CELÝ SESTŘIH: Bohemians – Liberec 2:1. Latka si dal vlastní gól

Autor: iSport.cz
0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Fotbalisté Liberce podlehli 1:2 Bohemians 1905 a v první lize po čtyřech zápasech prohráli a inkasovali. V zápase 12. kola už v patnácté vteřině skóroval Martin Latka a postaral se o nejrychlejší vlastní gól v historii samostatné ligy. Krátce po změně stran zvýšil Daniel Krch a Slovan výsledek jen korigoval trefou Radima Breiteho. Pražané v nejvyšší soutěži zdolali Liberec poprvé od března 2014.

Bohemians dokonale vyšel vstup do utkání a hned z první akce udeřili. Holenda z pravé strany necentroval na Lutse, do skrumáže se v šestnáctce dostali i gólman Dúbravka s bekem Coufalem a nakonec se míč od stopera Latky smolně odrazil do sítě. Liberec inkasoval poprvé po 390 minutách.

Po bleskovém gólu diváci na další větší příležitost čekali až do 27. minuty, kdy Maškovu střelu s problémy zneškodnil Dúbravka. Slovan vážně zahrozil až na konci poločasu. Coufalovu střelu z první chytil Budinský a Ševčík sám před brankou z úhlu hlavičkoval nepřesně.

Liberec vzadu hodně riskoval a v 70. minutě málem inkasoval potřetí. Mašek po Coufalově podklouznutí postupoval z úhlu na branku a obloučkem těsně minul. Hned za minutu však hosty vrátil do zápasu umístěnou ranou Breite. Liberec po kontaktním gólu ožil a tlačil se do šestnáctky Bohemians, kteří se místy museli urputně bránit.

V závěru už si však domácí těsný náskok pohlídali a v Ďolíčku vyhráli čtvrtý z posledních pěti ligových duelů. Slovan venku počtvrté za sebou nezvítězil.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Liberec

Branky: 1. vlastní Latka, 47. Krch - 71. Breite. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Urban. Bez karet. Diváci: 4312.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Hašek, Jirásek (74. Jindřišek), Luts - Mašek (90. Berger), Holenda (86. Mikuš). Trenér: Koubek.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka (46. Folprecht), Hovorka, Bartošák (61. Baroš) - Breite - Vůch, Ševčík (84. Bartl), Sýkora, Súkenník - Markovič. Trenér: Trpišovský.

Bohemians - Liberec: Dúbravka měl problémy se střelou Maška

Bohemians - Liberec: Vůch na konci nadějného brejku upadl, ale penaltu nevybojoval

Bohemians - Liberec: Nejrychlejší vlastní gól? Latka smolně odrazil míč do sítě

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40