Děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek středečního večera. Na počtenou u dalšího sportovního přenosu.
Máme za sebou parádní zápas jednadvacátého kole anglické Premier League mezi Swansea City a Sunderlandem. Z vítězství se nakonec radují hostující fotbalisté, kteří vyhráli druhý poločas v poměru 3:0 a po zásluze si tak připisují tři body do tabulky. Sunderland se tak posunul na osmnáctou příčku před Newcastle. Swansea zůstává stále na sedmnácté pozici, ale její náskok na sestupovou pozici se ztenčil na jeden jediný bod.

Největší podíl na výhře měl bezesporu Jermain Defoe, který v utkání zaznamenal hattrick.
90+4
90+3
Jack Cork nemůže pokračovat ve své útočné akci, neboť mu byl odpískán ofsajd. Hosté tak budou rozehrávat na vlastní polovině.
90+2
Domácí výběr mohl zahrozit z rychlého protiútoku. Se střelou Gomise si ale brankář Mannone poradil bez problémů.
90+1
Hosté se usadili na polovině Swansea a kombinují okolo pokutového území. Do zakončení se už ale moc netlačí.
90
Rozhodčí nastavil stejně jako v prvním poločase čtyři minuty navíc. Fotbalisté si tak prodlouží svůj pobyt na trávníku ještě o pár okamžiků.
89
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Jack Cork.
88
Oběma týmům už je zřejmě jasné, že vítězem tohoto utkání se stanou hosté ze Sunderlandu. Domácí fotbalisté totiž kombinují s balonem na vlastní polovině a vůbec nikam se neženou.
87
Sunderland pokračuje ve své aktivitě i nadále. Hostující fotbalisté stále neztratili chuť po vstřelení gólu. To hráči Swansea momentálně působí hodně zakřiknutě.
86
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Jeremain Lens, přichází Duncan Watmore.
86
Sunderland právě vstřelil branku!
Tak tohle byla parádní akce hostujícího týmu. Patrick van Aanholt utekl domácímu výběru po pravé straně a když už se dostal do pokutového území, tak naservíroval balon přímo na kopačku JERMAINA DEFOA, který bez problémů kompletuje hattrick a nejspíše i vítězství Sunderlandu! Asistence: Patrick van Aanholt.
85
Ángel Rangel se hodně zlobí na hlavního sudího, protože mu odpískal na polovině Sunderlandu útočný faul při napadání. Hosté budou rozehrávat z vlastního pokutového území.
84
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází Danny Graham.
83
Defoe už se znovu dral do zajímavé příležitosti, když v tom se nad hlavou postranního sudího objevil praporek signalizující ofsajd.
81
O rozehrávku rohového kopu se postaral kdo jiný, než Gylfi Sigurðsson. Jeho centrovaný míč ale prosvištěl pokutovým územím bez jakéhokoliv dotyku jeho spoluhráčů.
80
Gomis se protlačil mezi dvěma bránícími hráči a nakonec i zakončil. Jeho pokus musel hostující gólman vyrazit na rohový kop.
79
Tentokráte si už Patrick van Aanholt pomohl při bránění faulem. Rozhodčí jeho zákrok dokonce odměnil žlutou kartou.
78
Billy Jones zastavil pronikajícího Ayewa čistým obranným zákrokem. Domácí budou mít alespoň výhodu autového vhazování na polovině Sunderlandu.
77
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Bafétimbi Gomis.
75
Hosté rozehráli rohový kop klasicky nakrátko. Z následné kombinace ale nic nebylo, O'Shea pouze nepřesně přihrál, čímž odevzdal míč soupeři.
74
Lensova rána z pravé strany byla zblokována domácí obranou na rohový kop. Fotbalisté Sunderlandu s rozehrávkou vůbec, ale vůbec nepospíchají.
73
André Ayew utekl hostující obraně a dostal se až do pokutového území, z kterého se pokusil zakončit. Hodně prudká rána proletěla jen těsně vedle levé tyče. Mannone se za balonem pouze ohlédl.
72
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Lee Cattermole, přichází Jack Rodwell.
71
Zápas nám zabírá na obrátkách. Fotbalisté obou týmů pomalu začali dohrávat souboje, což se pochopitelně nelíbí hlavnímu sudímu.
69
Cattermole se snažil propasírovat přihrávku za obranu domácího týmu. Na poslední chvíli ale stihl zareagovat Taylor, který tak míč zachytil.
68
Centrovaný míč Johnsona skončil pouze v rukavicích domácího brankáře, který na nic nečeká a okamžitě rozehrává dopředu. Týmu Swansea teď ubíhá čas neskutečně rychle.
67
Vito Mannone neuposlechl napomenutí hlavního sudího, aby si s rozehrávkou pospíšil, a tak zaslouženě dostává žlutý kartónek za zdržování hry.
66
Propagační střela Ayewa skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Vito Mannone bude odkopávat od své svatyně.
65
Ángel Rangel z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře skóroval, na stadionu propukly oslavy. Jenže v chvíli si hráči všimli zdvihnutého praporku postranního sudího, který signalizoval ofsajd.
64
Boriniho nepřesná přihrávka skončila v autu. Fotbalisté Swansea budou mít výhodu vhazování na vlastní polovině.
62
Sunderland nadále pokračuje ve svém tlaku. Domácí výběr se snad ještě ve druhém poločase nedostal za polovinu. Hráči Swansea neví, kde jim hlava stojí.
61
Domácí fotbalisté v čele s brankářem Fabiańskim se ještě dosahují s čárovým rozhodčím. Hráči Swansea jsou přesvědčeni o tom, že se jednalo o ofsajd.
60
Tak tohle si domácí obrana za rámeček rozhodně nedá! Adam Johnson vybojoval balon za polovinou hřiště a výborně si všiml zapomenutého JERMAINA DEFOA, který své naběhnutí za obranu načasoval na sekundu přesně. V samostatném úniku se už hostující útočník nemýlil a přesnou přízemní ranou posílá Sunderland opětovně do vedení. Asistence: Adam Johnson.
58
Sunderland rozehrál rohový kop nakrátko. Johnson se pokusil o centr z lepší pozice, jenže do trajektorie míče se vložil obránce, který balon znovu vyrazil na rohový kop.
57
Hosté se dostali málem do vedení! Jeremain Lens zaskočil domácího gólmana střelou z hodně velkého úhlu. Balon tak orazítkoval pouze tyč.
56
Patrick van Aanholt je dnes nějak při chuti. Hostující obránce se už po několikáté vydal na útočný výlet na soupeřovu polovinu. V tomto průniku si ale hodně nešikovně ukopl balon.
55
Lensova propagační střela proskákala kolem pravé tyče domácí brány. Fabiański tentokráte zasahovat nemusel.
54
Sigurðsson byl, k nelibosti všech domácích příznivců, odstaven od míče čistým způsobem. Hosté z následného protiútoku ale nic nevymysleli.
53
Neil Taylor poměrně zariskoval v rozehrávce, když se jako poslední hráč pokoušel o kličku. Napadající útočník hostí ale v poslední fázi zaškobrtl.
52
Jermain Defoe nedokázal zpracovat na mokrém trávníku skákavou přihrávku od svého spoluhráče. Tentokráte budou vhazovat hráči domácího celku.
51
Nepřesná přihrávka Rangela končí pouze u střídaček za postranní čarou. Fotbalisté hostí tak budou mít výhodu autového vhazování.
50
Zápas nám tak zabírá na obrátkách, neboť bránící taktika se trenérovi domácího týmu moc nevyplatila. Sunderland má stále více ze hry.
49
A máme vyrovnáno! Necelé čtyři minuty po začátku druhého poločasu se o vyrovnání postaral hostující PATRICK VAN AANHOLT, který si potáhl míč na střed hřiště a luxusní ránou od tyče skóroval. Asistence: Adam Johnson.
48
Po pár přihrávkách přišla hodně propagační střela Johnsona, která skončila pouze v reklamních panelech vedle brány.
47
Sunderland vstoupil do druhého poločasu aktivně. Hráči hostujícího celku se ihned po rozehrávce usadili na polovině soupeře.
46
První poločas zápasu mezi Swansea a Sunderlandem nám přinesl snad vše, co se ve fotbale může stát.

Už ve čtvrté minutě poslal hostující tým do vedení Jermain Defoe, který byl první u vyraženého míče. Ve dvacáté minutě ale hlavní sudí odpískal domácímu týmu penaltu, kterou o minutu později chladnokrevně proměnil Gylfi Þór Sigurðsson. V šestatřicáté minutě přišlo vyloučení Kyla Naughtona, které snad nikdo nečekal. Dle opakovaných záběrů se totiž jednalo o čisté odebrání míče. O tři minuty později ale poslal domácí tým do vedení po parádní akci André Ayew. I díky jeho zásluze tak vede Swansea po prvním poločase 2:1!

Sunderland bude určitě chtít ve druhé půli využít výhodu jednoho muže na trávníku navíc. Dle mého se tak máme určitě na co těšit. Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+4
45+3
První poločas se už dohrává pouze z povinnosti. Hráči Swansea drží míč na vlastní polovině a vůbec nikam se už neženou. Čeká se pouze na hvizd sudího.
45+1
Jeremain Lens utekl domácí obraně po levém křídle a poté poslal do vápna hodně dobrý centr. Balon se ale snesl pouze k brankáři, takže z této šance nakonec nic nebude.
45
Hlavní sudí nastavuje v prvním poločase rovnou čtyři minuty navíc. Uvidíme, co nám fotbalisté obou týmu ještě v nastavených minutách předvedou.
44
Hodně ostrý hlavičkový souboj svedli ve středu hřiště hostující Billy Jones a domácí Neil Taylor. První jmenovaný si ze souboje odnesl krvavý šrám na hlavě, a proto ho rozhodčí posílá za autovou čáru.
43
Ano, je tomu opravdu tak. Ze hřiště odchází záložník Leon Britton, místo kterého se na trávníku objevuje obránce Ángel Rangel.
42
Za postranní čarou se nám rozcvičuje Ángel Rangel. Pošle trenér Swansea tohoto obránce do hry ještě v prvním poločase? To je otázkou.
41
Sunderlandu se podařilo přehrát domácí obranu po pravé straně. Následně ale přišel hodně nepovedený centr Johnsona, který skončil pouze v rukavicích polského gólmana ve službách Swansea.
40
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině, po obdržené brance jakoby neměli chuť déle hrát. To útočníci Swansea jsou vysunutí poměrně vysoko a presují soupeře.
39
Swansea právě vstřelila branku!
Tak tohle je odpověď na vyloučení Naughtona jak se sluší a patří. ANDRÉ AYEW si zpracoval dlouhý odkop brankáře Łukasze Fabiańskeho na rohu pokutového území, poté se nádherně obtočil kolem bránícího hráče a parádní přízemní střelou ke vzdálenější tyči posouvá domácí tým do vedení. Asistence: Łukasz Fabiański.
37
Fanoušci teď oceňují výrok rozhodčího poměrně hlasitým pískotem. Čeká se, až vyloučený hráč opustí trávník.
36
Tak to je neuvěřitelné! Rozhodčí vytáhl po zákroku Kyla Naughtona červenou kartu. Po zhlédnutí opakovaných záběrů se ale jednalo o hodně přísné vyloučení. Na místě by byla spíše žlutá karta.
34
Brown nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl míč do zámezí. Domácí budou vhazovat někde u půlící čáry.
33
Nepřesná přihrávka Brittona končí až za postranní čarou. Fotbalisté hostí budou vhazovat z vlastní poloviny hřiště.
32
Utkání se aktuálně odehrává v hodně vlažném tempu a bez emocí. Ani fanoušci na Liberty Stadium nejsou moc slyšet.
31
Lensova přihrávka nenalezla správného adresáta a k míči se tak dostávají opět domácí hráči. U míče je nyní konkrétně Taylor, který v rozehrávce využívá i brankáře Fabiańskiho.
30
Modou Barrow se odhodlal ke střele z hodně veliké vzdálenosti. Rána domácího útočníka ale skončila někde ve dvanácté řadě na tribuně. Hodně nepřesný pokus gambijského fotbalisty.
28
Borini si chtěl prohodit míč mezi dvěma bránícími hráči, ti se mu ale postavili do cesty a zamezili mu tak další pokračování akce.
27
Swansea zapojuje do své rozehrávky taky gólmana Fabiańskiho. Ani jeden z týmů teď nikam nepospíchá. Tempo zápasu docela opadlo.
26
M'Vila nedokázal zpracovat skákavou přihrávku Johnsona. Balon tak končí až za postranní čarou a vhazovat budou hráči Swansea.
25
Fotbalisté Sunderlandu hrozí převážně z rychlých brejků. Obrana domácího týmu tak musí být neustále na pozoru.
24
Brown svedl u postranní čáry hodně tvrdý souboj s Song-jungem. Z osobního souboje vyšel lépe hostující fotbalista, který tak získal míč pro svůj tým.
22
O rozehrávku rohu se postaral střelec vyrovnávající branky Gylfi Þór Sigurðsson. Jeho centrovaný míč se ale snesl pouze na hlavu jednoho z obránců.
21
Domácí fotbalisté pokračují ve svém tlaku. Brittonova rána z poměrně velké vzdálenosti musela být vyražena Mannonem na rohový kop.
20
Nádherně kopnutá penalta v provedení GYLFI ÞÓR SIGURÐSSONA. Fotbalista z Islandu nedal hostujícímu gólmanovi sebemenší šanci.
19
Hlavní sudí nařídil penaltu po zákroku Wes Browna. Dle opakovaných záběrů se ale jednalo o hodně přísnou penaltu.
18
Byla nařízena penalta pro Swansea City.
17
Adam Johnson neuspěchal akci hostů, raději zasekl míč a počkal, až útok doplní další jeho spoluhráči.
16
Rozehrávku rohového kopu si vzal opět na starost Sigurðsson. Tentokráte ale jeho centrovaný míč nalezl přesně hlavu Ayewa, ten ale svým hlavičkovým pokusem míjí bránu.
15
André Ayew napálil míč z pravé strany pouze do obránce Browna. Domácí výběr bude zahrávat další rohový kop.
14
Swansea se usadila na polovině hostí a rychlou kombinací se snaží dostat do nějaké příležitosti. Domácím fotbalistům se ale zatím nedaří najít skulinku v obraně Sunderlandu.
12
Fabiański musel vyběhnout ven z brány, aby vyboxoval centrovaný míč Johnsona do bezpečí. Polský gólman nyní výborně přečetl hru.
11
Boriniho nepřesné přenesení hry na druhou stranu končí v autu. Fotbalisté Swansea budou vhazovat z vlastní poloviny.
10
Obrana Sunderlandu dnes brání opravdu skvěle. Útočníci Swansea mají veliké problémy s přechodem na útočnou polovinu.
8
K rozehrávce rohového kopu si staví míč Gylfi Sigurðsson. Jeho centrovaný balon ale končí pouze v rukavicích Mannoneho.
7
Barrow se snažil prodrat do pokutového území soupeře po pravé straně. Jeho útočný výlet ale zastavila obrana hostí. Swansea bude zahrávat alespoň rohový kop.
6
Nepovedená přihrávka Routledga skončila pouze u obránce Sunderlandu. Jones s rozehrávkou míče vůbec nespěchá a v klidu drží míč.
5
Swansea mohla odpovědět na úvodní branku ihned z rozehrávky. Střela Sigurðssona ale letěla pouze nad horní tyč Mannoneho brány.
4
Tak to je hodně překvapivý začátek utkání. Špatná rozehrávka domácího gólmana Fabiańskiho skončila pouze u jednoho z hostujících hráčů, který ihned vystřelil. Polský brankář přízemní střelu vyrazil pouze ke kopačkám JERMAINA DEFOA, který bez větších problémů dorazil míč do prázdné brány. Asistence: Fabio Borini.
3
Barrow se dostal k míči na hranici pokutového území. Útočník domácího týmu se odhodlal ke střele, ale trefil pouze bránícího Johnsona.
2
Nepřesná přihrávka Brittona končí až u hostujícího gólmana Mannoneho, který si tak poprvé v utkání osahal míč.
1
Domácí hráči s rozehrávkou nikam nepospíchají. Obrana Swansea si v poklidu přihrává míč na vlastní polovině.
1
Úvodního výkopu v zápase se ujali fotbalisté Swansea, kteří dnes nastoupí klasicky v bílých dresech.
1
Oba týmy už jsou nastoupeny na trávníku. Utkání jednadvacátého kola mezi Swansea a Sunderlandem za chvíli začne.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, A. Williams, Taylor – Britton, Ki Song-jung – Barrow, G.Þ. Sigurðsson, Routledge – A. Ayew.
Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Emnes, B. Gomis, Montero, Rangel, Cork.

Sunderland AFC: Mannone – Jones, O'Shea, Brown, van Aanholt – M'Vila, Cattermole – Lens, Johnson, Borini – Defoe.
Náhradníci: Pickford – Rodwell, Graham, Coates, Yedlin, S. Fletcher, Watmore.
Domácí výběr Swansea na tom není o moc lépe. V nejvyšší anglické soutěži jsou momentálně na sedmnácté pozici s devatenácti body a od sestupové příčky je dělí pouhé dva body. Tým, pod vedením trenéra Garryho Monka, o víkendu překvapivě vypadl v FA Cupu s výběrem Oxfordu United. Nejlepším kanonýrem týmu je s šesti brankami fotbalista Ghany Andre Ayew.
Hostující tým ze Sunderlandu se v letošní sezoně poměrně trápí. V Premier League jsou aktuálně až na devatenácté pozici s pouhými patnácti body. Fotbalisté Sunderlandu v posledním hracím kole nejvyšší anglické soutěže sice na domácím trávníku porazili Aston Villu 3:1, jenže o pár dní později prohráli stejným výsledkem v FA Cupu na hřišti Arsenalu a z anglického poháru tak vypadli. Nejlepším střelcem hostů v Premier League je se šesti úspěšnými zásahy anglický útočník Jermain Defoe.
Krásný středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z jednadvacátého kola Premier League! Dnes máme na programu další zápasy nejvyšší anglické soutěže a my se společně podíváme na střetnutí Swansea City a Sunderlandu AFC. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Štěpán Hladký, který vás bude zároveň přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.