Challenger Scheveningen - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jan Mertl : Andrej Martin - 21. července 2015   13:25

6

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Jak už jsem zmiňoval, slovenský tenista Andrej Martin byl dnes jednoznačně lepším tenistou a po zásluze postupuje do druhého kola antukového challengeru v holandském Scheveningenu! Český tenista přišel v první hře každého setu o vlastní servis a pak už to měl velmi obtížné. Martin jej navíc nepustil za celý zápas ani k jednomu brejkbolu! Slovenský tenista si jich vypracoval hned sedm a právě v příjmu byl dnes největší rozdíl!
Konec zápasu
2:6
Využívá hned ten prví a zaslouženě postupuje do druhého kola.
15-40
Zatím to tak nevypadá, slovenský tenista má totiž dva mečboly!
15-30
Mertl snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu. Dokáže ještě Martinovi cestu do druhého kola znepříjemnit?
0-30
I další fiftýn putuje na konto slovenského tenisty, kterého od vítězství v tomto zápase dělí dva míče.
0-15
Martin vstupuje do osmé hry druhého setu lépe.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Andrej Martin.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Mertl svůj servis drží čistou hrou. Za malou chvíli ale půjde jeho soupeř podávat na vítězství v tomto zápase.
40-0
Tři gemboly dnes ještě při podání český tenista neměl.
30-0
Zatím to vypadá na hodně rychlý gem, 30:0.
15-0
Druhé eso Mertla v zápase. Snad jediná statistika, ve které má český hráč navrch.
1:5
Český tenista měl tento gem poměrně rozehraný. K šanci na brejk se ale znovu nedostal a teď už to s ním vypadá opravdu velmi zle.
40-A
Martin ovšem znovu úspěšnější a má výhodu.
40-40
Rodák z Ústí nad Labem ale bojuje, shoda!
30-40
Tak ne! I přesto, že šel Slovák do výměny přes druhý servis, dokázal ve výměně uspět a má gembol.
30-30
Napoprvé to nevyšlo, po třiceti!
30-15
Tak pozor, český tenista jde v této hře do vedení a konečně se může dostat k brejkbolu, možná i brejkbolům!
15-15
Mertl ale srovnává, po patnácti!
0-15
Navíc Martin dnes na podání působí opravdu skvěle!
1:4
1:4
1:4
Kanár to už nebude, ale pro českého tenistu to bude nesmírně těžké. Je totiž stále o dva brejky pozadu.
40-15
Mertl má dva gemboly a může odvrátit hrozbu blížícího se kanára.
30-15
Naštěstí přichází první servis a český tenista jde v této hře znovu do vedení.
15-15
Slovenský hráč navíc znovu srovnává a nejspíš čeká Mertla další boj o vlastní servis.
15-0
Mertl zaznamenává první eso tohoto zápasu ve svůj prospěch. Nechytatelný servis ale nepřichází zrovna v tu nejlepší chvíli.
0:4
Martin znovu nepouští svého soupeře k brejkbolu a ve druhém setu vede už 4:0!
40-A
Jenže je tu další gembol pro rodáka z Bratislavy.
40-40
To se mu nedaří a čtvrtý gem druhého setu půjde přes shodu. Nečekané komplikace při podání Martina.
30-40
Tak ne, Martin má gembol a může tak potvrdit i druhý brejk.
30-30
Po třiceti! Bude z toho konečně už první brejkbol pro Mertla?
15-30
Slovák znovu otáčí vývoj této hry a jde do vedení.
15-15
Slovenský tenista však znovu srovnává, po patnácti!
15-0
Martin nezačíná ve čtvrté hře dobře, fiftýn pro Mertla.
0:3
0:3
0:3
Tak to už je hodně nepříjemná situace pro Mertla. Český tenista ztrácí i druhý servis v tomto setu a otočit vývoj tohoto zápasu už pro něj bude velmi obtížné.
30-40
Martin si ale dokázal i v dalším gemu při podání soupeře vypracovat brejkbol!
30-30
Český hráč srovnává, po třiceti.
15-30
Martin otáčí vývoj této hry a jde do vedení. Bude mít dva brejkboly?
15-15
Mertl však trefuje svou třetí dvojchybu v tomto zápase.
15-0
Do této hry vstupuje lépe podávající tenista.
0:2
Rodák z Bratislavy stejně jako v prvním setu dokázal potvrdit brejk a vede o dva gemy.
30-40
Tak prozatím ještě ne, Martin má další gembol.
30-30
Dostane se Mertl k prvnímu brejkbolu v tomto zápase? Po třiceti!
15-30
První eso tohoto zápasu si připisuje slovenský tenista, který otáčí vývoj této hry.
15-15
Martin dnes ještě na vlastním servisu nebyl o dva fiftýny pozadu a to samé platí i nyní.
15-0
Mertl ale rozhodně nic nevzdává a o ztracený servis zabojuje už v této hře!
0:1
Následuje výměna stran. Podávat bude Andrej Martin.
0:1
Nyní už Martin uspěl a stejně jako v prvním setu bere hned v první hře svému soupeři servis.
40-A
Třetí brejková šance v tomto gemu a zároveň šestá v celém zápase!
40-40
To byla velmi obtížná situace, protože Mertl musel hrát přes druhý servis. Nakonec ale opět srovnává na shodu.
40-A
Další šance na brejk, Martin má další brejkbol!
40-40
Český tenista naštěstí tuto hrozbu odvrací. Stále však nemá rozhodně vyhráno.
30-40
Tak pozor, slovenský tenista se stejně jako v prvním gemu v první sadě dostává k brejkbolu!
30-30
Opět menší komplikace při podání českého tenisty, po třiceti!
30-15
Tentokráte už šel přes první servis a ve výměně to bylo znát, 30:15!
15-15
Vzápětí však trefuje svou druhou dvojchybu v tomto zápase!
15-0
Mertl do druhé sady vstupuje lépe.
0:0
Andrej Martin byl v prvním setu lepším tenistou a zaslouženě v něm i zvítězil. Český tenista si zatím nevypracoval ani jeden brejkbol. Uvidíme, co nám přinese druhý set.
4:6
Napotřetí už si slovenský tenista věděl rady a v prvním setu tak vítězí poměrem 6:4!
40-A
Slovák má však další dobrou šanci, třetí setbol!
40-40
Tak pozor! Mertl odvrací i druhý setbol. Nyní však na kurtu ani nemusel být, Martin totiž zaznamenává svou první dvojchybu v tomto zápase!
30-40
První setbol český tenista odvrací. Povede se mu odvrátit i ten druhý?
15-40
Teď už jen jeden, slovenský tenista má dva setboly!
15-30
Slovák otáčí vývoj této hry a od vítězství v prvním setu ho dělí pouze dva fiftýny.
15-15
Ten druhý si ale dokázal pohlídat, po patnácti!
15-0
Martin snad poprvé v zápase ztrácí úvodní fiftýn při svém podání.
4:5
4:5
4:5
Mertl nakonec bez větších potíží dokázal pohlídat svůj servis a snižuje na 4:5. Martin však za malou chvíli půjde podávat na vítězství v první sadě.
40-30
Slovenský tenista snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu.
40-15
Dva gemboly pro rodáka z Ústí nad Labem.
30-15
Český tenista však alespoň prozatím žádné potíže nepřipouští a jde v této hře do vedení.
15-15
Slovák ale znovu srovnává a opět to vypadá na boj o Mertlův servis!
15-0
Dobrý vstup do deváté hry pro českého tenistu.
3:5
Martin drží svůj servis a od vítězství v první sadě ho dělí jediný gem.
30-40
Slovenský tenista svého soupeře k brejkbolu nepouští, má gembol.
30-30
Je to tak, český tenista srovnává, po třiceti!
15-30
Gemy mají opravdu téměř vždy stejný vývoj. Uvidíme, jestli se i nyní podaří Mertlovi srovnat.
15-15
Mertl však opět srovnává, po patnácti.
0-15
Martin na podání opět úspěšný a znovu vstupuje do gemu lépe.
3:4
3:4
3:4
Rodák z Ústí nad Labem dokázal tento gem vyhrát a drží si tak svoje podání. Stále je ale o brejk pozadu.
A-40
Český hráč má další gembol, tak uvidíme, jak s nim naloží.
40-40
Slovenský tenista znovu srovnává, shoda.
40-30
Vůbec poprvé v této hře trefil Mertl první servis a to bylo znát. Má gembol.
30-30
O tento servis Mertla se ještě bude bojovat, po třiceti!
30-15
Český tenista otáčí vývoj této hry, 30:15!
15-15
Český tenista má dnes velké problémy trefit první servis. Znovu to nevyšlo, ovšem fiftýn Mertl uhrát dokázal.
0-15
Do výměny šel přes druhý servis nyní i Mertl. Ten však na rozdíl od svého soupeře uspět nedokázal.
2:4
Slovák hrát přes druhé podání, ovšem ve výměně dokázal uspět a znovu tak vede o dva gemy.
30-40
Delší výměna, jenže bohužel pro českého hráče brejkbol nepřichází, gembol pro Martina!
30-30
Po třiceti, teď má Mertl dobrou šanci na případný brejk!
15-30
Bohužel slovenský hráč na podání zatím působí hodně jistě.
15-15
Jako přes kopírák, český tenista znovu srovnává.
0-15
Martin získává úvodní fiftýn tohoto gemu.
2:3
2:3
2:3
A to se daří! Český hráč si i přes mírné potíže drží servis a stále je "pouze" o brejk pozadu.
A-40
Další gembol. Doufejme, že tentokráte už Mertl uhlídá svůj servis.
40-40
Tato hra však stále pokračuje, další shoda!
A-40
Výborně, místo dalšího brejkbolu má český hráč gembol.
40-40
Český tenista brejbkol odvrací, shoda.
40-A
Teď už ale brejkbol přichází, Martin v případě úspěchu v další výměně může odskočit na dva brejky!
40-40
Pátý gem však půjde přes shodu, Martin svou kůži v této hře nedává lacino.
40-30
Naštěstí platí první zmiňovaná varianta, Mertl má gembol.
30-30
Dva brejkboly z toho alespoň prozatím nebudou. Gembol nebo brejkbol?
15-30
Tentokráte už Mertl přes druhý servis fiftýn uhrát nedokázal a dostává se do nepříjemné situace na servisu.
15-15
Martin srovnává i v tomto gemu, znovu po patnácti.
15-0
I přes druhý servis nyní dokázal český tenista uhrát fiftýn.
1:3
Martin si výrazně pomohl prvním servisem a znovu svému soupeři odskakuje na dva gemy.
15-40
Ten získává i další fiftýn a má dva gemboly.
15-30
Doposud asi nejdelší výměna tohoto zápasu, ze které jako šťastnější odchází Andrej Martin.
15-15
Mertl však srovnává, po patnácti!
0-15
Úvodní fiftýn čtvrté hry získává slovenský tenista.
1:2
1:2
1:2
Druhý gem na podání už český tenista zvládl a snižuje na 1:2.
40-30
Naštěstí další brejkboly nepřichází, gembol!
30-30
Po třiceti! Mertl tak opět bude muset bojovat o svůj servis.
30-15
Další trefený první servis a další fiftýn pro českého tenistu.
15-15
Tentokráte hrál Mertl přes první servis a srovnává, po patnácti.
0-15
O první dvojchybu tohoto zápasu se bohužel postaral český tenista.
0:2
Slovenský tenista to nakonec zvládl bez problémů a potvrzuje brejk.
30-40
Brejkbol alespoň v tuto chvíli nepřichází. Martin má gembol.
30-30
Jenže Mertl tento gem rozhodně nevzdává, opět srovnáno.
15-30
Slovák teď hrál přes druhé podání, ovšem fiftýn si uhlídal.
15-15
Mertl však srovnává, po patnácti.
0-15
Další fiftýn pro Martina, který úspěšně vstupuje do druhé hry.
0:1
0:1
Bohužel napodruhé to nevyšlo. Martin tak českému tenistovi bere servis už v úvodní hře tohoto zápasu.
15-40
První brejkbol český hráč odvrací. Stále jsou tu ale ještě dvě příležitosti.
0-40
Mertl musel hrát přes druhý servis a to bylo znát! Tři brejkboly hned v úvodním gemu!
0-30
Martin získává i další míček. Slušný náskok pro rodáka z Bratislavy.
0-15
Úvodní fiftýn zápasu putuje na stranu slovenského tenisty.
0:0
Oba aktéři už jsou na kurtu a rozehrávají se. Do utkání vstoupí servisem český tenista Jan Mertl.
Pro oba tenisty to bude čtvrté vzájemné měření sil! V této statistice jednoznačně vyčnívá slovenský tenista, který s Mertlem ještě neztratil ani set. První vzájemný duel se odehrál na tvrdém povrchu, další dva pak právě na antuce. Jedno je ale jasné, vítěz tohoto zápasu narazí ve druhém kole na kazašského soupeře. Soupeř totiž vzejde z utkání Golubjeva s Nedovjesovem.
Na druhé straně Jan Mertl. Český tenista se v současném žebříčku ATP nachází ve třetí stovce. Přesněji 201. příčka. Pro třiatřicetiletého rodáka z Ústí nad Labem to bude třetí účast na tomto turnaji v singlovém pavouku. V roce 2011 jeho cesta skočila v prvním kole. O rok později v kole druhém. Mertl měl v posledních týdnech trochu zajímavý program. Nejprve neuspěl v posledním kvalifikačním kole na nejslavnější tenisový turnaj – Wimbledon. Poté startoval na turnaji série Futures a poslední tři zápasy odehrál v rámci tenisové Bundesligy, kde mimochodem zvítězil ve všech třech duelech. Letošní bilance na antuce 12/10.
Favoritem tohoto zápasu je bezesporu pětadvacetiletý rodák z Bratislavy. Právě Andrej Martin se v současnosti nachází na 178. místě. Jeho maximum to ale rozhodně není. V roce 2013 byl dokonce na 119. příčce. Martin objíždí především challengery. Naposledy startoval na dvou turnajích v Itálii. V Padově to pro něj dopadlo na výbornou. Celý turnaj dokázal vyhrát a cestou turnajem vyřadil hráče jako Giannessi nebo Montañés, tedy výborné antukáře. Druhý antukový challenger odehrál v Todi. Tam však jeho cestu turnajem zastavil ve druhém kole domácí Arnaboldi. Letošní bilance na antuce 12/11.
Pěkné úterní odpoledne přeji všem tenisovým příznivcům! Tenisový challenger hraný v holandském Scheveningenu má na programu další zápasy prvního kola. V rámci něj nás čeká hodně pikantní duel mezi českým tenistou Janem Mertlem a Slovákem Andrejem Martinem. Zápas je v úterý plánován jako druhý na kurtu č. 8. Úterní program začíná v 11:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.