Děkuji Vám za vaši pozornost a u dalších textových přenosů na shledanou.
Tak, je dobojováno! Troufám si tvrdit, že na dnešní utkání se bude velmi dlouho vzpomínat. Bez diskuzí patřilo mezi ty nejlepší, které nám letošní Premier League vůbec nabídla!
Strhující bitvu nakonec ukončil rozhodčí Dowd za nerozhodného stavu 3:3. Tohle utkání plné zvratů a pohledných situací je u konce. Z mého pohledu můžu říci, že remíza je výborným výsledkem pro obě mužstva.
90+5
Hraje se déle než bylo předurčeno! Everton mohl ještě vstřelit branku, ale veškeré střelecké pokusy byly zablokovány!
90+5
Barry viděl žlutou kartu.
90+4
Deulofeu mohl dát vítěznou branku, ale i ten trefil pouze připraveného Mignoleta! Vybojoval rohový kop.
90+3
Sturridge vstřelil branku, ale byl odpískán ofsajd!
90+3
Suárez mohl rozhodnout utkání, když pálil z levé strany! Howard jeho pokus vytěsnil na rohový kop.
90+2
Do útoku se po delší odmlce dostávají hráči Evertonu, ale jejich tlak nebude mít dlouhého trvání.
90+2
Ani následný centr Suáreze neskončil v brance! Moses hlavičkoval těsně nad!
90+1
Liverpool zahraje standardní situaci z podobné pozice, ze které před chvílí skóroval.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90
Devadesátá minuta znamená zvláštní fotbal. Hraje se nahoru dolů.
89
Liverpool právě vstřelil branku!
To je utkání jak má být! Vyrovnávací branku minutu před koncem základní hrací doby přidává DANIEL STURRIDGE, který si naskočil na centr ze standardní situace – 3:3!
89
Žlutou kartu si ze souboje odnáší Distin.
88
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Leon Osman.
88
Suárezův centr přetažený.
87
Liverpool je zaskočen vývojem utkání, kdy Everton dokázal otočit stav utkání. Diváci sledují marnou snahu Liverpoolu o vyrovnání.
86
Čtyři minuty do konce utkání je Goodison Park na nohou.
85
Centr do pokutového území nenašel správného adresáta a jeden z obránců Evertonu odvrátil nebezpečí.
85
Volný kop zahrají hráči Liverpoolu.
84
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Pienaar, přichází John Stones.
84
Everton je nyní hnán svými fanoušky za senzačním vítězstvím. Liverpool bezhlavě útočí.
82
Everton právě vstřelil branku!
A je to tady! Obrat dokonán! Domácí diváci šílí v ochozech! Tlak domácích hráčů je zužitkován! Po rohovém kopu si na míč naskočil ROMELU LUKAKU, který nasměroval míč do pravé šibenice branky – 3:2!
82
Everton v obrovské šanci, ale znovu to brankou nekončí! Vynikající Mignolet!
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Ovšem bez ohledu na nastavený čas.
80
Po několika šancích na obou stranách se hraje převážně na polovině hřiště.
79
Rohový kop Liverpoolu znovu nebyl úspěšný.
79
Faulem se provinil hostující Suárez, uviděl žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Daniel Sturridge.
79
Dlouhý centr na Suáreze mohl na druhé straně skončit brankou, ale útočník hostí trefil pouze Howarda.
78
Velká škoda pro Everton! Po rohovém kopu se dostali čtyři hráči v modrém do přečíslení proti dvěma, ale Lukaku zkazil přihrávku a nahrál soupeři.
77
Johnsonův centr odvrácen do zámezí. Následovat bude rohový kop Liverpoolu.
77
Suárez teď ukazuje svoji kvalitu a i přes několik bránících hráčů drží míč na kopačkách v šestnáctce soupeře.
76
Flanagan nedokázal zpracovat kotouč. Od své branky bude odkopávat Howard.
76
Domácí fanoušci se probouzí a ženou své svěřence k další brance.
75
Nerozhodný stav utkání patnáct minut před koncem opět nabádá mužstva k větší aktivitě, která je v Goodison Parku k vidění.
74
Na druhé straně se přímým kopem pokusil ztrhnout vedení zpět na svoji stranu Gerard, ale neuspěl.
72
Lukaku z přímého kopu neskóroval, ale u míče zůstali domácí, kteří po několika přihrávkách nasměrovali míč znovu na ROMALA LUKAKA, který z malého vápna překonal Mignoleta, který si sice na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit – 2:2!
71
Everton, konkrétně nejspíš Lukaku zahraje přímý kop z velké vzdálenosti.
70
Nejspíše jsem to zakřikl. Po dobré kolmici se k zakončení dostal Lukaku, ale trefil pouze Mignoleta.
70
Před námi je poslední dvacetiminutovka. Everton je lepším celkem, ale měl by se více tlačit do zakončení, pokud má myslet na úspěch v dnešním utkání.
69
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Victor Moses.
68
Po standartní situaci pálil Barkley z pravé strany, ale minul.
68
Everton zahraje standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
67
Druhou žlutou kartu Liverpoolu uviděl Lucas Leiva.
66
Aktivnější jsou stále hráči Evertonu, ale jejich tlak stále neproměněn ve vyrovnávací branku.
64
Lukaku teď běžel sám po levé straně na Mignoleta, ale hostující brankář zachránil situaci rychlým výběhem proti střelci.
63
K míči se dostávají hráči Liverpoolu, kteří pomalu přechází na polovinu soupeře.
62
Domácí teď kombinovali, až dokombinovali. Jejich akce mohla skončit nebezpečnou střelou, ale všichni hráči se spíše soustředili na další přihrávku.
61
První žlutá karta je k vidění na straně Liverpoolu. Nedovoleně si pomohl Allen při zákroku na Mirallase.
60
Neuvěřitelné co teď předvedl Flanagan! Po individuální akci Suáreze se dostal k míči, ale místo zpětné přihrávky na Suáreze, který by zakončoval do prázdné branky, zvolil střelu mimo Howardovu klec.
59
Znovu jsme zpět u opatrné hry Liverpoolu. Hráči v červeném se raději stáhnou do obranného bloku a čelí svému soupeři.
58
Everton mohl zahrozit, když po Colemanově centru mohl jeden z hráčů zakončovat do prázdné branky! Celou situaci odvrátil hostující obránce.
57
Liverpool si začíná uvědomovat, že jim jednobrankový náskok nemusí stačit a začíná kombinovat na polovině soupeře. Ten zatím vzdoruje velmi dobře.
56
Flanagan přerušil kombinaci Evertonu a postupoval sám, nakonec byl zdvojen a ke střele se nedostal.
55
Rychlý protiútok na druhé straně byl okamžitě odvrácen. Everton znovu zakládá postupný útok, kterým přechází na polovinu soupeře.
54
Polovinu hřiště běžel sám na branku Deulofeu, ale jeho zakončení trefilo pouze vyběhnutého Mignoleta!
53
Další rychlá kombinace Evertonu končí. Pomezní rozhodčí si nemohl nevšimnout ofsajdového postavení.
52
Cetr Deulofeua byl příliš přetažený a skončil v zázemí na druhé straně.
52
Aktivita Evertonu se nadále stupňuje, ale k ohrožení Mignoletovy branky zatím nedochází.
51
I tahle minuta přináší spíše opatrný fotbal ze strany hostů a útočný fotbal Evertonu.
50
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leighton Baines, přichází Gerard Deulofeu.
49
Liverpool hraje velmi opatrně. Do útoku se příliš netlačí a soustředí se spíše na svoji defenzivní činnost.
48
Aktivita stále na straně domácích hráčů. Jejich snaha je však marná, když není proměněna ani v centr.
47
Everton se pochopitelně aktivněji tlačí do útoku, ale často troskotá na připravené obraně.
46
Suárez vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a hned musel být zfaulován.
46
Výkopem Liverpoolu zahájen druhý poločas.
46
Fantastický – tak by se dal charakterizovat první poločas mezi těmito dvěma ambiciózními celky. Ačkoliv od 30. minuty zápasu nepřišlo tolik šancí, které byly k vidění předtím, určitě není si na co stěžovat.
Utkání otevřel v 5. minutě osamocený Coutinho, ale na jeho trefu si domácí našli odpověď dost brzo. V osmé minutě se prosadil Mirallas a srovnal stav utkání. Jedinou rozdílovou trefu přidal po perfektním zahrání přímého kopu Suárez.

Nechme se překvapit, jaké události nám přinese druhý poločas. Určitě není důvod tohle utkání jakkoliv opouštět.
45+3
První poločas se dohraje na polovině Evertonu.
45+3
Narážečka Bainese s Pienaarem vyšla, ale následná střela už tolik přesná nebyla.
45+2
Ani druhý rohový kop nenašel správného adresáta. Následný centr na Suáreze byl přerušen, z důvodu jeho ofsajdového postavení.
45+1
První minuta nastavení prvního poločasu přinesla rohový kop Liverpoolu. Ke Škrtelovi míč nedoputoval, rohový kop se bude opakovat.
45
Rozhodčí prodlouží první poločas o celé tři minuty.
45
Následný rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí. První poločas se nejspíš dohraje na polovině hřiště.
44
Lukaku dostal přesnou kolmou přihrávku. Kdyby byl rychlejší než Gerard, nejspíš by řádně zavařil Mignoletovi.
43
Gerard byl při výskoku dost zákeřný, ale faulem si podle rozhodčího nepomohl. Hra pokračuje.
42
Je tomu tak. Hra v posledních minutách nepřináší mnoho pohledných momentů. Diváci v Goodison Parku sledují sérii několika přihrávek na obou stranách, kterým v rozhodující fázi schází přesnost.
41
Dlouhý pas na osamoceného Mirallase nakonec zastavil duchapřítomný Flanagan.
40
Hra se v posledních minutách neodehrává v takovém tempu, na které jsme si od začátku utkání zvykli. Na řadu přichází časté přerušování a nepřesnosti na obou stranách.
39
Jakmile se Liverpool dostal na polovinu soupeře, ihned přišel o míč. Dopředu můžou domácí.
38
Už delší dobu jsou u míče hosté, ale nedaří se jim s míčem přejít přes polovinu hřiště.
37
Suárez znovu zasahuje do hry, kde Everton kombinuje na polovině soupeře.
37
Hra bude pokračovat standartní situací hostujícího týmu.
36
Hlavní rozhodčí nakonec trestá zákrok Mirallase žlutou kartou.
35
Hra je přerušena, Suárez má velké potíže.
34
Miralles jasný šlapákem sestřelil už tak kulhajícího Suáreze, který se v bolestech svíjí na hrací ploše. K údivu snad i domácích nebude rozhodčí viníka trestat.
33
Liverpool si uvědomuje, že poločasový odpočinek je jich blízko, a tak začíná aktivně útočit.
32
Hra se uklidnila. Míč na kopačkách Evertonu, který se nežene tolik do útoku jako v předchozích minutách.
31
První žlutou kartu utkání si vysloužil domácí Barkley.
30
Půlhodina utkání už je za námi. Skóre hraje do karet hostům, ale aktivitou se pyšní spíše domácí.
30
Everton je znovu lepším celkem na hřišti. Jejich kombinace však nekončí střelou ani přesným centrem.
29
Po výkopu od Mignoletovy branky se k míči dopracovali znovu domácí, kteří se dostali znovu až k pokutovému území soupeře.
29
Barkley to zkusil dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho střela mířila příliš vysoko.
28
Několik nepřesností teď postupně potkalo oba týmy. Ani jeden z nich nedokázal hladce přejít přes polovinu hřiště.
27
Miralles se dostal k nebezpečné střele z uctihodné vzdálenosti! Jeho pokus nakonec zamířil těsně vedle pravé tyče Mignoletovy branky!
26
U míče znovu Liverpool, který kombinuje na polovině hřiště. Jejich průniky po stranách zatím nepřináší tolik úspěchu.
25
Liverpoolu se tlak domácích evidentně nevidí, a tak vysouvá své hráče víc na polovinu hřiště. Domácí musí s míčem až k Howardovi.
25
Everton znovu hrozí svému soupeři, když kombinuje poblíž šestnáctky.
24
Dlouhý pas na Lukaku nebyl tolik přesný a domácí útočník si s ním nedokázal poradit.
23
Gerardův centr do malého vápna odvrácen mimo nebezpečí jedním z připravených obránců.
23
Suárezův centr na druhé straně byl zablokovaný, bude následovat rohový kop červených.
22
Následný rohový kop Evertonu neznamenal pro Liverpool žádné nebezpečí.
21
Dalekonosná střela Barkleyho si nakonec našla cestu mezi tři tyče, ale situaci na posledních chvíli zachránil Mignolet perfektním zákrokem.
20
Everton se tlačí za vyrovnáním a předvádí velmi pohledný útočný fotbal.
19
To je fenomén. K exekuci přímého kopu se postavil LUIS ALBERTO SUÁREZ obstřelil zeď z pravé strany a zakroutil míč k tyči Howardovi branky! Troufám si tvrdit, že tuhle standartní situaci uvidíme v mnoha televizních shrnutích – 1:2!
18
Gerard byl svírán dvěma hráči, ale i tak dokázal adresovat přihrávku na Suáreze, který byl faulován. Hosté zahrají přímý kop.
17
Domácí vyčkávají s míčem na kopačkách a hledají cestu k Mignoletově svatyni.
16
Barkleyho centr do malého vápna na Lukaku byl příliš přetažený a skončil v zámezí na druhé straně.
16
Postupným útokem se modro-bílí dostali až k pokutovému území soupeře, ale ještě se nedostali k centru.
15
Domácí jsou u míče, s rozehrávkou jim pomáhá a brankář Howard.
14
To je nádherná podívaná! Hraje se velmi útočně na obou stranách. Rychlé protiútoky zvedají diváky ze sedaček.
13
Na druhé straně se do rychlého přečíslení dostal Henderson, ale jeho centrovaný míč odvrátil Jagielka.
12
A na polovině hřiště také přišla chyba Liverpoolu a po Pienaarově přihrávce mohl na bránu sám Lukaku! Jeho šanci zmařil Mignolet pohotovým výběhem ze svého brankoviště.
12
Dvanáctá minuta přináší opět o něco klidnější hru. Hráči Liverpoolu se dostali s míčem na polovinu hřiště, kde předvádí několik přihrávek.
11
Aktivita domácích bude odměněna rohovým kopem.
10
Hra má teď vynikající náboj a je to utkání jak má být! Everton je o něco lepším týmem na hřišti a pohybuje se převážně u pokutového území soupeře.
9
Domácí jsou po vyrovnávací brance na koni a okupují polovinu svého soupeře.
8
A je okamžitě vyrovnáno! Standartní situace v dnešním zápase budou výhodou pro obě mužstva. Dlouhý centr se odrazil od Barkleyho přímo na kopačku KEVINA MIRALLASE, který trefil šibenici hostující branky – 1:1!
7
Hra se na malou chvíli uklidnila, ale vzápětí přišel faul hostí. Domácí budou zahrávat volný kop.
6
Po obdržené brance se Everton snaží ještě více zvýšit svoji aktivitu, ale obrana soupeře mu nedává příliš prostoru.
5
Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání! Po rohovém kopu se míč po hlavičce Suáreze dostal k osamocenému PHILIPPEMU COUTINHOVI, který neměl problém s překonáním Howarda – 0:1.
4
Po útočném faulu se k míči dostává také Liverpool, který zatím vyčkává na své polovině a hledá slabinu svého soupeře.
3
Několik postupných útoku se hrne na obranu Liverpoolu, ale ta zatím statečně odolává.
2
Od úvodního výkopu jsou u míče po většinu času domácí, kteří zatím diktují tempo hry.
1
Barkley mohl zaútočit z rychlého protiútoku, ale míč na něj byl příliš dlouhý.
1
Úvodní výkopem zahájil domácí Everton dnešní utkání plné očekávání.
1
Zahájení utkání už je za dveřmi, obě mužstva akorát nastupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v klasické modro-bílé kombinaci. Hosté přijeli v dresech červených.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – Barry, Barkley, McCarthy – Mirallas, Lukaku, Pienaar.
Náhradníci: Robles – Heitinga, Stones, Osman, Jelavić, Deulofeu, Naismith.

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger, Flanagan – Henderson, Gerrard (C), Leiva, Allen, Coutinho – Suárez.
Náhradníci: Jones – Touré, Sakho, Alberto, Moses, Sturridge, Sterling.

Rozhodčí: Dowd – Mullarkey, Cann – Webb.
Vážení sportovní diváci, vítejte u toho nejlepšího, co nám světový fotbal nabízí. Před námi je totiž utkání anglické Premier League, ve kterém se střetnou dva velmi ambiciózní kluby, které mají ty nejvyšší cíle už několik sezón. Pikantnost dnešního utkání je určitě vyostřena soubojem dvou mužstev ze stejného města. Do Goodison Parku, tedy stánku týmu Evertonu FC zavítá velký konkurent Liverpool FC.
Everton FC

Domácí nastupují k dnešnímu těžkému utkání ze šesté pozice tabulky, kdy si v jedenácti utkáních počínali pětkrát vítězně. Spolu s WBA má však tým modrobílých nejvyšší počet nerozhodných výsledků, konkrétně pět. Tahle bilance logicky vede k tomu, že The Toffies utrpěli pouze jednu porážku v sezóně a to na hřišti Manchesteru City.
Liverpool FC

Velkoklub s bohatou historií, ve které získal celkem osmnáctkrát trofejí za nejlepší klub ligy nastupuje k dnešnímu utkání jako mírný favorit. Svěřenci Brendana Rodgerse si v jedenácti utkáních vysloužili rovných třiadvacet bodů za vynikajících sedm výher. Body se udělovali také v zápasech se Swansea a Newcastlem, kdy se soupeři rozešli za nerozhodného stavu. Liverpool vzešel jako poražený pouze ve dvou případech a to s týmem Southamptonu a Arsenalu.
Vzájemné utkání

Poslední dvě utkání mezi těmito celky dopadly nerozhodně, ale další utkání, které se odehrály v roce 2012 hovoří jasně pro Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.