OH - dvouhra muži - Čtvrtfinále -  ONLINE PŘENOS -  Steve Johnson : Andy Murray - 12. srpna 2016   17:52

7 (2)

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Po první zcela jednoznačném setu by jen málokdo čekal, že bude mít zápas tak dramatickou koncovku. Steve Johnson se úžasně ve druhém setu zvedl a sebral světové dvojce jeden set. byl blízko i postupu, když měl i ve třetí sadě k dobru brejk, ale nedotáhl postup. Naopak Andy Murray může dál snít dál svůj sen o obhajobě olympijského zlata. Steve Johnson končí ve čtvrtfinále turnaje pod pěti kruhy, ale za svůj výsledek se rozhodně nemusí stydět. Andy Murray pokračuje do semifinále, ve které se střetne s vítězem duelu Monfils – Nišikori.
Konec zápasu
6:7
Velká bitva je u konce! Andy Murray to zvládl! Po druhém podání se ještě Johnson bránil, ale z vysokého obranného míče už Brit dokázal ukončit celý zápas od sítě.
2-6
Čtyři mečboly pro světovou dvojku! Andy Murray musel přes druhé podání, return Američana byl o pásku, ale poté přichází nevynucená chyba Johnsona. Aut potvrzuje i jestřábí oko.
2-5
Druhý minibrejk je na světe! Andy Murray je velmi blízko postupu. Johnson se vytvořil pozici servisem ven z kurtu, ale poté jeho kraťas zastavila síť.
2-4
Steve Johnson je jen o jeden ztracený servis pozadu. Nyní musel přes druhé podání. Murray se dostal do hry, ale Johnson se perfektně ubránil a prohodil Brita skoro až z nemožné pozice.
1-4
Murray je velmi blízko postupu. Čtvrtý bod na jeho konto vybojoval po returnu soupeře jen do autu.
1-3
Andy Murray si drží své podání. Je to dokonce eso na boční lajnu!
1-2
Nyní už si Američan své podání uhlídal, když po podání ven z kurtu zakončil volejem do volného místa.
0-2
Je tu první minibrejk! Andy Murray bere podání svému soupeři. Steve Johnson totiž z druhého úderu trefil jen síť.
0-1
Tiebreak o olympijské semifinále začíná na podání Andy Murray. Přes druhé podání mohl jít do útoku Američan, ale nevyužil toho. Naopak Murray zakončil výměnu pohodovou reakcí na síti.
6:6
Steve Johnson musel přes druhé podání, ale i to stačilo na světovou dvojku. Američan se dostal do velkého tlaku ze kterého vytěžil bod.
40-30
Američan si jde pro prodloužení zápasu. Murray doběhl kraťas, ale Johnson byl ještě o krok napřed a prohazuje ho na síti.
30-30
Johnson se ještě nevzdává. První servis byl hodně autu. Poté ale vodil soupeře ze strany na stranu a vyrovnává.
15-30
Andy Murray má znovu nadějné vedení při podání soupeře. Přes druhé podání Američana returnoval na základní lajnu a rozhodl výměnu forhendem do rohu kurtu.
15-15
Steve Johnson si však drží podání, když si pomohl servisem na střed s poté i forhendem k lajně.
0-15
Steve Johnson znovu podává na udržení se v olympijském turnaji. Murray se dostal do hry po prvním podání. Američan si šel pro ukončení výměny na síť, ale Brit ho fantasticky prohodil.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Steve Johnson.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Andy Murray si drží i další své podání! Steve Johnson si totiž neporadil s jeho servisem na tělo a bude znovu při svém podání pod tlakem vyřazení.
15-40
Brit si vytvořil pozici prvním podáním. Zatlačil na soupeře a ten chybuje od základní lajny.
15-30
Andy Murray hraje nyní velmi zkušeně. Další podání na boční lajnu a forhend daleko od rakety svého soupeře.
15-15
Brit se z toho ale rychle oklepal a je srovnáno. První podání do střed ještě Američana nerozhodilo, ale forhend po lajně už ano.
15-0
Při podání světové dvojky jde do vedení Američan. Murray měl nahraný volej na síti, ale trefuje ve vyložené pozici jen pásku.
5:5
Drama může pokračoval. Johnson si připravil pozici servisem ven z kurtu a celý gem zakončil úderem do protipohybu soupeře.
40-30
Výborná práce amerického tenisty. První podání zapůsobilo. Murray poté posílá jen velmi dlouhý forhend.
30-30
Britský tenista je dva míčky od postupu. Johnson musel přes druhé podání, toho využil Murray k rychlému returnu. Johnson přesto vyrazil k síti, tam ho ale nachytal Murray prohozem.
30-15
Američan znovu má vše pod kontrolou. Murray totiž returnuje druhé podání daleko za základní lajnu.
15-15
Johnson však vzápětí velmi rychle srovnává. První servis do středu a náběh na síť. Andy prohazoval jen do pásky.
0-15
Steve Johnson bude nyní pod tlakem při svém podání. Přes druhé podání musel Američan. A chybuje od základní lajny.
4:5
4:5
Murray si drží své podání a je jeden gem od postupu! Servis do středu kurtu a poté chybuje také americký tenista.
40-A
Murray si však nechce nechat před koncem zápasu sebrat podání. Má znovu výhodu. Johnson se natahoval po tvrdém forhendu k lajně, ale už na něj nedosáhl.
40-40
Ještě není konec napínavého gemu. Murray musel přes druhý servis. Steve Johnson byl ten, kdo útočil v této výměně a po zásluze srovnává.
40-A
Andy Murray si po prvním podání vzal jestřábí oko. To ukázalo míč v autu. Po druhém servisu se k returnu dostal Američan, ale poslal míček jen do sítě.
40-40
Shoda. Drama třetího setu vrcholí. Murray měl nahraný míček na středu, chtěl ho uklidit po křížem a to se mu také daří.
40-30
Steve Johnson má znovu šanci na brejk! Servis ven z kurtu nezabral a poté už Murray vyhodil bekhend do autu.
30-30
Přetahovaná o každý fiftýn pokračuje. Nyní boduje Brit. Po servisu do středu kurtu se už míček nevrátil na polovinu podávajícího hráče.
30-15
Američan však také nic nevzdává. Po druhém podání Brita se dostal do hry. Murray zbytečně chybuje do sítě bekhendem.
15-15
Murray však znovu zabojoval o fiftýn. Servis na tělo zabral. Johnson se dostal pod tlak a přetáhl forhend do autu.
15-0
Steve Johnson začíná lépe velmi důležitý gem pro oba hráče. Returnem se dostal do hry a poté již přichází úder od Brita jen do sítě.
4:4
Brejk je zpět. Murray se bere své ztracené podání, když si rozběhal soupeře a ten hraje forhend jen do sítě. Drama může pokračovat.
30-40
Také Brit na šanci na brejk! Steve Johnson měl možnost ukončit výměnu u sítě, ale druhý volej končí v zámezí. Murray ho na síti vytloukl.
30-30
Britský tenista se rve. Return poslal přesně na lajnu a přinutil soupeře k úderu do sítě.
30-15
Brit bojuje o návrat do setu. Forhendová výměna končí skvělým útokem Murrayho u sítě. Johnson ještě vybral míček, ale poslal ho až za základní lajnu.
30-0
Steve Johnson je na koni. Nyní však musel přes druhý servis. Murray ho zatlačil returnem, ale Američan se dostal zpět do hry a poté již hraje Andy jen do sítě.
15-0
Steve Johnson může při svém podání potvrdit brejk a přiblížit se olympijskému semifinále! Začíná výborně, bere si pro sebe první fiftýn. Servis ven z kurtu a poté dva forhendy do protipohybu.
4:3
4:3
4:3
Je to tady! Andy Murray přichází o své podání! První servis obhájci zlaté medaile nestačilo. Ani náběh na síť, Johnson ho výborně přehodil a má brejk!
40-30
Steve Johnson má jedinečnou možnost k brejku. Při podání soupeře má jeden brejkbol. Přes druhé podání se dostal do hry a Murray chybuje.
30-30
Murray si však chce udržet podání. Servisem do středu kurtu si vytvořil pozici a poté zakončil od sítě.
30-15
Nadějné vedení pro Američana. Murray musel přes druhý servis. Steve Johnson toho využil na maximum, když poslal nechytatelný return po lajně.
15-15
Johnson však hraje skvěle. Return poslal hned za pásku a Andy zbytečně chybuje vedle kurtu.
0-15
Andy Murray jde na podání při vyrovnaném stavu. Prvním jeho podání bylo velmi kvalitní, podpořil ho i útokem od sítě.
3:3
Steve Johnson si drží svůj servis. Vše začalo na podání, kdy vyhnal soupeře z kurtu, poté znovu Murray dřel, ale už na útok soupeře nestačil.
A-40
Andy Murray se nemůže dostat k brejkbolu. Ani přes druhé podání. Johnson si vodil světovou dvojku po kurtu a přidal také vítězný úder po lajně.
40-40
Ještě není konec. Steve Johnson musel přes druhé podání. A přichází také jeho chyba z forhendu křížem. Shoda.
A-40
Steve Johnson má výhodu při svém podání. Murray se dostal do hry po prvním podání, Johnson si však sběhl k síti a stopbalem ukončil výměnu.
40-40
O tento gem se bude ještě bojovat. Andy Murray byl aktivnější a po zásluze srovnává krok v této hře.
40-30
Nyní už si Steve Johnson pohlídal druhé podání do kurtu i celou výměnu. Oběhal si fohend k lajně a poté přichází nevynucená chyba britského tenisty.
30-30
Je dokonce srovnáno. Druhá dvojchyba v řadě od amerického tenisty.
30-15
Murray se ještě dostává do hry o tento gem. Steve Johnson totiž dělá po dlouhé době dvojchybu.
30-0
Američan pálí jeden míček za druhým. Nyní se musel Brit bránit, chtěl lobovat soupeře, který si bere jestřábí oko. Úder Brita byl dlouhý.
15-0
Steve Johnson musí ve třetím setu stále dotahovat vedení soupeře, podaří se mu to i nyní? Začíná dobře. Druhé podání muselo jít do kurtu, s tím si již Murray neporadil.
2:3
2:3
2:3
Andy Murray si drží i své další podání ve třetím setu. Znovu musel použít druhý servis. Johnson si přiskočil k forhendu, ale uklidil ho jen do sítě.
15-40
Andy Murray je jeden fiftýn od dalšího zisku gemu. Po druhém podání se dostal sice Američan do hry, ale jeho finální úder vyletěl jen do deblového koridoru.
15-30
Brit však má podání a využívá toho. Přímý bod ze servisu do středu kurtu.
15-15
Johnson je vyrovnaným hráčem pro Murrayho ve třetím setu. Souboj bekhendů vyzněl lépe právě pro Američana.
0-15
Andy Murray začíná své podání skvěle. Bere si úvodní fiftýn po druhém podání. Musel se však bránit, Johnson se přesouval k síti a udělal chybu při voleji.
2:2
Také americký hráč si drží zatím ve třetím setu své podání. Druhé podání nezpracoval Murray do kurtu.
40-30
Steve Johnson se drží v gemu dalším servisem ven z kurtu. Poté přichází nevynucená chyba Murrayho z bekhendu až za základní lajnu.
30-30
Andy Murray se dostal do hry po prvním podání soupeře, byl dokonce aktivnější ve výměně. Vzal si ale jestřábí oko a přerušil tak hru, ale míček je v kurtu.
15-30
Steve Johnson si však pomáhá dělovkou z podání do střed kurtu. Eso.
0-30
První podání pro Američana, poté přichází chyba Johnsona do autu z bekhendu. Nadějné vedení pro Brita.
0-15
Steve Johnson může při svém podání srovnat krok. Lépe však začíná britský tenista, který bere úvodní fiftýn. Return těsně za síť a poté přesný prohoz po lajně.
1:2
1:2
Znovu velmi jednoduchá hra pro hráče na podání. Nyní musel Murray přes druhý servis, ale i to stačilo na zámořského tenistu. Murray je tak znovu o krok vpředu.
15-40
Po prvním servisu se dostal Američan do hry. Murray byl mnohem více útočnější, ale Johnson chybuje po přechodu na síť.
15-30
Brit však sází jedno povedené podání za druhým. Nyní zakončil výměnu z druhého úderu u sítě.
15-15
Američan se dostává do hry. Po prvním podání byl v defenzivě, poté ale přišla chyba Murrayho.
0-15
Andy Murray také začíná na podání servisem ven z kurtu a smečí do volného místa v zadní části.
1:1
A celou výměnu končí další chyba britského tenisty na returnu. Velmi rychlé hry na úvod třetího setu.
40-0
Výborná hra od Johnsona, který si při svém podání věří. Nyní zakončil výměnu od sítě.
30-0
Už je to o dva míčky při podání Američana. Johnson poslal tvrdé podání ven z kurtu a Murray nereagoval.
15-0
Také Steve Johnson jde poprvé na podání ve třetím setu. Americký tenista začíná podobně dobře jako jeho soupeř. Servis ven z kurtu a forhend k lajně.
0:1
První gem v rozhodujícím setu jde za Britem. První podání jen Američan vrátil oblouček na stranu podávajícího hráče a Andy si už s míčkem poradil.
15-40
Andy Murray má při svém prvním podání ve třetím setu dva gemboly. Po prvním podání se sice dostal pod tlak, ale výbornou obranou vybojoval fiftýn.
15-30
Steve Johnson se však dostává do hry v prvním gemu. Po druhém podání Brita přišel nepříjemný bekhend Steva, který Andy odehrál jen do autu.
0-30
Andy Murray vstupuje výborně do setu. Rozběhal si soupeře, byl aktivní a je z toho bod. Johnson neudržel míček v kurtu. Jestřábí oko potvrzuje aut Američana.
0-15
Také třetí set rozehraje na podání britský tenista. Úvodní fiftýn rozhodujícího setu jde na konto Murrayho, který poslal servis na tělo soupeře.
0:0
6:4
Druhý set jde na americkou stranu. Po zcela jasné úvodní sadě je to překvapivé, že se Johnson ještě dostal do hry, ale po zkaženém returnu Brita uvidíme rozhodující set.
40-0
Tři setboly pro amerického hráče. Murray sice diktoval hru, ale při přípravném úderu chybuje.
30-0
Steve Johnson si jde pro druhý set. Znovu první podání a ještě lepší vítězný úder z forhendu. Tam Murray nemohl být.
15-0
Steve Johnson může při svém podání ukončit druhý set. Andy Murray má poslední šanci. Lépe začíná Američan, který bere první fiftýn. Po prvním podání měl vice ze hry a ukončil výměnu po náběhu na síť.
5:4
5:4
5:4
Andy Murray si drží své podání čistou hrou, když nyní rozběhal soupeře ze strany na stranu a poté zakončil k lajně. Steve Johnson však půjde podávat na zisk setu.
0-40
Výborně rozehra od obou hráčů. Nejdříve byl u sítě Brit, ten ale dostal lob, který doběhl. Poté se dostal k síti Američan, který ale už na úderem Murrayho nestačil.
0-30
Andy Murray přidává eso na boční lajnu. Američan ani neprotestuje.
0-15
Andy Murray podává na udržení se ve druhém setu. Začíná ovšem výborně. Zatlačil prvním podáním a poté ukončil výměnu u sítě.
5:3
Steve Johnson je jeden gem od zisku druhého setu! Přes druhé podání sice nechal Brita hrát, ale poté ho nalákal na síť a Brit poslal kontrakraťas jen do pásky.
40-15
Andy Murray ještě bojuje o tento gem. Po druhém podání soupeře se dostal do hry, ale poté přichází Američanova chyba do sítě.
40-0
Steve Johnson je jen jeden míček od zisku pátého gemu. Postaral se o to esem ven z kurtu.
30-0
Return Brita skončil přesně na lajnu, poté se vydal k síti, ale přichází zbytečná chyba.
15-0
Steve Johnson hraje ve druhém setu vyrovnanou partii v Britem. Nyní začíná lépe on na svém podání. Murray chtěl rozhodnout, ale chybuje po lajně.
4:3
4:3
4:3
Jednoduchá hra při podání světové dvojky. Steve Johnson jakoby se soustředil jen na své podání. Nyní zahrál bekhend velmi odevzdaně jen do sítě.
0-40
Andy Murray musel přes druhé podání. Johnson se dostal do hry, ale poté chybuje z forhendu do sítě.
0-30
I druhý fiftýn jde na jeho stranu. Nyní si počkal na vysoký return do střed kurtu a poté zakončil k lajně.
0-15
Andy Murray začíná výborně své podání. Získává první fiftýn po nevráceném prvním servisu.
4:2
Steve Johnson odvrátil další brejkbol a drží si své podání! Znovu si pomohl servisem na který světová dvojka neměla.
A-40
Američan však nechce dát své podání zadarmo. I nyní si pomáhá servisem ven z kurtu a Andymu nepomáhá ani jestřábí oko.
40-40
Brit bojuje. Chce se dostat zpět do druhého setu. Vyrovnat skóre. Return pod nohy servírujícího hráče a poté chyba Johnsona.
A-40
Steve Johnson má při svém podání výhodu. Vypracoval si jí servisem ven z kurtu a poté mu pomohla znovu páska, která zastavila míček.
40-40
Steve Johnson se nevzdává. Andy Murray měl sice šanci ukončit důležitý gem, ale Američan se ubránil a poté přichází chyba Andyho.
30-40
Andy Murray má brejkbol! Nalákal si soupeře k síti a poté ho prohazuje. Johnson ještě stihl nastavit raketu, ale míček končí na tribuně.
30-30
Vyrovnaný gem pokračuje. Steve Johnson si znovu pomohl servisem, tenrokrát ven z kurtu.
15-30
Murray však chce srovnat krok. Delší výměna od základní lajny končí vítězným úderem Brita po lajně.
15-15
Nyní je však srovnáno. Američan dokázal dát podání přesně na soupeřovo tělo a ten si s úderem neporadil.
0-15
Steve Johnson jde znovu bojovat o své podání. Lépe opět začíná Brit. I Johnson musel přes druhé podání a ihned poté chybuje od základní lajny.
3:2
3:2
3:2
Je to znovu jen o jeden gem, když Andy Murray ukončil pátý gem druhého setu esem.
0-40
Andy Murray nyní nemá problém při svém podání. I nyní musel přes druhé podání. Johnson si šel pro volej na síť, ale Murray hrál výborně pod jeho nohy.
0-30
A přidává další bod na svou stranu po druhém podání. Johnson se musel celou výměnu bránit, až jeden obranný úder vyletěl do autu.
0-15
Andy Murray začíná své podání po druhém podání, to mu však nevadí a bere si úvodní fiftýn po vyhozeném returnu do autu.
3:1
A i nyní si Američan drží své podání, když chtěl Murray ukončit výměnu úderem po lajně, ale míček mu vylétl do autu.
A-40
Johnson má výhodu při svém podání. Dokázal totiž dát světové dvojce eso do středu kurtu.
40-40
Murray si však chce vzít ztracené podání zpět. Znovu perfektní return na lajnu a chyba amerického hráče.
40-30
Otáčí celý gem ve svůj prospěch. Dlouhá výměna plná forhendů od základní lajny rozhodla umístěná rána k lajně.
30-30
Američan bojuje o své podání, chce si ho udržet. Znovu použit první servis ven z kurtu, ale nyní zakončil do protipohybu.
15-30
Steve Johnson se dostává do gemu při svém podání. Servis ven z kurtu a zakončení od sítě smečí.
0-30
Murray už je znovu v útoku. Zatlačil soupeře returnem na základní lajnu, přešel k síti a americký tenista posílá míček jen do sítě při pokusu o prohoz.
0-15
Steve Johnson se oproti prvnímu setu výrazně zlepšil. Nyní však lépe začíná britský tenista, který bere fiftýn. Druhé podání na tělo Andy zvládl umístit do kurtu a poté přichází chyba Američana.
2:1
2:1
2:1
Andy Murray se dostává zpět do hry o druhý set. Před druhé podání nechal vyniknout chybu soupeře z returnu po lajně. Stále však ve druhém setu Brit ztrácí jeden brejk.
0-40
Andy Murray zatím v této hře hraje fantasticky. První podání šlo ven z kurtu a Američan se jen marně natahoval za míčkem.
0-30
Murray se potřebuje ve druhém setu zrestarovat a to to dělá. Po druhém podání se dostal do hry, zatlačil na soupeře forhendem a také úderem po lajně ukončil výměnu.
0-15
Andy Murray začíná své podání přes druhý servis, ale i to mu stačilo k zisku fiftýnu. Steve Johnson totiž vyhazuje forhend jen do autu.
2:0
A celý gem ukončil americký tenista esem. Výborná hra Steva Johnsona.
40-0
Američan se dostává do hry výbornou celodvorcovou hrou. Nyní si přišel na síť pro konečný volej.
30-0
Johnson je jako vyměněný. Nyní přidává dokonce eso na střed kurtu.
15-0
Steve Johnson může při svém podání potvrdit brejk z předešlé hry. A začíná výborně, když bere první fiftýn. Servis ven z kurtu umístil Murray jen do autu.
1:0
Steve Johnson vstupuje do druhého setu fantasticky. Bere Britovi hned jeho podání. Znovu to byla dlouhá výměna, Murray jí chtěl ukončit forhendem po lajně, ale míček mu vylétl do deblového území.
40-15
Andy Murray musel přes druhé podání. Dlouhá výměna končí pro Američana, který má dva brejkboly! Murray měl výborně rozehranou výměnu, mohl jí ukončit u sítě, ale poté Johnson vystřihl parádní stopbal.
30-15
A pozor, je tu nadějné vedení pro Američana. Ten znovu přešel na síť a ukončil výměnu volejem mimo dosah světovém dvojky.
15-15
Johnson ale velmi rychle vyrovnává, Murray chtěl prohazovat hráče na síti, ale trefil jen pásku.
0-15
Andy Murray rozehraje na podání i druhý set. A začíná ho ziskem úvodního fiftýnu. Z druhého podání se Brit nedostal do hry, Johnson totiž kazí return do autu.
0:0
0:6
První set je u konce. Andy Murray ho zakončil returnem, který zastavila páska a míček se dostal jen za síť, kde Steve Johnson nemohl být. Úvodní sada byla jednoznačnou záležitostí Brita.
15-40
Nyní už ale tu jsou dva setboly pro světovou dvojku. Američan se musel bránit po forhendu soupeře po lajně. Jeho kontrúder končí jen v autu.
15-30
Steve Johnson se ještě brání, když přidává přímý bod z podání.
0-30
Andy Murray jde jasně pro první set již v této hře. Výborný return podpořil Brit forhendem k lajně a přidává fiftýn.
0-15
Steve Johnson jde podávat na udržení se v prvním setu. Ale ani nyní to s ním nevypadá dobře. Vydal se na síť, ale tam si s ním po krásné výměně pohrál britský tenista.
0:5
0:5
0:5
Andy Murray si došel pro forhend k síti, zatlačil soupeře a ten znovu nedal míček přes síť. Brit tak vede již o pět her a Steve Johnson nemá zatím vůbec žádnou šanci.
15-40
Dva gemboly na vedení o pět her. Andy Murray tlačil znovu na soupeřův bekhend a přichází vytoužená chyba.
15-30
Ale světová dvojka si jde znovu pro další gem. Po druhém podání na tělo soupeře si vytvořil tlak, který vrcholí chybou Američana do sítě.
15-15
Johnson se dostává do gemu po jedné z mála chyb britského tenisty do sítě.
0-15
Andy Murray pokračuje ve svém představení. Perfektní servis do středu a return končí jen v autu.
0:4
Je to tak! Andy Murray přidává druhý brejk a vede již 4:0. Američan chtěl ukončit výměnu povedeným úderem z kurtu, ale trefil jen aut vedle postranní lajny.
40-A
I v této hře má Andy Murray brejkbol! Může jít do vedení již o čtyři gemy. Steve Johnson musel přes druhé podání, Murray poslal return pod nohy nabíhajícímu hráči na síť a poté ukončil výměnu prohozem.
40-40
Brit znovu nedopouští konec gemu. Doběhl úder za sít a ještě míček umístil do protipohybu soupeře. Shoda.
A-40
Johnson však chce udržet své podání. Přes druhé podání na tělo soupeře si vytvořil pozici k útoku, kterou mu ulehčil chybou Andy Murray.
40-40
Shoda. Andy Murray chce rozhodnout tento set již nyní. Přestřelku od základní lajny rozhodla chyba amerického hráče do sítě.
40-30
Gembol pro amerického hráče. Pomohl si servisem ven z kurtu a poté umístil míček do volného prostoru.
30-30
Murray bojuje i o tento gem. Zatlačil soupeře returnem k lajně a poté přichází jen úder do deblového území.
30-15
Američan si jde pro první získaný gem. Pomohla mu v tom páska, která zbrzdila míček.
15-15
Steve Johnson srovnává při svém podání výbornou útočnou hrou, kterou podpořil vítězným volejem od sítě.
0-15
Andy Murray začíná lépe i nyní. Američan přes druhé podání měl těžkou pozici proti útočnému hráči. Navíc chybuje z forhendu.
0:3
0:3
0:3
Fantastický vstup do zápasu od britského tenisty. Ten si nyní rozběhal svého soupeře a poté umístil míček do volného místa. Potvrzuje tak brejk čistou hrou.
0-40
Druhé eso v řadě pro světovou dvojku.
0-30
Murray zatím vládne na kurtu. Nyní je z toho dokonce první eso v zápase! Jestřábí oko potvrzuje Andyho podání na lajnu. Američan ještě protestoval u hlavního rozhodčího, ale fiftýn patří Murraymu.
0-15
Andy Murray nastoupil do zápasu velmi aktivně a zatím jasně převyšuje svého soupeře. Servis ven z kurtu nemohl Američan mít.
0:2
Andy Murray jde do vedení o dva gemy a bere si hned první soupeřovo podání! Steve Johnson dává totiž na druhý brejkbol dvojchybu!
15-40
Steve Johnson si brání své podání. Úderem o pásku rozhodil Brita. Ten se ještě vrátil do výměny, poté ale přišla jeho chyba do sítě.
0-40
Tři brejkboly! Američan na při svém prvním podání problémy. Murray hrál velmi trpělivě od základní lajny. Poté ale zatlačil soupeře forhendem a rozhodl.
0-30
A hned je tu tlak na podávajícího hráče. Murray se musel bránit, ale poté fantasticky prohodil hráče u sítě.
0-15
Také Steve Johnson jde poprvé podávat v dnešním zápase. Andy Murray se však dostává do gemu. Po bekhendovém returnu přišla chyba Američana do sítě.
0:1
Pohodová hra na úvod zápasu pro světovou dvojku. První podání na střed kurtu a poté volej do protipohybu hráče za základní lajnou.
15-40
První bod pro Američana. Murray musel přes druhé podání. Johnson se dostal do hry od základní lajny a po několika úderech chybuje Andy do sítě.
0-40
Murray musel sice přes druhé podání, ale to mu příliš nevadilo. Johnson totiž vyhazuje z kurtu jednoduchý bekhend.
0-30
I druhý fiftýn jde na stranu podávajícího. Steve Johnson se ještě nedostal po zkaženém returnu do výměny.
0-15
Andy Murray začíná zápas na podání. První fiftýn v olympijském čtvrtfinále jde na stranu Brita. Ten začal servisem ven z kurtu a Američan kazí.
0:0
Steve Johnson i Andy Murray jsou již na kurtu číslo jedna. Čtvrtfinále tak může po krátkém rozehrání začít.
Dnes hráčům v Riu de Janeiru počasí nepřeje. Déšť zatím neumožnil odstartovat dnešní program a čtvrtfinálový zápas Steve Johnson – Andy Murray se tak posouvá nejdříve na 17:30.
Vzájemné zápasy

Hráči se utkali jen jednou. V minulém roce se mohl radovat z dvousetového vítězství 6:2 a 6:4 druhého kola turnaje v Šanghaji Andy Murray.
Andy Murray

Obhájce olympijského zlata z Londýna stále kryje v žebříčku záda srbské tenisové legendě. Právě s Djokovičem odehrál jen v letošním roce čtyři finále na okruhu. To první ovládl na Australian Open Srb ve třech setech. Ani na turnaji v Madridu to Murraymu nevyšlo. O týden později v Římě už ano a mohl se po setech 6:3 a 6:3 radovat z titulu. Na French Open se již vrátil na výsluní srbský tenista, který získal již druhý grandslam v sezoně. Te třetí čekal už na Brita! V travnaté části sezony neztratil Murray ani jeden z dvanácti zápasů! Ovládl tak turnaj v Queensu i následný Wimbledon.

Olympijskou obhajobu začal Andy Murray pohodovým vítězstvím nad Srbem Troickým. Ani ve druhém kole neměl problémy. Argentinec dal dohromady jen čtyři gemy a musel se s turnajem rozloučit. V osmifinále už musel Murray zabrat. Proti výborně hrajícímu Fogninimu ztratil set, ale postup si pohlídal.

Američan je aktuálně na 22. pozici ve světové žebříčku a je to jeho téměř nejlepší umístění. Letos neměl příliš dobrý vstup do sezony. Na tvrdém povrchu si připsal jen tři třetí kola, na prvním grandslamu roku Australian Open a v Miami. Na antuce to bylo ještě horší, zvítězil jen v jednom ze šesti zápasů! Vše se začalo otáčet až s příchodem travnaté části sezony. V generálce na Wimbledon dokázal Američan ovládnout turnaj Nottinghamu. Právě ve Wimbledonu si připsal letošní největší úspěch na grandslamu, když došel do osmifinále, tam již nestačil na Rogera Federera ve třech setech.

V Riu měl Američan zatím snadnou cestu. Neztratil ani set a navíc se na vítězství více nenadřel. V boji o čtvrtfinále vyprovodil svého soupeře Rusa Donskoje 6:1 a 6:1.
Krásný páteční večer, vítám všechny tenisové fanoušky. Olympijský turnaj nám dospěl už do čtvrtfinále a v něm na sebe narazí obhájce zlaté medaile z Londýna Andy Murray a překvapení turnaje Steve Johnson.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.