Věřím, že se Vám dnešní zápas líbil. Těším se na Vaši pozornost u dalšího zápasu, už tento víkend hostí Manchester City londýnský Arsenal. Příjemný zbytek večera Vám přeje Tomáš Reiner. Na shledanou.
Mark Clattenberg právě ukončil zápas. Chelsea porazila na Stamford Bridge hostující Manchester City 2:1. Citizens poslal již ve druhé minutě do vedení Balotelli, jenže ještě do konce prvního poločasu srovnal stav utkání Meireles. Ve druhém poločase byl po druhé žluté kartě vyloučen Clichy a domácí zužitkovali početní výhodu osm minut před koncem. Lescott zahrál v pokutovém území rukou a následnou penaltu proměnil Lampard.
90+4
City bude ještě vhazovat, na útok už ale zbývá hostům jen 10 vteřin.
90+3
Drogba si obhodil u pravé postranní čáry dva hráče City a poté vypálil překvapivou prudkou střelu, která skončila nad.
90+2
Drogba šetří čas u rohového praporku. Hráči Citizens jsou frustrovaní, ale podnikají po zisku míče útočnou akci, která ovšem ztroskotala.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Chelsea vybojovala rohový kop, který rozehrál nakrátko Bosingwa s Drogbou.
89
Velmi sportovním gestem se prezentoval Mario Balotelli, který si při posledním střídání Chelsea plácl s Danielem Sturridge, jenž je odchovancem Manchesteru City.
88
John Obi Mikel nahradil Daniala Sturridge.
87
Milner poslal ostrý centr na zadní tyč, kde byl Balotelli. Italský útočník se ale k zakončení nedostal.
86
Bosingwa fauloval Balotelliho a Milner bude zahrávat standardní situaci.
85
Roberto Mancini využil poslední střídání. Edin Džeko nahradil Lescotta.
84
Za potlesku domácích fanoušků nahradil Florent Malouda bývalého hráče Valencie Juana Matu.
83
Chelsea chystá střídání.
82
Chelsea právě vstřelila branku! FRANK LAMPARD otáčí vývoj zápasu!! Lampard zamířil z bodu pokutového kopu doprostřed a poslal Chelsea do vedení 2:1.
82
Lescott zahrál po střele Sturridge v pokutovém území rukou. Následuje penalta!
81
STŘELY: Chelsea 11 - Manchester City 7
80
Ramires si narazil míč s Drogbou a následně se dostal ke střele. Hart byl ale připravený.
79
City by mohlo být s bodem z tohoto zápasu spokojené, už o týden později ho totiž čeká další těžký soupeř. Opět z Londýna. Manchester City hostí na Etihad Stadium Arsenal.
78
Drogba sestřelil zezadu Zabaletu a stal se dalším potrestaným hráčem dnešního večera.
78
Bosingwa chtěl přihrát do strany Matovi, jenže podklouzl.
77
Domácí rozjíždí další útočnou akci.
76
Nigel de Jong je defenzivní záložník. Roberto Mancini by byl zřejmě s bodem spokojen.
75
De Jong nahradil Davida Silvu.
74
Ramires si vyšlápl na Balotelliho a byl potrestán kartónkem žluté barvy.
73
Frank Lampard nahradil Raula Meirelese, jediného dosavadního úspěšného střelce Chelsea.
73
Sturridge se dostal ke střele, která však skončila mimo.
72
Balotelli si skvěle pokryl tělem míč a vynutil si faul Bosingwy.
71
Dvacet minut do konce zápasu. Chelsea u míče. Bosingwův centr hosté odvrátili, stejně jako ten následný.
70
Hosté jsou stále u míče o obléhají šestnáctku Chelsea. Domácí fanoušci doprovázejí hosty pískotem.
69
City se dostalo k míči a rozvážně kombinuje. V deseti si nemůže dovolit chybu...
68
Silva založil protiútok a přihrál Balotellimu, který prověřil střelou zpoza šestnáctky pozornost Petra Čecha. Český brankář neměl s jeho střelou žádný problém.
67
Bosingwa poslal před bránu Harta nebezpečný centr z pravé strany, v šestnáctce City však nebyl žádný hráč, který by dokázal míč usměrnit za jeho záda.
66
DRŽENÍ MÍČE V POSLEDNÍCH 5 MINUTÁCH: Chelsea 80% - Manchester City 20%
65
Roberto Mancini samozřejmě posílil obranu. Bohužel musel být stažen ze hry Sergio Agüero, který předvedl zejména v prvním poločase dobrý výkon.
64
Kolo Toure nahradil Sergio Agüera.
63
Oriol Romeu fauloval Balotelli a stal se dalším potrestaným hráčem.
63
DRŽENÍ MÍČE V POSLEDNÍCH 5 MINUTÁCH: Chelsea 45% - Manchester City 55%
62
Agüero fauloval Romeu. Vše se obešlo tentokrát bez karty.
61
Svěřenci Roberta Manciniho dohrávají další důležitý zápas o desíti. Nejprve proti Liverpoolu a nyní proti Chelsea.
60
Gael Clichy je v tomto ročníku Premier League třetím vyloučeným hráčem City po kapitánovi Vincentu Kompanym a Mario Balotellim, který byl vyloučen proti Liverpoolu.
59
Následná střela Drogby z volného přímého kopu skončila nad.
58
Gael Clichy fauloval pronikajícího Ramirese a uviděl druhou žlutou kartu, po které následovala samozřejmě červená a pro bývalého obránce Arsenalu zápas předčasně skončil.
57
Chelsea vrátila sportovně míč City a hra pokračuje.
56
Hráčem, který leží na zemi, je Ramires. Mladíček Chelsea narazil na záda Barryho. Na střet přitom vůbec nebyl připravený.
55
Na zemi leží jeden z domácích hráčů a Mark Clattenberg přerušil po několika sekundách hru.
54
Z následné standardní situace ale už nic nebylo.
53
Mata si doslova povodil Clichyho, když mu u postranní čáry nasadil jesličky a poté si vynutil faul. Parádní individuální akce.
52
Balotelli nevyzrál u rohového praporku na Ivanovice a Chelsea navíc vhazovala.
51
City byl odpískán útočný faul a míč poslal do hry brankář Petr Čech, který si následně rozehrávku ještě jednou zopakoval, tentokrát ze hry.
50
Kompany založil útočnou akci City, hráči Chelsea ale skvěle presují.
49
Chelsea vlétla na Citizens zostra, hosté ale zatím odolávají.
48
Chelsea mohla otočit hned v úvodu druhého poločasu dosavadní vývoj zápasu.
47
Sturridge se dostal po standardní situaci, kterou sám vybojoval, do obrovské šance. Nejprve si zpracoval v šestnáctce City míč hrudí a poté vypálil těsně nad břevno.
47
Clichy stáhl k zemi unikajícího Sturridge a uviděl žlutou kartu.
46
Nad Stamford Bridge se protrhly mračna a na trávník dopadají kapky hustého deště.
46
Oba týmy již vybíhají na hrací plochu. Druhý poločas rozehrají fotbalisté domácí Chelsea.
Druhý poločas začne za několik okamžiků.
Chelsea hraje po prvním poločase s Manchesterem City nerozhodně 1:1. Již ve 2. minutě poslal hosty do vedení Balotelli, Chelsea se ale podařilo do prvního poločasu srovnat zásluhou Raula Meirelese.
45+2
Meireles znovu fauloval, tentokrát Yaya Toureho a Mark Clattenberg mu domlouvá, že takhle ne. Blíží se konec prvního poločasu.
45+1
V prvním poločase byly nastaveny 2 minuty.
45
Oba týmy kombinují, ale nedostávají se do šance. Hra se nyní odehrává ve středu hřiště.
44
Milner posílal před Čecha centr, který byl ale nepřesný a skončil za postranní čárou.
43
ŽLUTÉ KARTY: Chelsea 1 - Manchester City 1
42
Mata poslal volný přímý kop svou levačkou do ohně. Ivanovic se ale k zakončení nedostal.
41
Kapitán City fauloval Drogbu, za což inkasoval žlutou kartu.
40
Chelsea se po brzkém inkasovaném gólu otřepala a nyní se vrhá do útoku.
39
Drogba vypálil pohotově z voleje, ale jeho pokus zblokoval jeden z hostujících obránců.
38
Chelsea zakládá další útočnou akci.
37
Raul Meireles přestoupil do Chelsea během letního období a dnes vstřelil svůj premiérový gól v Premier League za Chelsea.
36
Meireles fauloval Zabaletu a dostal žlutou kartu. Vůbec první v celém zápase.
35
Chelsea se podařilo srovnat, přestože si zatím mnoho šancí nevytvořila. To samé ale platí o City. To vstřelilo gól ze své vůbec první šance.
34
Chelsea právě vstřelila branku! PAUL MEIRELES srovnal na 1:1!! Terry našel Sturridge, jehož centr odvrátil Clichy, ale pouze k Meirelesovi, který předvedl parádní volej a vyrovnal na 1:1.
33
Meirelesovi se ale nepodařilo přenést hru a míč skončil v zámezí. Portugalský záložník se následně omlouval gestem svým spoluhráčům.
32
David Silva se už vrátil od postranní čáry zpět na hřiště a nyní sám fauloval. Chelsea rychle rozehrála.
31
Meireles sestřelil Davida Silvu, který je v péči lékařů.
30
Útočník Pobřeží slonoviny se vrátil na hřiště velmi rychle, za lavičce Chelsea se už ale začal rozcvičovat Fernando Torres.
29
Drogba se zvedá a odchází za postranní čáru.
28
Drogba vypálil zpoza šestnáctky mimo a poté usedl na trávník, zřejmě nějaký zdravotní problém.
27
City zatím brání skvěle a hájí jednobrankové vedení, do kterého ho poslal v úvodu úvodu Mario Balotelli.
26
Drogba hledal obloučkem svého spoluhráče, to se mu ale nepodařilo. Poté se mohl dostat ke střele Sturridge, obrana City byla ale znovu pozorná.
25
Na druhé straně se dostal ke střele Drogba, který zblízka vypálil na přední tyč a Hart vyrazil jeho střelu na rohový kop, po kterém už se nic nestalo.
24
Silva přihrál Milnerovi za obranu Chelsea, jenže anglický reprezentant podklouzl a už se mu nepodařilo odcentrovat.
23
Balotelli fauloval Bosingwu a Chelsea se dostává k míči.
22
Balotelli posílal kolmou přihrávku na Davida Silvu. Domácí ji ale včas zpacifikovali.
21
Balotelli se ocitl v dobré palebné příležitosti po centru z levé strany, jenže se mu nepodařilo zakončit. Odražený míč následně doběhl Agüero. Ten už se ale k zakončení nedostal.
20
City kombinovalo na polovině Chelsea a domácí se náhle mohli po nepřesné přihrávce dostat do rychlého protiútoku. Yaya Toure nakonec musel fauloval Matu.
19
DRŽENÍ MÍČE: Chelsea 62% - Manchester City 38%
18
John Terry předvedl dobrý obranný zákrok a Chelsea se vrátila k míči.
17
Chelsea se nyní mohla dostat do velké příležitosti. Obrana City to ale zvládla.
16
Volný přímý kop rozehrál sám faulovaný Balotelli, který je jistě při chuti, jeho střela ale skončila vysoko nad.
15
Balotelli byl faulován. City bude zahrávat volný přímý kop. Čech si rovná zeď.
14
City vykombinovalo skvěle Chelsea. Balotelli našel Davida Silvu, který se snažil uvolnil a poté spadl k zemi po kontaktu s Bosingwou. Mark Clattenberg ale nechal hru plynout dál.
13
City rozjíždí další útočnou akci.
12
City si chce dnes zpravit chuť po vyřazení z Ligy mistrů a zatím se mu to daří.
11
Agüero skvěle podržel míč v šestnáctce Chelsea, uvolnil se přes Ashleyho Colea a poté zamířil těsně vedle pravé tyče.
11
Chelsea nyní City na chvilku sevřela a ke střele se nakonec odhodlal Meireles, jehož střelu tečoval Barry a ta následně skončila těsně nad.
10
Mata posílal z levé strany centr do šestnáctky City, kde ho odvrátil hlavou pozorný Lescott.
9
Agüero vypálil z velké vzdálenosti a jeho střela následně zamířila mimo.
8
Balotelli se pokoušel o technické zakončení zpoza šestnáctky, jeho střelu však zablokoval Terry.
7
Balotelli posílal kolmou přihrávku na rozběhnutého Agüera. Bosingwa ale předvedl dobrý obranný zákrok a uklidnil situaci.
6
Co nedokázalo City v osmi předchozích zápasech, dokázalo dnes za necelé 2 minuty. Tedy vstřelit Chelsea gól.
5
Lescott založil další útočnou akci City, kterou tentokrát zastavil ofsajd, ve kterém se nacházel Clichy.
4
Na straně Chelsea se pokusil z poměrně velké vzdálenosti odpovědět Meireles. Jeho střelecký pokus ovšem zamířil mimo.
3
Skvělý, opravdu skvělý start pro vedoucí celek Premier League Manchester City. Terry stíhal při gólové akci Balotelliho marně.
2
Manchester City právě vstřelil branku! MARIO BALOTELLI posílá City do rychlého vedení!! Agüero skvěle podržel míč a poté vyslal kolmou přihrávku za obranu Chelsea na Balotelliho. Ten následně udělal kličku Čechovi a uklidil míč do prázdné brány.
2
Ještě musím doplnit jméno hlavního rozhodčího, kterým je Mark Clattenburg.
1
Výkop zápasu obstarali hráči hostujícího Manchesteru City, kteří nastoupili v černo červené kombinaci, zatímco Chelsea hraje v tradičních modrých dresech.
1
Na lavičce Chelsea sedí Frank Lampard, který v poslední době nefiguruje v její základní sestavě.
Aktéři dnešního zápasů právě vybíhají před diváky na Stamford Bridge. Velký zápas za několik okamžiků začne. Prolomí City střeleckou nemocnost a konečně překoná obranu Chelsea?
Oba týmy jsou již připraveny v tunelu z Stamford Bridge a za několik okamžiků nastoupí na hrací plochu.
STATISTIKA: Manchesteru City se nepodařilo skórovat na Stamford Bridge v osmi z posledních devíti zápasů.
Roberto Mancini na předzápasové tiskové konferenci prohlásil: "Odvádíme dobrou práci, ale sezóna je dlouhá. Teď nás čekají dva těžké zápasy proti Chelsea a Arsenalu. Už jsem řekl, že příští dva měsíce budou důležité." "Yaya je pro nás důležitým hráčem a nemáme dalšího jiného hráče jako je Yaya. Po dobu jednoho měsíce nám bude v klíčovém okamžiku chybět (kvůli Africkému poháru národů). Z tohoto důvodu si myslím, že pokud zvládneme leden a zůstaneme na čele, tak bude titul obtížné ztratit."
Manažer Chelsea Andre Villas Boas před zápasem prohlásil: "Pro nás bude boj o titul Premier League nadále pokračovat, pokud vyhrajeme nebo remizujeme, ale pokud prohrajeme, tak už to bude nesmírně těžké. Kdybychom prohráli, tak nesmíme přestat makat a věřit...ale 13 bodů už je obrovská propast."
Úvodní sestavy: Chelsea FC: Čech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Ramires, Romeu, Meireles, Sturridge, Drogba, Mata. Střídající hráči: Turnbull, Ferreira, Mikel, Lampard, Malouds, Kalou, Torres Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Yaya Toure, Barry, Milner, Silva, Balotelli, Agüero. Střídající hráči: Pantilimon, Savic, K. Toure, De Jong, Nasri, Johnson, Džeko
Chelsea se bude muset obejít bez suspendovaného Davida Luize. Obránce Luiz obržel během sobotní výhry 3:0 v Newcastlu pátou žlutou kartu a jeden zápas musí stát. Včas se zotavil pravý obránce Jose Bosingwa, který vynechal úterní zápas Ligy mistrů proti Valencii a dnes nastupuje v základní sestavě. Josh McEachran se zapojil zpět do tréninku po zranění kotníku, zatímco jeho spoluhráč záložník Michael Essien očekává návrat po operaci kolena na začátku příštího roku.
City bude dnes chybět obránce Micah Richards, který sice vynechal kvůli zranění lýtka středeční zápas Ligy mistrů proti Bayernu, ale do pondělního zápasu proti Chelsea se stihl zotavit. Místo něj nastoupí v základní sestavě Citizens Pablo Zabaleta, který je již fit. Kromě anglického reprezentanta chybí Mancinimu další obránce Alexsander Kolarov, který je kvůli poraněným tříslům stále mimo hru.
Dobrý večer. Vítejte u sledování šlágru 15. kola Barclays Premier League. Pátá Chelsea hostí na Stamford Bridge vedoucí Manchester City. Ostře sledovaným zápasem Vás bude provádět komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.