SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Crystal Palace 0:2

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:23.
Fotbalisté Crystal Palace zvítězili na půdě dvanáctého Bournemouthu 2:0 a posílili své naděje v boji o záchranu. Eagles se dostali do vedení hned v první minutě druhého poločasu zásluhou Scotta Danna a vítězství londýnského celku v nastaveném čase potvrdil Christian Benteke – a to krátce poté, co Wilshere mohl vyrovnat, ale nastřelil tyč!
90+4
90+3
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází Mathieu Flamini.
90+3
Žlutou kartu dostává Christian Benteke (Crystal Palace FC).
90+2
Crystal Palace právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Po následném dlouhém nákopu brankáře Hennesseyho Simon Francis propadl v rozehrávce a namazal míč střídajícímu Townsendovi, jehož následný centr z levé strany přesně našel hlavu CHRISTIANA BENTEKEHO a ten měl úlohu snadnou!
90+1
Mohlo být vyrovnáno! Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Jack Wilshere, jehož parádní rána k levé tyči ovšem orazítkovala brankovou konstrukci!
90
Už známe také délku nastavení, které bude hned čtyřminutové!
90
V poslední minutě základního časového rámce zkušený Damien Delaney zatáhl za záchrannou brzdu a za svůj nedovolený zákrok na ose hřiště.
88
Nic na tom nezměnil ani nepovedený centr z kopačka Jordona Ibea do pokutového území, po němž bude následovat pouze odkop od Hennesseyho svatyně.
87
Svěřenci Sama Allardyce jsou každou minutou blíže a blíže k vítězství, z přetrvávajícího tlaku Bournemouthu totiž nepramení žádné střelecké příležitosti.
86
Wilsherův následný centr do pokutového území se ale propadl pouze k Jasonu Puncheonovi, načež se fotbalisté Crystal Palace opět osvobodili.
85
Právě Andros Townsend nyní do Adama Smithe nehezky zajel a sudí Moss mu za tento nešetrný zákrok ukázal žlutou kartu.
83
Střídající Townsend zakopl míč před Adamem Smithem do autu, hra je tedy přerušena a Cherries budou mít k dispozici vhazování z pravé strany hřiště.
82
Obránce Steve Cook to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti a jeho střela nakonec jen těsně minula branku Wayna Hennesseyho!
81
To platí i po této akci Cherries, Wilshere se totiž vinou nepovedeného zpracování k centru do pokutového území nedostal.
80
Na Vitality Stadium už se nám rozběhla poslední desetiminutovka základní hrací doby a svěřenci Sama Allardyce stále drží těsné vedení.
79
Hráči ve žlutých dresech už se prakticky jen brání, zatímco tlak svěřenců Eddieho Howa začíná s přibývajícími minutami gradovat.
77
Steve Cook se do zakončení pořádně nedostal a následná kolmice Artera do pokutového území nikoho v dresu Bournemouthu nenašla.
76
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Joe Ledley.
76
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Andros Townsend.
75
Střídající Harry Arter vypálil ze střední vzdálenosti a jeho rána proletěla těsně vedle pravé tyče!
74
Chvilkový tlak Bournemouthu je opět, zdá se, u konce, hosté se nyní v poklidu brání a hráče v červenočerných dresech pomalu ani nepouštějí k míči.
72
Jordon Ibe z pravé strany poslal míč do pokutového území, jenže pouze do Hennesseyho náruče. Velšský reprezentant s rozehrávkou vůbec nespěchá...
71
Střídající Harry Arter si na střelu netroufl a přenesl hru na levou stranu hřiště, nadějně se rodící šanci Bournemouthu ale včasným obranným zákrokem stihl zastavit James Tomkins.
69
Svěřenci Eddieho Howa ani tentokrát nebyli vůbec daleko od vyrovnání, po zmatcích v pokutovém území Crystal Palace se ale balon odrazil opačným směrem, než by domácí potřebovali.
68
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Brad Smith, přichází Harry Arter.
68
Centr z levé strany se nečekaně propadl až k Simonu Francisovi, domácí kapitán ale míč téměř netrefil, a Wayne Hennessey si tak snadno poradil.
67
To už neplatí, jelikož Zaha zbytečně fauloval jednoho z hráčů v červenočerném u postranní čáry a Cherries budou mít k dispozici další standardní situaci.
66
Skvěle to udělal Cabaye, jenž se u postranní čáry šikovně zbavil napadajícího Ryana Frasera a svěřenci Sama Allardyce mají balon stále pod kontrolou.
65
Celek z jižního Londýna má i necelou půlhodinu před koncem blíže k vítězství, hosté se nyní navíc dostali k poklidné kombinaci na polovině Bournemouthu.
64
Bournemouthští ovšem o míč vzápětí zase přišli, v posledních minutách se hra opět uklidnila a na trávníku se nic kloudného neděje.
63
Zadáci Crystal Palace se dostali do problémů při rozehrávce, aktivně napadající hráči Cherries si za své počínání vysloužili autové vhazování na soupeřově polovině.
61
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Jordon Ibe.
61
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Benik Afobe, přichází Callum Wilson.
60
Z následné standardní situace žádné nebezpečí pro Hennesseyho nepramenilo, poněvadž hosté odkopli míč až na polovinu hřiště, kde si ovšem došel pro faul Jack Wilshere.
59
Právě McArthur teď ale nepěkně poslal k zemi Adama Smithe a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
57
James McArthur to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho střela ale výrazně minula bournemouthskou branku a Artur Boruc si už chystá balon k rozehrávce.
56
Hráči ve žlutých dresech nic nevymýšleli a zakopli míč na útočnou polovinu, zadáci Bournemouthu už se snaží rychle založit další protiútok.
55
Svěřenci Eddieho Howa nebyli daleko od vyrovnání, hlavička Joshuy Kinga po centru Ryana Frasera z levé strany proletěla těsně nad břevnem Hennesseyho svatyně!
53
Ward zbytečně fauloval jednoho z hráčů Cherries u postranní čáry a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
52
Bournemouthští fotbalisté opět převzali iniciativu, stále se jim ale nedaří souvisleji se usadit na útočné polovině.
50
Úvod druhé půle zastihl hráče Crystal Palace ve skvělém rozpoložení. Po další rychlé akci Eagles se dostal ke střele zpoza hranice pokutového území nikým nehlídaný van Aanholt, který ale netrefil balon podle svých představ.
49
Cherries následně předvedli další chybu v rozehrávce, Surmanův pas na Brada Smithe byl příliš prudký a míč skončil až v autu.
48
Hosté opět zahrozili. Z nějakých dvaceti metrů to vzal na sebe Wilfried Zaha, jehož projektil však proletěl vysoko nad břevnem Borucovy svatyně.
46
Tak to bylo rychlé, ani ne minutu po začátku druhé půle se Eagles dostávají do vedení! Puncheonův tečovaný nákop do pokutového území propadl až ke SCOTTU DANNOVI, který dokázal usměrnit balon k pravé tyči!
46
A ten skutečně přišel, do kabin se tak jde za bezbrankového stavu. Asi největší šanci dosavadního průběhu spálil už po třech minutách hry Wilfried Zaha, jehož projektil zastavila tyč Borucovy svatyně. Zahrozit dokázali i domácí, asi nejblíže gólu byl Junior Stanislas, který ale zamířil těsně vedle. Změní se bezbrankový stav ve druhé půli? To začneme zjišťovat ve 21:48.
45
44
V samotném závěru první půle už se na trávníku nic zajímavého neděje, oba týmy jako by spíše jen čekaly na poločasový hvizd.
43
Aktivně napadající hráči Crystal Palace donutili domácí k chybě v rozehrávce, také fotbalisté ve žlutých dresech ovšem o míč následně záhy přišli.
41
Cherries vybojovali další rohový kop, po němž se dostal k hlavičce Benik Afobe, který ale netrefil míč podle svých představ a jeho pokus nakonec zamířil mimo.
40
Ryan Fraser následně zůstal ležet v bolestech na trávníku po nešťastné srážce s vracejícím se Joelem Wardem, a hra je tak znovu přerušena.
39
Právě Wilfried Zaha se dostal ke střele z poměrně krkolomné pozice na pravém okraji malého vápna, se kterou si však Boruc poradil.
38
Puncheonův centr z pravé strany v pokutovém území nikoho ve žlutém dresu nenašel, akce Eagles ovšem ještě díky Zahovi pokračuje.
37
Právě James McArthur nyní hokejovým bodyčekem srovnal se zemí Kinga, hra je přerušena a bournemouthští fotbalisté budou mít čas a klid na rozehrávku.
36
Před Andrewem Surmanem se otevřela dálnice volného prostoru ve středu hřiště, domácí záložník toho ale nedokázal využít a na druhou stranu už upaluje James McArthur.
35
Právě Stanislas se po následném rohovém kopu Cherries dostal k odraženému míči a vypálil, s jeho skákavým pokusem si ale Wayne Hennessey nadvakrát poradil.
33
Cherries po nějaké době zahrozili a málem to skončilo gólem. Junior Stanislas si z pravé strany hřiště navedl míč na osu hřiště, odkud vypálil a jeho projektil byl ztečován těsně mimo!
32
Wayne Hennessey si dával s rozehrávkou pořádně na čas a jeho následný nákop na Zahu přesto postrádal přesnost, Brad Smith tak uvede míč zpět do hry autovým vhazováním.
31
Aktivně napadající hráči Cherries donutili hosty k chybě v rozehrávce, nicméně fotbalisté Crystal Palace nakonec dokázali vybojovat balon zpět do své moci.
30
Adresátem jednoho z nich byl hostující snajpr Christian Benteke, jehož ovšem zradilo zpracování, a kulatý nesmysl se tak dokutálel až do zámezí.
29
V posledních minutách se na hřišti nic zajímavého neděje, balon se stěhuje bez žádného efektu ze strany na stranu a oba týmy se místo konstruktivní hry spoléhají na nakopávané míče.
27
Odkop Juniora Stanislase jeden z hráčů ve žlutém ztečoval do autu, akce Allardycovy party je tak u konce a domácí budou vhazovat.
26
Tribuny opět pískají a spílají hlavnímu rozhodčímu, Wilfried Zaha totiž nyní ochotně spadl v souboji s Kingem a doslova si vymodlil faul.
24
Z krátkého pobytu Eagles na útočné polovině nic zajímavého nepramenilo, domácí fotbalisté bez potíží dopravili balon k půlící čáře.
23
Bournemouthský útočník posléze ještě reklamoval neodpískání rohového kopu, sudí Moss ale své rozhodnutí nezměnil a hra plyne vesele dál.
22
Tribunami to teď jen zahučelo. Po nepovedené rozehrávce Eagles se dostal ke střele zpoza hranice pokutového území Joshua King, jenž ale o pár metrů přestřelil Hennesseyho svatyni!
21
Zkušený zadák Eagles bude v pořádku, Dann už se vrátil zpět na trávník a hra může vesele pokračovat. U balonu je nyní Brad Smith.
20
Hra byla ovšem vzápětí přerušena, jelikož kapitán Crystal Palace Scott Dann zůstal ležet s bolestivou grimasou ve středovém kruhu.
20
Z něj ale žádné nebezpečí pro polského gólmana Boruce nepramenilo a hráči v červenočerných dresech postupně dopravili míč až k hostujícímu brankáři Hennesseymu.
19
Svěřenci Sama Allardyce v posledních minutách převzali iniciativu, po další individuální akci Wilfrieda Zahy budou hosté zahrávat rohový kop.
18
Adam Smith pod tlakem pouze odvrátil balon do autu, fotbalisté londýnského celku tak budou mít znovu čas a klid na rozehrávku.
17
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Jason Puncheon, zkušený křídelník Crystal Palace ovšem napálil balon poize do zdi a následná střela bombarďáka Bentekeho z ostrého úhlu postrádala přesnost.
15
Jack Wilshere si počínal nedovoleně v dalším souboji se Zahou a sudímu Mossovi to ani tentokrát neušlo, tribuny tak opět nespokojeně bouří.
14
S následnou rozehrávkou ovšem hráči ve žlutých dresech naložili ležérně a nakonec bude následovat pouze odkop od svatyně Artura Boruce.
13
Na sudího Mosse se snáší další bučení poté, co hlavní arbitr posoudil zákrok na Cabayeho ve středu hřiště jako faul jednoho z hráčů Cherries.
12
Hra se nyní trochu uklidnila a ani jeden tým především nechce udělat chybu, na hráčích Crystal Palace je vidět, že dnes už potřebují nutně zabrat.
10
Po následném přímém kopu Crystal Palace se balon v pokutovém území propadl až k Tomkinsovi, zkušený zadák Eagles ovšem netrefil balon podle svých představ.
9
Joshua King a příznivci Bournemouthu se hodně zlobí, domácímu křídelníkovi byl totiž zákrok na Jasona Puncheona posouzen jako nedovolený.
8
Jeho exekuce se ujal právě Junior Stanislas, jehož oblouček do pokutového území ovšem skončil přímo v náruči Wayna Hennesseyho.
7
Junior Stanislas mohl pokračovat v akci Bournemouthu, sudí Moss ovšem přerušil hru pro nedovolený zákrok na Afobeho, a tak budou domácí zahrávat přímý kop.
6
Cherries mají balon prakticky neustále pod kontrolou, chybí jim ovšem přesnost v předfinální a finální fázi. Hra je nyní navíc přerušena, poněvadž Afobe uvízl v ofsajdu.
4
Wilsherův nákop na útočnou polovinu nikoho v červenočerném dresu nenašel, Wayne Hennessey už si pomalu chystá míč k odkopu.
3
Eagles se ale málem dostali do vedení. Wilfried Zaha si připravil míč na střelu a jeho následný projektil z hranice pokutového území orazítkoval tyč!
2
V úvodu utkání sledujeme kombinaci domácích fotbalistů na polovině hřiště, Vitality Stadium je i dnes beznadějně vyprodané.
1

AFC Bournemouth: Boruc – A. Smith, Francis, S. Cook, B. Smith – Surman, Wilshere – Stanislas, J. King, Fraser – Afobe.
Náhradníci: Allsop – Gosling, Pugh, Arter, C. Wilson, Mings, Ibe.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Tomkins, Dann, Delaney, van Aanholt – Zaha, Cabaye, McArthur, Puncheon – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – Flamini, Rémy, Campbell, Townsend, Ledley, Fryers.

Rozhodčí: Moss – Perry, Long.
CRYSTAL PALACE FC

Crystal Palace je na tom o poznání hůře, londýnský celek je momentálně osmnáctý a na záchranu před 23. kolem ztrácí dva body. Eagles příliš nerozkvetli ani po nedávném nástupu zkušeného trenéra Sama Allardyce a v lize prohráli už čtyřikrát v řadě s hrozivým celkovým skóre 1:8. Crystal Palace částečně omlouvá rozsáhlá marodka, Eagles se však přesto potřebují zvednout, aby posílili své naděje na záchranu.
AFC BOURNEMOUTH

Cherries nepřestávají překvapovat. Ještě před pár lety byl jihoanglický klub na pokraji krachu, pod vedením mladého trenéra Eddieho Howa se však Bournemouth heroicky probojoval až do Premier League a v ní už druhou sezónu hraje důstojnou roli. Cherries jsou momentálně dvanáctí s komfortním desetibodovým náskokem na sestupové pásmo, z posledních pěti ligových zápasů však zvítězili jen jednou, a to na půdě sedmnácté Swansea.
Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího fotbalu u sledování textového přenosu z duelu třiadvacátého kola Premier League, v němž AFC Bournemouth na Vitality Stadium přivítá Crystal Palace FC. Tak si to od 20:45 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.