Turnaj mistryň - dvouhra - Serdika skupina -  ONLINE PŘENOS -  Karolína Plíšková : Flavia Pennettaová - 31. října 2014   20:43

6

S tímto názorem se dá souhlasit, a tak již nemusím zároveň nic víc dodávat. Přeji vám hezký víkend a zase někdy u tenisu napočtenou.
Statistiky zápasu:

Esa: 5 – 3
Dvojchyby: 3 – 2
Úspěšnost prvního podání: 55 % – 60 %

Hodně důležitou statistikou jsou také vítězné míče z prvního servisu, Italka z 26 možností získala plných 23 vítězných míčů, tedy 88% úspěšnost. Zároveň během celého utkání povolila Plíškové jen jediný brejkbol, který také odvrátila.
Česká hráčka sice šla v zápase postupem času výkonnostně nahoru, ale dnes tomu něco chybělo. Italka v rozhodujících výměnách vypadala jistěji a hlavně šla více za vítězstvím.
Konec zápasu
3:6
Je dobojováno, return Plíškové končí někde až na sofijském předměstí a Italka se po zásluze raduje z vítězství v utkání!
0-40
Italka navíc zahrává eso, které milimetrově potvrzuje i jestřábí oko. Tři mečboly pro Pennettaovou.
0-30
Další dlouhý míč až za základní čáru, zdá se, že o vítězce duelu je rozhodnuto.
0-15
A už jí od výhry dělí jen tři fiftýny.
3:5
A z něj Pennettaová perfektně returnuje, načež Plíšková z defenzívy zahrává jen do sítě! Italka jde servírovat na vítězství v utkání.
30-40
V důležité chvíli musí Plíšková na druhý servis.
30-40
Tyhle těsné auty za základní čáru dnes Plíškovou mohou mrzet. Brejkbol pro Italku.
30-30
A další! Byť již první možnost zakončit výměnu přesnou smečí nevyšla, druhá už ano. Je vyrovnáno.
15-30
Výborně, konečně fiftýn i pro servírující Plíškovou.
0-30
Moc dlouhé, až za základní čáru! A Pennettaová vede rázem 30:0!
0-15
Plíšková vyhnala Pennettaovou poměrně hodně ven z kurtu, ale následná snaha o vítězný úder po lajně končí v síti.
15-40
Tentokrát byl ale úder Plíškové příliš dlouhý a Pennettaová je dva fiftýny od výhry v sedmém gemu druhého setu.
15-30
První fiftýn lounské rodačky v gemu.
0-30
Italce se daří získávat dosti bodů i z druhého servisu, stejně jako teď.
0-15
Pennettaová se s tím také nemazlí, úspěšný první servis a hned jde do vedení při svém podání.
3:3
A šup, páté eso, takže na Serenu Williamsovou jich chybí již jen osmnáct.
40-15
A třetí v řadě, tentokrát poté, co Pennettaová zahrála do sítě.
30-15
Další bod pro českou hráčku.
15-15
Razantním útokem Plíšková srovnává.
0-15
Karolína vstupuje do šestého gemu zápasu při svém podání nevynucenou chybou, míček v síti a Italka vede 15:0.
2:3
Který Italka ze svého druhého servisu proměňuje a jde znovu do vedení.
30-40
A další míč pro Pennettaovou, je z toho gembol.
30-30
Italka během celé výměny neustále tlačila na českou hráčku, ta se jen bránila, nakonec ale Pennettaová připravila útok a smečí získává druhý fiftýn ve hře.
30-15
Ale spravedlnost tentokrát otevřela oči, Pennettaová zahrála do autu.
15-15
Další jestřábí oko, tentokrát u míče na základní čáru od Plíškové, nakonec byl úder české hráčky dobrý, ačkoliv byl hlášen aut! Fiftýn jí to ale nepřinese, míček se bude opakovat.
15-15
Jenže z druhého podání si připisuje eso!
15-0
Na programu jestřábí oko, Italka přeměřuje své první podání, to ale o milimetry skončilo opravdu za čárou.
15-0
Italka vstupuje do svého podání hodně špatně, servis ji nyní příliš nejde a je z toho vedení 15:0 pro českou hráčku.
2:2
Kterou proměňuje, stav 2:2.
A-40
Zásluhou dobrého podání si Plíšková připravila útok, který zakončila přesně. A má výhodu.
40-40
A je tu shoda, tak to je škoda z pohledu české tenistky.
40-30
Dobrý return Pennettaové a rozdíl je již jen jeden fiftýn.
40-15
A hned vzápětí prakticky totožný scénář, akorát že Karolína připisuje tentokrát rovnou eso. Dva fiftýny dělí Plíškovou od srovnání na 2:2.
30-15
Další míč přímo z podání, česká hráčka vede 30:15.
15-15
Italka rozběhala českou hráčku a pak přesným úderem po lajně srovnala stav.
15-0
Následuje první servis zahraný do autu.
15-0
Při svém podání si připisuje Plíšková hned v úvodu fiftýn.
1:2
Pennettaová končí gem čistou hrou, výborně zahrála úder po čáře.
0-40
Opět vcelku zbytečná chyba české tenistky, další síť a hladké vedení 40:0 pro soupeřku.
0-30
Karolína Plíšková zahrála do sítě.
0-15
Na úvod svého podání však precizně dokráčela za úvodním fiftýnem ve svůj prospěch.
1:1
Nevynucená chyba Italky, ta od základní čáry nevmáčkla svůj úder do dvorce.
40-30
A Italka ještě bude kousat, zkrácení hry ji vrací do boje o zisk tohoto gemu.
40-15
To bylo těsný! Z podání skvěle připravený útok, nekompromisně zakončený, ale těsně mimo.
40-0
Zaděláno na čistou hru, Pennettaová od základní čáry jen do sítě.
30-0
Míč z podání sice do souboje o vítězství v esech Plíšková nezapíše, ale vede 30:0, a to je teď důležité.
15-0
Karolína Plíšková získává první fiftýn této hry.
0:1
A ten také proměňuje.
40-A
Italka si nakonec vybojovala gembol.
40-40
Je vyrovnáno, Plíšková zahrála míč do sítě.
40-30
I Karolína ale bez rozpaků a razantně zakončuje výměnu! Má brejkbol.
30-30
Úspěšný a tvrdý útok ze sítě zvládla Pennettaová dobře.
30-15
Karolína Plíšková zápas nevzdává a výborně teď zaútočila.
15-15
Vzápětí se ale dopouští dvojchyby.
0-15
Pennettaová vstupuje do druhého setu úspěšně.
0:0
Statistiky:

Esa: 3 – 1
Dvojchyby: 3 – 1
Úspěnost prvního podání: 53 % – 68 %
1:6
První set je minulostí, míček končí v autu a Pennettaová vítězí v úvodní sadě jasně 6:1, to vše za 32 minut.
40-A
A Plíšková opět chybuje, znovu na podání, třetí dvojchyba v tomto gemu dává Italce setbol!
40-40
Další nevynucená chyba ale dává Italce šance na ukončení prvního setu.
40-30
Výborný útok po čáře a Plíšková otáčí skóre gemu a je fiftýn od snížení stavu v setu.
30-30
A další, tak dvojchyby jsou zapomenuty.
15-30
Výborně, míč z podání.
0-30
Italka je na koni a vede již 30:0 po další dvojchybě české tenistky!
0-15
Naopak česká hráčka startuje další gem dvojchybou.
1:5
Pennettaová končí hru esem.
0-40
Tohle vypadá opět na rychlou hru, zase míč z podání.
0-30
Další fiftýn po agresivní hře italské favoritky.
0-15
A začíná od podlahy míčem z podání.
1:4
Odehráno 27 minut, podávat bude Pennettaová.
1:4
A za českou hráčkou přišel na dvorec i její kouč Jiří Vacek, gestikulace poměrně živá, ale Karolína reaguje úsměvem. Pravda je jen málo zápasů v tenisovém životě, kdy výhra neznamená postup. Tento je pro Plíškovou jedním z nich.
1:4
Ta ho poměrně lehce prohazuje a Pennettaová získává další brejk podání české hráčky, vede tak již 4:1.
40-A
Jenže další chyba Plíškové, úder v síti a znovu brejkbol pro Italku.
40-40
Míč z podání odvrací pro českou hráčku jistě nepříjemnou ztrátu dvou brejků.
40-A
A teď má dokonce další brejkbol, Plíšková zahrála míček rámem rakety hodně za dvorec.
40-40
Tentokrát se paradoxně první podání povedlo, ale i tak získala fiftýn po nevynucené chybě Italka.
A-40
Ta sice má další výhodu, ale opět jen po druhém servisu, úspěšnost prvního podání je už pod hranicí padesáti procent, a to je málo.
40-40
Výborný return Pennettaové a máme opět zaděláno na boj o servis Plíškové.
40-30
Teď však Plíšková zahrála další nevynucenou chybu.
40-15
Dva fiftýny k dobru má nyní lounská rodačka, znovu zásluhou výborného prvního podání.
30-15
A další stejný počin dává Plíškové vedení 30:15, return Pennettaové mířil mimo kurt.
15-15
Naštěstí srovnáno, míč z podání.
0-15
Naprosto milimetrový míček na základní čáru zaskočil i Karolínu Plíškovou, Italka vstupuje úspěšně do páté hry.
1:3
Míč za základní čáru z rakety Plíškové znamená konec hry, Italka vede 3:1.
40-A
Jenže Italka zkusila Plíškovou prohodit po čáře a česká hráčka nestačila dostatečnou razancí poslat míč na soupeřčinu stranu kurtu.
40-40
Šance Češky na brejk ale žije, nevynucená chyba Italky, míček v síti.
30-40
Jestřábí oko v akci, bohužel míček z rakety Karolíny Plíškové šel opravdu kousek vedle čáry.
30-30
Jenže Italka znovu svým servisem založila na úspěšný útok.
30-15
První dvojchyba utkání a česká hráčka může zaútočit na brejk.
15-15
Výborné zkrácení hry od české hráčky a Pennettaová po dvou krocích vzdala snahu doběhnout míč dopadající za síť.
0-15
Italka si počíná při útocích velmi precizně a důrazně.
1:2
A Karolína Plíšková končí hru esem.
40-15
Jeden míč chybí Plíškové k zisku třetího gemu utkání.
30-15
Pennettaová donutila soupeřku k chybě a snižuje.
30-0
Další podobně zahraný fiftýn pro Plíškovou.
15-0
I z druhého podání si česká hráčka připravila zakončení, které do protipohybu Pennettaové zvládla.
0:2
Zatímco první hra trvala deset minut, ta druhá ani ne minutu. Italka bleskově získává svůj servis.
0-40
S trochou štěstí a s přispěním pásky jde Pennettaová do vedení 40:0.
0-30
Hned vzápětí jej potvrzuje dalším zdařilým míčkem.
0-15
Italka vstupuje do druhého gemu jistě, získává úvodní fiftýn.
0:1
A teď už se, po 10 minutách a 32 vteřinách, první gem utkání stává minulostí! Italka nakonec českou hráčku brejkla a nyní bude podávat, aby tento počin potvrdila.
40-A
Houževnatá Flavia nevzdává svůj boj o úvodní sadu zápasu, má další brejkbol.
40-40
Úvodní hra trvá již deset minut a trvat bude dále, Plíšková odvrací brejk.
40-A
A znovu brejkbol pro Italku.
40-40
Nekončící první hra pokračuje další shodou.
40-A
A má další brejkbol.
40-40
Italka srovnává vývoj gemu.
A-40
Další eso Plíškové, výborně, ta má výhodu a může na podání ukončit první hru zápasu.
40-40
Eso a je vyrovnáno.
40-A
Další nevynucená chyba české hráčky, míček za základní čárou a třetí brejkbol Italky.
40-40
Míč z podání, return Pennettaové končí v síti, opět shoda.
40-A
Útok Plíškové byl příliš agresivní, míč za základní čárou a druhý brejkbol pro Italku.
40-40
Shoda.
A-40
Další špatný return Pennettaové a česká hráčka v úvodním gemu utkání poprvé vede.
40-40
Nezdařený return Italky přináší první shodu.
30-40
Dlouhý míč Plíškové končí až za základní čárou, první brejkbol utkání je tu.
30-30
A Karolína Plíšková se znovu dotahuje, třicet obě.
15-30
Nevynucená chyba české hráčky vrací vedení na stranu Pennettaové.
15-15
Srovnno, česká hráčka si připravila solidním druhým servisem útok a zakončilal jej přesně.
0-15
První fifteen zápasu po nepatrném autu patří Italce.
0:0
Na podání jako první začne Karolína Plíšková, obě hráčky jsou již na dvorci.
Nový začátek duelu byl stanoven na 20:45.
Pro obě soupeřky bude duel prvním vzájeným zápasem v kariéře. Češká rodačka z Loun je v žebříčku na 24. místě, její italská soupeřka pak na 15. místě.
Utkání začne později, vzhledem k tomu, že stále v Aréně Armeec probíhá duel Alizé Cornetové s Garbine Muguruzovou. Duel bude přibližně o půl hodiny zpožděn, předpokládaný začátek bude v cca 20:30.
Dámy a pánové, vítejte u utkání Turnaje šampionek, kde proti sobě narazí Flavia Pennettaová a česká hráčka Karolína Plíšková, která nahrazuje v programu turnaje zraněnou Rusku Jekatěrinu Makarovovou. Nicméně česká hráčka na postup šanci již nemá. Já vás vítám u sledování utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.