští se nadále snaží natlačit do vápna soupeře. Jejich snažení ale stále nevede k přímému ohrožení brány soupeře.
50'
Park se probil přes dva protihráče a na hranici vápna posunul míč na Javiho Muñoze. Míč byl zblokovaný a domácí se ubránili.
48'
Obraz hry je velmi podobný tomu z prvního poločasu. Domácí jsou na balonu a tlačí se do vápna soupeře.
47'
Dnešní utkání sleduje 46788 diváků.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Barcelonou a Las Palmas. Domácí fotbalisté byli i díky vyloučení brankáře Álvara Vallese lepším týmem, měli i šance, avšak gól nevstřelili a do kabin se tak odchází za stavu 0:0!
45+5'
45+5'
Domácí se snažili tlačit do dalšího zakončení, jenže jim nebylo přáno, Yamal nic nevymyslel a jeho pokus o centr byl zblokovaný.
45+4'
Na druhé straně se po rychlém nákopu za obranu dral do šance Robert Lewandowski. Sám se ale vytěsnil ze střeleckého úhlu a nakonec nezakončil.
45+3'
Saúl Coco zkusil zkusil vystřelit zpoza vápna a jeho povedená tvrdá rána se otřela o boční síť ter Stegenovy brány.
45+2'
Hráči Barcelony se snaží, jenže finální zakončení se domácím stále nedaří.
45'
João Cancelo poslal balon ideálně proti noze na Raphinhu, ten ale levačkou zamířil asi metr vedle levé tyče hostující brány.
45'
Hosté stále velmi statečně běhají bez balonu na vlastní polovině a hráči Barcelony nemají prostor.
44'
Hraje se na malém prostoru. I hosté, kteří jsou v deseti, hrají hodně vysoko a jejich ofsajdová lajna je skoro až na půlícím kruhu.
42'
Tlak domácího celku nyní trochu ochabl a hraje se opět více ve středu pole.
40'
Enzo Loiodice se probil až do zakončení, v tísni ale nakonec poslal balon mimo a ter Stegen zasahovat nemusel.
39'
Hosté se i v deseti mužích snaží alespoň občas vycestovat na polovinu soupeře. Teď se hraje na polovině Barcelony.
37'
Sergi Roberto zatahal za dres protihráče a po dlouhé době je pískáno proti Barceloně.
37'
Čas poměrně rychle plyne a již se začíná blížit konec prvního poločasu. Hraje se stále na polovině Las Palmas.
35'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal nehlídaný Robert Lewandowski, jehož střelu zastavilo břevno hostující brány!
34'
Domácí svého soupeře ždímají jako citron. Tady to vypadá, že brzy padne gól.
32'
Sergi Cardona teď přistrčil Yamala a nechybělo mnoho a byl odpískaný faul, Kdyby to byl faul, tak by dost možná následovala žlutá karta a pro Cardonu by to byla druhá žlutá v zápase.
30'
Po následném rohovém kopu a kratičké mezihře tu byl další ofsajd domácích. Tomu předcházel skvělý zákrok Aaróna Escandella na brankové čáře.
29'
Následný přímý kop zblokovali hosté na kop rohový.
28'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Aarón Escandell.
26'
Hosté samozřejmě musí střídat brankáře.
24'
Álvaro Valles dostává za svůj drsný faul červenou kartu!
24'
Hostující gólman Álvaro Valles teď vyběhl mimo vápno a tvrdým zákrokem doslova sestřelil domácího útočníka Raphinhu. Ten udělal úplný přemet přes hlavu a zůstal ležet na trávníku.
23'
Domácí fotbalisté se stále tlačí na polovinu soupeře. Las Palmas toto nemůže dlouho ustát.
22'
Barcelonští ale nadále útočí a soupeř se jen brání.
19'
Barcelona dala gól, který ale nakonec dle verdiktu rozhodčích neplatil. Míč mířil na Roberta Lewandowskiho, který podle všeho v ofsajdu nebyl, ale následně zakončující Raphinha využil svého ofsajdového postavení a po zásahu VAR je branka zrušena.
18'
Domácí jsou zatím stále hodně dominantní a hráči Las Palmasu se musí bránit.
18'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval z dobré pozice Pau Cubarsí, bránu Las Palmasu ale netrefil.
17'
Po nákopu na levé křídlo se ke střele dostal Robert Lewandowski, jeho tvrdá přízemní střela nadělala hostujícímu gólmanovi problémy, ale skóre se nemění.
15'
Nyní se hraje za velmi hustého deště a oba celky to budou mít velmi složité.
14'
Sergi Cardona zajel u postranní čáry do Yamala a dostává první žlutou kartu zápasu.
13'
Skoro přesně na půlící čáře byl faulovaný Robert Lewandowski, domácí rychle rozehráli.
11'
Hosté se z úvodního tlaku domácích poměrně v klidu vymanili a teď se hraje ve středu pole.
10'
Balon doputoval až k Álvaro Vallesovi, který s rozehrávkou nijak nespěchá.
8'
Z levé strany se pokoušel na polovině Barcelony centrovat nebo střílet Marvin Park, míč ale poslal mimo a odkopávat bude ter Stegen.
7'
Domácí jsou v úvodu zápasu nebezpečnější a zatím se hraje hlavně na polovině Las Palmasu.
5'
Robert Lewandowski teď už dokonce dopravil balon do sítě, avšak opět byl signalizovaný ofsajd a z gólu nic nebude.
4'
Za obranu si zabíhal Robert Lewandowski, který dokonce i zakončil. Jenže vystřelil mimo a navíc byl signalizovaný ofsajd.
3'
Zatím se nehraje v nijak závratném tempu. K přihrávce z pravé strany se tlačil Raphinha, avšak nakonec nezakončil.
1'
Ještě před výkopem proběhla minuta ticha za zesnulého bývalého útočníka Barcelony Francisco Lopeze Lopeze, který zemřel 18. března letošního roku ve věku 58 let.
Hráči obou mužstev jsou na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo – Roberto (C), Gündoğan, F. López – Yamal, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: Kochen, I. Peña – Alonso, Araújo, Casadó, Faye, Fort, Guiu, Félix, Romeu, F. Torres, Roque.
Trenér: Oscar Hernandez

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz, Loiodice, K. Rodríguez (C), al-Haddádí – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – Campaña, M. Cardona, Curbelo, Fa. González, Kaba, Lemos, Moleiro, Pejiño, Perrone, B. Ramírez, Sinkgraven.
Trenér: Francisco Busquets

Rozhodčí: Busquets Ferrer.
Las Palmas nebude v duelu s Barcelonou rozhodně favoritem a jakýkoliv bodový zisk by byl velkým překvapením. Ne náhodou se fotbalisté Las Palmasu nikdy neradovali z tříbodové výhry proti Barceloně. Kvůli tomu, že fotbalisté z Kanárských ostrovů v posledních letech hráli především druhou ligu, zas tak často se s Barcelonou nepotkávají. Poslední vzájemný zápas se pochopitelně odehrál v letošní sezoně. V rámci 19. kola se z výhry 2:1 radovali Katalánci.
Barcelona měla před pauzou velmi dobrou formu a díky dlouhé sérii zápasů bez porážky se posunula už na druhé místo za zatím nedostižný Real Madrid. Oba odvěké rivaly aktuálně dělí v tabulce osm bodů. To tým z Kanárských ostrovů má aktuálně opačné starosti. Las Palmas vyhrálo naposledy 10. února a od té doby za tři body neuspělo v pěti po sobě jdoucích zápasech. Poslední dva zápasy navíc prohrálo a reprezentační pauza tak přišla týmu trenéra Francisca Pimienty rozhodně vhod.
Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům. Reprezentační pauza je minulostí a dnes je mimo jiné na programu 30. kolo španělské LaLigy. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj domácí Barcelony proti hostujícímu celku UD Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.