SESTŘIH Premier League: Stoke City – Burnley FC 2:0

To je z mé strany vše, přeji pěkný zbytek večera.
Hráči Stoke City dokázali dovést utkání do vítězného konce, přestože po celý druhý poločas čelili tlaku soupeře, který po dvou inkasovaných brankách nic nezabalil. Soustředili se tak na obranu a o útočné akce se tak starali převážně hráči hostujícího Burnley FC. Ač snaha byla, nevstřelili ani jeden gól, proto odjíždějí ze Stoku bez bodů.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 3:5.
90+5
90+5
Domácí mají na kopačkách balón a nehodlají ho odevzdat soupeři.
90+5
Domácí gólman odkopává.... a nikam nespěchá.
90+4
Hráčům Stoke City se povedlo se osvobodit z tlaku Burnley.
90+3
Ale domácí obětavě brání.
90+3
Brankáři si vyměnili odkopy a následuje další útok hostů.
90+2
Pokračuje tlak hostů. Lahůdka pro gólmana u pravé tyče.
90+1
Tarkowski se snažil najít někoho z obsazených spoluhráčů v šestnáctce.
90
Nastaveno bude 5 minut.
90
Brankář Robinson se více zapojí do útoku spoluhráčů, ale jistí to i nadále zezadu.
89
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Michael Kightly.
89
Hosté hru zrychlují, pořád věří, že mají šanci.
89
V následující akci byl Gray zadržen třemi obránci. Jeho spoluhráč nabíhal k odskakujícímu balónu, jenže nedokázal nic vytěžit.
88
Žlutou kartu dostává Ashley Barnes (Burnley FC).
87
Balón je nadále více v držení hostů. Čas se jim krátí, ale nic nevzdávají.
86
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Charlie Adam, přichází Glenn Whelan.
85
Žlutou kartu dostává Mame Diouf (Stoke City) za faul kolenem.
84
Další akci hostů přerušil praporek pomezního.
84
A na druhé straně se musel natahovat i Grant.
83
Allenovu prudkou bombu z centru vytěsnil Robinson na roh!
81
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jon Flanagan, přichází James Tarkowski.
81
Následoval další protiútok poté, co první obrana Burnley odvrátila.
80
Co to bylo teď v brankovišti Robinsona? Dva hráči Stoke City si tam dělali co chtěli, avšak nezakončili a chtěli snad dovést míč do prázdné brány přes nejmíň trojici obránců.
79
Crouch z otočky ze střední vzdálenosti trefuje koleno soupeřova obránce! Vytěsněno na roh.
78
Brankář Grant po další neúspěšné akci Burnley odkopává co nejdál.
77
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází George Boyd, přichází Sam Vokes.
76
Hra se přelévá ze strany na stranu bez ohrožení branek. Hostům se krátí čas.
74
Další útok hostů neuspěl, ale ihned poté se valí další. Jenže Gray opět nezvládl využít finální přihrávku.
73
Diouf sebral soupeři balón a uháněl přes půlící čáru vpřed, jenže byl ostře zastaven dvěma protihráči.
72
Útočný faul Flanagana, který před dvěma minutami zákrokem poslal ze hřiště Arnautoviče.
71
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Peter Crouch.
70
Žlutou kartu dostává Giannelli Imbula Wanga (Stoke City).
69
Gray dostal výbornou přihrávku do šestnáctky, ale Martins Indy mu ukopl těsně před zakončením balón. Nutno přiznat, že trochu riskoval. Na jiném místě se drží Arnautovič za nohu.
68
Dlouhý kop na Arnautoviče mohl přijít hosty draho, neboť k němu soupeř přistoupil dost laxně. Arnautovič ale před bránou o balón přišel.
67
Nyní hráči Stoke City ukázali skoro na vlas stejnou útočnou akci jako při svém druhém gólu. Jenže tentokrát si jejich fintu gólman pohlídal a míč chytil.
65
Míče se po odkopu od brány chopili domácí, kteří nedotáhli následnou útočnou akci do konce.
64
Může se pokračovat ve hře.
62
Martins Indi při souboji s Barnesem inkasoval direkt loktem. Nevypadalo to vůbec hezky a musel ho ošetřit lékař.
61
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Joe Allen.
60
Ale Hendrick stáhl protihráče zbytečně na trávník, za což dostal od sudího ústní napomenutí.
59
Přihrávka z levého křídla šla před Grantovou bránou na nikoho. Přesto mohou hráči Burnley pokračovat v obnoveném útoku dál.
58
Hra je teď značně rozkouskovaná. Máván ofsajd Stoku City.
57
Šlapák na hráče Stoke City znamená standardku pro domácí.
56
Po jeho zahrání následovala prudká rána, která nečinila Grantovi žádné potíže.
55
Standardka ze zajímavé vzdálenosti pro Burnley, která končí odrazem od zdi na rohu.
53
Ale ani ten se mu nepovedl a Gray mohl uhánět vpřed, když ho jeden z obránců Stoke držel za dres. Následovala hádka s rozhodčím a sudí ukázal žlutou kartu Muniesovi.
53
Po nepovedené akci hostů může Grant odkopávat míč od brány.
52
Zatím druhá půle probíhá dle očekávání. Burnley se tlačí vpřed jako v závěru prvního poločasu, jenže hráči Stoke jsou dobře připraveni.
51
Navíc byl v následujícím zákroku Diouf sestřelen.
51
Gray se pokusil uniknout přes tři obránce, nepovedlo se mu to.
50
Další útok Burnley skončil tvrdým nárazem majitele míče do obránce Stoku na hraně šestnáctky.
49
Až nyní Burnley balón ztratili. Ale ne na dlouho. Grey pozlobil obránce Stoke, avšak nevystřelil.
47
Rohový kop se ale týmu Burnley nevydařil dle představ, přesto drží dál míč díky autovému vhazování.
Až nyní se musel Grant natahovat k břevnu pro bombu.
46
Burnley se snaží dostat před Granta, jenže prostřednictvím vysokých nákopů to zřejmě nepůjde.
46
Stoke City v poločase zaslouženě vede 2:0, neboť předvádí aktivnější hru směrem dopředu. O trefy se postarali Walters a Muniesa. Zvláště ten druhý gól byl hodně povedený. Přes nepříznivé skóre se hráči hostů v závěru první půle snažili vsítit kontaktní branku, avšak domácí celek nepřipustil, aby soupeř skóroval. S tímto tedy můžeme očekávat, že Burnley FC určitě nebude nic vzdávat. Nesmí však dělat při postupu vpřed chyby, které Stoke City, jak ukázal právě ve 35. minutě, umí potrestat.
45+2
45+2
Stoke nadále drží balón s cílem neodevzdat ho soupeři. Deptá ho krátkými přihrávkami u autové čáry.
45+1
Další odkop už hráči Stoke zpracovali dobře a zdržují hru na soupeřově polovině, aby zbrzdili jejich rozjezd.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
45
Nakonec se míč odkopával od brány Stoke. Hráči Burnley mají poslední šanci v poločase snížit.
43
Burnley to nevzdal a jeden z útočníků kopl míč po průniku do šestnáctky brankáři do protipohybu, avšak gólman nataženou rukou vytěsnil. Padající balón pak nedokázal pořádně zpracpvat jiný útočník Burnley.
43
Míč dopadl do chumlu hráčů a domácí celek ho dokázal dostat pryč.
42
Na druhé půlce se kope roh.
41
Burnley si zahrává, když útočníka soupeře doháněli tři beci, z nichž Mee musel riskantně zezadu odkopnout balón z kopaček soupeře. Měl štěstí, že trefil míč.
40
Protiútok soupeře nebyl dotažen do konce. Pro míč si do zámezí doběhl brankář domácích.
39
Na bránu Burnley se valil další útok, kdy od levého rohu šla příhra, která skončila vysokým nákopem, který ale byl lahůdkou pro Robinsona.
38
Jeden z hráčů Stoke byl ošetřován, už se může znovu hrát.
35
Stoke City právě vstřelilo branku!
To byla paráda. Tentokrát přišla vlna z levého křídla, kdy nejprve odvedl fantastickou práci na půlce Muniesa, pak Arnautovič skvěle zabojoval v prostoru u rohového praporku, kdy na sebe upoutal pozornost dvou hráčů Burnley, až mohl zpětně přihrát zpět na MARCA MUNIESU, který bez přípravy propálil Robinsona! Asistence: Arnautovič.
33
Walters dostal kopanec do achilovky a dlouho se sbíral z trávníku.
32
A znovu. Hra v posledních třech minutách ztratila na tempu.
32
Hráči Burnley otáleli s vhazováním autu na vlastní polovině. I tak ale poté míč skončil znovu v autu.
30
Burnley konečně střelecky odpověděli na inkasovaný gól, jenže střela šla o nejméně metr vedle.
28
Rohový kop Stoku odvrácen pozornou obranou. Hráči domácích však nadále drží balón.
27
Barnes šel vpřed natolik vehementně, že si při výskoku pomáhal až příliš rukama, což sudí neponechal bez písknutí.
27
Hendrick nepropasíroval míč přes dva hráče, což mělo za následek ztrátu míče, jenž však záhy zachytil gólman Robinson.
26
Nyní si ale domácí směrem vpřed počínali v rozporu s pravidly a byl máván ofsajd.
25
A následně se na Burnley valil další útok Stoke City. Střela z dálky však byla nepřesná.
24
Nyní mají míč na kopačkách hosté. Po autovém vhazování volí malou domů, ale rozehra stejnak skončila na nohách stokeského gólmana.
22
Hráči Stoke jsou při chuti, pořád se tlačí vpřed.
20
To bylo velmi překvapivé. Po autovém vhazování si hráči párkrát vyměnili míč, ač vhazující Diouf skvěle zpětně našel v šestnáctce JONATHANA WALTERSE, který míč snad ani netrefil, jak chtěl, ale přeletěl brankáře a skončil v síti kousek od levé tyče. Asistence: Diouf.
20
Další atak hráčů Stoke, kdy obrana před šestnáctkou obrala domácí o balón.
19
Po faulu – nefaulu kopali hráči Stoke standardku. Zvolili však pomalou rozehrávku, kdy se nakonec míče zmocnil brankář.
18
Až teprve Diouf vypálil prudký balón těsně nad!
17
Hra se přesunula do poloviny Burnley. Hráčům Stoke se nedařilo dlouho přijít se střelou.
15
Pozor, Obrana Stoke City si pohrávala dlouho před bránou s balónem, až o něj přišla. Naštěstí pro ně míč stejně skončil v autu.
14
Za zajetí do protihráče, aniž by trefil míč, vidí Hendrick žlutou kartu.
13
Zátah Stoke City. Shaqiri však po zpětné přihrávce ztratil balón v momentě, kdy mu nabíhal další spoluhráč. Škoda pro Stoke.
12
Johnson si dával s přihrávkou na půlící čáře dlouho na čas. Nakonec byl máván ofsajd Stoku.
11
Nepovedená přihrávka na vyběhlého útočníka znamená odkop od Robinsonovy brány.
10
Rohový kop pro Stoke City. Martins Indy si našel místo, kde nebyl nikým hlídán, ale jeden z bránících hráčů dokázal na poslední chvíli jeho hlavičku odvrátit.
9
Dlouhý odkop brankáře Granta skončil na kopačce hostujícího obránce, který jej však poslal do autu.
8
V ní se sice hráči Burnley snadno ubránili, přesto se hraje dál na jejich polovině.
7
Po odkopu od brány faul na půlce. Stoke bude kopat standardku.
6
Johnson chytil jednoho z protihráčů z Burnley v ofsajdové pasti. Ten sice zakončil, ale i kdyby míč skončil v síti, gól by nemohl platit.
4
Hráči Burnley opět v ofsajdu.
4
Grant výkopem od brány vyslal své spoluhráče vpřed, avšak na půlce hřiště balón skončil v autu.
3
Ale po jeho kopnutí byl máván ofsajd.
2
Byla kopnutá do mezery ve zdi, avšak míč skončil v zámezí. Jeden z hráčů Stoke ho poslal do zámezí. Kope se roh.
1
Hned na úvod máme standardku poté, co Adam fauloval.
1
Hráči drží minutu ticha za oběti na životech v leteckém neštěstí v Kolumbii, ve které zahynuli brazilští fotbalisté.
Hráči obou celků se již připravují v uličce na nástup na trávník.

Stoke City: Grant – Johnson, Martins Indi, Muniesa, Diouf – Adam, Imbula Wanga, Pieters – Shaqiri, Walters, Arnautović.
Náhradníci: Given – Allen, Whelan, Bony, Crouch, Krkić, Sobhi.

Burnley FC: Robinson – J. Flanagan, M. Keane, Mee – S. Ward, Arfield, Hendrick, Marney – Boyd, Barnes, Gray.
Náhradníci: Pope – Lowton, Vokes, Kightly, Bamford, Tarkowski, Defour.

Rozhodčí: Clattenburg – Collin, Cann.
Burnley FC

Celek z města Burnley, ve kterým nežije ani 75 tisíc obyvatel musí být jako nováček zcela jistě spokojené. Nachází se na 13. pozici se ziskem třinácti bodů, ale bodový rozdíl od sestupového pásma není nijak zvláště veliký. Poslední ligové utkání odehrálo Burnley doma se silným Manchesterem City, kterému podlehlo 1:2. O jedinou branku Burnley se v utkání postaral záložník Dean Marney ve 14. minutě a domácí šli do vedení, ovšem po poločase přidal dvě branky na straně hostí argentinský útočník Sergio Agüero a tři body si odvezli hosté. Nejlepším střelcem Burnley je v uplynulé sezoně velšský útočník Sam Vokes (4).
Stoke City

Klub z města Stoke-on-Trent zažívá v poslední době úspěšné období. Z posledních osm zápasů dokázal nasbírat celkem patnáct bodů v podobě čtyř výher, třech remíz a jediné porážky doma s Bournemouthem 0:1. V současné době se Stoke City nachází v tabulce na 11. příčce se ziskem šestnácti bodů. Poslední ligové utkání odehrálo Stoke City na hřišti Watfordu, kde dokázalo zvítězit 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral vlastní brankou brazilský brankář Heurelho Gomes a zajistil tak Stoke City tři body. Nejlepším střelcem domácího týmu je velšský záložník Joe Allen (4).
Krásné odpoledne u sledování fotbalového online přenosu 14. kola anglické nejvyšší fotbalové soutěže Premier League. Dnes se mezi sebou utkají týmy Stoke City a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.