Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Fiorentina - 14. února 2024   19:00

Bologna
12' Orsolini (Ferguson) • 90+5' Odgaard (Lykogiannis)
2:0
(1:0)
Bologna
Ravaglia – Beukema, Posch, Lucumi, Kristiansen (88. Calafiori) – Freuler – Orsolini (79. Ndoye), Aebischer (70. Fabbian), Ferguson, Saelemaekers (79. Lykogiannis) – Zirkzee (88. Odgaard).
Skorupski, Bagnolini – Urbański, Moro, el-Azúzí, De Silvestri, Corazza, M. Ilić, Karlsson.
Chiffi – Scatragli, Di Gioia
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Fiorentina
P. Terracciano – Kayode, Milenković, Ranieri, Biraghi – Arthur (83. López), Mandragora (83. Duncan) – Ikoné, Bonaventura (56. Beltrán), N. González (71. Nzola) – Belotti.
Martinelli, Vannucchi – Parisi, Faraoni, Infantino, Comuzzo, Sottil, Barák.

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z výhry a tří bodů. I ve druhé půli jsme sledovali bojovný fotbal s mnoha osobními souboji, ale také bylo k vidění několik šancí. Za domácí byl blízko úspěchu Ferguson, za hosty zahrozil z přímého kopu Biraghi. Když už to vypadalo, že se ve druhé půli gólu nedočkáme, tak do rozhozené obrany pronikl levou stranou Lykogiannis, centrem našel Jense Odgaarda a ten sklepnutím zblízka pečetil výhru domácího celku 2:0. Bologna je po tomto výsledku na pátém místě s 42 body, Fiorentině patŕí osmé místo s 37 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:8.
90+7'
90+7'
Ještě jedna žlutá karta na straně Fiorentiny, za faul zezadu si ji prohlédl Lucas Beltrán.
90+6'
Už se jen čeká na závěrečný hvizd, domácí diváci už oslavují výhru svého celku.
90+5'
Bologna právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! O druhou branku domácího celku se postarali střídající hráči, když se na levé straně uvolnil Lykogiannis, ostrým centrem našel v šestnáctce na chvilku volného JENSE ODGAARDA a ten hravě sklepl za bezmocného Terracciana – 2:0.
90+4'
Centr do vápna byl odvrácen a následný pokus z dálky o tvrdou střelu zase zablokován. Nic nebyly hostům marné protesty, že se hrálo rukou.
90+3'
Ferguson fauloval na vlastní polovině, nabídl tak Fiorentině přímý kop. Tohle bude na vysoký pas do vápna.
90+2'
Tu pak vyfasoval i domácí Stefan Posch.
90+2'
U postranní čáry se strhla krátká strkanice, aktivní byl zejména hostující Cristiano Biraghi, kterého sudí musel uklidňovat žlutou kartou.
90+1'
Přímý kop pro domácí z pravého křídla, ani tohle nebylo pro branku nebezpečné.
90'
Nakonec z toho byl rohový kop, hosté jej bleskově rozehráli, jenže bez úspěchu. Za malou chvíli přilétl před Ravagliu ještě jeden vysoký pas, ten už si gólman Boloni stáhl do rukavic.
89'
Akce hostů levou stranou, za chvíli se dá čekat centr.
88'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Victor Kristiansen, přichází Riccardo Calafiori.
88'
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Jens Odgaard.
87'
Trenér Thiago Motta nachystal ještě dvě změny, čeká se na přerušení hry.
86'
Odkop domácích alespoň k půlce, Fiorentina už buduje další postupný útok.
85'
Centr z pravé strany našel hlavu Nzoly, jeho zakončení ovšem postrádalo razanci a navíc šlo přesně doprostřed branky, kde stál připravený Ravaglia.
84'
Fiorentina začíná pospíchat, stále ale naráží na dobře pracující obranu domácích.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Arthur, přichází Maxime López.
83'
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alfred Duncan.
82'
Zirkzee se prodíral do vápna pravou stranou, proti přesile ale neměl moc šancí.
82'
Za malou chvíli se bude střídat na straně Fiorentiny, i zde přijdou hned dva noví hráči.
81'
Bologna předvedla rychlý výpad levou stranou, hned v zárodku se ale mával a pískal ofsajd.
80'
Hostující celek už tlačí vše do útoku, dají se čekat časté nákopy před Ravagliu.
79'
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Dan Ndoye.
79'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Babis Lykogiannis.
78'
Zleva střílel Ikoné, tohle ale letělo o docela velký kus vedle pravé tyče.
77'
Na lavičce domácího celku se chystá střídání, a bude hned několikanásobné.
75'
Vyrovnání měl po Beltránově prodloužení na hlavě Nzola, jenže jeho trknutí šlo těsně vedle. Je ale možné, že by případný gól stejně neplatil, neboť stejný hráč v úvodu celé akce předvedl zákrok, kdy rukou trefil protivníka do tváře.
74'
Centr se stáčel směrem od branky, vysoký pas skončil u hráčů Boloni.
73'
Roh pro Fiorentinu.
72'
Orsolini touží po svém dnes druhém gólu, který by znamenal jeho padesátý úspěch v Serii A, ale zatím mu není přáno. Nyní zakončoval vedle.
71'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází M'bala Nzola.
70'
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Giovanni Fabbian.
68'
Přímý kop si nachystal Biraghi, skvěle překonal zeď, ale na brankové čáře byl připravený Ravaglia. Ten míč vyrazil do bezpečí!
67'
A teď pozor! Po zákroku na hostujícího Belottiho je tu nebezpečný přímý kop kousek od hranice vápna!
65'
Další rychlý výpad Boloni skončil odmávaným ofsajdem.
64'
Centr od rohového praporku skončil kousek od malého vápna, prudká hlavička prosvištěla jen kousíček nad Terraccianovým břevnem.
63'
Domácí v protiútoku, centr z levé strany odvracel hlavičkou na rohový kop pohotový Arthur.
61'
Fiorentině nechybí snaha o průniky k šestnáctce, tam ale veškeré dění končí. Bologna své vápno brání na výbornou.
59'
Žlutá karta pro domácí tým, za skluz na půlce byl potrestán Remo Freuler.
59'
Hra se přesunula na opačnou stranu, pád v šestnáctce Boloni ale dle rozhodčího na pokutový kop nebyl.
57'
Bologna začíná přidávat na tempu, další střela z dobré pozice byla jen tak tak zablokována.
56'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Lucas Beltrán.
56'
No vida, šance! Na centr z pravé strany si u zadní tyče naběhl domácí Ferguson, po míči se vrhl obětavou rybičkou, jeho hlavičku ale gólman Terracciano vyrazil!
55'
A další souboje o míč na půlce...
53'
Na domácí straně se začali rozcvičovat náhradníci, je mezi nimi i útočník Dan Ndoye.
51'
Najednou se za obranu Fiorentiny vřítil Kirkzee, jeho střela byla lehce ztlumena a na brankové čáře pak gólmana zastoupil vracející se Kayode.
51'
Vypadá to, že minimálně v úvodu druhé půle neuvidíme kdovíjak strhující zápas, bojuje se hlavně u půlky.
49'
Hosté vhazují na vlastní polovině, Kayode se chystá s rozběhem poslat míč až někde k půlce.
47'
První střelu druhé půle vyslali hosté, Terracciano si s pokusem po zemi bez potíží poradil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:06.
Je za námi první poločas, který přinesl chvílemi akční fotbal ze strany Boloni, chvílemi zase plno soubojů z obou stran. Diváci se pak dočkali jedné branky a k radosti domácích to byl Riccardo Orsolini, který Terracciana překonal ranou z pravé strany. Stejný hráč se pak trefil ještě jednou, a to z přímého kopu, gól však nebyl uznán pro těsný ofsajd. Fiorentina toho v první půli mnoho nepředvedla a pokud nechce dnes odjet s prázdnou, bude muset rozhodně přidat.
45+5'
45+4'
Centr do vápna domácích, kde došlo k dalšímu souboji o míč. González upadl, dle sudího ale zákrok na pokutový kop nebyl.
45+3'
Sudí už krotí vášně, neboť se pískal faul Zirkzeeho na Ranieriho ve středovém kruhu.
45+2'
Vypadalo to, že hostující Ranieri zahrál v osobním souboji rukou, ale nakonec se pískal faul domácích barev. A tak se bude rozehrávat opačným směrem.
44'
Fiorentina se v závěru poločasu snaží něco vymyslet a tlačí se před Ravagliu.
42'
Malá domů na Ravagliu, ten měl pak dost času i prostoru na rozehru na své křídlo.
40'
Ostrý zákrok od hostujícího Biraghiho, tohle hlavní rozhodčí ponechal bez karetního trestu.
38'
Kontrola u videa byla poměrně dlouhá, k obrazovce byl povolán i hlavní sudí Chiffi a ten nakonec rozhodl, že gól skutečné nebude uznán. Stav je tak i nadále 1:0.
36'
Domácí rozehráli po dlouhých přípravách přímý kop z pravé strany, Orsolini poslal do vápna ostrý míč, na který si nabíhali hned dva hráči, ale ani jeden jej hlavou nelízl. Ten tak prošel až k zadní tyči za Terraccianova záda. Zasáhl ale VAR a gól byl odvolán pro těsný ofsajd.
35'
Je tu první žlutá karta utkání, za Poschovo přišlápnutí si ji prohlédl Nikola Milenković.
34'
Souboj u pomezní čáry, míč skončil mimo hrací plochu. Vhazovat bude domácí Posch.
32'
Najednou tu ale hosté podnikli výpad levým křídlem, sklepnutí šlo na Belottiho, jenže ten prováhal nejlepší okamžik na zakončení a byl zablokován.
31'
Fiorentina kombinuje na středu hrací plochy, dál to obrana boloňských nepouští.
29'
Další odpískaný faul Boloni, tentokrát se na zemi ocitl Arthur. Hra teď opravdu postrádá souvislé tempo.
28'
Tvrdý zákrok domácích zastavil další postup k Terraccianově brance, hra se otáčí opačným směrem.
26'
Fiorentina je nyní v útlumu a prakticky se jen brání. Bologna má volné pole působnosti.
25'
Další krátký tlak Boloni, jednu střelu dokázal Terracciano vyrazit, ta druhá od Orsoliniho letěla vysoko nad.
23'
Střela hostů zpoza pokutového území, Ravaglia ale zasahovat nemusel, míč letěl kus nad jeho branku.
22'
Míč je u Ravaglii, ten ukončil akci Fiorentiny po levém křídle. Už se chystá k pozvolné rozehrávce.
20'
Trochu nám teď pokleslo tempo, stále ale platí, že se hraje dost tvrdě. Osobních soubojů vidíme opravdu dost.
18'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, zda tam nebyl i faul od domácích, či hra rukou, ale po chvilce sudí ukázal, že se bude rozehrávat proti brance Fiorentiny.
16'
Míč se ocitl v šestnáctce González, ale nakonec to byl šlapák právě hostujícího hráče, který zavinil přerušení hry.
15'
Biraghiho centr do pokutového území si domácí celek pohlídal a pro tuto chvíli dokázal nebezpečí odvrátit.
14'
Hosté prakticky ihned reagovali střelou z dobrého úhlu, Ravaglia ale vytáhl pohotový zákrok a míč srazil na roh.
12'
Teď už to domácím vyšlo a Bologna vede! Dlouhý pas na pravou stranu dostal RICCARDO ORSOLINI, zasprintoval k vápnu, kde si to opět dal trochu na střed a následně vyslal přes Biraghiho střelu ke vzdálenější Terraccianově tyči – 1:0!
11'
Rychlý kontr domácího celku podnikl Orsolini, hodil si to pak trochu na střed, ale technická rána šla vedle Terraccianovy branky.
10'
Hosté to zatím mají tak trochu a náhodu, i tentokrát tu totiž byla střela z úhlu, která skončila na boční síti. Zakončujícím hráčem byl Nicolás González.
9'
Střela domácí Boloni, zpoza pokutového území branku minul Michel Aebischer.
8'
Krátký závar před Terraccianovou brankou, tady to hosté zvládli ukočírovat a míč odvrátit mimo šestnáctku.
7'
Až o malou chvíli později si narazil Jonathan Ikoné a střílel z pravé strany. V rozhodujícím okamžiku mu však míč lehce poskočil a on tak vystřelil vedle Ravagliovy branky.
6'
Andrea Belotti dostihl míč na levé straně, ale následná kombinace k nějakému zakončení nevedla.
5'
Živo je i v hledišti, za brankou, kterou nyní hájí gólman Fiorentiny, to slušně bouchá.
4'
Až teď tu byla rozehra hostujícího celku kousek od středové čáry, jenže to tým pojal směrem dozadu. Míč skončil až u gólmana Terracciana.
3'
Bologna se hned od úvodních okamžiků snaží o aktivní fotbal, Fiorentina se zatím pouze brání.
2'
Hned v úvodu přibrousil hostující Biraghi Riccarda Orsoliniho, zatím se to obešlo bez žluté karty.
1'

Bologna FC: Ravaglia – Beukema, Posch, Lucumi, Kristiansen – Freuler – Orsolini, Aebischer, Ferguson, Saelemaekers – Zirkzee.
Náhradníci: Skorupski, Bagnolini – Urbański, Moro, el-Azúzí, Odgaard, De Silvestri, Corazza, Calafiori, M. Ilić, Fabbian, Karlsson, Ndoye, Lykogiannis.
Trenér: Thiago Motta

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Kayode, Milenković, Ranieri, Biraghi – Arthur, Mandragora – Ikoné, Bonaventura, N. González – Belotti.
Náhradníci: Martinelli, Vannucchi – Parisi, Faraoni, Duncan, Beltrán, Nzola, Infantino, López, Comuzzo, Sottil, Barák.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Chiffi – Scatragli, Di Gioia.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Renato Dall'Ara začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Chiffi, kterému budou na pomezí asistovat Marco Scartragli a Vittorio Di Gioia.
Bologna FC

Rossoblù jsou v tuto chvíli na pátém místě s 39 body, což značí pouze tříbodovou ztrátu na čtvrtou Atalantu. Bologna se v posledních kolech rozstřílela, vždyť za poslední tři duely dala hned deset gólů! Hned čtyři branky inkasovalo Lecce, Bologna ji po dvou trefách Orsoliniho, jedné Beukemy a Odgaarda zdemolovala 4:0.

ACF Fiorentina

Viola je v tabulce na sedmém místě s 37 body a v minulém kole přerušila čtyřzápasové čekání na výhru. Na svém trávníku Fiorentina přivítala Frosinone a vyhrála vysoko 5:1. O branky se postarali Belotti, Ikoné, Martínez, González a s trochou štěstí také střídající Barák.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na dohrávku 21. kola mezi týmy Bologna FC a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62