20. listopadu 2016 • 16:48

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Karviná 3:0. Lafata a spol. zničili nováčka

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Důležité tři body. Fotbalisté Sparty vyhráli ve 14. kole ePojisteni.cz ligy proti Karviné 3:0. Nováčka rozesmutnil už v 5. minutě Daniel Holzer, který zakončil pěknou přímočarou akci domácích. O další góly se postarali útočníci Matěj Pulkrab a David Lafata. Letenští tak stáhli náskok vedoucí Plzně na 7 bodů.

Sparta se opět musela vypořádat s rozsáhlou marodkou, na níž jsou opory Rosický, Vácha, Frýdek nebo Václav Kadlec. Kvůli třízápasovému trestu za úder loktem z minulého kola navíc přišla také o klíčového záložníka Dočkala, kterého v sestavě nahradil teprve osmnáctiletý Havelka.

Domácí se už ve čtvrté minutě ujali vedení. Juliš našel před brankou Holzera a ten si připsal první gól za Spartu. Pak Letenští přenechali hru soupeři. Ve 20. minutě prošel až nečekaně snadno do vápna Moravec, v dobré pozici však vystřelil trestuhodně nad. Z další akce zahrozili hosté znovu. Eismannův centr vypadl brankáři Koubkovi z rukavic, před dotírajícím Moravcem ho ale stihl včas chytit.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Karviná 3:0

Sparta byla blízko druhému gólu ve 35. minutě, Juliš však svou individuální akci na hranici vápna zakončil nepřesnou střelou. Krátce před poločasem už se domácí dočkali. Costa přesprintoval obránce a jeho centr našel zcela osamoceného Pulkraba.

Karviná měla více ze hry i po přestávce, jediným výsledkem ale byl nevýrazný pokus Eismanna. Trest přišel v 70. minutě, kdy se po kombinaci šikovně uvolnil kapitán Sparty Lafata a střelou do protipohybu si připsal už šestý gól v posledních pěti ligových zápasech.

Sparta - Karviná: Mazák Lafata! Poslal Dreksu na procházku a dal na 3:0

Hosté mohli duel zdramatizovat v 79. minutě, ale volej Voltra v těžké pozici na malém vápně skončil těsně nad. Blízko čtvrté branky byla vzápětí Sparta, ale Mustedanagič trefil tyč.

Spartě po vítězství patří v tabulce pátá příčka s bodovým odstupem za čtvrtou Mladou Boleslaví a tříbodovým mankem za třetí Slavií. Letenští se navíc vítězně naladili na čtvrteční zápas Evropské ligy se Southamptonem, proti kterému si můžou zajistit postup do vyřazovací části.

14. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - MFK Karviná 3:0 (2:0)
Branky: 4. Holzer, 42. Pulkrab, 70. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Černý. ŽK: Smrž (Karviná). Diváci: 7238.
Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Mareček, Havelka, Holzer (80. Ch. Frýdek) - Lafata (85. Dudl), Pulkrab (46. Mustedanagič). Trenér: Holoubek.
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Moravec (87. Galuška), Šisler, Okleštěk (11. Smrž), Panák, Eismann (58. Jurčo) - Voltr. Trenér: Weber.

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Karviná: Havelka zazdil přečíslení a Holoubek ho seřval

Sparta - Karviná: Voltr z ostrého úhlu napálil

Sparta - Karviná: Au! Jurčo v šanci netrefil bránu, ale přišlápl hlavu spoluhráče Voltra

Sparta - Karviná: Juliš vypálil z úhlu, Laštůvka ho vychytal

Sparta - Karviná: Costa stihl balon na hřišti a připravil gól pro Pulkraba – 2:0

Sparta - Karviná: Costa si lehl do vzduchu, vypálil akrobaticky, ale nepřesně

Sparta - Karviná: Koubek zase riskuje – míč mu málem sebral Moravec

Sparta - Karviná: Pulkrab upadl po souboji s Dreksou, ani tohle není penalta

Sparta - Karviná: Koubkovi vypadl z rukou centr, sparťané odkopli na poslední chvíli

Sparta - Karviná: Moravec se prodral do vápna, vystřelil ale nad bránu

Sparta - Karviná: Mareček v dobré pozici vypálil hodně nepřesně

Sparta - Karviná: Lafata srazil Šislera, Zelinka penaltu neodpískal

Sparta - Karviná: Holzer doklepl Julišovu přihrávku do prázdné brány. Sparta vede 1:0

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8. Jablonec 30 9 12 9 43:38 39