Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Luton Town : Nottingham Forest - 16. března 2024   16:00

Luton Town
90' Berry (Burke)
1:1
(0:1)
Nottingham Forest
34' Wood  (Gibbs-White)
Luton Town
Kaminski – Burke, Mengi, Mpanzu (60. Townsend) – Kaboré, J. Clark (86. Berry), Barkley, Doughty (46. Woodrow) – Ogbene, Chong – Morris (C).
Shea, Krul – Martins, Piesold, Z. Nelson, Hašioka.
England – Mainwaring, West
Kenilworth Road, Luton
Sels – N. Williams, Boly, Murillo, Toffolo – Yates (C), Sangaré – Elanga, Gibbs-White (82. Domínguez), Origi (75. Hudson-Odoi) – Wood (75. Felipe).
Turner – Danilo, Omobamidele, Kouyaté, Ribeiro, Reyna.

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek víkendu.
Nottingham šel po velmi povedených brejcích do vedení 0:1. Postaral se o to hrotový útočník Chris Wood. I přes to, že hosté měli druhou půli ve svých rukou, tak Luton dokázal vyrovnat. V 90. minutě se prosadil po rohovém kopu Berry. Zápas důležitý pro záchranu v soutěži tak končí smírně 1:1.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:10. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:17.
90+8'
90+7'
Odražený balón hbitě zakončil Yates. Domácím se pořádně oddychlo, když míč prosvištěl těsně kolem pravé tyče.
90+6'
Tečovaná střela Hudsona-Odoia bránu přímo neohrozila. V samotném závěru zahraje Nottingham rohový kop.
90+5'
Útočným faulem se provinil Woodrow. Znovuoživený Luton se tak musí vrátit na vlastní polovinu.
90+4'
Nottingham kombinuje v rohu hřiště. Nebezpečný vůči bráně zatím není.
90+3'
Senzaci se Lutonu zopakovat nepovedlo. Po rohovém kopu následuje odkop od brány Selse.
90+2'
Domácí stadion na nohách. Luton získal další rohový kop.
90'
Luton Town právě vstřelil branku!
Je tomu tak. Rohové kopy má prostě Luton výborné! Centr na zadní tyč hlavičkoval před bránu Burke, čehož využil čerstvý LUKE BERRY, jež míč propasíroval do sítě! 1:1
90'
Centr Kaborého byl sražen obráncem na roh. Jeden gól z rohového kopu už jsme dnes viděli, povede se tak znovu?
89'
V postavení mimo hru se ocitl jeden z hráčů Nottinghamu. Míč je tak přisouzen domácím.
88'
V pokutovém území se srazil Morris se Yatesem. Zdravotníci přispěchali na hrací plochu.
87'
Luton po standardní situaci bude pokračovat rohovým kopem.
86'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Jordan Clark, přichází Luke Berry.
85'
Sudí England podruhé v zápase vytahuje žlutou kartu, tentokrát pro Harryho Toffoliho.
84'
Zmatek před bránou Lutonu gól nepřinesl. Kaminski provede odkop od brány.
83'
Po faulu na Elangu má Nottingham k dispozici standardní situaci.
82'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Nicolás Domínguez.
81'
Chong u své levé postranní čáry opět ztratil balón. Rychlý brejk zastavil skluzem Mengi.
80'
Luton uklidnil tempo hry a drží míč na svých kopačkách. Proti obrannému bloku Nottinghamu si však neví rady.
78'
Centru od rohového praporku se zmocnil Kaminski.
77'
Po útočném výpadu Morrise se Nottingham z brejku okamžitě dostal k rohu.
76'
Willy Boly výborně podržel svůj manšaft, když odzbrojil Morrise. Následně i dobře konstruktivně rozehrál.
75'
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Callum Hudson-Odoi,
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Felipe.
74'
Na trávníku teď posedává Chris Wood (Nottingham). Ve hře zřejmě nebude schopen dále pokračovat.
73'
Luton je dnes v poslední třetině hřiště až tragický. Ani další útočná akce nebezpečnou šanci nepřinesla.
72'
Nottinghamu se sice povedlo roh zakončit, ale o nebezpečný pokus se nejednalo.
71'
Williamsovi se podařilo odcentrovat přes Kaborého, z čehož patřičně získal rohový kop.
70'
Zdálo se, že Townsend prováhal ideální okamžik ke střele, ale nakonec i tak dokázal zakončit. Pro Selse střela doprostřed brány nebyla problém zneškodnit.
68'
Naopak Nottingham kontroluje hru. Luton napadá neorganizovaně a velmi sporadicky.
66'
Luton se po dlouhé době dostal na polovinu soupeře. Po chvíli o míč opět přišel.
65'
Nottingham v posledních minutách byl blízko další brance. Luton je v druhém poločase zakřiknutý.
64'
Z druhé strany se po rohu Nottingham nedokázal prosadit.
63'
Dva centry z pravé strany od Gibbse-Whita mířily do malého vápna, kde je domácí defenzíva odklidila.
62'
Nebezpečný pokus z vlastní poloviny hřiště zaskočil Kaminskeho, který vyrazil balón na roh.
60'
ze hřiště odchází Pelly Ruddock Mpanzu, přichází Andros Townsend.
58'
Mpanzu po přechozím souboji opět na zemi. Zřejmě si přivodil nějaké zdravotní komplikace.
57'
Pelly Ruddock Mpanzu je po otřesu v pořádku. England dává píšťalkou pokyn k pokračování hry.
55'
Mpanzu po tvrdém souboji narazil na reklamní panel. Hra je přerušena.
53'
Chong z levé strany odcentroval, avšak pouze do horní sítě brány Nottinghamu. Oběma křídlům domácích se dnes nedaří dle představ.
52'
Anthony Elanga výborně prošel do pokutového území a na zadní tyč obstřelil Kaminskeho. Dnes již podruhé odklízí defenzíva domácích balón z brankové čáry mimo tři tyče.
51'
Odražený míč se dostal ke Clarkovi, který ze složitého voleje poslal míč pouze na tribunu.
50'
Po pohledné akci si Luton vydobyl rohový kop.
49'
Morgan Gibbs-White ze střední vzdálenosti vyslal nepřesnou střelu. Odkop od brány provede Thomas Kaminski.
48'
Murillo se provinil faulem. Ten těžce snesl Carlton Morris.
47'
Morgan Gibbs-White uplatnil svou rychlost a v těžké situaci dokonce dokázal míč poslat směrem na bránu. Platným zákrokem zachránil pro domácí situaci Thomas Kaminski.
46'
ze hřiště odchází Alfie Doughty, přichází Cauley Woodrow.
46'
Luton uvedl míč opět do pohybu.
46'
Luton si dokázal vytvořit několikrát tlak, ale žádná velká šance z toho nevzešla. Naopak Nottingham hrozí z rychlých brejků, což přineslo i první gól utkání z kopaček Woodse. Nottingham vede po první půli 0:1.
45+3'
45+2'
Luton zamkl hosty před vlastním pokutovým územím. Ogbene nepovedeným dotykem však slibně vypadající akci ukončil.
45+1'
Centr Doughtyho neměl šanci na úspěch. Útočník Morris je velmi přísně hlídany.
44'
Závěr první půle se odehrává ve středu hřiště.
43'
Za asistence videorozhodčího byla odhalena ruka při zpracování. Gól tak neplatí! Velmi přísné rozhodnutí.
42'
Centr od rohového praporku si našel TEDER MENGI, jež na dva dotyku díky svému důrazu dostal míč do sítě!
41'
Mpanzu doslova napálil z úhlu míč před bránu, kde na poslední chvíli zasáhl Williams.
40'
Střela Chonga z dálky přinesla domácím po teči rohový kop.
39'
Centr z pravé strany na Wooda skončil v rukavicích Kaminskeho.
37'
Hosté drží balón na svých kopačkách. Luton přílišný tlak nevytváří.
36'
Platonický tlak Lutonu je potrestán. Nottingham předvedl několik efektivních brejků, za které je také odměněn první brankou zápasu.
34'
Nottingham právě vstřelil branku!
Tentokrát už jsou hosté úspěšní! Gibbs White pohotově poslal míč mezi obránce a brankáře, kde instinkt zabijáka prokázal CHRIS WOOD. Brankář Kaminski neměl šanci zareagovat. 0:1
32'
Rychlý brejk Nottinghamu mohl zužitkovat Divock Origi. Ten zvolil pozemní ránu na zadní tyč, čímž sice překonal brankáře, ale fantastickým zákrokem zastavil míč před brankovou čarou Reece Burke!
31'
Morgan Gibbs-White vzal přímý kop na sebe, ale technický oblouček přes zeď poslal vysoko nad bránu.
30'
Morgan Gibbs-White šikovně pláchl směrem k bráně, kde mu těsně před pokutovým územím vystavil stopku za žlutou Issa Kaboré.
29'
Chong v souboji s Williamsem fauloval. England stále řeší domluvou.
27'
Další útočný tlak Lutonu spíše s platonickým charakterem. Stále tak čekáme na první vyloženou šanci zápasu.
25'
Nottingham se prezentuje hlubokým obranným blokem o sedmi hráčích. Zbylí tři čekají ve vysokém ofenzivním postavení na brejky.
24'
Sels přesným výkopem našel Origiho, jehož přihrávka do pokutového území byla zastavena obránci Lutonu.
23'
Centr od rohového praporku našel pouze prvního bránícího hráče.
22'
Hra se rychle přesunula na druhou polovinu. Po autovém vhazování získal Chris Wood rohový kop.
21'
Clark z pravé strany pronikl do šestnáctky, kde ho čistě odzbrojil Ibrahim Sangaré.
20'
Centr Origiho pouze přeletěl celé pokutové území. Elanga z druhé strany nepřesnou přihrávkou ukončil akci Forestu.
19'
Na dobře kopnutý centr nedokázal nikdo z hostů navázat zakončením. Míč tak skončil vedle brány.
18'
Zajímavou standardní situaci mají k dispozici hosté.
17'
Kolmici za obranu obdržel Divock Origi, jež dokázal překonat obloučkem i vybíhajícího Kaminskeho. Oblouček byl ovšem velmi pomalý a vracejí obránce odklidil balón z nebezpečných prostorů.
16'
Souboje ve středu hřiště zbrzďují útočné akce na obou stranách.
14'
Emoce cloumají s hráči na hřišti. Menší strkanici uklidňuje sudí England.
12'
Ač první minuty vypadaly lépe pro Nottingham, Luton je momentálně daleko aktivnějším týmem. Doufejme, že uvidíme první branku co nejdřive.
11'
Ani do třetice nedokázal Ross Barkley překonat ze střední vzdálenosti gólmana. Tentokrát byl k tomu nejblíže, jenomže jeho rána se otřela pouze o tyč!
10'
Luton si vypracoval první tlak. Doughty nejprve nevyřešil situaci správně, ale Barkley se i tak dokázal dostat ke střele z velké dálky. Stejně jako v předchozím případě zasahoval bez problémů brankář Nottinghamu.
9'
Carlton Morris přistavil míč ke střele Barkleymu, který z jedné ihned napřáhl. Přízemní prudká rána zamířila doprostřed brány, kde byl připravený Sels.
8'
Tentokrát přechod domácím vyšel. Chiedozie Ogbene byl obráncem odzbrojen na aut.
7'
Luton se přihrávkami snaží dostat na polovinu soupeře. Zatím však marně.
6'
Pelly Ruddock Mpanzu (Luton) si přivodil v předchozím souboji zdravotní komplikace. Zdravotníkům byl umožněn vstup na hrací plochu.
5'
Nákopem to za obranu zkoušel Thomas Kaminski, ale přetažený centr skončil v náruči gólmana hostí.
4'
Průniková přihrávka byla příliš dlouhá. Odkop od brány provede Matz Sels (Nottingham).
3'
První šance se odehrála před bránou Lutonu. Morgan Gibbs-White nedokázal z velkého úhlu vyprodukovat zakončení.
2'
Luton nastoupil v domácí oranžové sadě. Nottingham zvolil barvu bílou.
1'
Úvodní výkop obstaral Nottingham.
1'

Luton Town: Kaminski – Burke, Mengi, Mpanzu – Kaboré, J. Clark, Barkley, Doughty – Ogbene, Chong – Morris (C).
Náhradníci: Shea, Krul – Martins, Piesold, Z. Nelson, Hašioka, Woodrow, Townsend, Berry.
Trenér: Edwards R.

Nottingham Forest: Sels – N. Williams, Boly, Murillo, Toffolo – Yates (C), Sangaré – Elanga, Gibbs-White, Origi – Wood.
Náhradníci: Turner – Danilo, Domínguez, Felipe, Hudson-Odoi, Omobamidele, Kouyaté, Ribeiro, Reyna.
Trenér: Espirito Santo N.

Rozhodčí: England – Mainwaring, West.
Vzájemný zápas byl na programu v 9. kole, kdy Nottingham vedl díky brankám Woodse 2:0. Luton ovšem stihl výsledek zachránit a v závěru srovnal na konečných 2:2.

Nottingham je na tom v tabulce o jednu příčku lépe, herní formou však poslední zápasy neoplývá. Nottingham na venkovních stadionech vydobyl pouze dvě výhry a tři remízy, což ho v této kategorii řadí na třetí nejhorší pozici. Poslední tři zápasy skončily pro tým pod vedením trenéra Santa smolně vždy 0:1.
Luton Town

Luton je s jednadvaceti body na sestupové osmnácté příčce. Od sedmnáctého místa, na kterém je Nottingham, je dělí tři body. Luton utrpěl na domácím stadionu tři porážky v řadě. Navíc také vypadl z FA Cupu nemilosrdným výsledkem 2:6 s Manchesterem City. V minulém zápase na hřišti Bournemouthu šel Luton během první půle do vedení 0:3! Svěřenci trenéra Edwardse ale náskok neudrželi a prohráli 4:3.
Zdravím všechny fanoušky u anglické nejvyšší soutěže. 29. kolo přinese tento víkend pouze 4 zápasy a my se v tomto přenosu na jeden zaměříme. Luton přivítá na Kenilworth Road Nottingham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.