Nakonec se Swansea srovnat nepodaří, Everton uhájil své vedení a po výhře 3:2 si připisuje tři body. Nemohoucnost velšského celku proti Evertonu tak pokračuje i nadále. Domácí Toffees dnes zápas rozhodli po necelé hodině hry, kdy se jim podařilo vstřelit dva góly během pěti minut. Jako vítězná se počítá trefa Barkleyho z 58. minuty. To je ode mě pro dnešek vše, hezký zbytek soboty i celého víkendu.
90+4
Hosté chtějí vyrovnat!
90+3
Ještě jedno taktické střídání. Lukaku jde ze hry, nastupuje Deulofeu.
90+2
Swansea právě vstřelila branku!
A pak, že to nejde! Hernández nacentroval od rohového praporku přesně k hostujícímu kapitánovi ASHLEYMU WILLIAMSOVI, který svou hlavičku poslal od břevna do brány – 3:2!
90+2
Hernándezův centr byl sražen do zámezí, hosté mají jednu z posledních šancí jak skórovat.
90
Hlavní sudí Oliver nastaví druhý poločas o 3 minuty.
89
Shelvey přesným pasem našel volného Michua, který však hlavičkoval jen nad Howardovu bránu.
86
V posledních minutách se utkání už jen dohrává, neboť o vítězi je rozhodnuto. Swansea nemá sílu, aby se zápasem ještě něco udělala. Everton si své vedení hlídá bez větších potíží.
84
Domácí mají připravené dvojité střídání. Barkley dohrál, nahradí ho Naismith. Odpracováno má také McGeady, jehož střídá Osman.
84
83
Shelvey chtěl kolmicí oslovit Michua, ale poslal mu příliš dlouhou přihrávku.
81
Hernández se zčistajasna objevil sám před Howardem, domácí gólman tak musel vytáhnout další parádní zákrok, aby zabránil gólu Swansea!
80
Shelveyho centr z levé strany odkopl do bezpečí Stones. Swansea je však i nadále u míče.
78
Z rohového kopu se Swansea nepodařilo zakončit. Hosté však zůstávají u míče.
77
Shelvey vyslal Michua do velké šance, ale na poslední chvíli zasáhl skluzem Distin a střelu hostujícího útočníka zblokoval na roh!
76
Tempo hry se trochu uklidnilo, oba týmy dost kazí, a tak se navíc hraje převážně uprostřed hřiště.
74
Hosté marně hledají cestu k Howardovi a naopak si musí dávat pozor na protiútoky Evertonu. Domácí ale mají nakročeno k zisku tří bodů.
72
McGeady vyslal na bránu Swansea pěknou střelu, která ovšem byla příliš vysoká.
71
Oba týmy si vypracovalý několik centrů, ale zahrozit z nich nedokázaly.
69
Hostující manažer připravil dvojité střídání. Dohráli Caňas s Bonym a na hřiště putují de Guzmán s Michuem.
69
67
Pravý obránce Rangel se drzým průnikem pokusil snížit, jenže na poslední chvíli byla jeho střela tečována a stala se neškodnou.
67
Nyní se hraje nahoru dolů. Swansea vybojovala rohový kop, ale Distin balón odhlavičkoval.
66
Naopak Everton zásluhou Mirallase vyrazil do rychlého kontru, který ale gólem neskončil! Vorm totiž Mirallase vychytal!
66
Shelvey zahrál roh hostujícího týmu, ale domácí se ubránili.
65
Hernández se prokličkoval až do zakončení, ale slabou střelou k bližší tyči nemohl Howarda pokořit.
63
Hernández posadil míč na Bonyho hlavu, jehož gólovou hlavičku skvěle zneškodnil Howard!
62
Avizované střídání přišlo na řadu. Shelvey nahradil Dyera.
61
Na střídačce Swansea se do hry připravuje Shelvey.
60
Swans zahrávali i standardku z pravé strany, na centr vyskočil nejvýše Lukaku a poslal balón pryč z domácí šestnáctky.
60
Hosté ještě kopali roh, ale ten si pohlídal brankář Howard a skryl centr ve svých rukavicích.
59
Za obranu Evertonu si na Bonyho přihrávku naběhl Dyer, jenže s následnou střelou nemohl pomýšlet na úspěch.
58
Everton právě vstřelil branku!
A domácí navyšují své vedení! Mirallasův zakroucený centr nikdo z hráčů netrefil, míč propadl až před ROSSE BARKLEYHO, který ho z malého vápna trknul hlavou do odkryté části brány – 3:1!
57
Mirallasův centr odhlavičkoval Bony opět jen do zámezí, Everton zůstane před brankou Swansea.
57
Flores odehrál balón do zámezí a tím nabídl domácím rohový kop.
56
Dyer si odstavil Bainese a chystal se střílet, ale sudí Oliver píská hostujícímu hráči útočný faul.
55
Na tahu jsou nyní fotbalisté Swansea, kteří se stěhují na polovinu Evertonu a chtějí pochopitelně vyrovnat.
53
Belgická spolupráce vrací domácí do vedení! Mirallas naservíroval míč před branku, tam si naběhl ROMELU LUKAKU zblízka poslal skluzem míč k levé tyči, Vorm neměl nárok zareagovat – 2:1!
53
Po tvrdém souboji na půlící čáře zůstal na chvíli ležet Barry, ale hra pokračuje dále. A domácí záložník je v pořádku.
51
Akce však pokračovala, po centru z levé strany se míč snesl k Distinovi, který v ideální pozici napálil míč trestuhodně do Vorma!
51
Mirallasův centr sice našel volného Lukaka, ale ten nedokázal usměrnit míč na bránu.
51
Lukaku vybojoval proti Williamsovi alespoň rohový kop.
49
Lukaku postupoval středem hřiště, poté vystřelil, ale jeho nepříliš razantní pokus doprostřed branky nemohl Vorma zaskočit.
48
Hernándezův načechraný centr skončil v rukavicích brankáře Howarda.
47
Do druhé půle vstoupili lépe fotbalisté Evertonu, kteří na svého soupeře vlítli, ale zatím bez žádného výsledku.
46
Hráči obou celků se už vrací zpět na zelený pažit, druhý poločas vypukne za pár okamžiků!
Do kabin se odchází za nerozhodného stavu 1:1. Domácí Everton potvrdil roli papírového favorita po dvaceti minutách hry, kdy pokutový kop za faul Florese na Barkleyho proměnil Baines. Hostující Swansea poté zlepšila svou hru a výsledkem byl vyrovnávací gól Bonyho z 33. minuty. V závěru poločasu byli hosté aktivnější, ale další gól k vidění nebyl. Uvidíme, co nabídne druhá půle.
45+1
45+1
V jediné nastavené minutě kopal roh Hernández, míč se k němu ještě vrátil, ale hosté stejně nic nevymysleli.
45
Hráči v bílém vybojovali další roh, který do zámezí uklidil Stones. Takže další rohový kop ve prospěch Swansea..
45
Hosté potom ještě zahrávali dva rohy, ale ty nijak nevyužili.
44
K míči se postavil Hernández, McCarthy ve zdi jeho střelu tečoval do protipohybu Howarda a ten jen sledoval, jak se míč dokutálel těsně vedle pravé tyče do zámezí!
43
Z tlaku hostujícího týmu vyplynul i faul Bainese na Dyera těsně za hranicí šestnáctky.
43
Swansea se usídlila na polovině Evertonu a ten se nemůže osvobodit.
41
Bony se utkal v souboji o míč s brankářem Howardem, neustál to, ale pokutový kop pro Swansea z toho být nemůže.
40
Dyerův pokus se řadí do kategorie nepovedených, míč skončil až někde mezi diváky v horních řadách Goodison Parku.
38
Druhý roh v zápase kopali také hosté. Na centr zleva si naskakoval Williams, jenže tísněn obránce nezakončil přesně.
36
Mirallas našel u vzdálenější tyče Lukaka, jenže útočník Evertonu nedokázal usměrnit míč na hostující bránu.
36
Může se pokusit odpovědět z rohového kopu, který získal McGeady.
35
Toffees tak byli potrestáni za pasivitu, přenechali Swans příliš prostoru a hosté toho dokonale využili. Jak Everton zareaguje?
33
Routledge krásně přenesl hru na Rangela, který napálil míč před bránu, kde se na ideálním místě objevil WILFRIED BONY a zblízka uklidil balón "pod víko". Hosté srovnávají stav na 1:1!
30
Velšané ožili, snaží být mnohem aktivnější než před inkasovanou brankou. Ale stále si nemohou vytvořit žádnou nebezpečnou příležitost.
28
Britton se nepříjemně srazil s Barrym, ale už je na nohou a bude v utkání pokračovat.
27
Z prvního rohového kopu Swansea se nic dramatického neudálo.
26
Rangelův zajímavý průnik a následný střílený centr sice domácí ubránili, ale poté Distin raději odkopl míč do zámezí.
25
Bony prodlužoval na číhajícího Dyera, který byl však nachytán v ofsajdovém postavení.
23
Lukaku se nezdá být v optimálním zdravotním stavu, a tak se začal rozcvičovat Naismith.
22
Pro Swansea se utkání zatím nevyvíjí příliš dobře. Pokud hosté chtějí pomýšlet na body, musí jednoznačně přidat.
20
Stejně jako v posledním vzájemném zápase, tak i tentokrát si vzal penaltu na starost LEIGTON BAINES, tvrdou střelou zamířil k pravé tyči, kam sice Vorm skončil, ale neměl šanci balón vytěsnit – 1:0!
19
Chico Flores fauloval v pokutovém území pronikajícího Barkleyho a Michael Oliver píská pokutový kop pro domácí!
18
Barry fauloval Dyera, hosté poté rychle rozehráli, ale útočnou akci zakončili jen nepřesným Dyerovo centrem.
17
Z levé strany odcentroval Routledge, hledal Bonyho, jenže balón skončil pouze u gólmana Howarda.
16
Routledge se s míčem dostal až na dostřel domácí bráně, na kterou o něco později vystřelil, ale trefil pouze obránce Evertonu.
14
Mirallasův centr však odhlavičkoval Bony.
13
Everton je v této fázi hry o poznání aktivnější, ale gólman Vorm ještě nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Možná až nyní, domácí vybojovali první roh.
11
Hostujícím hráčům, kteří hrají v tradiční bílé barvě dresů, se v posledních minutách vůbec nedaří přechod do útoku.
9
McGeady roztáhl hru doprava na rozeběhnutého Mirallase, jenže belgickému záložníkovi se nepovedlo přesně odcentrovat.
8
Colemanův průnik do šestnáctky Swansea přinesl dobrou střeleckou pozici pro Barkleyho, ale domácí hráč v zakončení totálně selhal.
6
Coleman si to po pravé straně namířil k pokutovému území Swansea, ale ještě před ním jej včas a čistě zastavil Routledge.
4
McGeady si narazil se spoluhráčem, poté zleva odcentroval, jenže našel jen připraveného brankáře hostujícího celku.
3
Úvodní minuty se nesou ve znamení opatrné hry obou celků, Swansea si však připsala již dvě střely. Everton se zatím k brance Vorma nedostal.
1
O něco později vypálil hostující útočník zpoza šestnáctky a jeho druhý pokus byl mnohem nebezpečnější. Gólman Evertonu však zasahovat nemusel.
1
Po patnácti vteřinách zkusil Bony z velké dálky překvapit Howarda, ale střela se mu úplně nepovedla.
1
-4
Michael Oliver, hlavní sudí, právě přivedl obě jedenáctky na hrací plochu. Výkop zápasu mezi Evertonem a Swansea za pár minut začne!
-6
V Goodison Parku je téměř vše připraveno k výkopu dnešního utkání. Už se čeká jen na samotné aktéry, kteří se zatím shromažďují v útrobách stadionu.
-50

Everton FC: Howard (C) – Coleman, Stones, Distin, Baines – Mirallas, McCarthy, Barkley, Barry, McGeady – Lukaku.
Náhradníci: Robles – Garbutt, Alcaraz, Browning, Osman, Deulofeu, Naismith.

Swansea City: Vorm – Rangel, Flores, Williams (C), Davies – Hernández, Britton, Routledge, Cañas, Dyer – Bony.
Náhradníci: Tremmel – Amat, Taylor, Shelvey, Michu, Lamah, de Guzmán.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, D. England – R. Madley.
Vzájemné zápasy
Od postupu Swansea do Premier League se oba týmy utkaly celkem pětkrát a dosavadní bilance hovoří o tom, že Everton ještě se Swansea neprohrál! Mužstvo z Liverpoolu čtyřikrát zvítězilo a jednou remizovalo. Poslední vzájemné utkání mají oba celky v živé paměti. V rámci 5. kola FA Cupu si Everton na svém hřišti počínal jako správný favorit a svého velšského soupeře porazil 3:1. Také pro nadcházející utkání je dle sázkových kanceláří Everton favoritem.
SWANSEA
Ani po výměně trenéra, kterým aktuálně je bývalý hráč Garry Monk, se nezdá, že by Swansea čekalo jednoduché jaro. Labutím patří až 14. místo a s 29 body mají na sestupové pozice náskok pouhých čtyř bodů. Po skvělé minulé sezóně, v které si navíc zajistili účast v Evropské lize, je tak ta současná zklamáním.

Swans v lize nevyhráli už čtyři zápasy za sebou. Čekání na vítězství trvá od začátku února, kdy ve velšském derby vyřídili Cardiff 3:0. Následovaly však jen dvě remízy a dvě porážky.

Po třech dlouhých měsících se Swansea dočkala návratu útočné hvězdy Michua. Zdravotní potíže potkaly Shelveyho a Dyera, jejich start v sobotním zápase tak není zcela jistý.
EVERTON
Tým vedený Robertem Martinezem se momentálně nachází na 5. místě, když má na kontě 51 bodů a na pátý Tottenham ztrácí dva body. Zezadu se navíc přibližuje Manchester United, a tak boj o pohárové příčky bude ještě nesmírně zajímavý.

V lize má za sebou Everton dvě výhry v řadě, obě se zrodily v domácím prostředí. Po West Hamu v Goodison Parku prohrál i Cardiff. Ostatně v domácím prostředí se Karamelkám daří, v této ligové sezóně zde prohráli jen jednou.

Utkání nestihne záložník Pienaar, jenž laboruje se zraněným kolenem. Zdráv není ani útočník Traoré, naopak o startu kapitána týmu Jagielky rozhodnou až zdravotní testy před zápasem.
V rámci 31. kola anglické Premier League bude v liverpoolském Goodison Parku k vidění souboj domácího Evertonu a hostujícího celku z velšské Swansea. Toffees stále bojují o příčky zaručující evropské poháry pro další sezónu, jsou totiž šestí. Naopak Swans se nebezpečně přibližují sestupovým příčkám, a tak záchranářské boje jsou tím, na co se ve Walesu nejvíce soustředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.