Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : AS Řím - 25. dubna 2021   18:00

Cagliari
5' Lykogiannis (João Pedro) • 57' Marin (Simeone) • 64' João Pedro (Marin)
3:2
(1:1)
AS Řím
27' C. Pérez   • 69' Fazio  (C. Pérez)
Cagliari
Vicario – Ceppitelli, Godín, Carboni – Nández, Deiola, Marin (83. Duncan), Lykogiannis (75. Zappa) – João Pedro (C) – Simeone (83. Rugani), Pavoletti (75. Cerri).
M. Irrati
Sardegna Arena, Cagliari
AS Řím
Pau López – Fazio, Smalling (59. Cristante), Mancini – Peres (46. Spinazzola), Diawara (75. Veretout), Villar, Santon (59. Karsdorp) – C. Pérez, Lorenzo Pellegrini (C) (59. Mchitarjan) – B. Mayoral.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme, že jste jej sledovali spolu s námi a užijte si zbytek nedělního večera. Na viděnou.
Římský AS, který zůstal v tabulce na sedmé nepohárové pozici, zavítá v dalším kole na hřiště Sampdorie Janov. Cagliari bude na čtvrtou výhru v řadě útočit na horké půdě Neapole.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:17.
Fotbalisté Cagliari zaznamenali v Serii A už třetí vítězství v řadě a opustili po dlouhé době sestupové pozice! Tentokrát si doma vyšlápli na semifinalistu letošního ročníku Evropské ligy – favorizovaný AS Řím. Do zápasu vstoupilo lépe AS, které domácím dlouho nepůjčilo balon. Pak ale hosté chybovali v rozehrávce a Lykogiannis zakončoval rychlou domácí souhru nekompromisní střelou na zadní tyči. Římané byli nadále aktivnější a ve 27. minutě se radovali ze srovnání. Pérez nejprve střílel do pravé tyče, sebral si ale odražený míč a na druhý pokus už balon dopravil do sítě. V 57. minutě se Marin odhodlal k odvážné střele ze zhruba dvaceti metrů a poslal míč nekompromisně k levé tyči. López plachtil vzduchem marně. O sedm minut později přidali domácí další trefu, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Pedro. Pět minut poté hosté kontrovali rovněž po rohu, křižná hlavička Fazia byla ale poslední gólovou akcí utkání. Římané se v závěru tlačili za vyrovnáním, Cagliari ale zodpovědně bránilo a o další triumf se připravit nenechalo.
90+4'
90+4'
AS Řím si v závěru utkání vysloužil ještě jeden roh z pravé strany. Krátce po něm si stáhl vzdušný pas do rukavic Guglielmo Vicario a domácí lavička už začíná slavit.
90+3'
Alfred Duncan vyvezl po pravém křídle míč až na útočnou polovinu. Po ztrátě balonu si pomohl taktickým faulem a má to za žlutou.
90+2'
Zadáci AS Řím kooperují s balonem okolo středového kruhu. Potřebovali by hru přenést dopředu, jenže Cagliari skvěle dostupuje jejich spoluhráče.
90+1'
AS Řím zahrávalo rohový kop z pravé strany. Obrana Cagliari byla znovu pozorná. Nyní si staví míč k rozehrávce Guglielmo Vicario a že by zrovna spěchal, to se říci nedá.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Již se rozběhla poslední minuta řádné hrací doby. Obrana Cagliari před chvílí odkopla balon až téměř k protější brance. Záměr domácích je pro zbytek zápasu jasný.
89'
Andrea Carboni teď otálel se svým autovým vhazováním a pořádně hosty rozezlil. Vášně musí uklidňovat sudí Irrati.
88'
Carles Pérez poslal z pravé strany před malé vápno nadýchaný centr, záhy byl však pískán ofsajd. V tom byl přistižen Borja Mayoral.
87'
Fotbalisté Cagliari jsou zataženi na vlastní polovině a soustředí se na pozornou obranu.
86'
Bryan Cristante založil nákopem na levou stranu hřiště rychlou akci Říma, tu ale uhasil dobrou obrannou hlavičkou Daniele Rugani. Balon se ve vápně Cagliari téměř "neohřál".
85'
Po faulu na Bryana Cristanteho AS Řím rychle rozehrává z vlastní poloviny. Času už hosté nemají mnoho.
84'
Gonzalo Villar teď kuriózně upadl při rozehrávce o balon a nabídl jej tak Alfredu Duncanovi. Toho posléze fauloval na půlící čáře.
83'
Bryan Cristante přišlápl nohu Albertu Cerrimu a následně jej přidržel na zemi, aby mu na závěr všeho slovně vyčinil. Zasloužená žlutá karta.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Daniele Rugani.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Alfred Duncan.
82'
Před brankou Cagliari se utvořila velká skrumáž. Ke střele z otočky se v ní dostal Carles Pérez, po zemi ale mířil vedle vzdálenější levé tyče.
81'
João Pedro zřejmě ještě pronesl nějaká peprnější slůvka a vyfasoval žlutou kartu.
80'
João Pedro až příliš ochotně upadl po souboji s Gianlucou Mancinim, který na to rozhodčího vehementně upozorňuje. Přesto je míč přisouzen Cagliari.
78'
Další rohový kop už v podání hostů tak nebezpečný nebyl. O chvíli později si však fotbalisté v bílých dresech vykoledovali standardní situaci.
77'
AS Řím znovu zahrozilo z rohového kopu. Po centru z levé strany hlavičkoval z hranice malého vápna Gianluca Mancini o zem na střed branky. Tam míč vyrazil Guglielmo Vicario před sebe a João Pedro jej odklízel hodně riskantně jen kousek vedle pravé tyče. Nechybělo mnoho a byl z toho "vlastenec".
76'
Hra se momentálně rychle stěhuje ze strany na stranu, oba týmy ale doplácí na celou řadu nepřesností. Jako třeba naposledy Nahitan Nández, kterému při pokusu o kličku balon utekl.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Jordan Veretout.
75'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Alberto Cerri.
75'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Gabriele Zappa.
74'
Třiapadesátiletý kouč Cagliari Leonardo Semplici chystá dvojité střídání. Dá se očekávat, že pro závěrečnou čtvrthodinu vyztuží, vzhledem ke skóre, defenzivu.
73'
Řecký bek se po přetaženém centru z pravé strany dostal zpět na hrací plochu. Do hry uvedl vhazování, po kterém skončil na zemi pro změnu João Pedro.
72'
Babis Lykogiannis odkulhal v doprovodu lékařů za postranní čáru. Nebude se tak moci zapojit do domácího rohového kopu.
71'
Momentálně se nehraje. Pravděpodobně křeče trápí autora prvního dnešního gólu Babise Lykogiannise.
69'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté na předešlou inkasovanou branku rychle odpovídají, a to rovněž po rohovém kopu. Po Pérezově centru z levé strany prodloužil balon FEDERICO FAZIO křižnou hlavičkou ke vzdálenější pravé tyči. AS Řím opět ztrácí jedinou trefu.
68'
V souboji čtrnáctek nakopl Alessandro Deiola v pádu Gonzala Villara. Rozehrávat budou Římané.
67'
Zatím to vypadá, že se AS Řím na čtvrteční úvodní semifinálový duel Evropské ligy proti Manchesteru United vítězně nenaladí. Čas hraje ve prospěch Cagliari.
66'
Nahitan Nández byl zezadu dvakrát přistrčen Leonardem Spinazzolou a nakonec skončil na zemi. Vše skončilo sportovním podáním rukou.
64'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí z rohového kopu navyšují náskok! Na Marinův kratší centr z pravé strany si naběhl JOÃO PEDRO a z otočky zakroutil míč přesně k bližší tyči.
63'
Cagliari se po rohu dostalo do rychlého protiútoku. Giovanni Simeone na jeho konci nahrával na pravou stranu šestnáctky Nahitanu Nándezovi, jehož pokus o pas byl zblokován na další roh.
62'
Pokus o přihrávku z levé strany vápna zblokoval na rohový kop Diego Godín.
60'
Bryan Cristante srazil k zemi Giovanniho Simeoneho, který si to mašíroval za dlouhým nákopem. Vše se k údivu domácí lavičky obešlo bez karetního trestu.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Rick Karsdorp.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Henrich Mchitarjan.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Bryan Cristante.
57'
Cagliari jde podruhé do vedení! RĂZVAN MARIN si navedl míč na odvážnou střelu z nějakých dvaceti metrů a zakroutil balon krásně k levé tyči! Pau López plachtil vzduchem marně.
54'
Hra je přerušena. Na trávníku došlo k nepříjemné srážce Babise Lykogiannise s Amadouem Diawarou. Oba aktéři padli s bolestivým výkřikem k zemi a budou potřebovat ošetřit.
53'
Žlutou kartu dostává Răzvan Marin (Cagliari Calcio).
53'
Úvod druhé půle se nadále nese v režii AS, který operuje s míčem poblíž půlící čáry.
52'
Răzvan Marin byl rozhodčími přistižen v ofsajdu. Tím akce Cagliari skončila.
51'
Borja Mayoral dostal ve vápně krátkou přihrávku zprava, procedil míč mezi dvěma protihráči a vypálil k bližší pravé tyčce. Guglielmo Vicario střelu tygřím skokem vyrazil.
50'
Leonardo Pavoletti upadl po drobném kontaktu s Chrisem Smallingem v pokutovém území. Penalta se ale kopat nebude.
48'
Zdálo se, že Cagliari podnikne výpad po levém křídle, João Pedro ale po Lykogiannisově přihrávce posunul míč směrem vzad.
47'
AS Řím vstoupilo do druhé části zápasu podobně jako do té předchozí. Míč drží neohroženě na svých kopačkách.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Leonardo Spinazzola.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Do zápasu vstoupilo lépe AS Řím, které domácím dlouho nepůjčilo balon. Pak ale hosté chybovali v rozehrávce a Lykogiannis zakončoval rychlou domácí souhru nekompromisní střelou na zadní tyči. Římané byli nadále aktivnější a ve 27. minutě se radovali ze srovnání. Pérez nejprve střílel do pravé tyče, sebral si ale odražený míč a na druhý pokus už balon dopravil do sítě. Ve zbylé čtvrthodině Cagliari vyrovnalo hru a bylo favoritovi rovnocenným soupeřem. Před druhým poločasem je tak vše otevřené.
45+2'
45+1'
Po centru z levé strany hlavičkoval nehlídaný Diego Godín metr před hranicí malého vápna nějaký ten metřík vedle pravého horního růžku branky. Hlava v dlaních – tohle se dalo trefit lépe.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Gonzalo Villar zasáhl ve výskoku Leonarda Pavolettiho, který si po dopadu ublížil. Ošetření ale, zdá se, potřebovat nebude. Cagliari má v závěru poločasu k dispozici standardku.
44'
AS Řím rozehrálo standardku přetaženým centrem. Guglielmo Vicario si křikl a ve výskoku ukryl merunu do rukavic.
43'
Davide Santon fauloval na útočné polovině Babise Lykogiannise. Následně skončil na zemi po kontaktu s Giovannim Simeonem pro změnu Gonzalo Villar. Nehraje se v rukavičkách, přesto sudí Irrati ještě do kapsičky pro kartu nesáhl.
42'
Cagliari drží balon na vlastní polovině a čeká na vhodný moment k přechodu do útoku. Nutno říci, že domácí v druhé polovině poločasu podstatně vyrovnali hru.
40'
Pau López vyrazil mimo šestnáctku pro nákop z hloubi pole, který odvracel hlavou před dotírajícím Giovannim Simeonem. Ten byl ale stejně v ofsajdu.
39'
Po centru z pravé strany hlavičkoval nepřesně Andrea Carboni. Po jeho zakončení daleko vedle levé tyče bude rozehrávat Pau López.
38'
Hosté odcentrovali z pravé strany. Obrana AS odvrátila balon na rohový kop.
37'
Bruno Peres zastavil akci Cagliari taktickým faulem zezadu na Leonarda Pavolettiho.
36'
Z následného rohového kopu, který AS rozehrálo z levé strany, žádné nebezpečí před brankou Cagliari nevzešlo.
36'
A byla z toho zajímavá možnost! Na nadýchaný centr si na pravé straně šestnáctky naskočil Federico Fazio. Jeho hlavičku padající pod břevno vytěsnil na rohový kop konečky prstů Guglielmo Vicario.
35'
Alessandro Deiola utnul rozjíždějící se akci AS Řím držením Lorenza Pellegriniho. Standardka tentokrát pro hosty.
34'
Standardku rozehrál přímým zakončením Babis Lykogiannis. Ten mířil nejen nad zeď, ale i vysoko nad branku.
33'
Nahitan Nández byl jen těsně před velkým čtvercem poslán k zemi Lorenzem Pellegrinim. Cagliari bude zahrávat přímý kop z hodně nebezpečné pozice.
32'
João Pedro, který po ošetření pokračuje v utkání, si z levé strany navedl balon na střelu zhruba z hranice pokutového území. Po jeho přízemním projektilu se natáhl Pau López a balon vyrazil.
31'
Po kontaktu s Alessandrem Deiolou upadl před hranicí šestnáctky Carles Pérez. Dle rozhodčího šlo ale o čistý zákrok a výhodnou standardku ve prospěch AS Řím nenařídil.
30'
Akci Cagliari utnul zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který spatřil ofsajd.
28'
Dlouhý nákop směrem vpřed. Natahoval se po něm Lorenzo Pellegrini, na balon ale přes veškerou snahu nedosáhl.
27'
Dlouhé obléhání se nakonec hostům vyplatilo. Lorenzo Pellegrini prostrčil balon na pravou stranu vápna, kde nejprve CARLES PÉREZ mířil do bližší tyče. Míč se ale odrazil zpět k němu, a tak jej o chvíli později již poslal do odkryté části branky.
27'
Z levé strany se pokusil odcentrovat do vápna Federico Fazio. Trefil ale jen nejblíže stojícího protihráče a musel spěchat za míčem až k půlící čáře.
26'
Bruno Peres uvedl do hry vhazování kousek od rohového praporku. Hosté ale vrátili zpětnými přihrávkami balon až ke středovému kruhu.
25'
Sledujeme stále stejný obrázek. AS Řím kombinuje na útočné polovině, skrze výborně bránící blok Cagliari se ale do zakončení nedostává.
24'
Aktuální statistika držení míče vypovídá jednoznačně pro AS Řím. Favorité dosud hráli s balonem celkem 75 procent času, přesto prohrávají.
22'
Bruno Peres schytal bolestivý úder na pravém okraji hřiště. Domácí jsou pod tlakem a často si vypomáhají za hranicí pravidel.
21'
Guglielmo Vicario vyběhl na okraj své šestnáctky a odehrál míč na poslední chvíli do bezpečí před dotírajícím Lorenzem Pellegrinim. AS Řím má k dispozici autové vhazování.
20'
V tuto chvíli již drží balon hosté, kteří obohacují statistiky celou řadou krátkých přihrávek.
19'
Cagliari se snaží uklidnit hru. Domácí zadáci zapojili do kombinace i brankáře Vicaria.
17'
První vážnější možnost AS! Carles Pérez si od pravé postranní čáry navedl míč skrze několik protihráčů až na hranici šestnáctky, odkud vyslal prudkou přízemní střelu zhruba metr vedle levé tyče. Hosté ještě reklamovali teč a žádali si rohový kop, na ten ale nedošlo.
16'
Aktivní Giovanni Simeone si u postranní čáry došel pro faul. Nakopl jej Bruno Peres.
15'
Uvidíme, zda bude moci brazilský šikula v utkání pokračovat. V tuto chvíli je ošetřován za postranní čárou a Cagliari tak hraje v deseti.
14'
Chris Smalling fauloval u postranní čáry Joãa Pedra, který má nějaký zdravotní problém. K domácímu záložníkovi již míří kluboví lékaři.
13'
Ostrá srážka na středu hřiště. Bolestivě ji schytal především Gonzalo Villar, jenž se bude muset chvíli otřepávat. Poté rozehrají hosté.
12'
AS Řím je po inkasované brance, která přišla jako blesk z čistého nebe, i nadále aktivnějším týmem. Cagliari se především brání.
10'
Jeden z hostů se opřel do balonu z nějakých pětadvaceti metrů. S přízemním pokusem neměl Guglielmo Vicario nejmenší problém.
9'
Něco podobného předvedl na protějším konci hřiště i Guglielmo Vicario, jenž si pohodlně stáhl do rukavic centr z pravé strany.
8'
Po centru z pravé strany mohl zůstat Pau López v naprostém klidu. Slaboučká hlavička k němu doskákala přesně na střed branky. Takže rutinní zákrok.
7'
Po faulu ve střední části hřiště rozehrálo Cagliari rychlou akci po levé straně. Centrovaný balon byl sražen na první rohový kop.
5'
Amadou Diawara nepřesnou přihrávkou nabídl možnost hrát domácím. Nahitan Nández přihrával z pravé strany vápna před branku, kde ještě João Pedro posunul míč na zadní tyč volnému BABISI LYKOGIANNISOVI a ten jej uklidil nekompromisně do sítě.
4'
A opět kombinaci fotbalistů v bílých dresech. Zadáci AS si přihrávají před vlastním vápnem.
3'
Hosté drží v úvodu duelu míč neustále na svých kopačkách. Po Peresově centru z pravé strany si na balon naskakoval na středu vápna Lorenzo Pellegrini, v tísni protihráče jej ale nezasáhl ideálně.
2'
Římané se snažili prokombinovat na dostřel branky po levé straně. Přihrávka "z první", která byla určena Brunu Peresovi, ale byla příliš prudká a skončila za boční čárou.
1'
Fotbalisté Cagliari vstoupili do zápasu v červeno-černé kombinaci, hosté hrají v bílých dresech.
1'

Cagliari Calcio: Vicario – Ceppitelli, Godín, Carboni – Nández, Deiola, Marin, Lykogiannis – João Pedro (C) – Simeone, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Ciocci – Asamoah, Calabresi, Cerri, Duncan, Klavan, Rugani, Walukiewicz, Zappa.

AS Řím: Pau López – Fazio, Smalling, Mancini – Peres, Diawara, Villar, Santon – C. Pérez, Lorenzo Pellegrini (C) – B. Mayoral.
Náhradníci: Fuzato – Cristante, Džeko, El Shaarawy, Juan Jesus, Karsdorp, Kumbulla, Mchitarjan, Pastore, Reynolds, Spinazzola, Veretout.

Rozhodčí: M. Irrati.
AS Řím prohrálo s Cagliari naposledy v roce 2013. Od té doby se oba týmy utkaly v lize třináctkrát. Čtyřikrát se zrodila remíza, devětkrát pak zvítězili Římané – naposledy loni den před Štědrým dnem na domácí půdě 3:2.
AS Řím se v posledních týdnech v domácí soutěži nebývale trápí a dokonce opustil pohárové pozice. Tým je momentálně až sedmý a ztrácí na šesté Lazio tři body, na vedoucí Inter pak propastných 21 bodů. Z posledních pěti kol vyhrálo AS jen jednou. Před týdnem odjelo s prázdnou z Turína, kde podlehlo 1:3 tamějšímu FC. Před třemi dny pak Římané remizovali 1:1 s Atalantou Bergamo. Částečně na vině je i rozsáhlá marodka. Do utkání s Cagliari nebudou moci zasáhnout kvůli zranění Calafiori, Pedro či Zaniolo. Karetní stopku si bude odpykávat Ibanez. Nejistý je rovněž start kvarteta El Shaarawy, Kumbulla, Smalling a Spinazzola. Roli hraje i nahuštěný program. AS Řím totiž úspěšně bojuje v Evropské lize, kde si zahraje už ve čtvrtek semifinále proti Manchesteru United. Dá se tak očekávat, že i vzhledem k tomuto důležitému střetnutí možná portugalský kouč Fonseca některé klíčové hráče pošetří. Nejlepším střelcem AS je v této sezóně s deseti góly francouzský záložník Jordan Veretout. O jednu trefu méně má na kontě Armén Henrich Mchitarjan.
Cagliari hraje v italské nejvyšší soutěži o holé přežití. Tým se v dvacetičlenném pořadí nachází na 18. pozici a oživil naděje na záchranu poté, co v posledních dvou kolech bodoval naplno. Nejprve doma Cagliari přestřílelo 4:3 předposlední Parmu, následně si odvezlo cenné tři body za hubenou výhru 1:0 z Udinese. Směrem dopředu se klub hodně spoléhá na devětadvacetiletého brazilského záložníka Joaa Pedra. Ten je se čtrnácti letošními góly desátým nejproduktivnějším střelcem celé Serie A. Na listině zraněných jsou zapsána tři jména – záložníci Rog s Nainggolanem a brankář Cragno.
Příjemné nedělní odpoledne. V rámci utkání 33. kola italské Serie A se spolu střetnou týmy Cagliari Calcio a AS Řím. Bookmakeři sázkových kanceláří nemají o favoritovi jasno. Těšme se tak, co nám oba celky předvedou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62