Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Frosinone - 14. dubna 2024   12:30

Neapol
17' Politano (Di Lorenzo) • 64' Osimhen (Kvaracchelija)
2:2
(1:0)
Frosinone
50' Šeddíra  (Soulé) • 73' Šeddíra  (Zortea)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Östigaard, Rui – Anguissa (86. Simeone), Lobotka, Zieliński (78. Cajuste) – Politano (78. Raspadori), Osimhen, Kvaracchelija.
Gollini, Idasiak – Dendoncker, Lindström, Mazzocchi, Natan, Traorè.
Fabbri – Moro, Rossi
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Frosinone
Turati – Lirola, S. Romagnoli, Okoli – Zortea (90+5. Lusuardi), Barrenechea, Mazzitelli (C) (90+5. Gelli), Valeri – Soulé (78. D. Seck I), Brescianini (78. Reinier) – Šeddíra.
Frattali, Cerofolini – Báez, Çuni, Garritano, Ghedjemis, Jorge, Kvernadze, Marchizza.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:14.
Hlavní rozhodčí Michael Fabbri píská do píšťalky a ukončuje tak dnešní zápas. Oba celky se rozcházejí po remíze 2:2 se ziskem 1 bodu. Ztráta to je především pro domácí, kteří byli aktivnějším celkem, ale žádné další šance již nedotáhli ke vstřelení branky a dvougólový Cheddira na druhé straně tak zařídil bod pro zachraňující se Frosinone.
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
90+9'
90+8'
Možnost brejku pro hosty zastavuje faulem Mario Rui a po zásluze tak vidí druhou žlutou kartu a jde předčasně pod sprchy.
90+8'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým SSC Neapol (Mário Rui).
90+7'
Volný přímý kop odvrací hlavou Romagnoli.
90+7'
Žlutá karta pro tým Frosinone Calcio (Caleb Okoli).
90+6'
Turati posílá dlouhý nákop od vlastní brány až na soupeřovu polovinu.
90+6'
Hra po vystřídání znovu pokračuje.
90+5'
Střídání v týmu Frosinone Calcio:
ze hřiště odchází Luca Mazzitelli, přichází Francesco Gelli,
ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Mateus Lusuardi.
90+4'
Zortea se při faulu sám poranil a zůstává ležet na trávníku. Hra je tak přerušena.
90+3'
Nadir Zortea fauluje a rozehrávat budou domácí z vlastní poloviny.
90+2'
Po pěkné kombinaci se ve vápně ocitl v dobré pozici Di Lorenzo, hledal ještě přihrávkou Simeoneho, ten ale na míč nedosáhl a hrají tak hosté.
90'
Raspadoriho centr do vápna si našel Rrahmani, hlavičkuje ale pouze nad bránu Turatiho.
89'
Mazzitelli fauloval Simeoneho a uvidíme volný přímý kop v podání Neapole.
88'
Faulem se provinil Demba Seck a rozehrávat budou domácí.
87'
Hráči Neapole teď drží míč na kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giovanni Simeone.
85'
Osimhem fauluje Okoliho a míč tak budou mít hráči Frosinone.
83'
Ve velké šanci se objevil na malém vápně po přiťuknutí hlavou od spoluhráče Demba Seck, neporadil si ale se zpracováním a branku tak nedává.
83'
Romagnoli si pohlídal Osimhena a hlavičkou odvrací míč do bezpečí.
82'
Di Lorenzo nezvládl zpracovat těžkou přihrávku a míč končí v zámezí. Od brány bude rozehrávat Turati.
81'
Caleb Okoli hlavičkuje míč do zámezí a zastavuje tak akci domácích.
80'
Di Lorenza připravil o míč Reinier, vysunul Cheddiru, ten se ale zamotal do kliček a o míč ve vápně přišel.
79'
Di Lorenzo obešel protihráče a následnou přihrávkou hledal Cajusteho, pozorná obrana Frosinone ale získává míč.
78'
ze hřiště odchází Marco Brescianini, přichází Reinier,
ze hřiště odchází Matías Soulé, přichází Demba Seck.
78'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Giacomo Raspadori,
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Jens Cajuste.
75'
Ke střele se na druhé straně dostal Khvicha Kvaratskhelia, připravený Turati ale jeho pokus kryje.
73'
Frosinone právě vstřelilo branku!
Po přesném centru Nadira Zortey do vápna se do míče opřel hlavou WALID CHEDDIRA a svým druhým dnešním gólem vyrovnává na 2:2!
71'
Di Lorenzo posunul míč na Politana, ten hledal někoho ze spoluhráčů zpětnou přihrávkou do vápna, obrana Frosinone ale odkopává.
70'
Mazzitelli se zdá být v pořádku a hra tak může pokračovat.
69'
Na zemi zůstává po předchozím souboji ležet Luca Mazzitelli.
68'
Domácí teď zklidnili hru a začínají postupnou kombinací od Mereta.
66'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Mário Rui).
64'
Neapol právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu a odraženému míč ke střele z dálky napřáhl Khvicha Kvaratskhelia, jeho skákavá střela propadla až na kopačky VICTORA OSIMHENA, který zblízka míč usměrnil za záda bezmocného Turatiho.
62'
Khvicha Kvaratskhelia si připravil míč ke střele za hranicí vápna, velmi dobrým zákrokem se ale prezentoval znovu Stefano Turati!
62'
Zortea svoji střelu nasměroval pouze do zad dobře postaveného Östigaarda,
61'
Nákop za obranu si pohlídal Amir Rrahmani a odkopává do zámezí.
60'
Valeri nepřesnou přihrávkou pouze odevzdává míč na kopačky hráčů Neapole.
60'
Centr Politana do vápna hledal Osimhena, před ním ale odkopává míč jeden z pozorných obránců Frosinone.
59'
Přihrávku už na hrací ploše nedostihl Nadir Zortea a od brány tak bude rozehrávat Alex Meret.
58'
Centr Piotra Zielińského do vápna našel pouze rukavice Stefana Turatiho.
57'
Faulován byl Frank Anguissa a uvidíme tak volný přímý kop domácích z dobré pozice k ohrožení branky.
56'
Caleb Okoli zastavuje skluzem akci domácích. Vhazování pro Neapol.
55'
Ke střele se ve vápně dostal Khvicha Kvaratskhelia, jeho prudká rána končí ale pouze v boční síti Turatiho branky.
54'
Mario Rui využil svého dobrého postavení a zastavuje akci hostů.
52'
Nákop za obranu nestihl doběhnout Kvaratskhelia a od branky tak bude rozehrávat Turati.
50'
Po velké chybě v rozehrávce Alexe Mereta se k míči dostal WALID CHEDDIRA, který zblízka neměl problém dopravit míč do branky! Je vyrovnáno.
49'
Odražený míč si ve vápně našel Marco Brescianini, jeho střela je ale zblokována obranou Neapole.
47'
Po centru do vápna a hlavičce domácích vytahuje Stefano Turati další dobrý zákrok a drží tak svůj tým ve hře.
46'
Frank Anguissa vymyslel krásnou průnikovou přihrávku na Victora Osimhena, tomu ve skórování zabránil Stefano Turati a následně míč odkopává obrana Frosinone do bezpečí.
46'
Dlouhý nákop hostů získává Mario Rui do své moci.
46'

Žluté karty: 1 : 0
Hlavní rozhodčí Michael Fabbri ukončuje svým hvizdem 1. poločas dnešního utkání, ve kterém po krásné brance Mattea Politana vede domácí Neapol 1:0. I nadále byli domácí aktivnějším týmem, obranu hostů zlobil především Victor Osimhen, své šance ale neproměnil. Hosté příležitost k vyrovnání v podobě pokutového kopu nevyužili, Alex Meret vystihl směr střely Matiase Souleho a penaltu chytil.
45+4'
45+3'
Mario Rui vystihl směr přihrávky a dobrým obranným zákrokem ve vápně bere míč hráčům Frosinone.
45+2'
Domací drží míč na kopačkách a kombinují krátkými přihrávkami.
44'
Brescianini fauloval u půlící čáry Di Lorenza a hrát s míčem tak budou domácí.
43'
Po přihrávce Victora Osimhena se střele ve vápně dostal Piotr Zieliński, jeho střelu doprostřed brány ale kryje Stefano Turati.
41'
Centr Piotra Zielińského z rohového kopu odkopává obrana Frosinone.
41'
Centr Politana sráží Caleb Okoli na rohový kop.
39'
Neapolští teď drží míč na svých kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky ve středu hřiště.
37'
Střela Mazzitelliho z velké dálky letí hodně mimo branky Mereta.
37'
Valeriho zpětnou přihrávku do vápna zblokovala obrana Neapole na rohový kop.
36'
Prudkou ránu Walida Cheddiry ze střední vzádlenosti vyráží Meret.
35'
Matias Soule se provinil faulem ve středu hřiště a hrát tak budou domácí.
33'
Piotr Zieliński si vyskočil na centr v malém vápně, jeho hlavička ale letí těsně vedle brány Turatiho.
30'
Matias Soule penaltu nedává! Jeho přízemní ránu do levé části branky chytá Alex Meret, který vystihl směr střely.
29'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Amir Rrahmani).
28'
Uvidíme pokutový kop! Pěkná kombinace hostů vyústila ve faul Rrahmaniho na Walida Cheddiru. Rozhodčí Fabbri neváhal zapískat.
25'
Hlavní rozhodčí Michael Fabbri přerušuje hru a dává hráčům možnost občerstvit se.
24'
Střela, kterou vyslal z hranice vápna Khvicha Kvaratskhelia, končí v náručí připraveného Turatiho.
23'
Romagnoli odvedl dobrou obrannou práci a nepustil do šance Victora Osimhena.
22'
K odraženému míči se dostal Mazzitelli, jeho přízemní střela ale letí vedle branky Mereta.
20'
Po chybě Romagnoliho se sám na brankáře řítil Victor Osimhen, jeho střela z hranice vápna ale letí těsně vedle pravé tyče Turatiho branky.
19'
Matias Soule svoji střelu posílá vedle branky Mereta.
19'
Domácí si nerozuměli ve středu hřiště a míč získávají hráči Frosinone.
17'
MATTEO POLITANO si rychlou kličkou navedl míč na střed a svojí levačkou vyslal krásnou technickou střelu na zadní tyč, po které se Turati natahoval marně!
16'
Další skrumáž ve vápně Frosinone, ke střele z otočky se dostal Leo Östigaard, střela mu ale nesedla a letí mimo branku Turatiho.
15'
Matteo Politano se na hranici vápna dostal ke střele po rohovém kopu, trefuje ale blok hostující obrany.
14'
Stefano Turati teď vytáhl perfektní zákrok proti střele Victora Osimhena z malého vápna!
13'
Měkký centr Zielińskiho do vápna trefuje prvního bránícího hráče Frosinone a ten odkopává.
13'
Centr Mattea Politana do vápna na poslední chvíli odvrací Nadir Zortea hlavou na roh.
12'
Nákop Östigaarda končí až v zámezí, na tento míč neměl nárok Politano dosáhnout.
11'
Anguissa si při zpracování pomohl rukou a hlavní sudí Fabbri tak dává míč hráčům Frosinone.
10'
Míč na střed hřiště si naváděl Khvicha Kvaratskhelia, jeho prudká přízemní rána ale letí hodně vedle branky Turatiho.
9'
Zortea nezvládl zpracovat těžkou přihrávku vzduchem a s míčem tak hrají domácí.
8'
Po rohovém kopu se ke střele na hranici vápna dostal Matias Soule, napálil ale pouze dobře postaveného Franka Anguissu a míč tak mají domácí.
7'
Valeri se zkoušel prosadit přes dvojici obránců po levé straně, míč končí v zámezí a uvidíme rohový kop v podání hráčů Frosinone.
6'
Enzo Barrenechea nepřesným nákopem nenašel nikoho ze spoluhráčů. Vhazovat budou domácí.
5'
Hra po ošetření Victora Osimhena znovu pokračuje.
3'
Stefano Turati byl rychle venku z branky a boxuje míč pryč před dotírajícím Victorem Osimhenem.
2'
Okoli byl znovu připravený a zastavuje akci domácích odkopem do zámezí.
1'
Dlouhý nákop domácích do vápna odvrací hlavou Caleb Okoli.
1'
Hlavní rozhodčí Michael Fabbri právě přivádí oba celky na hrací plochu, kde je již vše připraveno k výkopu. Domácí hráči Neapole v tradičních modro-bílých dresech, hosté z Frosinone v dresech žlutých.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Östigaard, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini, Idasiak – Cajuste, Dendoncker, Lindström, Mazzocchi, Natan, Raspadori, Simeone, Traorè.
Trenér: Francesco Calzona

Frosinone Calcio: Turati – Lirola, S. Romagnoli, Okoli – Zortea, Barrenechea, Mazzitelli, Valeri – Soulé, Brescianini – Šeddíra.
Náhradníci: Frattali, Cerofolini – Báez, Çuni, Garritano, Gelli, Ghedjemis, Jorge, Kvernadze, Marchizza, Lusuardi, Reinier, D. Seck I.
Trenér: Eusebio Di Francesco

Rozhodčí: M. Fabbri.
Vzájemný zápas

Poslední souboj obou celků nabídlo osmifinále Coppa Italia, kdy Frosinone šokovalo domácí a z Neapole si odvezlo historický postup za vítězství 4:0. Všechny branky nastříleli hráči Frosinone až ve 2. poločase, skvělým výkonem a brankou se prezentoval argentinský záložník Enzo Barrenechea. V prvním ligovém kole Serie A naopak zvítězili Neapolští i díky dvěma trefám Victora Osimhena na půdě Frosinone v poměru 3:1.
Z posledních pěti soutěžních utkání těchto týmů pak máme bilanci 4 vítězství Neapole a 1 vítězství Frosinone, právě ve zmiňovaném domácím poháru.
Frosinone Calcio přicestuje pod Vesuv jako osmnáctý tým soutěže, se ziskem 26 bodů jsou svěřenci lodivoda Eusebia Di Francesca na první sestupové pozici. Na místo zaručující setrvání v Serii A i pro příští sezonu ale ztrácejí pouhý bodík a tak je cesta k záchraně pořád otevřená.
Na hřištích soupeřů jsou však hráči Frosinone úplně nejhorším týmem ligy, když nasbírali pouhé 4 body za 4 remízy. Na ligové vítězství čekají Canarini, jak se klubu přezdívá, již 10 zápasů. Nejlepším střelcem týmu je s 10 góly terpve dvacetiletý argentinský forvard Matias Soule, který je do Frosinone zapůjčen z Juventusu do konce sezony. Dalšími stálicemi v sestavě je zkušený obránce Simone Romagnoli a záložník Enzo Barrenechea, který je v týmu také na hostování z Juventusu.
SSC Neapol po loňské mistrovské sezoně zažívá poněkud horší ročník. Tažení Ligou Mistrů skončilo pro Partenopei v osmifinále na kopačkách fotbalistů Barcelony a v tabulce Serie A jim patří 7. místo se ziskem 48 bodů. Svěřenci Francesca Calzony, který na lavičce nahradil odvolaného Waltera Mazzarriho, tak aktuálně na pozice zaručující evropské poháry v příští sezoně ztrácejí 2 body. V domácím prostředí pak Neapolští letos v lize získali méně bodů než na hřištích soupeřů a právě domácí ztráty je stojí lepší postavení v tabulce. Nejlepším střelcem týmu je s 12 góly nigerijský sniper Victor Osimhen, mezi další tahouny patří také křídelník Khvicha Kvaratskhelia a nebo slovenský záložník Stanislav Lobotka.
Hezké nedělní poledne všem fanouškům fotbalu! Čeká nás utkání 32. kola italské Serie A. Domácí SSC Neapol přívítá na stadionu Diega Armanda Maradony hostující Frosinnone Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62