7. května 2017 • 18:50

CELÝ SESTŘIH: Brno – Zlín 2:0. Domácí jsou velmi blízko záchraně

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Mohou si oddechnout. Fotbalisté Brna vyhráli ve 27. kole ePojisteni.cz ligy nad Zlínem 2:0 a jsou velmi pravděpodobně zachráněni. Poslední Příbrami i předposlední Hradec totiž prohráli a Zbrojovka tak má už slušný náskok. Výhru nad Zlínem zařídili Řezníček a Pavlík. Naopak Zlín přidal další jarní prohru a maximem pro něj nejspíš bude šesté místo.

Trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec po špatném výkonu a prohře v minulém kole v Jihlavě sáhl v sestavě ke třem změnám. Do nominace se nedostal obránce Jablonský a jen na lavičce zůstali zahraniční hráči Ashiru a Tašči.

Brňané i tak zápolili celý úvodní poločas s nervozitou a nepřesnostmi. Dlouho byla jediným vzrušujícím momentem situace ze druhé minuty, kdy se na kluzkém trávníku po pádu srazili hostující středopolař Holík s brankářem Melichárkem, který si narazil bolestivě nohu. Po ošetření ale pokračoval ve hře.

Zlín s Vukadinovičem na hrotu útoku se zaměřil na pozornou defenzivu. Zbrojovka se snažila poněkud stereotypně nakopávat dlouhé míče, které ale většinou nenacházely spoluhráče.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Zlín 2:0. Cenná výhra, domácí jsou velmi blízko záchraně

Domácí dlouho brankáře Švengera neprověřili, ale po nevýrazném výkonu se na ně usmálo v nastavení první půle štěstí. Po rohovém kopu našel Zavadil přesně Řezníčka, který hlavou vstřelil vedoucí gól.

Náskok Brňany po změně stran uklidnil. Zpřesnili hru, získali územní převahu a také častěji zakončovali. Zlín hrozil postupnými útoky, nejblíže k vyrovnání měl Jugas, jehož střelu stačil Melichárek vyrazit.

Aktivnější domácí přidali v 67. minutě druhý gól. Řezníček unikl po levé straně a Pavlík hlavou s pomocí břevna poslal míč za čáru.

Vzápětí došlo ke kuriózní situaci, když rozhodčí Hrubeš po faulu na hranici domácího vápna ukázal na penaltový puntík. Po konzultaci s pomezním ale svůj výrok odvolal. Následnou bombu Gajiče z přímého kopu brněnský brankář vyboxoval. V závěrečné čtvrthodině byl Zlín aktivnější, na výsledku se už ale nic nezměnilo.

Hosté:

Domácí: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Přichystal (88. Sedlák), Zavadil, Krejčí (86. Tašči), Polák, Lutonský (64. Ashiru) – Řezníček.

Hosté: Švenger – Kopečný, Jugas (C), Gajič, Matejov (64. Bačo) – Bartolomeu (78. Mlýnek), Traoré, Hnaníček, Štípek (63. Fantiš) – V. Vukadinovič, Holík.

Brno - Zlín: Proti Řezníčkově pokusu nemusel Švenger zasahovat

Brno - Zlín: Rozhodčí nařídil penaltu za pád Vukadinoviče, pak ji změnil na přímák, Melichárek vychytal

Brno - Zlín: Zavadil skvěle nacentroval, Pavlík o břevno poslal balon do brány, 2:0

Brno - Zlín: Jugas z úhlu prověřil Melichárcha, ten balon vyrazil

Brno - Zlín: Švenger vyrazil střílený centr Vraštila, obrana zastavila Přichystala

Brno - Zlín: Po rohu se trefil Řezníček, 1:0

Brno - Zlín: Řezníček mohl přidat druhý gól, bránu ale přestřelil

Brno - Zlín: Jugas vyslal do šance Bartolomeua, toho zblokoval Šural

Brno - Zlín: Hnaníček se hnal na polovinu soupeře a nacentroval Bartolomeuovi, ten pálil nad

Brno - Zlín: Zavadil neuspěl z přímáku ani z následné dorážky, neuspěl ani Přichystal

Brno - Zlín: Holík při útoku zajel ostře do Melichárka

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41