Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Juventus - 25. dubna 2021   15:00

Fiorentina
29' Vlahović
1:1
(1:0)
Juventus
46' Morata  (J. Cuadrado)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella /C/, Cáceres – Venuti (46. Martínez), Castrovilli (85. Eysseric), Pulgar, Amrabat, Igor (72. Biraghi) – Vlahović, Ribéry (72. Kouamé).
Terracciano, Rosati – Olivera, Malcuit, Montiel, Barreca, Callejón.
Massa – Meli, Alassio
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Juventus
Szczęsny – de Ligt, Bonucci /C/ (46. Kulusevski), Chiellini – Cuadrado, Ramsey (69. McKennie), Bentancur, Rabiot, Sandro – Dybala (46. Morata), Ronaldo.
Buffon, Pinsoglio – da Silva, Frabotta, Melo, Bernardeschi, Correia.

Fiorentina neudržela tempo z dobře rozehraného prvního poločasu, v němž favorita válcovala a díky letošnímu 17. gólu Dušana Vlahoviće z panenkovsky provedené penalty vedla.
Střídající Álvaro Morata vyrovnal krásnou střelou k zadní tyči z úhlu již půl minuty po přestávce a Juventus od té chvíle převzal iniciativu. Domácím téměř nepůjčil míč, ovšem jeho útočná produkce byla slaboučká a žádnou další šanci si do konce zápasu nevypracoval.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:16.
90+3'
90+2'
Po přímém kopu domácích následoval útočný faul a míč dostávají černobílí. Jen nakrátko, protože zase přišel nedovolený zákrok Bentancura na Kouamého.
90+1'
Moratův centr na Ronalda si ze vzduchu bezpečně stahuje Drągowski. Po jeho dlouhém výhozu byl postrčen do zad Vlahović a rozehrávat bude Fiorentina.
90'
Sudí Massa nastavuje tři minuty.
89'
Stará dáma však standardku úplně zadrbala. Přízemní přihrávku do strany vystihl Kouamé a hosté se přihrávkami dozadu postupně vytlačili až k půlící čáře.
88'
Krok před kratší stranou velkého vápna podrazil Biraghi klasickou snožkou Cuadrada. Juventus má jedinečnou šanci otočit zápas.
Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina) dostává navíc žlutou kartu.
86'
V ofsajdu se zapomněl Morata, který po svém úžasném entrée příliš vidět není.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Valentin Eysseric.
84'
Teprve druhý roh hostů v zápase zahrál zajímavě Kulusevski, ke kroucenému míči chyběl půlkrok Ronaldovi a míč se stočil za zadní tyč.
83'
Protiútok „La Violy“ čtyř na čtyři táhl Castrovilli a místo přihrávky ho i sám zakončil, střelou zpoza šetnáctky trefil jen nohy ustupujícího Chielliniho.
81'
Cristiano Biraghi kulhá zpět ke své bráně, přišlápnutí jeho nohy rozhodčí nepostřehli. Vhazuje Juventus.
80'
Tempo zápasu v závěru opadá, už dlouhou dobu se na trávníku neudálo nic zaznamenáníhodného. Jako by se oba celky spokojily s remízou.
77'
Do úplně volného prostoru na pravém křídle vnikl Rodrigo Bentancur, zpětná přihrávka do vápna však nenašla adresáta, přestože se Ronaldo s Moratou nabízeli.
75'
Juventus má po přestávce velkou územní převahu, ale Ronaldův centr letí za bránu a jeden z nejlepších hráčů fotbalových dějin jen bezmocně rozhazuje rukama.
72'
Dvojnásobné střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odcházejí lehce otřesený Franck Ribéry a také Igor de Paulo, nastupují Christian Kouamé a Cristiano Biraghi.
70'
Chiellini si ve vlastním pokutovém území troufl přes dotírajícího Ribéryho rozehrát dloubáčkem.
69'
Třetí změna v mužstvu Juventusu Turín: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Weston McKennie.
68'
Germán Pezzella tvrdě atakoval ve středovém kruhu Kulusevského, po rychlé rozehrávce si však fotbalisté Juventusu nepohlídali ofsajdovou čáru.
65'
Bartłomiej Drągowski hodně špatným odkopem od brány namazal Moratovi, který předal míč Ronaldovi. Pětinásobný držitel Zlatého míče ani nadvakrát nepropálil blok Nikoly Milenkoviće.
63'
Ribéry povalil Kulusevského, ani další „krátký roh“ však mužstvo z Turína nevyužilo. Krátké obléhání domácí brány zakončil střelou nad břevno právě Dejan Kulusevski.
62'
Cuadrado z trestného kopu našel na zadní tyči de Ligta, který vracel hlavou do ohně, ale tam se nikdo z fotbalistů Juventusu k míči neprotlačil.
61'
Žlutou kartu dostává Martín Cáceres (ACF Fiorentina).
59'
Cristiano Ronaldo si vedl míč po levé straně, utekl Cácerasovi, ale zakončení z rohu šesdtnáctky nebyla ani střela, ani centr.
58'
Álvaro Morata se snažil zidanovkou zbavit dvojice osobních strážců, po letmém kontaktu pak příliš ochotně padal k zemi.
56'
Rohový kop letí do rukavic polského reprezentačního gólmana.
55'
Ribéry a Castrovilli marně hledali po rychlém brejku prostor ke střele, nakonec Pulgarovu skákavou střelu k tyči z 25 metrů vyráží Wojciech Szczęsny na roh.
53'
Po rohu ťukl míč Ribéry šajtlí Castrovillimu, který centroval nedaleko pravé tyče. Hráči Juventusu vytvořili kruh kolem Wojciecha Szczęsného, který poskakující míč jen vyboxoval před sebe a závar ještě chvíli trval.
53'
Následný trestný kop Ericka Pulgara přizvedla zeď na horní síť.
52'
Žlutou kartu dostává Matthijs de Ligt (Juventus Turín) za faul na Ribéryho.
51'
Ramsey nakopl bolestivě do kotníku Pulgara.
50'
Ronaldův centr od koncové čáry prodlužoval jeden z jeho spoluhráčů hlavou, ale po chviličce je pískán de Ligtovi útočný faul na Vlahoviće.
47'
Rozhodčí ještě krátce prověřil s VAR případný ofsajd, ale vše bylo v pořádku.
46'
Juventus právě vstřelil branku!
32 vteřin stačilo hostům k vyrovnání. ÁLVARO MORATA využil Cuadradovu průnikovou přihrávku přes půl hřiště na pravé křídlo a po zasekávačce pravou nohou vymetl úchvatnou střelou levačkou zadní šibenici.
46'
Juventus Turín střídá hned dvakrát: na hřišti se neobjevují Leonardo Bonucci a Paulo Dybala, naopak do hry míří Dejan Kulusevski a Álvaro Morata.
46'
O přestávce vystřídala Fiorentina: místo Lorenza Venutiho přichází do druhé půle Lucas Martínez.
46'
Fiorentina měla v prvním poločase navrch a do vedení se dostala panenkovským dloubáčkem Dušana Vlahoviće z penalty, nařízené za ruku Adriena Rabiota. Juventus se do první šance dostal až v závěru poločasu. Že je na hřišti také jistý Cristiano Ronaldo, si asi za 45 minut sotva kdo z fanoušků vůbec všiml.

Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 2:0, střely mimo 4:1, rohy 5:0, fauly 6:7, ofsajdy 1:1.
45+2'
45+2'
Pulgar hlavičkuje z náběhu na rohový kop z penaltové značky vysoko nad.
45+2'
Hráči Fiorentiny tráví nastavení na polovině soupeře a Amrabata odstavil Bentancur jen za cenu rohu.
45'
Nastavují se 2 minuty.
43'
Obrovská šance Juventusu na vyrovnání před přestávkou! Dybala a Bentancur připravili po ose hřiště tutovku pro Ramseyho, který tváří v tvář brankáři dloubl míč těsně vedle.
42'
Sandrovi se od koncové lajny podařilo odcentrovat skákavý míč jen k brankáři Drągowskému.
41'
Také černobílí se domáhají penalty, když v hromadném náběhu za přímým kopem spadl v souboji s Pezzellou hostující de Ligt. Nepíská se.
40'
Žlutou kartu dostává Igor de Paulo (ACF Fiorentina) za zákrok na Cuadrada.
38'
Ofsajd byl na pravém křídle odmáván Cuadradovi.
36'
Trestným kopem z 22 metrů výrazně přestřelil Vlahović.
35'
Gaetano Castrovilli si nechtěně narazil o rozhodčího, který podle nového výkladu pravidel přerušuje hru.
33'
Na domácích fotbalistech je znát sebevědomí. Castrovilli si ze sevření dvou protihráčů troufl vymanit patičkou.
32'
V lóži Juventusu nepanuje zrovna bujaré veselí. Funkcionáři včetně Pavla Nedvěda mají pod rouškami zachmuřené tváře.
29'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu si troufl na vršovický dloubáček DUŠAN VLAHOVIĆ a otevírá skóre. Rodákovi z Bělehradu museli rodiče vyprávět o finále z roku 1976!
28'
Po prohlédnutí videa nařizuje rozhodčí Massa pokutový kop za Rabiotovu ruku!
26'
Cáceresův padáček se snesl na ruku hostujícího Rabiota. Rozhodčí se přes sluchátka a mikrofon domlouvá s kolegou u videa...
25'
Wojciech Szczęsny neudržel skákavý nákop Ribéryho v náručí a jen díky pohotovému Chiellinimu nestihli domácí zakončit zblízka.
25'
Leonardo Bonucci hraničním způsobem odstavil od míče Dušana Vlahoviće, penalta se k nelibosti domácího trenéra Iachiniho nepíská.
23'
Na druhé straně Dybalův centr zkrotil povolenou malou domů hlavičkou Chiellini.
21'
Turínští měli neuvěřitelné štěstí! Erick Pulgar vypálil z dálky, míč se o hlavu bránícího Bonucciho odráží do tyče a od ní do nic netušícího brankáře, který míč nakonec čapl.
20'
Matthijs de Ligt odhlavičkoval roh jen před Germána Pezzellu, kterému sjela střela z velkého vápna po vnější šajtli daleko mimo.
19'
Krásnou střelou ze střední vzdálenosti protáhl Szczęsného Nikola Milenković a máme tu čtvrtý roh v rychlém sledu.
18'
Pravidlo tři rohy = gól se nepotvrdilo, ani do třetice nedokázala Fiorentina ohrozit bránu.
18'
Opakovaný roh trefil do žeber vyskakujícího Rabiota a série pokračuje.
17'
Míč sice uzmul Aaron Ramsey, ale sám se dostal pod tlak a před dvěma napadajícími hráči ve fialovém si ho zašlápl až za čarou.
16'
Dalších míčových kouzel Ribéryho využil ke střílenému centru Igor de Paulo, hosté ho s obtížemi odvracejí na roh.
15'
Na sklonku první čtvrthodiny jsou oba polští brankáři stále bez ostrého zákroku.
12'
Franck Ribéry hledal šajtlí do běhu Dušana Vlahoviće, kterému padl Wojciech Szczęsny pod nohy a u míče byl o zlomek vteřiny dříve. Srbský útočník mu nezaviněně šlápl na ruku a píská se útočný faul.
10'
Adrien Rabiot poslal k zemi Sufjána Amrabata, jenže nabídnutou standardku Fiorentina nedokázala využít. Nákop do šestnáctky odhlavičkoval Bonucci do zámezí.
9'
Osmatřicetiletý Ribéry úžasně prokličkoval na půlící čáře trojicí napadajících hráčů Juventusu a posílá míč do volného prostoru. Spoluhráči se však příliš nehrnou do útočení.
7'
Průnikovou přihrávku vracel od koncové lajny Cuadrado, před nabíhajícím Ronaldem si však míč snadno pohlídal Bartłomiej Drągowski.
6'
Lorenzo Venuti přihrál hlavičkou další centr do rukavic Drągowského, který si na rozdíl od svého krajana v bráně Juventusu alespoň osahal míč.
4'
Aléx Sandro se prosadil na levém křídle a směroval ostrý přízemní centr do vápna Fiorentiny, kde si míč pokryl tělem domácí kapitán Pezzella.
3'
Hra se zatím přelévá jen od vápna k vápnu, opatrnost vládne úvodním minutám.
1'
Oba celky jsou za slunečného nedělního počasí nastoupeny na prázdném stadiónu Artemia Franchiho. Domácí budou hrát ve fialových dresech, hosté v černobíle pruhovaných.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, Cáceres – Venuti, Castrovilli, Pulgar, Amrabat, de Paulo – Vlahović, Ribéry.
Náhradníci: Terracciano, Rosati – Martínez, Olivera, Malcuit, Biraghi, Montiel, Eysseric, Barreca, Kouamé, Callejón.

Juventus FC: Szczęsny – de Ligt, Bonucci, Chiellini – Cuadrado, Ramsey, Bentancur, Rabiot, Sandro – Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – da Silva, Frabotta, Melo, McKennie, Bernardeschi, Correia, Kulusevski, Morata.

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio.
Vzájemné zápasy

Dva dny před Vánoci šokovala Fiorentina favorita na jeho turínském hřišti výhrou 3:0 (3. Vlahović, 76. Biraghi, 81. Cáceres), přitom za předcházející tři roky s Juventusem uhrála dohromady jediný bodík a dala mu jediný gól.
Juventus Turín (19-8-5, 64:29, 65 bodů, 3. místo)

Po nedělním „postupu“ a úterním „vyřazení“ ze Superligy se musí turínský klub zase soustředit na obyčejnou ligu v domovské Itálii. Tam svádí těsný souboj s AC Milán, Bergamem a Neapolí o druhé až páté místo za suverénním milánským Interem. Ve středu tento úkol zvládl Juventus zdárně a doma přehrál Parmu 3:1, když z předcházejících čtyř kol vyhrál pouze jednou.
Ronaldův klub má nejlepší obranu ligy společně s vedoucím Interem. Do Florencie pojede „Stará dáma“ bez zraněného Chiesy.

Nejlepší střelci:
32 – Ronaldo, 17 – Morata, 12 – Chiesa.
ACF Fiorentina (8-9-15, 41:53, 33 bodů, 14. místo)

Domácí se nacházejí jen pět bodů nad sestupovým pásmem a potřebují dál získávat body, aby se ve Florencii hrála nejvyšší soutěž i další sezónu. V úterním vloženém kole Fiorentina ukončila sérii čtyř zápasů bez vítězství důležotu výhrou 2:1 na hřišti Hellasu Verona. Naopak z posledních čtyř domácích zápasů vybojovala pouhý bod.
Proti Juventusu bude domácím chybět potrestaný záložník Bonaventura.

16 – Vlahović, 5 – Castrovilli, 3 – Milenković.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62