Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Spezia - 12. března 2021   20:45

Atalanta
53' Pašalić (Iličić) • 55' Muriel (Gosens) • 73' Pašalić (D. Zapata)
3:1
(0:0)
Spezia
82' Piccoli  (Estevez)
Atalanta
Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti (54. Romero) – Maehle, Freuler, de Roon, Gosens (90+1. Ruggeri) – Pašalić (90+1. Pessina) – Iličić (66. Malinovskyj), Muriel (66. D. Zapata).
Marini – Rocca, Perrotti
Gewiss Stadium
Spezia
Zoet – Vignali (67. Acampora), Ismajli (80. Chabot), Erlić, Marchizza – Sena, M. Ricci, Maggiore (67. Estevez) – D. Verde (80. Farias), N'Zola (80. Piccoli), E. Gyasi.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Atalanty, která svého soupeře porazila výsledkem 3:1. Bergamo totiž do druhého poločasu vstoupilo naprosto ukázkově, v krátkém časovém sledu se totiž dostalo do dvoubrankového vedení. Spezia se snažila s výsledkem něco udělat, avšak místo toho inkasovala třetí branku. Nováček soutěže ovšem zhruba deset minut před koncem zápasu dokázal snížit manko, avšak nic víc jsme už neviděli. Bergamo si tak z tohoto zápasu odnáší plný počet bodů.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:6.
90+3'
90+2'
Na pořadu dne bylo zřejmě poslední autové vhazování tohoto zápasu. Z levé strany se ho nakonec ujal domácí obránce Palomino, který si vybral de Roona.
90+1'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Matteo Pessina.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Matteo Ruggeri.
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o osudu tohoto zápasu je zřejmě rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastavením.
86'
Sám na branku nyní uháněl domácí Zapata, proti kterému velice chytře vyběhl brankář Zoet, který si se zakončením pravou nohou dokázal poradit.
85'
Míč se ovšem odrazil mimo vymezený prostor, což znamenalo autové vhazování pro soupeře. Marchizza si nakonec vybral Chabota, který rychle přenesl hru.
84'
Ve středu hrací plochy se poté povedlo zakročit domácímu Gosensovi, který se poté vydal do rychlého protiútoku, při kterém trefil pouze kopačku protihráče.
83'
Následovala standardní situace hostujícího celku. Ta byla nakonec rozehrána po zemi nakrátko, domácí mužstvo nakonec soupeře vytlačilo do bezpečí.
82'
Spezia právě vstřelila branku!
Hostující celek se nakonec postaral o kontaktní branku! K zadní tyči totiž přiletěl centr, který se Estevezovi povedlo vrátit do malého vápna, kde měl hodně snadnou práci ROBERTO PICCOLI. Před ním číhala prázdná domácí branka, domácí brankář Sportiello tak byl naprosto bez šance.
81'
Na opačné straně se daleko s míčem nedostal domácí Maehle, který nakonec narazil pouze do kopačky protihráče. Bergamo tak bude moci vhazovat.
80'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Ardian Ismajli, přichází Julian Chabot.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Diego Farias.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Mbala N'Zola, přichází Roberto Piccoli.
79'
Spezia rozjela i další kombinaci, při které se k opačnému pokutovému území pokoušel dostat útočník Nzola, kterého ovšem čistým způsobem zastavil soupeř.
77'
Atraktivita utkání v posledních minutách hodně uvadla. Nyní se za obranu soupeře pokoušel dostat domácí Zapata, kterému ovšem nevyšlo převzetí nahrávky.
76'
V souboji o míč si nakonec nedovoleně pomáhal domácí Zapata, který zezadu poslal protihráče na zem. Spezia následný volný kop rozehrála nakrátko.
75'
Spezia to bude mít hodně složité, v tuto chvíli totiž prohrává už o tři branky. Hostující celek se nyní usadil na útočné polovině, kde postupně rozjel kombinaci.
73'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Je tu třetí branka domácích a zřejmě je rozhodnuto! MARIO PAŠALIĆ si seběhl na zpětnou nahrávku v podání Zapaty a poté se zjevil sám před brankářem Zoetem. Toho dokázal pohotově překonat střelou mezi nohy, hostující obrana to brankáři zrovna moc neusnadnila.
73'
Po delší době byl do rozehrávky zapojen také domácí brankář Sportiello, který to zkoušel vysokým odkopem na druhou stranu, kde zasahoval Marchizza.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Bergamo Calcio stále vede o dvě branky, svého soupeře navíc nepouští k ohrožení své branky.
71'
Domácí Pašalić před malým momentem nabíhal k hlavičkovému pokusu, který nakonec poslal o kousek nad branku. Brankář Zoet tak nemusel zasahovat.
69'
Zoet tak neměl žádnou výraznější práci, poté místo dalekonosného odkopu zvolil rozehrávku po zemi. Obránce Vignali poté oslovil volného Maggioreho.
68'
Zapata poté operoval s míčem zády k brance, načež do kombinace zapojil také záložní řadu. Nakonec jsme se dočkali zakončení, které putovalo doprostřed.
67'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Nahuel Estevez.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Luca Vignali, přichází Gennaro Acampora.
66'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ruslan Malinovskyj.
65'
Zoet byl rovněž zapojen do kombinace, kterou také v tomto případě vedl po zemi. Poté jsme sledovali odkop na Nzolu, kterého ale přehlavičkoval Romero.
64'
Nedovoleným zákrokem si navíc poté pomohl ofenzivně laděný Maggiore, který nakonec zavadil o nohu soupeře a Bergamo rozehrávat z vlastní poloviny.
63'
Spezia se kombinačně dostala na druhou stranu, kde se do složité pozice ovšem dostal obránce Marchizza, kterému se přesto povedlo nahrát za sebe.
62'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Bergamo dvakrát skórovalo v krátkém časovém sledu, hosté to mají složité.
61'
Na útočnou polovinu se poté podíval také domácí Iličić, kterému ovšem absolutně nevyšla nahrávku. Tu u středového kruhu totiž dokázal zachytit soupeř.
60'
Pasem za obranu soupeře to poté zkoušel domácí Freuler, kterému se ovšem nepovedlo nastartovat Muriela, naopak se ve vzduchu musel činit protihráč.
59'
Na pravém křídle se k centru pokoušel dostat Verde, kterému se nakonec nepovedlo odehrát míč do pokutového území. Poté byl faulem zastaven Leo Sena.
58'
Atalanta Bergamasca poté pokračovala v kombinaci na vlastní obranné polovině. Do ní se zapojil také středopolař de Roon, který poté hledal kolegu Maehleho.
57'
Spezia to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se tak klidně může otočit.
55'
V krátkém časovém sledu je tu druhý zásah domácích! Do pokutového území přiletěl centr, který sice nebyl nikterak dobrý, avšak Gosens šikovně hlavou vracel pod sebe. Tam se s míčem otočil LUIS MURIEL, který se poté odhodlal k technickému zakončení pravou nohou, jenž zapadalo ke vzdálenější konstrukci.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Cristian Gabriel Romero.
53'
Domácí jdou z první větší šance do vedení! Bergamo se postupnou kombinací dostalo až do pokutového území, kde Maehle dokázal v tandemu oslovit naběhnuvšího Iličiće. Ten šikovně nahrával pod sebe na zcela osamoceného MARIA PAŠALIĆE, jehož rána pravou nohou zapadla přesně k pravé tyči.
53'
Poté měl hodně prostoru kolem sebe hostující Leo Sena, který přesto nenahrál vůbec přesně. Při následném přenesení hry číhal pouze v ofsajdu Muriel.
52'
Rohový kop ani v tomto případě nepřinesl nic nebezpečného, naopak se na přední tyči povedlo obětavě zakročit Marchizzovi, který odvracel míč do zámezí.
51'
Poté musel ven z branky hostující brankář Zoet, který se sice jako první dostal k míči, jenomže ten zamířil do zámezí. Bergamo si vybojovalo rohový kop.
50'
Brankář Sportiello se snad poprvé ve druhém dějství dostal k míči, přičemž na jistotu rozehrával nakrátko po zemi. Rozehrávku nakonec poslal na Palomina.
49'
Poté jsme sledovali přesné přenesení hry směrem na domácího Gosense. Ten to poté zkoušel nabídkou k hranici šestnáctky, kde ovšem číhal pouze Ismajli.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nahrávku na levou stranu, kde se sice nacházel domácí Muriel, avšak před ním se povedlo zakročit soupeři.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Očekávala se velká územní převaha Bergama, avšak ta se nakonec nekonala. Naopak jsme sledovali poměrně dost vyrovnanou podívanou, hostující celek byl navíc směrem dopředu o něco nebezpečnější. Atalanta se totiž za celou dobu nedostala ani do jedné šance, naopak Spezia si přichystala několik zajímavých střeleckých pokusů, což přesto k přesnému zásahu nevedlo.
45+1'
45+1'
Zoet se ještě jednou dostal k míči, který se mu povedlo poslat na opačnou polovinu, kde ovšem zasahoval Djimsiti.
45'
Nastavuje se minuta.
43'
O provedení autového vhazování se nyní postaral Marchizza. Na pomoc mu přispěchal záložník Maggiore, kterého ovšem obestoupila smečka protihráčů.
41'
Palomino to poté zkoušel dalekonosným pasem na levou stranu, kde se mu nabídl Gosens. Druhý jmenovaný na nabídku nedosáhl a míč skončil v autu.
40'
Hostující obrana nyní měla klid na rozehrávku, do které se navíc zapojil také brankář Zoet, po jehož odkopu jsme sledovali hodně tvrdý osobní souboj.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Bergamo poté mohlo rozehrávat na vlastní obranné poloviny. Djimsiti to poté zkoušel nákopem na levou stranu hrací plochy, kde se povedlo zakročit soupeři.
35'
Spezia poté musela rozehrávat od svého pokutového území, přičemž se do kombinace zapojil také Ricci, kterému se povedlo v ofsajdu najít Gyasiho.
34'
Do vyložené šance se před malým momentem dostal hostující Ricci, který to zkoušel rychlým zakončením po náběhu, jenomže s ním si Sportiello poradil.
33'
Zoet poté dokázal od své branky rozehrát do strany na zcela volného Vignaliho. Domácí ovšem aktivně napadají rozehrávku a soupeř to má hodně složité.
32'
Muriel to měl znovu hodně složité, i v tomto případě musel hledal vedle postaveného spoluhráče. Po ztrátě míče si ovšem nedovoleně pomáhal Palomino.
31'
Je za námi třetina hry, zatím čekáme na první přesný zásah. V posledních minutách sledujeme poměrně dost nepřesností, po jedné z nich se k míči dostal Ricci.
30'
Do pokutového území si poté dokázal seběhnout Muriel, kterému na záda dýchal napadající Ismajli. Domácí se k zakončení nedostali, hra se proto otáčí.
29'
Atalanta Bergamasca rozjela kombinaci u svého pokutového území, do kterého se zapojila celá obrana. Domácí celek se navíc rychle dostal na druhou stranu.
27'
Zpětná nahrávka poté putovala na kopačku brankáře Zoeta, který rozehrával nakrátko po zemi k postranní lajně, kde se nacházel obránce Marchizza.
26'
Hodně prostoru měl kolem sebe domácí Tóloi, který místo centru ještě nahrával vedle sebe. Spezia se ovšem dokázala ubránit a poté raději odkopávala.
25'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
24'
Rohový kop z pravé strany se snášel směrem od branky, nakonec si ho dokázal najít hostující Erlić. Poté se jeden z domácích nacházel pouze v ofsajdu.
23'
Směrem dozadu to poté dokázal zvládnout obránce Ismajli, který za sebe nepustil rychlonohého Muriela. Atalanta Bergamasca si poté vybojovala roh.
22'
Posléze jsme sledovali další faul ze strany domácího celku, kterým se prezentoval Tóloi. Spezia se ovšem daleko nedostala a s míčem tak může hrát soupeř.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Utkání je zatím hodně vyrovnané, hostující celek je hodně ofenzivní.
20'
Hostující celek rozehrál nakrátko, jenomže se sotva dostal k hranici pokutového území. Na opačné straně pro změnu znovu zavítal k balónu Zoet.
19'
Leo Sena se poté dostal kolem protihráče, který ovšem musel sáhnout k nedovolenému zákroku. Spezia tak bude rozehrávat kousek od středu hrací plochy.
18'
A následný rohový kop nakonec nabídl zakončení hlavou, které se sneslo přímo doprostřed branky. Brankář Sportiello si tak připsal svůj další zákrok.
17'
Spezia se poté díky protiútoku znovu dostala k pokutovému území, kde si ovšem ukopl míč daleko od kopačky Verde. Jako poslední se míče dotkl Djimsiti.
16'
U postranní lajny se povedlo zakročit domácímu Maehlemu, kterému se povedlo přiťuknout do tandemu na Pašaliće, jehož pokus směřoval doprostřed.
15'
Do kombinace se poté zapojil také Nzola, který se manévrem dostal kolem napadajíciho protihráče. Atalanta Bergamasca se ovšem dokázala znovu ubránit.
14'
Ani tentokráte z toho nebylo nic nebezpečného a domácí celek se tak dokázal ubránit. Hodně nepřesně ovšem nahrával Muriel, který mířil pouze do zámezí.
13'
Poté se k sympatickému zakončení pro změnu dostal hostující Ricci, jehož pokus pravou nohou směřoval vedle branky. I tak z toho bude zisk rohového kopu.
12'
Poté to odkopem ke středovému kruhu zkoušel hostující zadák Ismajli, kterému se ovšem povedlo najít pouze Freulera, jenž uspěl v hlavičkovém souboji.
11'
Spezia dokonce poté zahrávala rohový kop, a sice z pravé strany. Domácí celek se znovu dokázal ubránit, poté se míč dostal zpět ke středovému kruhu.
10'
Na útočnou polovinu se poté dostal křídelník Gyasi, který si nakonec řekl o nedovolený zákrok. Spezia zahrávala standardku, která ovšem nic nepřinesla.
9'
Míč se poté snesl ven z hrací plochy, znovu tak bude odkopávat hostující brankář Zoet. Zřejmě se bude jednat o rozehrávku nakrátko, o míč se hlásí Ismajli.
8'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
7'
Brankář Zoet to poté zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu hrací plochy, kde se mu povedlo najít Gyasiho, který ovšem narazil do nohy protihráče.
6'
Atalanta Bergamasca zahrávala standardní situaci, ke které se nakonec postavil Gosens. Jeho nabídka se snesla na hlavu Pašaliće, jenž prodlužoval vedle.
5'
U středového kruhu musel rychle jednat obránce Palomino, kterému se povedlo rozehrát před napadajícím Nzolou. Poté si ale faulem pomohl Ismajli.
4'
Atalanta si tak hned v úvodu tohoto zápasu vybojovala rohový kop z pravé strany. Centrovaná nabídka směřovala k hranici malého vápna, kde zakročil Érlic.
3'
Před malým momentem se po kombinaci dostal do pokutového území domácí Maehle, který se pokoušel o zakončení, jenž nakonec putovalo do nohy soupeře.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti – Maehle, Freuler, de Roon, Gosens – Pašalić – Iličić, Muriel.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Ghislandi, Pessina, Al. Mirančuk, Caldara, Ruggeri, Kovalenko, S. Lammers, Malinovskyj, D. Zapata, Romero.

ASD Spezia Calcio 2008: Zoet – Vignali, Ismajli, Erlić, Marchizza – Sena, M. Ricci, Maggiore – D. Verde, N'Zola, E. Gyasi.
Náhradníci: Rafael – Pobega, Agudelo, Ferrer, Farias, Chabot, Piccoli, Bastoni, Estevez, Terzi, Acampora, Galabinov.

Rozhodčí: Marini – Rocca, Perrotti.
Atalanta Bergamasca Calcio

Na opačné straně ovšem stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Atalanta. Ambiciózní celek se momentálně nachází na páté pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Evropské ligy. Bergamo se ovšem v případě vítězství může bodově dotáhnout na třetí Juventus, který se v týdnu pakoval z Ligy mistrů. Bergamo ovšem v minulém kole přišlo o sympatickou sérii bez ztráty bodu, ve šlágru kola nakonec padlo na půdě milánského Interu. O jedinou branku se postaral slovenský obránce Milan Škriniar, který se přesně trefil v úvodu druhého poločasu.
ASD Spezia Calcio 2008

Fotbalisté Spezie se po šestadvaceti odehraných zápasech nacházejí na patnácté pozici a na sestupové pásmo mají náskok šesti bodů. Nováček soutěže ovšem z posledních čtyř duelů dokázal získat pouhé dva body, pochopitelně se jednalo o nerozhodné výsledky. Spezia tak dokázala naplno bodovat před necelým měsícem, v domácím souboji se jí povedlo hodně překvapivě porazit milánské AC poměrem 2:0. Spezia se navíc řadí na jedenáctou pozici venkovních týmů, na hřištích soupeřů doposud odehrála třináct duelů, během kterých se jí povedlo hned sedmkrát bodovat.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Atalanta Bergamasca Calcio a ASD Spezia Calcio 2008.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62