Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Burnley - 1. října 2017   15:15

0:1
(0:1)
Burnley
21' Hendrick  (S. Ward)
Everton
Pickford – Cuco Martina, M. Keane, A. Williams, Baines (C) – Gueye, Schneiderlin (63. Rooney), Vlašić (69. Davies) – Calvert-Lewin, Niasse (82. Sandro Ramírez), G. Sigurdsson.
Stekelenburg – Davies, Holgate, Klaassen, Lookman, Rooney, Sandro Ramírez.
Moss – Smart, Halliday
Goodison Park, Liverpool
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Arfield, Cork, Hendrick (88. Barnes), Defour, Brady – Wood.
Lindegaard – Bardsley, Barnes, Gudmundsson, Vokes, K. Long, A. Westwood.

SESTŘIH Premier League: Everton - Burnley 0:1

Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost, na přečtenou!
Dnešní zápas je u konce, Everton opět potvrdil, jak zlou formu skutečně má a prohrává doma s Burnley. Nedokázal vstřelit ani gól, i když k němu měl dnes párkrát blízko. O žádnou ofenzivní bitvu se ale nejednalo, a tak výsledek odpovídá průběhu zápasu. Everton je po sedmi kolech na šestnácté pozici se ziskem sedmi bodů, ke kterým patří tragické skóre 4:12. Burnley je na tom skvěle, je šesté a na pátý Arsenal či čtvrtou Chelsea ztrácí pouze jeden bod.
90+5'
90+5'
Everton zahrával standardní situaci z půli hřiště, po ní se ještě dostal na hranici velkého vápna k zakončení Sandro, ale nemířil přesně.
90+3'
Co chybělo, aby se domácímu celku podařilo vyrovnat! Ashley Williams se na malém vápně dostal k hlavičce, ale Lowton dokázal jeho pokus zblokovat ramenem! Pokud by zde obránce Burnley nebyl, šlo by o jasný gól. A k ruce také nechybělo moc, nyní měl skutečně Everton smůlu.
90+1'
Sigurdsson hledal ve vápně Sandra, ten ale nedokázal míč zpracovat. Pope bude odkopávat od branky.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Rooneyho nedovolený zákrok na středu hřiště, Burnley bude rozehrávat. Nutno dodat, že už rozhodně nikam nespěchá.
88'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Ashley Barnes.
86'
Calvert-Lewin se dostal k zakončení, avšak jeho střelecký pokus z hranice vápna skončil pouze v rukavicích brankáře.
85'
Z rohového kopu se Everton prosadit nedokázal, míč ale stále drží na kopačkách.
84'
Everton nyní měl zahrávat penaltu. Rooneyho hlavičku zblokoval jeden z obránců rukou, ale sudí si toho vůbec nevšiml.
83'
Střela Wayna Rooneyho z dobrých dvaceti metrů nebyla přesná, míč skončil o dobré dva metry nad břevnem.
82'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Baye Oumar Niasse, přichází Sandro Ramírez.
80'
Deset minut do konce zápasu, Everton stále marně dotahuje. Uvidíme, zdali se mu v závěru zápasu podaří vybudovat alespoň malý tlak.
78'
Everton zahrával rohový kop, ale nedokázal z něj nic vytěžit. Míč se dlouho pouze odrážel ve vápně, ale ani Davies, ani Sigurdsson neuspěli.
76'
Ani náhodou, obrana Burnley opět zakročila s přehledem a míč odvrátila.
75'
Rooney vybojoval pro svůj celek rohový kop. Podaří se Evertonu vyrovnat?
73'
Pope si došel pro vysoký centr, který přilétl do jeho vápna. Nikdo z domácích tak nedostal šanci k zakončení.
72'
Následný centr z volného přímého kopu nebyl zle zahraný, ale obrana jej dokázala uhlídat.
71'
Niasse se na poslední chvíli vrátil do defenzívy a zastavil akci soupeře, avšak pouze za cenu faulu.
69'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Tom Davies.
67'
Burnley se dostali znovu do brejku, ale Pickford dokázal střílený centr Bradyho zlikvidovat.
65'
Everton se sice dostal k vápnu soupeře, ale Niasse byl ihned zdvojen a o míč obrán.
63'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Morgan Schneiderlin, přichází Wayne Rooney.
63'
První výraznější šance v tomto poločase pro Everton. Baines vyslal skvělý centr na Niasseho, ale ten téměř z malého vápna nedokázal zamířit mezi tři tyče.
61'
Hra je nyní už delší dobu přerušena pro zranění Defoura. Ten je v péči lékařů a míří za postranní čáru.
59'
Pickford si stáhl centr ze standardní situace do náruče, načež se pokusil o dlouhý nákop na Niasseho. Tomu ale těsně před přebráním míče vystavil stopku Pope, jenž míč odhlavičkoval.
58'
Brady byl v plné rychlosti, ale Baines jej srazil k zemi, a tak vidí žlutou kartu.
56'
Everton by nejspíše potřeboval vystřídat, neboť takto se k vyrovnání jen těžko dostane. Jeho hra skutečně nepřináší žádné šance.
54'
Střela Calverta-Lewina byla zblokovaná a skončila v rukavicích brankáře Popea.
52'
Domácí fanoušci už doprovázejí hru svého týmu pískotem. Nutno dodat, že Everton skutečně nehraje pohledný fotbal na to, jaký má kádr.
50'
Rychlý kontr Burnley nevyšel, finální nepřesný centr si pohlídala obrana Evertonu.
49'
Žlutou kartu dostává Dominic Calvert-Lewin (Everton FC).
48'
Everton se znovu přetlačuje se soupeřovou defenzívou, ale opět marně. Domácí skutečně neví, jak na obranu soupeře.
46'
Sigudsson centroval z levé strany, ale míč dokázal zbokovat Lowton. Následně míč doputoval do rukavic Popea.
46'
První poločas je za námi, nabídl nám pouze jeden gól. O ten se postaral hostující Hendrick. Domácí sice drží míč déle než soupeř, ale k vyloženým šancím se vůbec nedostávají. Uvidíme, co se stane ve druhém poločase, zůstaňte s námi!
45+1'
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Centr to nebyl vůbec špatný, ale obrana Evertonu na poslední chvíli zakročila a míč odvrátila.
44'
Minutu před koncem první půle bude Burnley zahrávat rohový kop.
42'
Williams zajel ve vápně do Arfielda, ale sudí místo faulu pískl simulování. Nevím, jestli se dá úplně souhlasit s dnešním arbitrem.
42'
Ward centroval do vápna, na míč si naskakoval Wood, ale jen těsně na něj nedosáhl, a tak k zakončení nedošlo.
41'
Niasse se odhodlal k zakončení zpoza šestnáctky, ale jeho střela na zadní tyčku nebyla přesná.
40'
Žlutou kartu dostává Steven Defour (Burnley FC).
39'
Opět se hraje především kolem středového kruhu, ani jeden z týmů si nemůže vypracovat souvislejší tlak.
37'
Pozorná domácí obrana dokázala s přehledem ubránit standardní situaci soupeře.
36'
Burnley bude rozehrávat standardní situaci ze středové čáry, sedm hráčů hostujícího celku se stěhuje do vápna.
34'
Z rohového kopu nevzešlo nic, Everton tak stále po více než půl hodině hry prohrává na vlastním stadionu s Burnley 0:1.
33'
Niasse centroval z vápna, ale obrana míč zblokovala do zámezí, bude z toho roh.
31'
Hendrick hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, ale marně, obrana odvrátila míč do zámezí.
30'
Po dlouhé době se Everton dostal k zakončení, ale pokus Niasseho nebyl vůbec povedený.
29'
Hra Evertonu začíná být mírně stereotypní, stále jeho hře chybí střelba, která by vedla k vyrovnání.
27'
Tentokráte se domácí obrana dokázala s pohodlím ubránit, nyní už se karamelky ženou znovu kupředu.
26'
Rychlý kontr Burnley vyústil v rohový kop, vstřelí hosté další gól?
25'
Stále ta stejná písnička, Everton nastěhovaný na polovině soupeře přihrává ze strany na stranu, ale k vápnu se nedostane.
24'
Burnley nepouští svého soupeře takřka k ničemu, Everton sice drží míč, ale brankář Pope má siestu.
23'
Everton se po obdržené brance dostal k míči, kombinoval s ním na útočné polovině, ale ani tentokrát se nedostal ke střele.
21'
Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do vedení! Pár rychlých přihrávek vyškolilo obranu Evertonu, tu finální vyslal Ward na JEFFREYHO HENDRICKA, jenž se skvěle zbavil svého strážce a poté nedal brankáři Pickfordovi žádnou šanci zakročit.
19'
Následný rohový kop nepřinesl nic, co by stálo za zmínku. Everton si ale míč ihned vybojoval zpět na své kopačky, a tak pokračuje v útoku.
18'
Vlašić proklouzl do vápna, ale poslední obránce Burnley mu míč odkopl do zámezí.
16'
Calvert-Lewin zahrál před vápnem soupeře rukou, a tak bude Burnley rozehrávat.
15'
To stejné na druhé straně, ani Burnley se nedostalo k zakončení po dlouhém kombinování.
13'
Everton drží míč a snaží se kombinovat, zatím ale bez zakončení.
12'
První vážnější šance i na straně Burnley. Pickford musel vyběhnout, aby vyrazil centrovaný míč a dosáhl na něj skutečně jen špičkami prstů. Pokud by však nedosáhl, Lowton by zakončoval do prázdné.
10'
Schneiderlin se dostal k zakončení, ale jeho pokus zblokovala obrana.
9'
Po rohovém kopu sice k zakončení nedošlo, ale následný centr přilétl na hlavu Schneiderlina, jehož hlavička skončila těsně vedle. Míč byl však ještě tečovaný, a tak měl následovat roh, ale sudí ukazuje na odkop.
8'
Niasse dostal přihrávku do vápna, pokusil se přehodit brankáře a poté zakončit, ale míč mu odklidila obrana do zámezí, bude z toho roh.
7'
Niasse hledal ve vápně Vlašiće, ale přihrávka nebyla vůbec povedená, míč končí u hostujícího brankáře.
6'
Vlašić ve vápně předložil míč Sigurdssonovi, ten měl spoustu času a prostoru kolem sebe, ale míč netrefil vůbec dobře, a tak brankář Pope neměl příliš mnoho práce.
5'
Do vápna Evertonu přilétly hned dva centry, ale ani po jednom nepřišlo zakončení hostujícího celku.
4'
Ward centroval z levé strany, ale obrana Evertonu míč odvrátila do zámezí, bude z toho roh.
3'
Niasse se odhodlal ke střele z dobrých osmnácti metrů, ale jeho střela skončila v náruči Popea.
2'
Do vápna Burnley přilétl centr, ale brankář Pope si pro něj došel a zachytil jej do rukavic.
1'
Everton kombinuje s míčem na útočné polovině hned z kraje zápasu. Dostane se hned v první minutě k zakončení?
1'
Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály v dubnu letošního roku, tehdy se z vítězství 3:1 radoval Everton. Nutno však dodat, že v té době měli karamelky zcela odlišnou formu než letos. Everton je jen dva body nad sestupovou propastí, naopak Burnley schází jen tři body na pohárové příčky.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je duel, ve kterém změří síly Everton FC a Burnley FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 15:15, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.