Challenger Marburg -  ONLINE PŘENOS -  Benjamin Bonzi : Jan Šátral - 3. července 2017   13:34

1

S konstatováním, že Benjamin Bonzi postupuje do dalšího kola se s Vámi loučím, přeji Vám hezký zbytek dne. Na počtenou!
A je dobojováno! První set rozhodl jeden jediný brejk. Jan Šátral měl k dispozici hned pět brejkbolů, ale ani jeden nedokázal využít, hned v následující hře si poté Bonzi vybojoval jeden brejkbol a ten hned využil. Poté si až do konce setu oba tenisté drželi servis. Druhý set byl pak naprosto jednoznačnou záležitostí, český tenista dělal velké množství nevynucených chyb a není tak divu, že přišel hned třikrát o svůj servis. Ke konci utkání už působil Jan Šátral poněkud odevzdaně.
Konec zápasu
6:1
Bonzi bere počtvrté v dnešním utkání svému soupeři servis, využívá hned první nabídnutý mečbol a díky tomu tak vítězí v dnešním utkání poměrem 6:4 a 6:1!
40-15
Má slova jen potvrzuje v pořadí již čtvrtá dvojchyba, která znamená pro Bonziho dva mečboly!
30-15
Nepřesný úder z rakety českého hráče, ten působí již velmi odevzdaným dojmem.
15-15
Bonzimu nevyšel prohoz soupeře, který stál u sítě.
15-0
Velice lajdácky zahraný stopbal Šátrala, Bonzi naprosto bez potíží doběhl a zahrál vítězný úder.
5:1
Jenže Šátral dělá opravdu velké množství nevynucených chyb a s tímto rozhodně nemůže pomýšlet na lepší výsledek. Bonzi vede 5:1 a dělí ho jen jeden gem od postupu do druhého kola!
40-15
Šátral to ještě nezvládá, teď zahrál pěkný křižný forhend přesně do rohu kurtu. Bonzi byl bez šance!
40-0
Bonzi zahrál své dnešní první eso!
30-0
Přetahovaná u sítě dopadla lépe pro Bonziho.
15-0
Na dobrý úder Bonziho reagoval Šátral obranným lobem, ale nedokázal ho umístit do kurtu.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Bonzi dokázal svému soupeři dnes již potřetí vzít servis a v druhém setu tak odskakuje do vedení 4:1! Po pauze navíc půjde tento Francouz podávat!
A-40
Zbytečné nevynucené chyby dnes hodně sráží českého tenistu, po další takové má Bonzi znovu brejkbol!
40-40
Ten Šátral odvrací, Bonziho return byl až moc dlouhý.
A-40
Bonzi disponuje po další nevynucené chybě Šátrala brejkbolem!
40-40
Jenže ani ten neproměňuje a jsme opět na shodě.
40-A
Šátral ale odmítá svého soupeře pustit k brejkbolu, sám má další gembol!
40-40
Bonzi dokázal i díky špatnému odrazu, který teď Šátralovi hodně zavařil, srovnat na shodu.
30-40
Bekhendová chyba českého tenisty po returnu soupeře.
15-40
Po dvou esech v tomto gemu přichází také dvojchyba Jana Šátrala.
0-40
Šátral si pro další fiftýn došel k síti, kde mu pomohla také chyba soupeře.
0-30
A hned na to následuje i čtvrté v pořadí.
0-15
Třetí Šátralovo eso v utkání.
3:1
Bonzi dnes ještě nepřišel ani jednou o svůj servis a to platí i po čtvrté hře druhého setu. Francouz jde do vedení 3:1!
40-15
Těsný aut po úderu českého hráče, který mířil bekhendem křížem.
30-15
Přímý bod ze servisu pro Bonziho.
15-15
Následný fiftýn získává Šátral.
15-0
Dobrý start Bonziho do čtvrté hry druhého setu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Benjamin Bonzi.
2:1
2:1
Tentokrát už to Jan Šátral zvládl a snižuje tedy ze svého pohledu na 1:2!
40-A
Další výhoda pro českého hráče.
40-40
Tu ale neproměňuje, Bonzi mu ještě nepřipustil konec tohoto gemu.
40-A
Jan Šátral se dostává k výhodě.
30-40
Těsný aut po úderu českého tenisty.
15-40
Vítězný úder z bekhendu pro Jana Šátrala.
15-30
Bonzi chtěl přiriskovat svůj return na druhý servis soupeře, trefil ale jen pásku.
15-15
Dobrý kraťas od českého tenisty.
15-0
Šátral trefil po returnu soupeře pouze síť.
2:0
Bonzi si naprosto bez potíží drží servis a potvrzuje tím tak brejk z předešlé hry!
40-15
Bekhendový úder Šátrala končí v deblovém koridoru.
30-15
Šátral si pro fiftýn došel k síti, kde byl tentokrát neomylný.
30-0
Na českého tenistu padla velká krize, teď předvedl další nevynucenou chybu.
15-0
Šátralův return byl až příliš dlouhý.
1:0
Ten druhý už ale Bonzi díky vítěznému returnu využívá a hned zkraje druhé sady bere svému soupeři servis!
40-15
Tentokrát stála proti Bonzimu síť, která tak tak přehoupla úder Šátrala na druhou stranu. První brejkbol je pryč!
40-0
A je ještě hůř poté, co Šátral udělal svou druhou dvojchybu!
30-0
Nečistě trefený úder skončil daleko v autu. Šátralovi zatím moc začátek druhé sady nevychází.
15-0
Bekhendový úder Šátrala se do kurtu nevešel.
0:0
Máme za sebou první set, ve kterém byl o chloupek lepším tenistou Bonzi, který proměnil jediný brejkbol, jenž v prvním setu měl. Šátral měl brejkbolů hned pět, ale nevyužil ani jeden a tak není divu, že první set prohrál. Uvidíme, co přinese druhá sada!
6:4
Šátralův pokus o kraťas nevyšel, míček se nedostal přes síť. Bonzi tak uhrál tento gem čistou hrou a to znamená, že vítězí v prvním setu poměrem 6:4!
40-0
Bonzi disponuje hned třemi setboly!
30-0
Dvakrát se přesně natahoval Bonzi u sítě na úder soupeře a nakonec mu to přineslo kýžený výsledek.
15-0
Veledůležitý gem odstartovala dlouhá výměna, která skončila chybou Šátrala, který nezvládl zahrát volej u sítě.
5:4
5:4
5:4
Tento gem zvládl Šátral naprosto bez potíží, snižuje na 4:5! Po přestávce ale půjde servírovat Bonzi na vítězství v prvním setu!
15-40
Velká chyba Bonziho, který přepálil naprosto volný kurt!
15-30
Přímý bod ze servisu českého tenisty.
15-15
Při přetahované u sítě byl úspěšnější Bonzi.
0-15
Velmi přesný křižný forhend zapadl z rakety Šátrala přesně do rohu kurtu.
5:3
Bonzi si dokázal podržet svůj servis, v prvním setu vede 5:3 a velmi se přiblížil k zisku první sady!
40-15
Bonzi šel tentokrát do výměny přes druhý servis a toho český tenista využívá.
40-0
Šátral zatím v tomto gemu nedokázal najít recept na první servis soupeře.
30-0
Další nevynucená chyba z returnu.
15-0
Šátral poslal svůj return daleko za základní lajnu.
4:3
4:3
4:3
Přesně na lajnu dopadl úder Šátrala, který mířil do protipohybu svého soupeře. Český tenista tak snižuje na 3:4, stále je ale brejk pozadu.
30-40
Následně ale poslal míček jen do deblového koridoru.
15-40
Další fiftýn pro českého tenistu. Šátral má dva gemboly!
15-30
Nádherný stopbal od Šátrala, Bonzi se jen díval.
15-15
Šátral teď hodně přepálil svůj forhendový úder.
0-15
Bonziho return na první servis českého hráče se do kurtu nevešel.
4:2
Další nevynucená chyba z dílny českého hráče. Bonzi opět drží servis a odskakuje tak do vedení 4:2!
A-40
Šátralovo snažení opět zastavila páska.
40-40
Šátral zkrátil hru, Bonzi se sice k míčku dostal včas, nedokázal ho ale přesně umístit.
40-30
Šátral znovu trefuje pásku, tentokrát v průběhu výměny.
30-30
Šátral nedokázal returnovat přes síť ani na druhý servis soupeře.
15-30
Výborná práce Jana Šátrala u sítě.
15-15
Následně si však Bonzi pomáhá servisem.
0-15
Šátral se prezentoval přesným bekhendem obouruč po lajně! Bonzi byl bez šance.
3:2
3:2
3:2
Čistou hrou dokázal Jan Šátral snížit stav první sady na 2:3!
0-40
Return Bonziho zamířil jen do sítě.
0-30
Vítězný úder po lajně hned po returnu Bonziho.
0-15
Šátral začíná další gem svým druhým esem.
3:1
Bonzi nakonec dokázal tento gem vyhrát, díky tomu potvrzuje brejk z předešlé hry a vede v první sadě již 3:1!
A-40
Špatný return českého tenisty.
40-40
Bonzi se vydal k síti, což Šátralovi neuniklo a hezky svého soupeře prohodil.
40-30
Dlouhou výměnu od základní lajny nakonec opanoval Bonzi.
30-30
Přímý bod z podání pro Bonziho.
15-30
Nevynucená chyba českého hráče.
0-30
Český tenista zahrál dobrý return na druhý servis soupeře a pak trochu v krkolomné pozici ještě předvedl kraťas, na který jeho soupeř neměl nárok.
0-15
Šátral si došel pro vítězný úder k síti.
2:1
2:1
2:1
Bonzi dokázal na rozdíl od svého soka využít hned první brejkbol, bere soupeři servis a dostává se do vedení 2:1!
40-15
Po nevynucené chybě se do problémů dostává Šátral, Bonzi má dva brejkboly!
30-15
Šátral loboval svého protihráče, ten ale na míček dosáhl a zahrál přesnou smeč.
15-15
Bonzi zahrál dobrý lob, Šátral ještě míček doběhl, ale poté trefil jen síť.
0-15
Šátral si pomohl dobrým servisem a následně zahrál vynikající křižný forhend.
1:1
Bonzi dokázal utéct od pěti brejkbolů a nakonec celý tento gem vyhrál. Je tak srovnáno 1:1!
A-40
Šátral se odhodlal ke zkrácení hry, Bonzi ale jeho záměr včas přečetl, míček doběhl a hned poté zahrál vítězný úder.
40-40
I pátý brejkbol Bonzi odvrací, když dlouhou výměnu zakončil smečí do volného kurtu.
40-A
Nevynucená chyba Bonziho znamená již pátý brejkbol v tomto gemu!
40-40
Dobrým druhým servisem si Bonzi znovu pomohl od brejkbolu. Jsme opět na shodě.
40-A
Perfektní bekhendový úder po lajně v podání Šátrala, je tu další brejkbol!
40-40
I třetí brejkbol dokázal Bonzi odvrátit a jsme tedy na shodě!
30-40
Bonzi se dostal k síti do ofenzivy, Šátral reagoval lobem, místo smeče pak zvolil Francouz zkrácení hry a vyplatilo se.
15-40
První brejkbol je pryč, Bonzi byl nekompromisní.
0-40
Bonzi trefil míček jen rámem rakety a tak není divu, že se jedná o aut. To znamená, že má Šátral hned tři brejkboly!
0-30
Delší výměna dopadla lépe pro českého hráče, který zahrál křižný bekhend a posléze Bonzi netrefil kurt.
0-15
Bonzi přepálil svůj bekhendový úder.
0:1
Další skvělý servis přináší českému tenistovi zisk prvního gemu.
40-A
Šátral si teď pro změnu pomohl esem.
40-40
Na dobrý return Bonziho, nenašel český tenista recept.
30-40
Posléze to ale Šátral napravil přímým bodem ze servisu.
30-30
Dvojchyba Jana Šátrala.
15-30
Čopovaný bekhendový úder českého hráče skončil pouze v autu.
0-30
Vynikající vítězný forhend do protipohybu soupeře z rakety Jana Šátrala.
0-15
Bonziho return na druhý servis Šátrala se do kurtu nevešel.
0:0
Los určil, že jako první půjde na servis Jan Šátral.
Oba dva tenisté jsou již na kurtu, velice brzy tak utkání začne.
Vzájemná bilance – Oba dva dnešní soupeři se spolu dosud na kurtech nepotkali. Podle bookmakerů je favoritem dnešního utkání český tenista, který má lepší žebříčkové postavení.
Jan Šátral – Brzy sedmadvacetiletý český tenista dorazil do Marburgu coby 142. hráč žebříčku ATP. Šátral se v minulém týdnu pokoušel dostat skrz kvalifikaci do hlavní soutěže Wimbledonu, ale v cestě za tímto cílem mu stál hned v prvním kole Rus Gabashvili, který ho porazil 5:7 a 6:7. Ještě předtím se také Šátral představil v Blois, kde ho vyřadil taktéž Slovinec Rola, ale bylo tomu tak už v prvním kole. V Margurgu startuje český tenista potřetí v kariéře, loni zde dokázal celý turnaj vyhrát. V roce 2015 uhrál čtvrtfinále.
Benjamin Bonzi – Francouzský tenista před nedávnem oslavil své jednadvacáté narozeniny a ve světovém žebříčku ATP mu patří 219. pozice, přičemž jeho dosavadním životním maximem je 217. místo. Bonzi se minulý týden představil na turnaji Futures, kde skončila jeho pouť v semifinále, kdy ho zastavil Reboul. Ještě předtím startoval na domácím challengeru v Blois. Tam ho ale již v druhém kole vyřadil Slovinec Rola. V německém Marburgu se tento Francouz představí vůbec poprvé v kariéře.
Dobré odpoledne přeji všem fanouškům tenisu. Dnes se rozbíhá třetí grandslam sezony Wimbledon, ale společně s ním se také hrají challangery. My se společně podíváme na utkání 1. kola na challengeru v Marburgu (43,000 €, antuka), kde se představí Jan Šátral s Benjaminem Bonzim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.