Muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Daniel Brands : Tomáš Berdych - 27. června 2013   14:09

6

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z tenisového Wimbledonu.
Zhodnocení zápasu:

Tomáš Berdych dnes přehrál svého soupeře 0:3 na sety a zcela zaslouženě postupuje do třetího kola. Daniel Brands dokázal kousat pouze při svém podání, ale to mu postupem času stále více odcházelo a je to také znát na konečném skóre.

V prvním setu byl Brands velmi vyrovnaným soupeřem, ve zkrácené hře měl dokonce setbol, ale ani to mu nestačilo. V setu druhém již měl při svém podání více problémů, nabídl Berdychovi šest brejkbolů a jeden z nich Berdych využil a slavil vítězství 4:6. V setu třetím to již byla ze strany Brandse spíše taková křeč, kterou Berdych v pohodě využil a zvítězil 2:6.

Tomáš Berdych tak potvrdil roli favorita a jako sedmý nasazený hráč turnaje pokračuje ve hře.

Příští soupeř:

Ve 3. kole Wimbledonu se Tomáš Berdych utká s Kevinem Andersonem, se kterým má velmi pozitivní bilanci osmi výher a žádné porážky. Hned polovinu z těchto výher získal Berdych v tomto roce.

Na trávě se však tenisté potkají poprvé a dá se očekávat velký souboj servisů.
Konec zápasu
2:6
Return Brandse končí v autu a Tomáš Berdych tak vítězí v tomto utkání 0:3 na sety.
0-40
Nepřekonatelnou zeď vystavil na síti svou raketou Berdych a vítězným volejem získává tři mečboly.
0-30
Opět výtečný servis, na který si sice Brands sáhl, ale to nestačilo.
0-15
Esem začíná Berdych zřejmě poslední gem zápasu.
2:5
Nechytatelný forhend na čáru dává Berdychovi vedení 2:5 a již tak po krátké pauze půjde český reprezentant podávat na postup do třetího kola.
30-40
Nad vodou ho drží servis.
15-40
Dokonce tu jsou dva brejkboly a Brands působí již hodně odevzdaným dojmem.
15-30
Velmi chytře zahráno od Tomáše na síti.
15-15
Return Berdycha zatlačil soupeře do velmi složité pozice a poté se už Němec pouze koukal, jak Berdych výměnu zakončí.
15-0
Brands si také pomáhá servisem.
2:4
Nepřesný return Daniela Brandse znamená vedení 2:4 a Tomáš Berdych je tak pouhé dva gemy od postupu do třetího kola Wimbledonu.
15-40
Agresivní forhend Berdycha mu přináší dva forhendy.
15-30
Berdych přešel na síť a dokázal tam rozhodnout výměnu ve svůj prospěch.
15-15
O pár vteřinek později však return Brandse přilétl těsně do autu.
15-0
Přesně do růžku dvorce zapadl forhend Daniela Brandse.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Hlavně podání drží Brandse alespoň při nějaké naději.
40-15
Brandsův servis také funguje dobře, ale Němec je stále brejk pozadu.
30-15
Dobrým servisem si Němec pomáhá v další výměně.
15-15
Patnáct oba.
15-0
Brands se nevzdává.
1:3
Opět dobrý servis pomáhá Berdychovi a ten si tak stále drží náskok dvou gemů.
30-40
Servis ven z kurtu a poté forhend do protipohybu Brandse.
30-30
To nebyla v žádném případě jednoduchá pozice, ale Berdych šel hodně do kolen a dokázal bekhend dostat přes síť.
30-15
Páska zastavila v rozletu Tomáše a komplikuje mu situaci.
15-15
Tentokrát ho dobře přečetl a následně českému hráči nedal šanci forhendem po čáře.
0-15
Berdychův servis je nyní pro Brandse velkou překážkou.
1:2
1:2
Celkově sedmnácté eso Brandse přilétlo o pár vteřinek později a je tak sníženo.
40-0
Dokonce eso a Brands v tomto gemu servis využívá na plno.
30-0
Nepřesný return Berdycha.
15-0
Německý tenista se však nevzdává.
0:2
O pár vteřinek později končí return Brandse v autu a stav 0:2 je velmi nadějný.
0-40
Eso přímo na čáru a potvrzení brejku je na spadnutí.
0-30
Brands sice dělá co může, ale v těchto chvílích nestačí tempu nasazené sedmičky.
0-15
Navíc další gem zahájil esem.
0:1
Byl to aut! Tomáš Berdych tak dokázal otočit průběh prvního gemu a hned na úvod třetího setu bere svému soupeři servis a začal tak velmi dobře tento set.
30-40
Němec chybuje a hned v prvním gemu třetího setu má tak Tomáš Berdych brejkbol!
30-30
Stačí dobře vrátit servis na druhou stranu a Brands pak má obrovské problémy.
30-15
Celkově pátý vítězný return Berdycha z returnu.
30-0
Následný fiftýn jde také na jeho stranu.
15-0
Třetí gem zahajuje na podání Brands a začal dobře.
0:0
Za 40 minut získal Tomáš Berdych druhý set poměrem 4:6 a to zásluhou jediného prolomeného servisu soupeře v devátém gemu.

Ve druhém setu už Brands nebyl při svém podání tak sebejistý a bylo to na kurtu znát, nabídl Berdychovi hned šest brejkbolů a jeden z nich odvrátit nedokázal. Na druhé straně naopak Berdych soupeři nenabídl brejkbol jediný.
4:6
Dvojchyba je napravena esem a druhý set je tak ukončen.
30-40
Druhý servis Berdycha byl hodně dlouhý a tak je tu první dvojchyba zápasu.
15-40
V zápětí Brands returnuje jen do sítě a jsou tu tak dva setboly.
15-30
Eso Berdycha a dva míče ho dělí od vítězství ve druhém setu.
15-15
Brands hraje na maximální riziko, první míč dokázal Berdych vrátit a napodruhé už Němec chyboval.
15-0
Berdych se snažil rozběhnout za kratším míčkem, ale upadl a z tribun to jenom zahučelo. Na letošním Wimbledonu jsme už podobných pádů a následných skrečí viděli opravdu hodně, ale Tomáš je podle všeho v pořádku.
4:5
4:5
Nakonec se to přece jen povedlo! Tomáš Berdych aktivní hrou dostal soupeře do neřešitelné situace a za malý okamžik tak půjde servírovat na vítězství ve druhém setu.
40-A
Jenže Berdych už čekal podání doprava a perfektním returnem pod nohy si došel pro další brejkbol.
40-40
Berdych byl velmi blízko, ale Brands předvedl velmi dobrou obranu a nakonec dokázal forhendem po čáře odvrátit i druhý brejkbol.
30-40
Esem si pomáhá Brands a první ze dvou brejkbolů odvrací.
15-40
Return pod nohy nedal Brandsovi moc šancí, ten pouze vrátil míček na druhou stranu a toho Tomáš využívá a má dva brejkboly!
15-30
Nečekaný servis, po kterém si Brands připisuje eso.
0-30
Brands poslal forhend jen do pásky a zajímavý stav 0:30 je na světě.
0-15
Famózní bekhendový return nedal Němci žádnou šanci.
4:4
Má slova jsou potvrzena esem.
0-40
Brands v zápětí chybuje a tak nebude mít zřejmě český reprezentant problém uhrát tento gem.
0-30
Brands hrál raketou před tělem a tak měl Berdych úlohu opět usnadněnou díky vysokého odskoku.
0-15
Po vysokém odskoku to Tomášovi padá a je to jen dobře.
4:3
4:3
Brandsův kraťas se dal doběhnout, ale přece jen byl Berdych u míčku o něco později a tak Brands přestože musel opět odvracet brejkbol, tak je ve hře o druhý set.
A-40
O pár vteřinek později ukazuje Brands svou hru na riziku v plné kráse a nyní bekhendem zamířil přesně.
40-40
Takovéhoto returnu je však hrozná škoda.
30-40
V zápětí však už brejkbol přichází, nyní Brands více riskuje a tím se kupí i jeho chyby.
30-30
Dva brejkboly měl Berdych na raketě, ale vybral si špatnou stranu a Němec tak jeho záměr o prohoz přečetl a přesným volejem i potrestal.
15-30
Berdych soupeře prohazuje bekhend po čáře.
15-15
Brands se chystal na forhend, ale nedokázal míček dostat pod kontrolu a převedl velkou chybu.
15-0
Také Brands si nedělá při podání velké starosti.
3:3
V zápětí přišlo i deváté a pohodlně je srovnáno na 3:3.
15-40
Celkově osmé eso Berdycha v utkání.
15-30
Brands byl mnohem agresivnější než v předchozí výměně a přineslo to ovoce.
0-30
Těžkou pozici měl Berdych po returnu soupeře, ale poté v pohodě eliminoval jeho menší tlak a následně soupeře přehrál od základní čáry.
0-15
Velmi pohledná výměna na úvod šestého gemu této sady, kterou Berdych ovládl famózním forhendem po čáře.
3:2
3:2
Nepříjemný servis Brandse zabránil Berdychovi v dobrém returnu.
40-30
Fantastický kraťas Berdycha, který jeho soupeř vůbec nečekal.
40-15
Berdych si sice vzal jestřábí oko, ale i to potvrdilo eso Brandse.
30-15
Brands velmi dobře trefoval míče k základní čáře a následně mu soupeř přešel na síť a prohoz Berdycha nebyl přesnou odpovědí.
15-15
To je obrovská škoda. Berdych dával míčkům velmi dobrou délku, ale tomu poslednímu už nikoliv a tak získává fiftýn soupeř.
0-15
Brands byl už za míčkem a nedokázal ho tak vrátit zpět do kurtu.
2:2
Fantastický forhend dopadá přesně na čáru a Berdych tak srovnává na 2:2 bez větších problémů.
0-40
Brands čekal servis doprava, ale míček letěl na kříž a tak je z toho eso.
0-30
Berdych dokázal ustát tlak soupeře a následně míčkem před základní čáru nedal Brandsovi šanci.
0-15
Esem otevírá Berdych 4. gem druhého setu.
2:1
2:1
Tak to byla opravdu nádhera v podání Daniela Brandse, ten se již dostával do složité pozice, ale Němec perfektním forhendem po čáře nedal Berdychovi šanci a získává tento důležitý gem.
A-40
Opět chyba na returnu a to na hratelný servis.
40-40
Nyní však byl Berdych u míčku včas a následně zakončil výměnu smečí.
A-40
Navíc další chybička Tomáše a tak může gem ukončit jeho soupeř.
40-40
Jen do pásky posílá Berdych return a přišel tak i o druhou velkou možnost.
30-40
Škoda pokaženého returnu na druhý servis, zbývá ještě jeden brejkbol.
15-40
Po returnu na bekhend trefuje Brands pásku a tak tu jsou dva brejkboly!
15-30
Brands se pouze ohlédl za forhendem Tomáše a ten se tak dostává k zajímavému stavu na returnu.
15-15
Velmi pěkně a chytře to zahrál Berdych, neměl lehkou pozici, no dokázal z ní vytěžit maximum.
15-30
Return Brandse padal pod nohy Berdycha, ale ten si dobře poodstoupil a následně zakončil forhendem k čáře.
15-15
15-0
Kvalitní prohoz Němce otevírá druhý gem této sady.
1:0
Brands se dostal na síť a Berdych se ho snažil křížem prohodit, ale míček skončil jen v síti.
40-15
Krásný jednoručný bekhend Daniela Brandse, za kterým se Berdych pouze ohlédl.
30-15
Vítězný míč Brandse.
15-15
Jenže Berdychův return nadělal Němci problémy.
15-0
Do druhého setu vstupuje na podání Brands a začal dobře.
0:0
Byla to panečku pořádná bitva v prvním setu. Tomáš Berdych sice na úvod zápasu získal servis soupeře a dostal se do vedení 0:2, jenže v zápětí o své podání přišel a oba tenisté se nám poté velmi dobře rozpodávali.

O vítězi prvního setu tak musel rozhodnout tiebreak a v tom došlo pouze k jedinému minibrejku a to až za stavu 6:7 pro Berdycha, který tak nakonec získal zkrácenou hru v poměru 6:8 a vede tak 0:1 na sety.
6:7
Tomáš Berdych to dokázal! Dostal soupeře pod tlak výtečným bekhendem pod nohy a následně v situaci obou tenistů na síti zahrál přímo na tělo Němce a získává tak úvodní set.
6-7
Brandsův return na maximální riziko končí v autu a tak má setbol i náš tenista!
6-6
Do hry se dostal také Brands, ale Berdych si ho rozběhal a s chladnou hlavou odvrátil setbol. Máme tu další výměnu stran.
6-5
Konečně se dostal Berdych do hry a byl blízko, jenže Brands v těžké pozici vytáhl famózní volej a má tak setbol.
5-5
Přehlídka es pokračuje.
4-5
Také Tomáš Berdych dal dvě esa v řadě!
4-4
Eso také na druhé straně a obrovská bitva servisů pokračuje.
4-3
V zápětí další eso a Berdych se nestačí otáčet.
3-3
Před výměnou stran je tu eso a o vítězi prvního setu není nic jasného.
2-3
Na servis se může spolehnout i český tenista.
2-2
Na maximální riziko hráno od Berdycha, nejdříve zariskoval při druhém podání a následně i forhend byl hrán hodně bez servítky.
2-1
V zápětí další z dobrých servisů Daniela Brandse.
1-1
To je škoda, Berdych se dostal do výměny, ale zastavila ho opět páska.
0-1
Brands viděl volnou část kurtu, ale svým bekhendem se nedokázal trefit do volného místa.
6:6
Tak to byl panečku gem! Ani jednou se nedostal Berdych do hry a Brands tak dalším esem srovnává na 6:6.
40-0
Ani tentokrát se nehrálo a zkrácená hra je téměř jistotou.
30-0
Opět dobrý servis a Berdychův return v autu.
15-0
Jenže Němec zahajuje esem a nedělá si tak žádné problémy na úvod gemu.
5:6
5:6
Nyní se už hrálo, ale ani tak se nedokázal Brands dostat k fiftýnu. Opět je tak Daniel Brands v situaci, kdy musí uhrát svůj servis.
0-40
V zápětí nedokázal Brands servis Berdycha ani dostat přes síť.
0-30
Kratší return Berdych s přehledem trestá.
0-15
Tomáše to zřejmě neovlivnilo, v další výměně si opět dovolil zariskovat a nyní se už trefil.
5:5
Berdych byl u kratšího míčku včas a snažil se agresivním úderem zatlouci míčkem, ale trefil pouze síť. To je obrovská škoda, protože Brands již v podstatě nehrál.
40-15
První pokus o kraťas za stavu 40:0 končí v síti.
40-0
Tři gemboly po další chybě na returnu a vypadá to, že nás čeká velmi zajímavá koncovka prvního setu.
30-0
O chviličku později pokazil český tenista return.
15-0
Už to vypadalo, že se dokáže Berdych dostat z tlaku, ale páska ho opět přibrzdila.
4:5
4:5
Return na maximální riziko končí v síti a Berdych tak čistou hrou udržel svůj servis a po krátké pauze půjde jeho soupeř podávat na udržení se v prvním setu.
0-40
Pohledná výměna, ve které měl Berdych lepší pozici a dokázal ji proměnit v zisk fiftýnu.
0-30
Od pásky se míček odrazil těsně za síť a s tím nemohl Brands už nic dělat.
0-15
Výtězná smeč přišla až nyní, po prvním nezdaru v sedmém gemu už si dal Berdych větší pozor.
4:4
Dokonce třetí eso v řadě a gem tak uhrává Němec hlavně zásluhou servisu.
40-15
V zápětí další a tak i podruhé dává Brands dvě esa v řadě.
30-15
Na pomoc si zavolal Daniel Brands servis a na esa tak máme opět srovnáno 3:3.
15-15
Berdych si naběhl na síť a soupeř se ho snažil přelobovat, jenže nemířil přesně.
15-0
Brands začal dobře v dalším gemu.
3:4
3:4
V zápětí to opět sedlo a Berdych tak zásluhou podání udržel tento svůj servis a vede 3:4.
40-A
Perfektní servis končí jako třetí eso Berdycha.
40-40
Nedůrazně to zahrál Berdych a tak se následně na síti octl ve velmi nepříjemné pozici a soupeř to dokázal využít.
30-40
Brands se snažil co mohl, ale Berdych ho závěrečným bekhendem do protipohybu přehrál.
30-30
O pár vteřinek později je tu další nevynucená chyba, tentokrát bekhend Berdycha putoval do pásky.
15-30
Berdych měl nahráno, ale neuvěřitelnou chybou pokazil na první pohled jasnou smeč.
0-30
Nečistě trefený return.
0-15
Brands viděl otevřenou část kurtu a přesně do ní poslal bekhend, míček však skončil těsně v autu a to potvrdilo také jestřábí oko.
3:3
V zápětí však Němec dokázal gem ukončit a opět je tak srovnán stav.
40-30
Po druhém podání už Brands tak úspěšný nebyl a navíc si český reprezentant dokázal soupeře zatlačit do obrany.
40-15
V zápětí přilétlo druhé.
30-15
První eso Daniela Brandse v tomto utkání.
15-15
Patnáct oba po chybě Berdycha.
0-15
Chybička Brandse otevírá šestý gem.
2:3
2:3
Servis otevřel Berdychovi celý kurt a nebylo problémem tak výměnu ukončit.
15-40
V zápětí další eso a rázem je pátý gem téměř v moci Berdycha.
15-30
První eso zápasu.
15-15
Rozhodčí z empiru ohlásil aut Brandse.
15-0
Tři perfektní bekhendy Daniela Brandse rozhodly tuto výměnu. Němec se nám rozehrál.
2:2
Následně Berdych chybuje na returnu a ze stavu 0:30 je tak rázem zisk gemu pro Němce, který srovnal na 2:2.
40-30
Brands si pomáhá velmi dobrou délkou úderů a také ona mu nyní pomohla otočit celý průběh čtvrtého gemu.
30-30
Pouze rámem trefil Berdych return a míček se mu od rakety odrazil k divákům na tribunu.
15-30
Brands si pomohl kvalitním servisem a nepouští tak Berdycha k brejkbolům.
0-30
Následně přichází vůbec první dvojchyba zápasu.
0-15
Do čtvrtého gemu vstupuje lépe Berdych.
1:2
1:2
Brands se dostal do výměny a zásluhou nepřesného forhendu Berdycha ji také využívá. Daniel Brands je tak zpět ve hře o první set.
40-30
Další z agresivních returnů a Brands má brejkbol a šanci okamžitě získat zpět svůj ztracený servis.
30-30
Nyní už byl Brandsův return přesný a připravil německému hráči dobrou pozici, Berdych se sice bránil, ale páska nepustila míček na druhou stranu.
15-30
Return Brandse na druhý servis Berdycha končí těsně za základní čarou.
15-15
Berdych poslal na druhou stranu sice pomalejší míček, ale o to přesnější a Brands tak měl málo prostoru na odehrání forhendu a kazí.
15-0
Vůbec první nevynucená chyba Berdycha v utkání.
0:2
Tentokrát to už vyšlo! Brands přešel na síť v nepřipravené pozici a Tomáš Berdych tak prolamuje hned první servis svého soupeře.
40-A
Další fantastický return na druhý servis Brandse a máme tu druhý brejkbol Tomáše Berdycha.
40-40
Tomáš dobře přečetl záměr soupeře a jeho přechod na síť odměnil nechytatelným prohozem po čáře.
A-40
Dobrý servis připravil pozici, kterou následně zúročil Brands forhendem.
40-40
Brands výtečně rozběhal českého tenistu a Němec si dokázal pomoci vítězným forhendem po čáře.
30-40
Po fantastickém returnu má Tomáš Berdych první brejkbol v zápase!
30-30
Varianta servis – síť přináší Brandsovi úspěch, jeho volej na síti však byl hodně těžký.
15-30
Jednoručný bekhend Brandse končí v síti a po této nevynucené chybě získává Tomáš zajímavý stav.
15-15
Brands se snažil po čáře ukončit výměnu, ale jeho forhend skončil v koridoru pro čtyřhru.
15-0
Return českého hráče končí v síti a tak Němec získal svůj první fiftýn v zápase.
0:1
Po kratším returnu Brandse Berdych s přehledem ukončil tuto výměnu i celý první gem.
0-40
Němec zkoušel zády k síti prohodit Berdycha, ale míček z jeho rakety nakonec končí v autu.
0-30
Krásný forhend Tomáše Berdycha křížem ven z kurtu a Brands byl bezmocný.
0-15
Berdych se hned v první výměně dostal na síť a tam vítězným volejem výměnu rozhodl.
0:0
Zápas zahájí servisem Tomáš Berdych
Letošní Wimbledon je plný překvapení a český fanoušek jistě doufá, že se v tomto zápase žádného překvapení na úkor nasazené sedmičky nedočkáme.
Oba tenisté již jsou na kurtu a začíná předzápasové rozehrání.
Utkání se odehraje jako druhé v pořadí na kurtu číslo 2 po zápase Sabine Lisická – Elena Vesninová.
Vzájemná bilance: 0:1

Jediné vzájemné utkání obou hráčů se odehrálo v roce 2010 právě zde ve Wimbledonu. Téhdy v osmifinále zvítězil Tomáš Berdych ve čtyřech setech 4:6, 7:6, 7:5, 6:3.
Tomáš Berdych:

Na druhé straně kurtu bude stát 6. hráč světa, který si již postupem do druhého kola vylepšil svůj výsledek z loňského roku. Nejlepšího výsledku na londýnské trávě dosáhl Berdych v roce 2010, kdy nestačil až ve finále na Rafaela Nadala.

Také Berdych stihl před Wimbledonem dva turnaje. Nejdříve v Queen's vypadl ve čtvrtfinále s Čiličem (5:7, 6:7) a následně na exhibičním turnaji Boddles Tennis Challenge porazil Dolgopolova 10:8 v supertiebreaku třetího setu.

Zde ve Wimbledonu v prvním kole předsvědčivě porazil Martina Kližana 6:3, 6:4, 6:4 a v celém zápase neztratil jediný servis.
Daniel Brands:

Německému hráči patří momentálně 5. příčka na žebříčku ATP. Před Wimbledonem se zúčastnil dvou přípravných turnajů, v Halle vypadl s jiným Čechem Janem Hernychm ve dvou setech (4:6, 2:6) a následně v Hertogenboschi nestačil v kole druhém na Garciu-Lopeze ze Španělska (6:7, 2:6).

Zde ve Wimbledonu v prvním kole svedl obrovskou bitvu s Gimeno-Traverem. Utkání začalo třemi zkrácenými hrami a nakonec dokázal Brands otočit nepříznivý stav 1:2 na sety a zvítězil 7:6, 6:7, 6:7, 6:1, 6:4.
Tenisový Wimbledon se nezastaví ani ve čtvrtek a právě dnes jde do hry nejlepší mužský tenista České republiky Tomáš Berdych, který ve druhém kole vyzve Daniela Brandse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.