Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Brentford - 16. března 2024   16:00

Burnley
10' Bruun Larsen  • 63' D. Fofana (Odobert)
2:1
(1:0)
Brentford
84' Ajer  (Baptiste)
Burnley
Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho, Cullen (C), Berge, Bruun Larsen (69. Amdouni, 90+5. Brownhill) – D. Fofana (88. Foster), Odobert.
Trafford – Cork, Ekdal, Guðmundsson, Hedilazio, Rodriguez.
Bond – Ledger, Massey-Ellis
Turf Moor
Brentford
Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev (59. Lewis-Potter), Onyeka (59. Jarmoljuk), Jensen (79. Maupay), Janelt (80. Baptiste), Reguilón – Toney (C), Wissa (79. Mbeumo).
Strakoša – Damsgaard, Ghoddos, Kim.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 11:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 14:17.
90+13'
90+13'
Baptiste vidí žlutou kartu za faul na středu hřiště. Více se toho zřejmě nestane.
90+10'
Murić byl Toneym zasažen do hlavy a má tržné zranění na hlavě.
90+9'
Toney dostal míč do vápna, ale na míč nedosáhl a ještě při tom zasáhl ve skluzu brankáře. Zasloužená žlutá karta.
90+7'
Hostům se sice podařilo skórovat, ale sudí odpískal Toneymu jasný faul na brankáře.
90+5'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Josh Brownhill.
90+5'
Do vápna domácího týmu nyní přilétly dva centry. Při tom druhém si však Toney počínal v souboji s brankářem nedovoleně a sudí hru přerušil.
90+4'
Zajímavá standardní situace pro Brentford.
90+4'
Z následného rohového kopu se domácímu týmu nepodařilo skórovat.
90+3'
Odobert to nyní měl vzít na sebe. Domácí forvard se dostal z levého křídla až do vápna, ale možná zbytečně hledal naslepo někoho ze spoluhráčů.
90+1'
Taylor vidí žlutou kartu za faul na Mbeuma.
88'
ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Lyle Foster.
87'
A málem bylo vyrovnáno! Lewis-Potter se opřel do centru hlavou, ale Murić předvedl jistý zákrok.
85'
Ajer skóroval a poté dal najevo rozhodčímu hodně důrazně, že nechápe, proč se nepískala penalta. Žlutá karta.
84'
Brentford právě vstřelil branku!
Spravedlnost. KRISTOFFER AJER si naskočil na centrovaný míč a přesnou hlavičkou pokazil Murićovi debut. Závěr zápasu bude ještě divoký.
83'
Tak teď si troufnu říct, že se měla kopat penalta. Toney se dostal ke střele z vápna, ale brankář předvedl fantastický zákrok. K následné dorážce se hostující útočník nedostal, neboť jej tvrdě srazil brankář Murić k zemi. Hosté se nyní opravdu hodně zlobí. A právem.
83'
Z následného rohového kopu se Brentfordu nepodařilo nic vymyslet.
83'
Keane Lewis-Potter dostal míč do vápna, vypálil technickou ranou na zadní tyčku, ale jeden z obránců míč zblokoval do zámezí. Tohle bylo nesmírně těsné.
82'
Amdouni vidí zaslouženou žlutou za faul na středu hřiště.
81'
Ofsajdové pravidlo nyní zastavilo útočnou akci Brentfordu.
80'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Shandon Baptiste.
79'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Neal Maupay.
79'
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Bryan Mbeumo.
76'
Jensen poslal do vápna soupeře dlouhý aut, ale nikdo z hostů se k zakončení nedostal.
75'
Taylor našel ve vápně Amdouniho, který se sice dostal k hlavičce, ta ale neměla žádnou razanci.
73'
Rutinní zákrok domácího brankáře proti střele ze střední vzdálenosti.
72'
Brankář Murić míč vyboxoval mimo vápno, kde si jej přebrali hosté.
71'
Rohový kop pro Brentford.
69'
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Zeki Amdouni.
69'
Fofana našel ve vápně Odoberta, který si však míč nešťastně ukopl do zámezí. Tohle byla jasná gólovka.
67'
Janelt vidí za své řeči směrem k rozhodčímu žlutou.
67'
Wilson Odobert dostal nabito do vápna, vypálil, ale jeho rána skončila na chráničích jednoho z bránících.
65'
Taylor sice vyslal míč za obranu soupeře, ale při zpracování míče se nacházel v ofsajdovém postavení, což neuniklo očím čárového.
63'
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí vedou o dvě branky! DAVID DATRO FOFANA dostal skvělou přihrávku z pravé strany za obranu a šikovně prostřelil brankáře Brentfordu.
62'
Keane Lewis-Potter se hnal z pravé strany na branku domácích, ale Vitinho se skvěle vrátil a pomohl založit útočnou akci. Rychlý brejk.
62'
Z rohového kopu se domácím nepodařilo vytěžit nic, co by stálo za zmínku.
61'
Taylor centroval ze strany do vápna, ale míč byl sražen na roh.
59'
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Jegor Jarmoljuk.
59'
ze hřiště odchází Mads Roerslev, přichází Keane Lewis-Potter.
59'
Roerslev má tržnou ránu a míří rovnou do šatny na šití. Střídání.
58'
Stále se nehraje, hosté budou muset střídat.
57'
Hra je nyní delší dobu přerušena pro zranění jednoho z hostujících hráčů.
56'
Obrana domácího výběru si s centrovaným míčem lehce poradila.
55'
Rohový kop pro Brentford. Podaří se hostům vyrovnat?
53'
Sander Berge střílel z hranice velkého vápna, ale obrana Brentfordu jeho ránu zblokovala. Domácí jsou nyní jasně aktivnějším týmem.
51'
Prudký centr Taylora musel odvracet Collins, tohle byl nebezpečný balón.
49'
Taylor střílel z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
48'
Jacob Bruun Larsen vyslal prudký centr do vápna, ale nikdo z domácích si k míči cestu nenalezl.
46'
Vitinho si zkusil obhodit Ajera, ten ale nepustil svého soupeře do šance.
46'
45+6'
45+6'
Pozorná obrana míč odkopla mimo vápno, více se toho v tomto poločase nestane.
45+5'
Fofana nyní zůstal schovaný za brankářem, který o něm vůbec nevěděl. Flekken si míč předhodil před sebe, čehož útočník soupeře využil. Branku však vstřelit nedokázal, bude z toho pouze roh.
45+4'
Wilson Odobert pálil z hranice vápna, ale jeho pokus byl zblokovaný jedním z obránců.
45+3'
Co právě hosté zazdili! Yoane Wissa běžel zcela sám na branku, pokusil se obstřelit brankáře na zadní tyčku, ale brankář Murić předvedl fantastický zákrok a jeho ránu vyrazil!
45+1'
Domácí nyní okupují vápno soupeře. Hosté jsou kromě Toneyho všichni ve vlastní šestnáctce.
41'
Assignon dostal míč do vápna, obhodil si protihráče a našel přesnou přihrávkou Fofanu na malém vápnu. Ten ale naprosto nepochopitelně a trestuhodně minul zcela prázdnou branku!
40'
Další porušení ofsajdového pravidla Burnley. Flekken bude vykopávat z vlastní poloviny.
38'
Domácí hrají nadále s míčem. K větší šanci se ale zatím nedostávají.
36'
Vitinho nachytán v ofsajdovém postavení, Flekken bude uvádět míč do hry.
34'
Jacob Bruun Larsen se ve vápně dostal k odraženému míči, ihned pálil, ale do střely se položil Ajer, který ji zblokoval.
32'
Nyní musel vybíhat také brankář na druhé straně, aby zachytil míč do rukavic před nabíhajícími si hráči.
30'
Yoane Wissa se hnal za obranu soupeře, ale brankář Murić dobře vyběhl a zachytil míč do rukavic.
28'
Brentford se začíná dostávat do tempa, ale absence jednoho hráče je značná.
26'
Následně se ještě k zakončení dostal Toney, ale míč prosvištěl o centimetry vedle branky.
25'
Obrana domácích lacině chybovala a málem z toho byl vyrovnávací gól. Jeden z obránců poslal přihrávku naslepo na brankáře, ten však vůbec nebyl v brance. Naštěstí pro Burnley to Murić stihl a vykopl míč z brankové čáry!
23'
David Datro Fofana se hnal kupředu, ale Kristoffer Ajer brilantním defenzivním skluzem zastavil útočnou akci Burnley.
21'
Assignon si počínal u vápna soupeře nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul.
20'
Burnley kombinuje s míčem kolem vápna soupeře, zatím se nikdo z domácích k zakončení neodhodlal.
18'
Toney si naskočil na centrovaný míč, ale jeho hlavička skončila nad brankou.
17'
Obrana hostů si s rohem poradila na výbornou, Brentford už míří kupředu.
15'
Burnley bude po zblokovaném centru z levé strany zahrávat další roh.
13'
Ofsajdová past domácích sklapla na výbornou, hra je přerušena pro postavení mimo hru jednoho z hostů.
13'
Brentford bude rozehrávat standardní situaci z levého křídla.
12'
Míč pouze prolétl vápnem, Flekken tak zůstal bez práce. Odkop od branky.
11'
Domácí si vybojovali rohový kop.
10'
Mark Flekken sice uhodl směr střely, ale nedosáhl na střelu JACOBA BRUUNA LARSENA. Ten zamířil přesně k tyčce a posílá Burnley do vedení.
9'
Míč si staví Jacob Bruun Larsen.
8'
Reguilón navíc vidí červenou kartu za svůj faul v pozici posledního hráče. Tohle nevěstí nic dobrého pro Brentford.
8'
Rozhodnuto, je tu penalta!
7'
O ofsajd se nejednalo, to už je jisté. Nyní se bude prověřovat možný faul.
6'
Sudí už stojí u televize s videozáznamem. Ve hře je i možný ofsajd při náběhu Vitinha.
5'
Nyní je hra přerušena a sudí Bond míří rovnou k videu.
4'
Tak tohle bylo sporné a rozhodně se k tomu video bude vracet. Vitinho si nabíhal na centrovaný míč, ale byl zezadu sražen Reguilónem. Sudí nechává zatím hru pokračovat.
2'
Burnley drží míč na útočné polovině a kombinuje. Zatím však pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
1'

Burnley FC: Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho, Cullen (C), Berge, Bruun Larsen – D. Fofana, Odobert.
Náhradníci: Trafford – Amdouni, Brownhill, Cork, Ekdal, Foster, Guðmundsson, Hedilazio, Rodriguez.
Trenér: Kompany

Brentford FC: Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev, Onyeka, Jensen, Janelt, Reguilón – Toney (C), Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Baptiste, Damsgaard, Ghoddos, Kim, Lewis-Potter, Maupay, Mbeumo, Jarmoljuk.
Trenér: Frank

Rozhodčí: Bond – Ledger, Massey-Ellis.
Poslední vzájemný duel, který se odehrál v říjnu 2023, dopadl lépe pro Brentford, který doma porazil Burnley hladce 3:0. I dnes je považován za mírného favorita.
Brentford je na patnácté pozici ligové tabulky. Z odehraných osmadvaceti zápasů vytěžil šestadvacet bodů. Momentálně však nehraje v dobré formě, z posledních pěti duelů získal pouze jeden bod.
Burnley je momentálně na devatenáctém místě se ziskem čtrnácti bodů, ke kterým patří záporné skóre 27:62. Více gólů už v lize dostal pouze Sheffield. V minulém kole si Burnley připsalo bod po remíze na stadionu West Hamu.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z fotbalové Premier League. Na programu je duel 29. kola, ve kterém změří síly Burnley FC a Brentford FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.