Je tu konec rozhodně zajímavého zápasu, který skončil remízou 1:1. Domácí sice od 50. minuty vedli, když se do odraženého míče opřel Assaidi, jenže ve druhé minutě nastavení srovnal z pokutového kopu na konečných 1:1 Baines. Vzhledem k průběhu zápasu budou s výsledkem spokojenější asi hosté, přesto je pro ně bod za remízu rozhodně ztrátou.
90+5
Centr do vápna mířil na Crouche, ten se ale k zakončení nedostal a hosté míč odkopávají balon do pole.
90+4
V závěru tu bude ještě rohový kop pro domácí tým. Poslední šance na skórování.
90+3
Hra se pochopitelně hodně uklidnila, přesto to vypadá, že hosté budou chtít dokonat ještě závěrečný obrat.
90+2
Everton právě vstřelil branku!
LEIGHTON BAINES poslal míč na druhou stranu, než kam skočil gólman Butland a je z toho gól na 1:1!
90+1
Osman byl ve vápně faulovaný Pennantem a vedle žluté karty je tu ještě penalta pro Everton!
90+1
Penalta pro Everton!
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o dlouhé čtyři minuty.
90
Již se hraje poslední minuta hry, u míče jsou hosté, kteří jsou natlačeni na polovině soupeře.
89
Obrovské závar ve vápně Stoke City. Po centru z levé strany se k zakončení dostal Naismith a následně také Mirallas, jenže dvakrát domácímu brankáři pomohla obrana!
88
Zápas rychle spěje ke svému konci, hosté se pokoušejí o zoufalý závěrečný nápor.
87
Jenže Mirallas svůj centr do vápna nezvládl a míč poslal hodně mimo a do zámezí. Bude z toho odkop od domácí brány.
86
Domácímu Pennantovi byl odpískaný faul a je tu zajímavá standardka pro hostující celek.
85
Nyní se navíc hraje na polovině Evertonu, což se hostů, samozřejmě vůbec nehodí.
84
Hosté bojují o poslední naději na vyrovnání, jenže stále sledujeme stejný obraz hry. Domácí se velmi dobře brání.
83
Crouch vybojoval aut na polovině soupeře a domácí teď samozřejmě nikam pospíchat nebudou.
83
Hosté se snaží vytvořit si závěrečný tlak, jenže proti zformované obraně Stoke City to budou mít hodně těžké.
82
Oba celky již třikrát vystřídaly. Do zápasu tak žádný jiný fotbalista již nezasáhne.
82
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Steven Naismith.
81
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Charlie Adam, přichází Wilson Palacios.
80
Rychle se blíží závěr zápasu a stav je stále příznivější pro domácí fotbalisty.
78
Domácí jsou ale již znovu u balonu a snaží se kombinovat v okolí půlící čáry. Z pochopitelných důvodů jejich rozehrávku napadají hostující hráči.
77
Po centru z levé strany se pěkně ve vápně uvolňoval Crouch, jenže akci do konce nedotáhl a ještě před zakončením byl odzbrojený obranou.
76
Dobře hru četl také nyní Butland, jenž musel vyběhnout z brankové čáry doprava, aby zastavil rodící se šanci soupeře.
75
Domácí se snaží držet balon na polovině soupeře, a to se jim zatím vcelku bez problémů daří.
74
Nyní musel být v pozoru Howard, který zasahoval před dotírajícím Crouch.
73
Po sérii střídání je hra nyní trochu neurovnaná. Na další zajímavější šanci zatím čekáme.
72
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Jonathan Walters, přichází Jermaine Pennant.
71
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Leon Osman.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Pienaar, přichází Nikica Jelavić.
71
70
S centrem do pokutového území si domácí obrana bez větších problémů poradila.
69
Hodně efektivně se nyní do vápna soupeře dostal Barkley, jeho rána ale byla zblokovaná na roh.
67
Mirallas dostal žlutou kartu za nesportovní gesto směrem k rozhodčímu.
66
Sledujeme dramatický zápas. Ani jedno z mužstev se sice nedostává moc do zakončení, přesto se hraje velmi bojovně.
65
Další žlutou kartu pro domácí celek nyní dostal Whelan.
65
Hosté jsou po inkasování prvního gólu sice mírně aktivnější, jenže ke střele se nedostávají.
64
Po krátké době si znovu zahrál gólman Howard, v pohodě ale rozehrál na své stopery.
63
Hosté nyní kopali další přímý kop ze zajímavé pozice. Centr do vápna posílal z pravé strany Barkley, jeho pas ale obrana odvrátila.
62
Po hodině hry se začínají pomalu zvyšovat emoce. Domácí by rádi zvýšili náskok, hosté by pochopitelně rádi vyrovnali.
60
Domácí sice rychle získali balon zpět do své moci, avšak k zakončení se znovu nedostali. Opět bude rozehrávat Howard.
60
Pokus o útočnou akci domácího celku skončil nezdarem a od brány bude odkopávat Howard.
59
Stále se hraje v hodně vysokém tempu. Sledujeme opravdu zajímavý fotbal.
58
Mirallas tentokrát zkusil přímý kop po zemi pod zdí. Domácí zeď ale správně nevyskočila a střelu Mirallase zastavila.
57
Shawcross nyní ostře skluzem sestřelil McCarthyho a je z toho žlutá karta pro domácího kapitána.
56
Na druhé straně zkoušel střílet také domácí Adam, ani s jeho ranou ale neměl gólman Howard problémy.
55
Ze značné dálky zkoušel nyní vypálit Lukaku, gólman Butland si připsal první zákrok ve druhém poločase.
54
Hosté jsou nadále více u balonu, jenže bránu soupeře zatím neohrožují.
52
Hosté pochopitelně za nepříznivého stavu hodně přidali a snaží se tlačit na polovinu soupeře.
51
Nyní kousek za vlastním vápnem fauloval Cameron a dostává žlutou kartu.
50
Stoke City právě vstřelilo branku!
Autorem branky je OUSSAMA ASSAIDI, který byl výborně postavený dva metry za vápnem. Po centru do vápna se k němu odrazil míč a Addaidi ve velké pohodě poslal míč do poloodkryté brány.
49
Sledujeme opět od úvodních vteřin druhého poločasu velmi zajímavou podívanou. Oba celky se snaží hrát aktivně.
47
Domácí začali aktivně a tlačí se do útoku. Hosté se musí v úvodu druhé půle jen bránit.
46
Domácí kouč musel o poločase provést změnu na postup brankáře. Hrát nebude Thomas Sørensen, přichází Jack Butland.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Je tu konec prvního poločasu, po kterém je stav nerozhodný 0:0. Přestože jsme gól neviděli, nesledujeme špatné utkání. Oba celky se snaží hrát aktivně a na obou stranách bylo k vidění několik velkých šancí. Smolařem dosavadního průběhu zápasu je hostující Kevin Mirallas, který nastřelil břevno a v samém závěru poločasu také tyč.
45+1
K ohrožení brány se dostal v samém závěru nastavení ještě Lukaku, ani on ale se stavem zápasu pohnout nedokázal.
45+1
Mirallas přímým kopem rozduněl pravou tyč domácí brány! To je velké smůla pro hosty, gólman Sørensen se za střelou pouze ohlédl!
45
Po faulu na Bainese je tu pro hosty přímý kop z velmi zajímavé pozice pár za vápnem.
45
Pro změnu se teď k míči dostali hosté, kteří budou mít jednu z posledních šancí ohrozit bránu soupeře.
44
Nyní jsou to domácí, kteří se snaží natlačit na polovinu soupeře. K ohrožení brány Evertonu se ale zatím dostat nemohou.
43
Míč se nyní znovu dostal až k Howardovi, který bez problémů rozehrál na pravou stranu na Colemana.
42
Hosté ale rozhodně nikam nespěchají a snaží se hrát v klidu a nedělat chyby v defenzivě.
41
Začala poslední pětiminutovka prvního poločasu a u míče jsou znovu fotbalisté Evertonu.
40
Mirallas od brankové čáry našel střílenou přihrávkou ve vápně Barkleyho, ten ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
39
Na druhé straně byl u balonu Lukaku, ani jeho akce ale k ničemu nevedla.
39
Domácí měli nyní chvilku více prostoru na polovině soupeře, nic ale vymyslet nedokázali.
38
Na polovině soupeře skoro až u vápna zajel Pienaar skluzem do Whelana. Je pískaný faul.
38
Oblouček do vápna zkoušel poslat Alcaraz, obrana domácího celku ale zafungovala dobře.
37
Míč se po výkopu o pár chvil později k Howardovi vrátil. Ten zvolil rozehrávku nakrátko na své stopery.
36
Další útočná akce domácího celku byla nepřesná a poté, co míč opustil hrací plochu, bude odkopávat Howard.
36
Míč na hranici vápna dostal Baines, zády k bráně ale nic vymyslet nedokázal.
35
Po rohu následovalo další zakončení domácím a ve střele ze skrumáže musel zasahovat gólman Howard.
34
Obrovskou šanci ke skórování měli nyní také domácí, když se po centru na zadní tyč dostal ke střele nehlídaný Assaidi, jeho rána byla ale obranou zblokovaná na roh.
33
Walters bude po krátkém ošetření pokračovat ve hře.
32
Při snaze zahrát ostrým skluzem se zranil domácí Walters a hra je přerušena.
31
U lajny bojoval o míč Crouch, jenže opustil s balonem hrací plochu a je z toho tak jen aut pro hosty.
30
První gól zápasu měl nyní na kopačce Mirallas, jeho parádní ránu pravačkou zpoza vápna zastavilo za překonaným Sørensenem břevno!
29
Centr do vápna mířil na Crouche, ten se ale ke střele nedostal.
28
Domácí dlouze kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku ve zformované defenzivě soupeře.
26
Hra se přeci jen nyní trochu uklidnila. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
25
Hráči Evertonu se také snaží odpovědět a tlačí se do útočné akce na polovinu soupeře, domácí se ale zatím dobře brání.
23
Po stříleném centru do pokutového území se domácí fotbalisté k zakončení nedostali, už jsou u balonu hosté.
23
Na pravé straně hřiště fauloval Baines, bude z toho přímý kop pro domácí. Takový zkrácený rohový kop.
22
Domácí jsou přeci jen o něco aktivnější. V posledních minutách se hraje častěji na polovině Evertonu.
21
Z hranice vápna se ke střele odhodlal McCarthy a gólman Sørensen musel rychle na zem, aby míč pokryl.
20
Na polovině hřiště byl faulovaný Barkley a rozehrávat tak budou hosté z Liverpoolu.
19
Zajímavou šanci k zakončení měl nyní po centru Walterse z pravé strany útočník Crouch, svou hlavičku ale poslal ze záklonu těsně mimo. Howard navíc celou situaci kontroloval.
18
Čas rychle plyne a nadále sledujeme fotbal hraný ve vysokém tempu. Zatím se nedá říci, že by jednu nebo druhé mužstvo bylo výrazně lepší.
16
Po rychlém protiútoku se domácí nyní dostali až do zakončení, jenže sudí Marriner odpískal útočný faul.
15
Následný přímý kop do pokutového území byl příliš dlouhý a skončil v zámezí. Od brány bude odkopávat Sørensen.
14
Na pravé straně byl faulovaný Barkley a je tu přímý kop pro hostující celek.
13
Domácím se nyní nedaří získat zpět balon. Hraje se v okolí půlící čáry, u míče jsou hráči Evertonu.
12
Centr do vápna posílal Baines a hlavou se na zadní tyči pokoušel zakončovat Barry, míč ale poslal nad bránu.
12
Hra se opět rychle přesunula na polovinu domácího celku a je tu druhý rohový kop pro hostující celek.
11
Po dlouhém výkopu Sørensena se dostal míč až na hranici vápna k Adamovi, jehož rána přes obránce ale postrádala razanci a Howard v pohodě zakročil.
10
Centr do pokutového území odvrátil hlavou Cameron. Míč budou mít domácí.
9
Po útočné snaze Barryho je tu první rohový kop pro hostující celek.
8
K míči se na delší dobu dostali hráči Evertonu, jenže ani jejich kombinace k ničemu nevedla. O míč přišel na hranici vápna Lukaku.
6
Míč se nyní dostal až k brankáři Howardovi, ten v pohodě rozehrál, jenže jeho spoluhráči o balon znovu rychle přišli.
5
Hraje se ve vysokém tempu, v úvodu zápasu jsou aktivnější domácí fotbalisté.
4
Další dlouhý nákop do vápna mířil na dlouhána Crouche, ten byl ale dobře pokrytý.
3
Domácí fotbalisté nadále drží balon, jenže k ohrožení brány se nedostávají.
2
Do posledního místečka zaplněný stadion v městě Stoke-on-Trent pěje chorály a žene své miláčky do útoku.
2
Domácí zkusili dvakrát založit útočnou akci dlouhými nákopy na polovinu soupeře, do šance se ale nedostali.
1
Barry se pokoušel přihrávkou mezi obránce hledat Lukaku, ten byl ale pokrytý obranou.
1
Hráči obou mužstev nyní za doprovodu rozhodčích nastoupili na hrací plochu. Zápas za pár minut začne.

Stoke City: Sørensen – Cameron, Shawcross (C), Wilson, Pieters – Walters, Whelan, Adam, Nzonzi, Assaidi – Crouch.
Náhradníci: Butland – Muniesa, Ireland, Pennant, Palacios, Arnautović, Jones.

Everton FC: Howard (C) – Coleman, Stones, Alcaraz, Baines – Mirallas, McCarthy, Barkley, Barry, Pienaar – Lukaku.
Náhradníci: Robles – Hibbert, Oviedo, Osman, Jelavić, Naismith, Vellios.

Rozhodčí: Marriner – McDonough, Perry.
Hráči Stoke City odehráli stejně jako Everton v letošní sezoně devatenáct zápasů, v nichž mají bilanci pět výher, šest remíz a osm porážek. Na kontě mají jednadvacet bodů a jsou dvanáctí. Fotbalisté z města Stoke-on-Trent dva povánoční zápasy nezvládli. Oba sice odehráli na hřištích soupeřů. přesto jsou porážky 1:5 proti Newcastlu a 0:3 proti Tottenhamu rozhodně velkým zklamáním.
Fotbalisté Evertonu mají po devatenácti odehraných zápasech na svém kontě velmi slušných sedmatřicet bodů a na čtvrtém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Arsenal pět bodů. Mohli na tom být ještě výrazně lépe, to by ale nesměli prohrát na druhý svátek vánoční doma s aktuálně posledním Sunderlandem 0:1. Reputaci si svěřenci Roberta Martíneze napravili před třemi dny, kdy znovu v domácím prostředí vyhráli nad Southamptonem 2:1. Pod vítězství se nejvíce podepsali skórující Coleman a Lukaku.
Hezké středeční odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu při sledování online reportáže z 20. kola Premier League mezi Stoke City a Evertonem. Čeká nás zajímavý souboj dvanáctého týmu tabulky se čtvrtým. Papírovým favoritem jsou fotbalisté Liverpoolu, tak uvidíme, zda dokáží předzápasové předpoklady naplnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.