25. února 2017 • 17:53

CELÝ SESTŘIH: Brno - Liberec 1:0. Důležitou výhru trefil Řezníček

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Brněnská Zbrojovka slaví! Na domácí půdě totiž v rámci 18. kole ePojisteni.cz lize urvala důležité tři body proti Slovanu Liberec, které se jí budou hodit v boji o udržení. Jedinou branku utkání vstřelil v závěru útočník Jakub Řezníček. Brno vyhrálo poprvé po osmi zápasech, Liberec venku počtvrté za sebou bez bodu.

Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky nabízel opatrný fotbal. Na první větší šanci zápasu diváci čekali až do dvacáté minuty a hned to byla tutovka. Nigerijec Ashiru unikl po pravé straně hřiště, obešel dva hráče a předložil přesný pas na Lutonského, jehož střelu z hranice vápna Dúbravka vytáhl konečky prstů.

Liberec názorně ukazoval, proč dal v lize jen jedenáct branek. V prvním poločase vyslal na Melichárka jen dvě střely a obě byly hodně nepřesné. Domácí byli v první poločase aktivnějším týmem, největší šanci měl v závěru prvního poločasu Řezníček, který po centru Zavadila parádní bombou orazítkoval břevno.

Druhý poločas začal podobně, hlavně Ashiru vytvářel svým spoluhráčům prostory na zakončení. V 50. minutě poslal z pravé strany centr na hlavu Řezníčka, který ale na Dúbravku ještě nevyzrál. Posléze to nigerijský fotbalista vzal rovnou na sebe a přízemní střelou protáhl libereckého brankáře.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Liberec 1:0

Slovan hrál na brejky, jeden takový málem využil Bartl, ale obránce Pavlík dokázal uhasit požár na poslední chvíli. V 80. minutě se po centru Zavadila dostal do šance Pavlík, míč proletěl na malé vápno a Řezníček ho prudkou hlavičkou poslal do sítě.

Liberec mohl pět minut před koncem vyrovnat ze své největší šance, ale Potočného přímý kop Melichárek s obtížemi vyrazil a dorážející Ševčík hlavičkou těsně přestřelil. Zbrojovka mohla v hektickém závěru přidat druhou branku, jenže Řezníček s Přichystalem neuspěli. Domácí tým oslavil teprve třetí výhru v sezóně, doma se radoval poprvé od srpnového vítězství nad Slováckem.

Hosté:

Domácí: Melichárek – Jakub Šural, Kijanskas, Pavlík, T. Jablonský – Polák, Zavadil (C) – Olansunjanmi (89. R. Buchta), Michal Škoda (66. Tashchy), Lutonský (75. Přichystal) – Řezníček.

Hosté: Dúbravka – Coufal (C), Kúdela, Latka, Mikula – Bartl (84. Baroš), Souček, Breite (73. Bosančič), Kerbr – Voltr (64. Ševčík), Potočný.

Domácí: Veselý, Vraštil, Buchta, Krejčí, Litsingi, Přichystal, Tashchy

Hosté: Bosančič, Hladký, Kouřil, Obročník, Ševčík, Ekpai, Baroš

Domácí: Jakub Šural, Polák

Hosté: Potočný