Challenger Barletta -  ONLINE PŘENOS -  Lukáš Rosol : Alessandro Giannessi - 14. dubna 2017   14:30

3

Konec zápasu. Lukáš Rosol prožívá nejpovedenější turnaj letošní dosud utrápené sezóny a postupuje na challengeru v Barlettě do semifinále, když dokázal otočit nepříznivý vývoj a vítězí 2:6, 6:3, 6:3.
V semifinále českého reprezentanta čeká druhý nasazený Aljaž Bedene, Slovinec s britským pasem.
Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek svátečního dne!
6:3
Ital ani teď neudržel nervy na uzdě a dvojchybou ukončuje zápas!
40-0
Rosol si vychutnal nepovedený Giannessiho kraťas a má tři mečboly!
30-0
Po druhém podání Ital posílá míček nečistě do sítě a je v kritické situaci.
15-0
Giannessi vytáhl neuvěřitelný míček z rohu kurtu a dostal se do hry, k zisku fiftýnu mu ani tento kousek nepomohl.
5:3
Hlavní sudí si v téhle hře zaběhá skoro stejně, jako oba tenisté. Tentokrát přisuzuje bod Rosolovi, když odhalil těsný aut Giannessiho.
40-30
Přímý bod z podání.
30-30
Krásná výměna plná výborných úderů na obou stranách, Rosol nakonec soupeře přetlačil a nepouští ho zatím k brejkbolům.
15-30
Rosolův milimetrový aut potvrdil i hlavní rozhodčí, který přezkoumal otisk míčku.
15-15
Rosol doběhl stopbal, obtížný úder ale posílá do autu.
15-0
Lukáš sází eso, to je správný vstup do důležitého gemu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Už podruhé v zápase Giannessi selhal při brejkbolu a odevzdává své podání dvojchybou!
40-15
Rosolův útok Giannessi dokázal vybrat, český tenista ale u sítě zahrál skvělý volej do růžku a má dva brejkboly!
30-15
Rodák z Brna ztratil na základní čáře stabilitu a soupeř snižuje.
30-0
Rosol tlačil soupeře behkendem obouruč, rotovaným forhendem a překonal ho až elegantním kraťasem.
15-0
Dvojchyba Alessandra Giannessiho.
3:3
Přímý bod z podání a čistá hra pro Lukáše Rosola.
40-0
Při svém podání český tenista září, další vítězný úder posadil Italovi do protipohybu.
30-0
Znovu uspěl Rosol nátlakovou hrou, kterou donutil soupeře k chybě od základní čáry.
15-0
Také Lukáš Rosol dokazuje, že umí zahrát pěkné vítězné údery.
2:3
2:3
2:3
Aplaus z publika pro domácího tenistu, kterého Rosol proháněl z rohu do rohu, Ital se však postupně vymanil z tlaku, vyrovnal hru a sám zakončil parádním forhendem do růžku.
15-40
Giannessi dokáže oběhat neuvěřitelné sprinty a odměnou mu je další zasloužený fiftýn.
15-30
Obecenstvo tleská za brilantní vítězný úder domácímu tenistovi.
15-15
Patrně nejdelší výměnu celého zápasu ukončuje pro změnu Rosolův aut.
15-0
Giannessimu byl při podání dvakrát zahlášen aut.
2:2
Lukáš využívá čtvrtý gembol a opět dorovnává stav setu.
A-40
Giannessi se ubránil na základní čáře i následné smeči, potřetí už mířil v tísni do autu.
40-40
Rosol však zahrál z bekhendu od základní čáry zbytečně do sítě.
A-40
Příliš dlouhý míček z Giannessiho rakety.
40-40
Rosol zaútočil do rohu kurtu, jenže o kousek svůj úder přepálil.
40-30
Když je Rosol na síti, snaží se mu soupeř hrát na tělo. Další z řady složitých volejů vybral Čech jen do autu.
1:2
Škoda velmi těsného autu z křížného obouručného bekhendu. Tenisté si zatím své podání ve třetím setu drží.
30-40
Zato volej z náběhu proti úderu na tělo byl v podání našeho tenisty úžasný.
15-40
Český reprezentant se na sebe zlobí po těsném autu z bekhendu.
15-30
Rosolův forhend Giannessi vrátit na druhou polovinu dvorce nedokázal.
0-30
Domácí hráč vytasil čtvrté eso.
0-15
Giannessi svého soupeře nádherně přehodil.
1:1
Rosol ustál kritický okamžik a po dlouhé výměně od základní čáry vyrovnává stav třetí sady.
A-40
Lukáš zvládl obtížný volej proti míčku, mířícímu mu na obličej.
40-40
Naštěstí český hráč ovládl emoce a prudkým forhendem z téčka odvrací brejkovou hrozbu.
40-A
Z hlediště se ozývá pískot. Rosol totiž po další chybě vztekle napálil míček do ochranné bariéry.
40-40
Dlouhé diskuse Lukáše Rosola s umpirovým rozhodčím na výsledku výměny nic nezměnily.
40-40
Aktivní hra se tentokrát nevyplatila, Rosolův prudký křížný forhend nedopadl do určeného pole 13x9 yardů.
40-30
Když Lukášovi sedne první podání, přichází o fiftýn málokdy.
30-30
Rosolovi se nepovedl volej u sítě a Giannessi toho hned využívá.
30-15
Čech si svého soupeře rozběhal a zkušeně pouští jeho úder do zámezí.
15-15
Míček získává Rosol.
0-15
Rosol se do toho rozhodl praštit, z forhendu však míří vedle.
0:1
Giannessi zakončuje game esem.
40-A
Přímý bod z podání otáčí vývoj gemu.
40-40
Vynikajícím forhendem do růžku hned po podání se Ital dotahuje na shodu.
40-30
Další výměnu odehrál rodák z La Spezie skvěle a první brejkbol umazal.
40-15
Zase se hrálo opatrně, než Rosol zaútočil a naběhl na síť. Tam správně pustil do autu Giannessiho pokus o prohoz a má dva brejkboly.
30-15
Oběma hráčům hodně záleželo, aby nechybovali. Nudu přerušil Rosol kraťasem, který se sice moc nepovedl, zato pak předvedl skvělý postřeh na síti, když volejem poslal míček do volného pole.
15-15
Chyba italského tenisty.
0-15
Domácí hráč připisuje v rozhodující sadě úvodní fiftýn po běhavé výměně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Alessandro Giannessi.
0:0
Po dvou sadách má Lukáš Rosol úspěšnost po prvním podání 86%, zato po druhém jen slaboučkých 21%. Giannessiho čísla jsou 81% a 39%.
0:0
6:3
Setbol číslo pět už Lukáš využívá rovnou z podání a o postupu do semifinále rozhodne třetí set!
A-40
Pátý setbol pro Rosola.
40-40
Jenže tentokrát přechod k síti uspěchal, první úder na tělo ještě odvrátil volejem, dalšímu už neodolal.
A-40
Rosol zariskoval a u sítě stačil vyhmátnout Italův lob.
40-40
Druhá dvojchyba v rychlém sledu, Lukáš si komplikuje život! Přichází o všechny tři setboly.
40-30
Giannessi zahrál výborný kraťas, který Rosol s vypětím všech sil doběhl, zakončit pak ale bylo pro Itala lahůdkou.
40-15
Série 19 míčků, které získal vždy podávající hráč, je přerušena. Rosol totiž "dvojchybuje".
40-0
Přímý bod z podání přináší Rosolovi tři setboly!
30-0
Český reprezentant šel na síť, nakonec tam ani zasahovat nemusel.
15-0
Rosol je v první výměně úspěšnější.
5:3
Tak to je opravdu kuriozita, už čtyři čisté gemy v řadě. Rosol znovu returnoval do autu. Série by mohla pokračovat, Lukáš jde totiž podávat na vítězství ve druhém setu.
0-40
Přímý bod z podání a opět tři gemboly.
0-30
Míček získává Giannessi.
0-15
Krásný výměna, Rosol upaloval z jedné strany na druhou, doběhl i přesný kraťas, pak ale do volné části kurtu poslal Giannessi nechytatelný úder.
5:2
5:2
5:2
Skutečně je tomu tak, tuto hru ukončuje Lukáš esem.
40-0
Přímý bod, že by pokračovala šňůra čistých her?
30-0
Giannessi se znovu proběhl, v tísni pak zahrál do sítě.
15-0
Rosolův vítězný úder do růžku Ital nevyhmátl.
4:2
Třetí přímý bod v řadě a na světě je blesková čistá hra pro italského tenistu.
0-40
Také Giannessi si na podání počíná suverénně.
0-30
0-15
Domácí tenista byl ve výměně aktivnější a zakončil ji s jistotou do protipohybu.
4:1
4:1
4:1
Nádherný mazácký kraťas vysoko zdviženou raketou, Giannessi za ním sprintoval, ale nedoběhl. Rosol osmým fiftýnem v řadě získává čistou hru.
40-0
30-0
Rosol zaútočil na síti, Giannessiho protiúder k ní ani nedoletěl.
15-0
Vítězný úder hned po podání je dobrým začátkem dalšího gemu.
3:1
Dvojchybou přichází Rosol lacino k brejku.
40-30
Výborný vítězný forhend do rohu kurtu a je tu příležitost k dalšímu brejku.
30-30
Giannessi se pokusil o stopbal, jenže míček spadl do koridoru pro čtyřhru.
15-30
Lukáš Rosol uspěl aktivní hrou a donutil soupeře k chybě.
0-30
Ve výměně však trefuje Rosol přesně stejné místo a i když se opět dožaduje přezkoumání, rozhodčí si je tentokrát jistý...
0-15
Rosol opět volal na pomoc sudího z umpiru, když mu čároví zahlásili chybu z returnu. Tentokrát mu dal hlavní rozhodčí za pravdu, podání se opakuje.
0-15
Giannessi zahajuje esem.
2:1
2:1
2:1
Levoruký Ital se bránil, na čáře to oběhal a dočkal se zbytečné chyby, kdy Rosol napálil míček v dobré pozici do pásky.
30-40
Rosol zahrál těsný aut, otisk míčku ještě seběhl ověřit hlavní rozhodčí.
30-30
Rosol si pomohl servisem.
15-30
Alessandro Giannessi zvládl další výměnu lépe, míček letěl do autu z Čechovy rakety.
15-15
Dlouhou a opatrnou výměnu rozhodl slabší Rosolův úder, na který jeho soupeř reaguje winnerem do rohu dvorce.
15-0
2:0
Giannessi se přesouval po základní čáře a už nestačil umístit svůj bekhend do kurtu. Poprvé v zápase prolamuje Lukáš jeho podání!
40-30
Přímý bod z druhého podání a Rosolovi zbývá poslední brejkbol.
40-15
Až nyní poprvé boduje domácí hráč. Po podání suverénně zakončil z téčka.
40-0
Výtečně, Rosolovi se povedl return a pak soupeře bravurně prohazuje.
30-0
Lukáš si soupeře rozběhal a smeč pro něj byla už lahůdkou.
15-0
Druhý set zatím nabírá opačný průběh než ten první. Giannessi netrefuje kurt při přechodu k síti.
1:0
Přímý bod, tohle byla velmi snadná hra pro Lukáše Rosola.
40-0
Eso.
30-0
Po zvládnutém přechodu na síť bere Rosol další fiftýn.
15-0
Druhý set začíná dlouhou výměnou, ve které Rosol stupňoval svůj nápor a na závěr úspěšně zasmečoval.
0:0
0:0
2:6
Alessandro Giannessi využívá přímým bodem hned první setbol a snadno si připisuje úvodní sadu tohoto čtvrtfinále.
15-40
Jenže Rosolův bekhend směřoval do sítě a jsou tu dva setboly.
15-30
Lukáš Rosol ještě bojuje o prodloužení první sady.
0-30
Rosol se natáhl po returnu, ale míček končí v síti.
0-15
Domácí tenista podává na zisk sady a začal dobře.
2:5
2:5
2:5
Český tenista si přitáhl soupeře k síti, ten míček doběhl, ale už ho přes pásku nepřehodil.
A-40
Rosol získává povedeným forhendem další gembol.
40-40
Další bod už si Giannessi odpracoval. Jeho prohoz sice Rosol u sítě vystihl, míček však nasměroval těsně za čáru.
40-30
Ital se teď jen prochází po čáře tam a zpátky, Rosol se pro změnu dopouští dvojchyby.
40-15
Hezky, další eso v řadě.
30-15
Brněnský rodák boduje třetím esem.
15-15
Ve výměně od základní čáry chybuje pro změnu Giannessi.
0-15
Lukášovi nejdříve pomohla páska rozhodit soupeře, nedokázal toho však využít a dalším úderem kazí.
1:5
Rosol trefuje deblový koridor a už prohrává 1:5.
40-A
Přímý bod z podání přináší Giannessimu výhodu.
40-40
Totéž platí i pro jeho soupeře, který ve vyložené pozici trefuje síť.
30-40
Český tenista se pokouší o nátlakovou hru, potřeboval by však své údery hlavně zpřesnit.
30-30
Rosol returnuje do autu.
30-15
Alessandro Giannessi si povyskočil radostí, povedl se mu náramný kraťas.
30-0
Dvojchyba číslo 2.
15-0
Domácí hráč se dopouští nevynucené chyby od základní čáry.
1:4
1:4
1:4
Přepychový defenzivní lob Giannessiho, který prolamuje už podruhé v zápase Rosolovo podání.
40-A
Rosol z forhendu přestřelil a čelí naopak brejkbolu.
40-40
Druhá dvojchyba v tomto gemu, to je nepříjemné.
40-30
Stejnou metodu aplikoval i v další výměně a jeden míček ho dělí od zisku gemu.
30-30
Po tvrdém podání ven z kurtu zvládl Lukáš i přechod na síť.
15-30
Jenže hned nato přichází první Rosolova dvojchyba.
15-15
Druhé eso předchozí chybu maže.
0-15
Rosol se ustřelil, míček přeletěl snad i tribunu.
1:3
Ital otočil stav gemu a zvyšuje na 3:1.
30-40
Rosol přešel na téčko a topspinem chtěl výměnu ukončit. To se mu povedlo, jenže opačně, než zamýšlel. Míček dopadl za čáru.
30-30
Tu Ital okamžitě napravuje přímým bodem z druhého podání.
30-15
Dvojchyba Giannessiho.
15-15
Přestřelku křížných úderů do opačných rohů ukončil těsný aut z Rosolovy rakety.
15-0
Lukáš se snad začíná rozehrávat. Bravurně zvládl těžký bekhendový volej při přechodu na síť i následnou smeč.
1:2
1:2
1:2
Přímým bodem získává Rosol pro sebe první gem.
A-40
Český tenista dobře zaútočil, na jeho forhend nenašel soupeř protizbraň.
40-40
Vítězný return proti druhému podání znamená shodu.
40-30
Do autu nasměroval svůj forhend tentokrát Giannessi.
30-30
Rosol přešel na síť a bez problémů zasmečoval.
15-30
Vůbec poprvé se Lukáš trefuje do prvního podání a hned je z toho eso.
0-30
Rosol není v herní pohodě, zase kazí hned první úder po servisu.
0-15
Rosol chtěl zaútočit ihned po servisu, páska však vychýlila míček do autu.
0:2
Vzápětí ale přistál Rosolův return daleko za čarou.
30-40
Krásný vítězný return českého hráče.
15-40
Esem získává Giannessi dva gemboly.
15-30
První míček pro Lukáše Rosola poté, co se Ital po prvním podání vyhazuje ven z kurtu.
0-30
Český tenista škrtl míček o pásku, Ital pak na síti zahrál bezchybný kraťas.
0-15
Oba soupeři si vyměňovali údery zpoza základní čáry, pak zaútočil Giannessi a Rosolův pokus o lob končí těsně za.
0:1
A další vítězný úder na základní čáru ukončuje úvodní gem čistou hrou ve prospěch Itala. Rosolovi se nepovedlo ani jednou umístit první podání.
0-40
Domácí tenista je v ráži, vítězným forhendem po čáře získává hned na úvod tři brejkboly.
0-30
Typickou antukovou výměnu od základní čáry Lukáš znovu ztrácí nevynucenou chybou.
0-15
Lukáš Rosol po podání ztrácí výměnu příliš dlouhým forhendem.
0:0
Elias skutečně zvítězil 7:5, 6:3 a oba aktéři následujícího duelu Rosolo a Giannessi se rozehrávají na sluncem zalité antuce, do zahájení čtvrtfinále zbývají jen minuty.
Předchozí zápas Elias – Coppejans zatím směřuje k hladkému postupu portugalského tenisty, krátce před 14. hodinou vede 7:5, 4:1. Pokud zápas dotáhne do vítězného konce, nastoupí proti svému soupeři Lukáš Rosol zhruba za několik desítek minut.
Utkání Rosol – Giannessi se na hlavním kurtu odehraje jako třetí v pořadí, program začíná v 11 hodin a čas zahájení je tedy jen orientační.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Lukáš Rosol se dává do kupy po zranění a zatím to není v jeho podání žádná sláva. Zde v Barlettě však ještě neztratil ani set a vyhrál dva zápasy v řadě, což se mu ještě letos na žádném turnaji nepoštěstilo. Přes Švéda Ymera i Španěla Lopeze-Pereze přešel po shodných výsledcích 6:3, 6:4.
Na žebříčku ATP klesl český daviscupový reprezentant na 161. místo.

Alessandro Giannessi se naopak drží na 121. místě, což je zatím jeho nejlepší životní výsledek.
Letos se zkouší probít z challengerů i na okruh ATP Tour a podařilo se mu již třikrát zdárně projít kvalifikací, dvakrát z toho prošel až do osmifinále. Nedávno absolvoval také daviscupovou premiéru za Itálii, za rozhodnutého stavu ve čtvrtfinále Světové skupiny porazil Belgičana de Looreho.
S českými tenisty nemá Giannessi dobrou bilanci, letos zatím podlehl Berdychovi i Šátralovi.
Turnajem v Barlettě zatím čtvrtý nasazený hráč prochází suverénně, Bollettiho zdolal 6:3, 6:3 a Milojeviće 6:1, 6:3.

Vzájemná bilance:
V dosud jediném vzájemném utkání před třemi lety v Praze zvítězil Rosol hladce 6:2, 6:2. Tehdy se ovšem pohyboval na vrcholu kariéry v první třicítce světa.