Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek svátečního dne.
Nevím, jestli zaslouženě, ale hráči Parmy vítězí a upevňují si tak svoji příčku v tabulce. Po vyrovnaném prvním poločase, začali ten druhý lépe domácí. Měli více šancí, aktivně napadali a s Parmou to vůbec nevypadalo dobře. Mezitím co hrstka diváků na Stadio Is Arenas očekávala branku svých svěřenců na druhé straně se po rohovém kopu trefil Aleandro Rosi a rozhodl tak o vítězi dnešního utkání.
90+3
Domácí už jsou v křeči, nedaří se jim ani přesně přihrát.
90+2
Rossettini poslal dlouhý pas až do šestnáctky, tam byla připravená obrana Parmy.
90+1
Přibližně dvě minuty do konce utkání a hra je stále na útočné polovině Parmy. Nejspíš je rozhodnuto.
90
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90
Domácí se snaží ještě zahrozit, ale vůbec jim to nevychází. Parma už si své vítězství hlídá. A to převážně na útočné polovině.
89
Amauri chce potvrdit vítězství svého týmu, je neustále v šancích.
87
A znovu u míče Amauri, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval jeden z bránících.
86
Amauri v minimálním ofsajdu.
85
Tlak Parmy už není takový, útočit začínají i domácí.
84
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nainggolan, přichází Ekdal.
82
Po vstřelené brance jsou hosté aktivnější, nyní dokázali dvakrát znovu zahrozit, bohužel pro ně netrefili branku.
80
Parma právě vstřelila branku!
Po zahrání rohového kopu jeden z hostujících hráčů ohrozil branku, když hlavou mířil doprostřed branky, tam byl připravený Agazzi, který míč vyrazil pouze před sebe. Tam byl pohotový ALEANDRO ROSI, ten už jen dokopl míč do prázdné branky – 0:1!
79
Biabiany chytře odcentroval, bohužel pro hosty na jeho míč nikdo nenaskočil.
78
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Belfodil, přichází Palladino.
78
Další odvrácené nebezpečí, ale znovu na rohový kop.
77
Murru vyslal nebezpečný centr do malého vápna, hostující obránce radši odkopl míč na rohový kop.
76
Na druhé straně výborně vystřelil Eriksson, jeho střela sice mířila dobře, ale Mirante byl pozorný.
75
Sporný okamžik nabudil hosty ke zvýšení aktivity.
73
Parma vstřelila branku, ta nemohla být uznána, jelikož střílející hráč fauloval brankáře.
72
Po rozehrání přímého kopu skončil míč v rukavicích Miranteho.
71
Cagliari stále aktivnější. Faul na Ibarba, bude zahráván další přímý kop.
70
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dessena, přichází Eriksson.
70
Rossenttini nahrával velmi nepřesně.
69
Zablokovaný Ibarbův centr skončil na kopačkách Ribeira, tomu se nepodařilo vystřelit.
68
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Valdés, přichází Ampuero.
67
Sražen na roh.
66
Jediným nebezpečným hráčem domácích je Ibarbo, po faulu na něj bude zahráván přímý kop.
65
Biabianyův centr byl zastaven, hostující útočník centroval za hranicí pomezní čáry.
63
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nenë, přichází Sau.
62
Po rohovém kopu zůstává branka neohrožena, útok zakládají hráči Parmy.
61
Rohový kop pro Cagliari.
60
Rosi byl faulován na vlastní polovině.
59
Po útocích na obou stranách hra u půlící čáry.
58
Biabiany vybojoval první rohový kop ve druhém poločase pro svůj tým.
57
Parma chybovala v rozehrávce, toho využil Ibarbo, který se dostal až před Miranteho, bohužel pro domácí trefil brankáře a ten vyrazil na roh.
56
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Galoppa, přichází Marchionni.
55
Rosi zablokoval Ibarbův centr, bude se zahrávat roh.
54
Snad poprvé ve druhém poločase se Parma dostává do útoku.
53
Rohový kop Cagliari nepřinesl žádné nebezpečí.
52
Parma nemůže udržet míč na svých kopačkách, jakmile ho získá, vzápětí ho ztratí.
51
Na dlouhý pas Ribeiro nedosáhl.
50
Vypadá to, že druhý poločas se bude odehrávat v podobné režii jako poločas první. Domácí mají o něco více ze hry, ale nedaří se jim vystřelit.
49
Pericova přihrávka do malého vápna skončila na kopačkách hostujícího celku.
48
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Parma se ještě pořádně nedostala k míči.
46
Ribeiro hezkou patičkou vyslal Ibarba do šance, jeho šanci přerušil rozhodčí – odpískal ofsajd.
46
První poločas byl důkazem, že oba celky jsou velmi vyrovnané. Ani jednomu z nich se nepodařilo vstřelit branku, jelikož obrana je velmi disciplinovaná a nepouští soupeře do větších šancí. Doufejme, že ve druhé poločase padnou nějaké branky a hra dostane ten správný říz.
45
V prvním poločase rozhodčí Fabbri nebude nastavovat.
45
Po souboji s Ariaudem zůstává na zemi ležet Galloppa.
44
Tlak už není tak silný jako v posledních minutách, hra převážně kolem středového kruhu.
42
Biabiani dobře našel volného Amauriho v šestnátce, jeho pokus byl zablokován některým z domácích obránců.
41
Vypadá to, že se Parma chystá k závěrečnému tlaku prvního poločasu.
40
I další přímý kop si dokázal pohlídat brankář hostujícího celku.
39
Je tu první karta zápasu, obdržel ji Gobbi.
38
Nenë výborně zahrál přímý kop, Mirante s většími problémy vyrazil.
36
Domácím se stále nedaří ohrozit branku, byt' jsou aktivnější.
35
Ibarbo byl dost tvrdě sražen k zemi, ale ani tohle se nebude trestat.
33
Nenë neviděl šanci dostat se do pokutového území, tak prověřil Miranta střelou z velké dálky.
32
Pro změnu se do útoku tlačí domácí. To nic nemění na tom, že obě mužstva poctivě brání, v dnešním zápase mnoho branek nejspíš neuvidíme.
31
Cagliari se vymanili z tlaku hostů a vykopli za polovinu hřiště. Tam se ujímají hráči Parmy míče a zakládají nový útok.
30
Znovu mírně aktivnější fotbalisté Parmy.
28
Ribeiro se provinil menším faulem na útočné polovině, nebude z toho žádný postih.
27
Přibližně ze 30 metrů vyslal Ribeiro přízemní střelu na Miranta, ten si vše pohlídal a stav zůstává bez brankový.
26
Po delší odmlce ani jedno z mužstev neútočí, navzájem si berou míče už při přechodu přes polovinu hřiště.
25
Rohový kop si Mirante pohlídal a založil útok svého mužstva.
24
Nenë vyslal nebezpečnou střelu na branku, Mirante vyrazil nad branku. Bude se zahrávat rohový kop.
23
Gobbi nejspíše vrátil Ibarbovi zákrok z 21. minuty, rozhodčí si je toho vědom a uděluje pouze napomenutí.
22
Z přímého kopu branka nebyla ohrožena. Po dlouhé době v držení míče Cagliari, avšak pouze na svojí polovině.
21
Ibarbo se provinil nedovolným zákrokem, byl napomenut a Parma zahraje přímý kop.
20
Parma stále v útoku. Momentálně je jasně lepším týmem.
19
Po rohovém kopu Mirante vyboxoval do bezpečí.
19
Biabiany vyslal další střelu, ta se odrazila od někoho z domácích mimo tři tyče.
18
Momentálně mají více ze hry hráči Parmy, častěji se tlačí do útoku a začínají se jim dařit nebezpečné kombinace na hranici pokutového území.
17
Jeho střela byla nejspíš tečována, bude se zahrávat rohový kop.
17
Ve velké šanci hosté, když hezkou přihrávku do malého vápna vyslal Galloppa, Gobbi z první netrefil skákající míč ideálně.
16
Ibarbo se dostal do dobré střelecké pozice, kde nahrával ještě lépe postavenému Nainggolanovi, tomu střela nesedla a míč hodně minul branku.
15
Rosi vyslal lehkou střelu, navíc z velké vzdálenosti. Agazzi se střelou neměl žádný problém a ihned rozehrál.
14
Během posledních minut se žádnému z celků nepodařilo přejít blíž k šestnátce, oba týmy čekají na vhodnou příležitost k zakončení.
12
Domácí budou zahrávat rohový kop po obranném zákroku Paletty.
11
Hraje se převážně na polovině Cagliari.
10
Zatím jsme svědky poměrně nudného fotbalu, obě mužstva pouze nakopávají, kde ztrácí míče. To bude důvodem, že si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit větší gólovou příležitost.
9
Coda dlouhým nákopem hledal Belflodila, tomu se nepodařilo zpracovat.
8
Belfodil aktivním napadáním vybojoval míč, moment na to ho ztratil.
7
Domácí se dostali až k pokutovému území, tak byl odpískán ofsajd ve kterém stál Dessena.
6
Amauri dochází ze souboje s Ribeirem pouze s napomenutím.
5
Biabiani se pokoušel odcentrovat, domácí obrana mu to zamezila.
4
Domácí to zkoušeli nákopem na Nenëho, ten byl poctivě bráněn.
3
I Cagliari se tlačí do útoku Ribeirova nahrávka do pokutového území nenašla nikoho, kdo mi mohl ohrozit branku.
2
Odkop od domácí branky.
1
Parma se ujala výkopu a hned se tlačí do útoku.
1

Cagliari Calcio: Agazzi – Perico, Rossettini, Ariaudo, Murru, Conti, Dessena, Nainggolan, Nenë, Ribeiro, Ibarbo

Parma FC: Mirante – Paletta, Gobbi, Coda, Gallopa, Rosi, Valdés, Parolo, Amauri, Biabiany, Belfodil

Rozhodčí: Fabbri – Crispo, Marinelli.
Cagliari Calcio

Domácí celek se tři kola před koncem soutěže nachází na 11. pozici, když se jim za 35 zápasů podařilo nasbírat 43 bodů.
Casteddu mají v posledních zápasem poměrně mizernou bilanci, když za posledních 5 zápasů ukořistili pouze 5 bodů, když dokázali porazit pouze Inter Milán, v Catanii a Chievu se rozešli za nerozhodného stavu.

Parma FC

Parma má lepší skóre než její soupeř a řadí se tak o příčku výš. Co se týče vzájemných zápasů, i v tom Parma převyšuje svého dnešního soupeře, když s ním naposledy prohrála 09. 01. 2013.
Gialoblu má z posledních 5 zápasů stejnou bilanci jako Cagliari, zvítězili na domácím hřišti s Atalantou a bod si připsali po zápasech se Sienou a Laziem.
Vítejte u přenosu italské série A. V Itálii už je znám vítěz soutěže, ale i přesto pokračují boje o umístění v tabulce. Do závěru soutěže zbývá posledních pár zápasů a my můžeme být svědky jednoho z nich. V dnešním utkání utkání svedou přímý boj o desáté místo domácí Cagliari Calcio a hostující Parma FC. Pojďme si společně užít závěr italské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62